banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини > Архів 2014

Архів 2014

19 грудня Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства відзначало 40-річчя створення організації. З нагоди ювілею колектив управління привітали начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Топузов Юрій Георгійович, в.о. начальника Кіровоградського МУВГ Руднік Ярослав Євстафійович, заступники начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Бойко Олександр Трохимович та Гайдук Катерина Іванівна.
На урочисті збори запрошені попередні керівники, ветерани Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства. В своєму виступі перший начальник управління Підбуртний Володимир Гаврилович згадав про роки становлення та розвитку організації, висловив вдячність, побажав успіхів у праці нинішньому поколінню водогосподарників, які продовжують славні традиції ветеранів управління.

За значний особистий внесок, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 40-річного ювілею кращі працівники нагороджені грамотами Держводагенства України, Кіровоградського облводресурсів та Кіровоградського МУВГ.14 грудня представники апарату облводресурсів, Кіровоградського МУВГ та гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь у покладанні квітів до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.


На мітингу приурочених цьому Дню були присутні голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко і заступник голови обласної ради Іван Владов, керівництво Кіровоградської міської ради, ліквідатори аварії та громада міста.


Учасники заходу схилили голови у хвилині мовчання в пам'ять про тих, хто ціною власного життя і здоров'я врятували життя мільйонам співвітчизників.27 листопада заступник начальника Кіровоградського облводресурсів Гайдук К. І. прийняла участь в онлайн-семінарі, який проводився департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації за участю представників районних державних адміністрацій та управління Держземагенстства у Кіровоградській області. На семінарі розглядалися питання надання в оренду водних об'єктів та порядок отримання дозволів на спеціальне водокористування.


24 жовтня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук взяла участь у підсумковому засіданні в рамках спільного українсько-шведського проекту присвячене презентації «Плану управління річковим басейном Південного Бугу», яке відбулося в м. Вінниця. У зазначеному засіданні взяли участь члени Басейнової Ради Південного Бугу від Вінницької області, члени науково-технічної ради від водогосподарських організацій всіх областей басейну, робоча група, яка розробляла План управління, представники Держводагентства, ЄС і ОБСЄ, громадських організацій, засобів масової інформації. План був розроблений в рамках проекту Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) та Шведського агентства з охорони довкілля (SEPA) «Посилення управління басейном Південного Бугу», який впроваджувався впродовж 2009–2013 рр. Мета проекту – посилення ролі басейнового принципу управління водними ресурсами на національному та регіональному рівнях шляхом упровадження інтегрованого управління водними ресурсами на основі принципів Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу.


23 жовтня  відбулось засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії та керівники водогосподарських організацій області. На засіданні обговорювались підсумки діяльності водогосподарських організацій області за 9 місяців та завдання на ІV квартал 2014 року, виконання заходів забезпечення реалізації Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки. Окремо заслуховувались питання кадрової роботи та підготовки водогосподарських організацій до функціонування в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Одним із головних питань, яке висвітлювали в своїх виступах члени колегії та керівники водогосподарських організацій це необхідність забезпечення виконання річного плану з власних надходжень, шляхи розширення переліку надання платних послуг, зосереджувати увагу на недопущенні зростання дебіторської та кредиторської заборгованостей, раціонального використання енергетичних ресурсів у межах встановлених граничних обсягів.

З інформацією про підсумки діяльності за 9 місяців 2014 року можна ознайомитись в рубриці«Звіти» «Аналітичні матеріали».


14 жовтня в Дорадчому центрі Кіровоградського облводресурсів відбувся семінар для спеціалістів водогосподарських організацій. Проводили семінар заступник начальника Бойко О.Т. та заступник начальника Гайдук К.І., під час семінару виступили головний бухгалтер Переверзєва Л.І., начальник відділу економіки Хмельницька О.І., головний аудитор Годорожа А.М.


Основні питання, які розглядались на семінарі: виконання плану по спеціальному фонду, зміни до кошторису, особливості завершення бюджетного року, облік матеріальних цінностей бюджетних установ, стан виконання заходів щодо недопущення порушень та недоліків в роботі водогосподарських організаціях, які були виявлені під час проведення комплексних ревізій. Також обговорювались актуальні питання надходження коштів від оренди водних об’єктів та передача ГТС в комунальну власність.4 жовтня спортивна команда Кіровоградського обласного управління водних ресурсів взяла участь у змаганнях обласної спартакіади серед команд галузі агропромислового розвитку, яка проходила в смт.Олександрівка Кіровоградської області.


Команда облводресурсів виборола в змаганнях загальнокомандне ІІ місце, по видах змагань:

- спортивна сім’я – І місце;


- армспорт – І місце;

- настільний теніс –ІІ місце;


- перетягування канату - ІІ місце;


- дартс - ІІІ місце;

- волейбол - ІІІ місце.


17 вересня 2014 року на території Федорівської сільської ради Кіровоградського району працівниками Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства за участю представників сільської ради, школярів 6 - 11 класів та вчителів Федорівської загальноосвітньої школи був встановлений пам’ятний знак в місці витоку р. Лозоватка.

Річка Лозоватка, довжина якої 15,0 км, являється правою притокою р. Сугоклія і впадає в р. Інгул, є однією з важливих водних артерій області. На річці збудовано 8 ставків та Федорівське водосховище, що утримує 1,11 млн. м3 води і використовується для регулювання стоку поверхневих вод під час пропуску повені й паводків у каскаді водойм вище м. Кіровограда.

Окрім того, під час визначення місця встановлення пам’ятного знаку, було виявлено захаращене джерело в заростях чагарнику з поваленими деревами і сухим гіллям.

Силами управління проведена робота по відновленню вільного підходу до джерела, пофарбовано залізобетонне кільце та виготовлена кришка для захисту джерела від забруднення.

Працівники відділу водних ресурсів надали багато корисної та цікавої інформації присутнім про річку, про стан водних ресурсів, а школярі, в свою чергу, пообіцяли дбати про джерело та виявляти і впорядковувати інші джерела, які є біля їхнього села.

Сподіваємося, що проведена екологічна акція наблизить молодь до розуміння необхідності дбати про красу та збереження нашого краю.

Чистота і повнота річок – це відповідальність кожного!!!


11 вересня 2014 року начальник облводресурсів Ю. Топузов прийняв участь в міжнародній науково-практичній конференції щодо досягнень та перспектив розвитку водогосподарської галузі, яка відбулася на базі Державного агентства водних ресурсів. Захід було приурочено 100-річчю від дня народження М.А.Гаркуші — першого Міністра меліорації і водного господарства України, за часи діяльності якого були побудовані та працюють нині потужні водогосподарські системи, від стабільного функціонування яких залежить життєдіяльність окремих регіонів. Це Північно-Кримський канал, Головний Каховський магістральний канал, канал Дніпро-Донбас та інші важливі водогосподарські системи, які стали запорукою подальшого розвитку економіки України.

Відкривав конференцію Голова Держводагентства України Василь Сташук. Участь у заході взяли Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, Уповноважений Уряду Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорщини про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах Петер Ковач, секретар Державного секретаря Департаменту управління водними ресурсами Міністерства охорони навколишнього середовища та кліматичних змін (Румунія) Кармен Неагу, д.т.н., радник директора Інститу водних проблем і меліорації академік НААН, Петро Коваленко, двічі Герой Соціалістичної Партії, Герой України Дмитро Моторний, Герой Соціалістичної Партії Микола Боня, д.с-г.н., директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова та представники інших наукових установ, громадських організацій, ветерани водогосподарської галузі України та інші.


12 вересня 2014 року заступник начальника облводресурсів К. Гайдук, начальник відділу експлуатації водогосподарських систем та водокористування Г. Козачок та начальники відділів і спеціалісти Кіровоградського міжрайонного управління Ю. Посільський і С. Свириденко, Олександрійського В. Лисенко і О. Пшиченко взяли участь в секційних  засіданнях, де обговорювалися проблеми пов’язані з водопостачанням, розглядалися питання удосконалення управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів; забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах; розвиток водного господарства і меліорації земель; удосконалення експлуатації водогосподарських об’єктів, зрошуваних і осушуваних земель; автоматизація систем обліку води та водокористування; попередження шкідливої дії вод; комплексний протипаводковий захист; водопостачання сільських населених пунктів; моніторинг якості поверхневих вод та стану зрошуваних і осушуваних земель.


12 вересня 2014 року на території Високобайрацької сільської ради Кіровоградського району був встановлений пам’ятний знак, де бере початок річка Мамайка. Річка Мамайка відноситься до малих річок (14 км) та є лівою притокою р. Інгул, що несе свої води до Південного Бугу, а далі - в Чорне море.

У заході взяли участь працівники та спеціалісти Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства, секретар Високобайрацької сільської ради, школярі 3,4 та 6 класів, директор та вчителі Високобайрацького навчально-виховного комплексу.

Начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського МУВГ Свириденко С.Л. виступив перед присутніми з інформацією про р. Мамайку, про загальний стан річок в області та важливість їх збереження. Директор школи Єфімова О.А. переповіла місцеві легенди про виникнення назви р. Мамайки та про роль даної ріки в житті громади.Сподіваємось, що це місце стане улюбленим для всіх, хто побуває у цьому чарівному куточку землі і кожен замислиться про особисту відповідальність перед природою за її збереження. Від чистоти і повноти річок залежить якість життя і здоров’я людей.

Нашу природу нам берегти, тому такі практичні екологічні акції з очищення берегів річок, джерел допоможуть в збереженні краси нашого краю, степової перлини України.
Підведені підсумки конкурсу малюнків дітей працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградської області, присвячений 23-річниці незалежності України «МОЯ ГОРДІСТЬ - УКРАЇНА»Вікова група – діти дошкільного віку та діти 1- 4 класів.
І місце - Гліб Пиндик (м. Олександрія)

ІІ місце – Максим Дяченко (м. Кіровоград)
ІІІ місце – Єгор Кулик (м. Кіровоград)
Вікова група - учні 5 – 8 класів.
І місце Катерина Бондаренко ( м. Новомиргород)

ІІ місце – Анна Житомирська (м. Кіровоград)
ІІІ місце Тетяна Чорна (м. Олександрія)

Оголошено подяки за участь в конкурсі:

Поліні Вдовенко (м. Кіровоград), Марії Масляній (м. Новомиргород), Дмитру Семенцову (м. Олександрія), Поліні Горяній (м. Олександрія), Дар’ї Цибульській (м. Олександрія).


24 серпня кіровоградці відзначили День Незалежності "ходою вишиванок", така урочиста хода для обласного центру вже стала традиційною, представники облводресурсів з родинами також взяли участь.

Святкування Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці незалежності України водогосподарськими організаціями області.


23 серпня в День Державного Прапора України, представники апарату облводресурсів, Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь у мітингу присвяченому цьому святу. Свято Державного Прапора України, традиційно для Кіровограда, розпочали біля пам’ятника Великого Кобзаря. Цьогоріч почесне право підняття Державного Прапора надали бійцям Державної служби надзвичайних ситуацій, які ціною власного життя та здоров'я щодня рятують мирне населення, в тому числі на Сході України.


5 серпня відбулось розширене засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарських організацій області за І півріччя 2014 року та завдання на ІІІ квартал 2014 року. Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії, керівники, начальники відділів та спеціалісти водогосподарських організацій області.

В виступах членів колегії та керівників водогосподарських організацій підводились підсумки діяльності організацій за звітний період та в основному увага акцентувалась на питанні забезпечення виконання плану з власних надходжень, як основного джерела покриття нестачі коштів загального фонду державного бюджету на утримання водогосподарського комплексу області.

З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за І півріччя 2014 року можна ознайомитись в рубриці «Звіти» «Аналітичні матеріали».


24 липня заступник начальника облводресурсів Гайдук Катерина Іванівна взяла участь у засідання колегії Держводагентства, де розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2014 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2014 року.

Головою Агентства Сташуком Василем Андрійовичем було підведено підсумки роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу, зокрема було закцентовано увагу на забезпеченні потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах, для стабільного водопостачання населення та галузей економіки Держводагентством вжито необхідних заходів щодо акумуляції в основних водосховищах близько 55 куб. км води. Дніпровські водосховища були заповнені до проектних позначок і працювали у режимі використання.

Протягом I півріччя 2014 року водогосподарськими організаціями була забезпечена підготовка державних міжгосподарських меліоративних систем, захисних споруд до роботи у поточному році, що дало змогу своєчасно здійснити пуск загальнодержавних і міжгосподарських магістральних каналів, забезпечити захист населених пунктів та територій від підтоплення і затоплення. Експлуатаційними водогосподарськими організаціями також виконується комплекс заходів з підтримки технічного стану систем і об’єктів міжгосподарського меліоративного комплексу.


03 липня Кіровоградська гідрогеолого-меліоративна партія відзначила 20-річчя створення організації.

На урочистих зборах приурочених до Дня створення організації колектив привітав начальник Кіровоградського облводресурсів Топузов Юрій Георгійович, який вручив почесну грамоту облводресурсів Одарич А.М. - колишньому головному гідрогеологу Кіровоградської ГГМП, яка зараз працює начальником відділу водних ресурсів Кіровоградського МУВГ, грамоту облводресурсів Рижик О.С. - старшому інспектору з кадрів, оголошена подяка облводресурсів Коваленку А.О. – ґрунтознавцю І категорії.

Також колектив привітав начальник Кіровоградської ГГМП Житомирський Ігор Аврамович, який висловив вдячність, побажав міцного здоров’я, благополуччя, успіхів у праці та вручив почесні грамоти Кіровоградської ГГМП ветеранам організації Дяченко Н.Ф., Артеменко О.С., Ніщеменко О.Д., Карпушину О.Н., Гордієнко В.В., Лісовцю В.В., грамоти працівникам КГГМП Драголюб Г.П., Одінокову В.О., Боєву В.В., Плодистому В.В., Вдовенку С.В., Гайдай Н. П., Матюху В.А., Рижик В.М., Вершиніну Ю.Л.


27 червня за ініціативою профсоюзного комітету облводресурсів, представники колективу прийняли участь в урочистому мітингу з нагоди Дня Конституції України, який відбувся біля пам’ятника видатному українському громадському діячеві та письменнику Володимиру Винниченку.

Участь в урочистому мітингу взяли представники громадськості, студенти кіровоградських вишів, військовослужбовці, керівництво області та міста.

Звертаючись до учасників урочистого мітингу голова обласної державної адміністрації Олександр Петік відзначив, що Конституція це фундаментальний документ, який є головною ознакою цивілізованості будь якої держави, що визначає демократичний напрямок розвитку, який обрав народ України, висловившись за незалежність України на всенародному референдумі 1 грудня 1991-го року та закріпивши цей напрямок конституційно 28 червня 1996-го року.

Вшановуючи борців за свободу та незалежність нашої держави, учасники мітингу поклав квіти до підніжжя пам’ятника Володимирові Винниченку.


26 червня заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у виїзному засіданні робочої групи Міжвідомчої комісії басейну р. Інгулець з питань антропогенного впливу на стан басейну р. Інгулець, яке проходило в м. Олександрії в приміщенні Олександрійського міжрайонного управління водного господарства.

Для участі в нараді були запрошені представники підприємств, які здійснюють скиди зворотних вод в р. Інгулець на території Кіровоградської області.

В ході засідання були обговорені питання якості води в річці Інгулець, необхідність проведення розчистки річки на відрізку с.Звенигородка Олександрійського району – с.Новий Стародуб Петрівського району.

Робочою групою проведено огляд гідротехнічних споруд Олександрійського водосховища та очисних споруд Олександрійського ВКГ ОКПВ "Дніпро-Кіровоград".


17 червня заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у засіданні круглого столу, яке відбулось в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь представники територіальних органів міністерств та відомств області, органів виконавчої влади, науковці, представники громадських організацій.

Обговорювались матеріали викладені в «Екологічному паспорті Кіровоградської області за 2013 рік», шляхи покращення стану довкілля області і вдосконалення роботи органів виконавчої влади в сфері екології та питання пов’язані з проблемами опустелювання та посухою в день Всесвітнього Дня боротьби з опустелюванням та засухою.

В своєму виступі Гайдук К.І. висвітлила питання ведення в області моніторингу зрошуваних земель, їх меліоративний стан, динаміка його змін, а також перспективи розвитку зрошення в області.


17 червня начальник Кіровоградського облводресурсів  Топузов Юрій Георгійович взяв участь у засіданні робочої групи міжвідомчої комісії з питання промивки р. Інгулець, яке відбулося в актовій залі управління каналу «Дніпро - Інгулець» с. Bелика Cкельова, Cвітловодський район.

Також у засіданні робочої групи взяли участь заступник начальника ВТВ ДПП «Кривбас промводопостачання» Ольхіна Н.К., головний гідротехнік ДП «Укррудпром» Асоціації «Укррудпром»  Медведь В.М., Черкаське РУВР Дніпровського БУВР Бондаренко В.О., начальник Миколаївського облводресурсів  Письменний С.М., заступник начальника Дніпропетровського облводресурсів  Чехун О.В., начальник управління каналу «Дніпро - Інгулець»  Бурлака В.П.


12 червня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у нараді з питань роботи зрошувальних систем та розвитку зрошуваного землеробства, яка проводилась в Управлінні Північно-Кримського каналу під головуванням Голови Держводагентства Василя Сташука.

Участь у нараді взяли представники Держводагентства, Херсонської обласної державної адміністрації, Інституту водних проблем і меліорації, Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту зрошуваного землеробства НААН, Херсонського державного аграрного університету, водогосподарських організацій зони зрошення та засобів масової інформації.

У своїх доповідях керівники водогосподарських організацій акцентували увагу на питаннях формування вартості послуг з подачі води на полив; укладання договорів між водогосподарськими організаціями і сільгосптоваровиробниками; забезпечення раціонального використання водних ресурсів та налагодження комерційного водообліку; організації своєчасної та якісної подачі води на зрошення; співпраці з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування з питань водного господарства; щодо перспективи розширення зрошуваних площ; передачі внутрішньогосподарських систем у державну власність та розробки ТЕР на проведення реконструкції та відновлення зрошувальних систем у поточному році.


11 червня представники Кіровоградського облводресурсів, Кіровоградської ГГМП прийняли участь у регіональному семінарі «Шляхи удосконалення управління водними ресурсами», який відбувся в м.Новий Буг Миколаївської області.

На семінарі були обговорені питання удосконалення управління водними ресурсами, забезпечення співпраці Миколаївського та Кіровоградського облводресурсів, шляхом обміну інформацією про водогосподарську обстановку, ситуації техногенного та природного походження на водогосподарських системах, захисних спорудах‚ водосховищах‚ стан водних ресурсів‚ намічені кроки для подальшої співпраці для покращення управління водними ресурсами.


30 травня в Дорадчому центрі Кіровоградського облводресурсів відбулись урочисті збори до Дня працівників водного господарства.

Працівників галузі водного господарства Кіровоградщини привітали, перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Серпокрилов Віктор Миколайович, заступник голови Кіровоградської обласної ради Владов Іван Васильович, директор департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації Коренюк Сергій Юрійович.

З нагоди свята на урочисті збори були запрошені ветерани галузі, працівники водогосподарських організацій області.

У своєму привітанні начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов відзначив, що цей рік ювілейний для всіх водогосподарників області, виповнюється 60 років з Дня створення Кіровоградського обласного управління водних ресурсів. За ці роки пройдений нелегкий шлях становлення та розбудови водогосподарсько-меліоративного комплексу області, зауважив, що на працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу покладена надзвичайно важлива і відповідальна місія забезпечення потреб населення і галузей економіки водними ресурсами, захист територій від підтоплення, створення умов для ефективного використання зрошуваних земель.

Кращі працівники за значний особистий внесок, за багаторічну сумлінну працю в системі водогосподарсько-меліоративного комплексу та з нагоди професійного свята нагороджені грамотами Держводагенства України, Кіровоградської обласної ради, департаменту агропромислового комплексу та Кіровоградського облводресурсів.

Подякою Кабінету Міністрів України нагороджений начальник експлуатаційно - ремонтної дільниці Кіровоградської ГГМП Боєв В.В.


Колектив Кіровоградського облводресурсів та запрошені гості
під час святкування Дня працівників водного господарства

1 червня –День працівників водного господарства України!

Шановні колеги, ветерани галузі!

Щиро вітаю Вас з нагоди професійного свята - Дня працівників водного господарства України!

Завдяки Вашій наполегливій праці забезпечуються потреби населення та галузей економіки у водних ресурсах відповідної якості, створюються умови для ефективного використання зрошуваних земель і безпечного проживання населення, захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод. Саме на Вас покладена відповідальність за раціональне використання одного з найдорожчих природних багатств - води, її збереження для прийдешніх поколінь.

Прийміть слова шани і подяки за вашу сумлінну працю.

Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, сімейного добробуту, добра і достатку, оптимізму, нових творчих ідей та успішного їх втілення.

Ю.Топузов –начальник Кіровоградського
обласного управління водних ресурсів

23 травня відбулись галузеві спортивні ігри серед працівників водогосподарських організацій області, присвячені Дню працівників водного господарства. Проходили змагання на базі гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на мальовничих берегах Лелеківського водосховища.

У змаганнях взяли участь п’ять команд, які змагались з одинадцяти видів програм, серед них міні-футбол, легкоатлетична естафета, стрибки в довжину з місця, армспорт.

  Загальнокомандні місця розподілились наступним чином:
 • І місце - апарат облводресурсів;
 • IІ місце – Кіровоградське МУВГ;
 • ІІІ місце – Новомиргородське МУВГ.

Газета «Народне слово» за 22 травня 2014 року №23 інтерв’ю з начальником Кіровоградського обласного управління водного господарства Ю.Топузовим щодо роз’яснень чинного законодавства, а саме Закону України «Про аквакультуру» про користування водними об’єктами на умовах оренди.


17 травня відзначається День Південного Бугу, святкування якого започатковано у 2009 році у відповідності до рішення Басейнової ради Південного Бугу. Спеціалістами водогосподарських організацій області проведені різноманітні акції приурочені до цього Дня.

В трудових колективах міжрайонних управліннях водного господарства та гідрогеолого - меліоративній партії проведені круглі столи темою, яких стало обговорення сучасного стану р. Південний Буг, збереження річки для майбутніх поколінь. Виготовлені та розповсюджені серед учнів навчальних закладів тематичні інформаційні листки.

Спеціалістами Новомиргородського МУВГ спільно з викладачами екологічного гуртка ЦДЮТ смт. Новомиргорода проведений відкритий урок присвячений Дню Південного Бугу та конкурс серед учнів на знання з екологічної тематики з нагородженням переможців грамотами управління.

Організоване виїзне засідання гуртка творчого об’єднання учнівської молоді “Роdolia Inferior” ЦДЮТ м. Ульяновка на берег річки Південний Буг, учасники гуртка прийняли участь в обстеженні джерел на території Ульяновського району, з чотирьох джерел відібрані проби для дослідження якості води.

Спеціалістами Кіровоградського МУВГ проведена лекція в педагогічному ліцеї м. Кіровограда де червоною лініє підкреслена важливість річки Південний Буг для нашого краю.


16 травня в Дорадчому центрі облводресурсів відбулася нарада за участю начальників міжрайонних управлінь водного господарства, начальника гідрогеолого-меліоративної партії, головних інженерів, начальників відділів водних ресурсів, відділів експлуатації водогосподарських систем та водокористування, начальників економічних служб управлінь.

На нараді обговорювалися питання розробки районних програм розвитку водного господарства, надання платних послуг водогосподарськими організаціями, упорядкування надання водойм у користування на умовах оренди та приведення договорів оренди водних об’єктів у відповідність із Законом України «Про аквакультуру», Земельним і Водним кодексами України, порядок прийняття на баланс гідротехнічних споруд водних об’єктів (ставків і водосховищ).


16 травня заступник начальника облводресурсів К. Гайдук прийняла участь в регіональному семінарі «Плани адаптації екологічного законодавства України до права Європейського Союзу», який проходив в торгово-промисловій палаті України в м. Києві.

На семінарі розглядалися та обговорювалися питання адаптації законодавства України до права ЄС у сфері якості води та управління водними ресурсами, головні положення шести Директив ЄС в сфері якості води та управління водними ресурсами, які увійшли до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським союзом та його державами-членами, з іншої сторони.

В семінарі прийняли участь представники Мінприроди, Держводагентства, Торгово-промислової палати України, громадських організацій, науковці, експерти з адаптації законодавства до права Європейського Союзу.


9 травня представники апарату Кіровоградського облводресурсів та Кіровоградського МУВГ пройшли урочистою ходою центральною вулицею міста та взяли участь у покладанні квітів до «Вічного вогню» на меморіальному комплексі «Фортечні вали» в пам’ять про десятки тисяч військових, учасників партизанського та підпільного руху, мирних жителів, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни.

Також учасники урочистостей поклали квіти на могилу Героя Радянського Союзу Дмитра Івановича Семенова, який продовж 38 років працював начальникам БМУ-37 тресту «Кіровоградводбуд».


7 травня представники Кіровоградського облводресурсів на чолі з заступником начальника управління О.Бойко та члени профспілкового комітету облводресурсів взяли участь в урочистих заходах, присвячені 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, які відбулись в обласній філармонії.

На урочисті збори запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни. Обласне керівництво в своїх виступах привітало ветеранів Великої Вітчизняної війни з наступаючим святом - Днем Перемоги та висловили вдячність ветеранам, фронтовикам, які винесли на собі весь тягар тієї війни, які подарували нинішнім поколінням право жити на цій землі.  Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Петік та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко нагородили Почесною грамотою обласної державної адміністрації і обласної ради учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни Ганну Куроп'ятникову і Почесною грамотою обласної ради учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни Володимира Шевченка.
Згідно з Законом України від 09 квітня 2014 року №1193-VIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», який набрав чинності з 26 квітня 2014 року, Кіровоградське обласне управління водних ресурсів перестає бути дозвільним органом.

Скасовано регламент (інформаційну картку) та технологічну картку  надання погодження клопотання водокористувачів з обґрунтуванням потреби у воді для отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів не погоджуватиме клопотання водокористувачів з обґрунтуванням потреби у воді у зв’язку з відсутністю необхідності отримання зазначеного погодження.


29 квітня Кіровоградську область з робочою поїздкою відвідав Міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник. В рамках робочої поїздки А. Мохник побував на Інгульскій шахті ДП "Схід-ГЗК" та відвідав Державне підприємство "Чорноліський лісгосп".

Начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у зустрічі Міністра екології та природних ресурсів Андрія Мохника з представниками виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськістю області, яка відбулась у рамках візиту в сесійній залі облдержадміністрації. Під час зустрічі А. Мохник детально інформував присутніх про ключові напрямки діяльності уряду.

Серед пріоритетів у роботі Кабінету Міністрів України Андрій Мохник виділив захист територіальної цілісності держави, уникнення дефолту, відпрацювання умов для економічного зростання і подальшої євроінтеграції.


З 28 по 30 квітня  в водогосподарських організаціях області проведені заходи з нагоди Дня охорони праці, який проходить відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року №685/2006 «Про День охорони праці». В цьому році заходи проводились під девізом: «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві».

В водогосподарських організаціях відбулись зібрання трудових колективів, на яких доведена інформація про випадки травматизму на виробництві під час застосування хімічних речовин та заходи по запобіганню подібних випадків.

В порядку забезпечення безаварійної роботи  водогосподарських організацій та безпечних умов праці працівників, комісією облводресурсів проведено оперативний контроль IV ступеню за станом охорони праці, перевірено стан  безпеки праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки на виробничих базах, працюючих насосних станціях.


25 квітня відбулось засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядалися підсумки діяльності водогосподарських організацій області за І квартал 2014 року та завдання на ІІ квартал 2014 року.

Під час обговорення питань члени колегії та керівники водогосподарських організації доповіли про результати діяльності у І кварталі 2014 році та подальші перспективи. На сьогодні одним із головних завдань залишається нарощування обсягу надходжень від платних послуг, за рахунок розширення їх сфери та збільшення об'ємів робіт. Для виконання поставлених завдань необхідно посилити роботу з місцевими органами влади, щодо розроблення та затвердження районних програм розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за І квартал 2014 року можна ознайомитись в рубриці«Звіти» «Аналітичні матеріали»


23 квітня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук прийняла участь у міжвідомчій нараді з питань забезпечення виконання Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець.

Учасники наради виїжджали на огляд гідротехнічної споруди Іскрівського водосховища в с.Іскрівка Петровського району Кіровоградської області, на предмет забезпечення пропуску витрат води, що подається каналом Дніпро-Інгулець на оздоровлення р.Інгулець та можливість санітарних попусків після завершення роботи каналу.


12 квітня відбулися заходи у рамках Всеукраїнської щорічної акції День Довкілля (День благоустрою).

Дані заходи проводились відповідно до Указу Президента України від 6 серпня 1998 року №855/98 «Про день довкілля», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року №777-р «Деякі питання проведення щорічної акції з благоустрою «За чисте довкілля» та наказу Держводагентства України від 25 березня 2014 року №35 «Про проведення місячника благоустрою».

Працівники водогосподарських організацій області взяли участь у заходах з благоустрою територій виробничих баз, насосних станцій, гідротехнічних споруд, наведення ладу на прибережних захисних смугах річок і водойм та інше.

Було прибрано 6,79 га територій виробничих баз, ліквідовано 2 несанкціонованих сміттєзвалища, вивезено 6 м3 сміття, висаджено 59 дерев та 18 кущів, упорядковано газонів та висаджено квітників на площі 53 м2.


03 квітня начальник відділу водних ресурсів та моніторингу вод І. Тарасенко взяла участь у заході, який організувало Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства, створення нового лісового насадження в урочищі «Чорний ліс» на території ДП «Чорноліський лісгосп», в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».В акції прийняли участь голова облдержадміністрації Олександр Петік, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, керівники Знам’янського району, учні шкільних лісництв, представники громадських організацій та засобів масової інформації, волонтери.З благословення єпископа Кіровоградського і Голованівського Марка й отця Андрія учасники акції висадили саджанці дерев, сподіваючись на те що результати стануть запорукою екологічного благополуччя і для них самих, і для наступних поколінь, адже ліс необхідний для попередження ерозії грунтів, пересихання річок, зсувів, засух та інших негативних природних явищ.
Впродовж березня в водогосподарських організаціях проведена низка заходів до відзначення Всесвітнього дня води, який у 2014 році проходив під гаслом «Вода та енергія».

У всіх водогосподарських організаціях області проведені зібрання колективів, на яких прочитані тематичні лекції, продемонстровані фільми.

Підготовлені та прочитані лекції на водну тематику спеціалістами Кіровоградської ГГМП в Кіровоградському навчально-виховному комплексі ліцеї №34 «Сучасник», Новомиргородського МУВГ - в загальноосвітніх школах м. Новомиргорода № 1, 2, 3.

Спеціалістами Олександрійського МУВГ спільно з представниками райдержадміністрації та природоохоронних організацій для водокористувачів Онуфріївського району проведено семінар з висвітленням водно-екологічних проблем.

Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства проведена робота з прибирання прибережної захисної смуги р. Велика Вись.


1 квітня о 12-50 відбувся 26-й пуск каналу Дніпро-Інгулець відповідно до Регламенту промивки та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2014 році.

При пуску каналу були присутні начальник Кіровоградського облводресурсів Ю. Топузов, Голова міжвідомчої комісії басейну р. Інгулець, начальник Дніпропетровського облводресурсів В. Добринін, начальник Миколаївського облводресурсів С. Письменний, перший заступник голови Світловодської райдержадміністрації І. Кушніренко, головний гідротехнік асоціації Укррудпром В. Медвідь, начальник Олександрійського МУВГ В. Вольф., представники преси.

О 16-00 була включена в роботу насосна станція другого підйому. Вода подається витратою 11 м куб./сек. Промивка р. Інгулець дасть можливість поліпшити якість води в Іскрівському та Карачунівському водосховищах, які забезпечують питною водою жителів смт. Петрове Кіровоградської області, Кривого Рогу та Інгулецьку і Явкінську зрошувальні системи у Миколаївській області. Планується подати каналом 125 млн. м куб. дніпровської води.

28 березня на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства в Дорадчому центрі проведена обласна нарада з питання готовності до роботи у 2014 році зрошувальних систем та дощувальної техніки, організації поливів на зрошуваних землях.

Заступник начальника обласного управління водних ресурсів О.Бойко у своєму виступі охарактеризував сучасний стан та перспективи використання зрошуваних земель в області, начальники міжрайонних управлінь водного господарства: Олександрійського В.Вольф, Новомиргородського В. Кравченко, Кіровоградського В. Градков відмітили, що як державні зрошувальні системи, так і внутрішньогосподарські, які планують проводити полив у поточному році, підготовлені до роботи, звернули увагу присутніх на послуги, які можуть надавати управління. Начальник гідрогеолого-меліоративної партії І. Житомирський розповів про можливість виконання лабораторних досліджень якості води, в тому числі поливної, грунтів, буріння свердловин.


Запрошений заступник директора з наукової роботи Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН, кандидат с-г наук І. Семеняка виступив із докладом про кліматичну оцінку умов вирощування сільськогосподарських культур на Кіровоградщині, менеджери ТОВ Агрооптіма та Терра Тарса презентували роботу систем краплинного зрошення та показали переваги при використанні фільтростанцій та поливної трубки різних виробників, продемонстрували роботу сучасної дощувальної техніки.
У нараді взяли участь заступник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації В. Муха, заступники голів райдержадміністрацій з питань агропромислового розвитку, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств, які використовують зрошувані землі, та голови сільських рад, які мають на балансі зрошувальні системи.


27 березня відбулись загальні збори первинної профспілкової організації Кіровоградського облводресурсів, на яких було заслухано звіт про виконання зобов’язань колективного договору, роботу та використання коштів профспілкової організації.

На зборах було обрано новий склад профспілкового комітету, до якого увійшли А.Годорожа, О.Дяченко та І.Тарасенко, раду трудового колективу та вибори членів постійно діючих комісій профкому.


20 березня 2014 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського проведений круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води, який у цьому році проходив під гаслом «Вода і енергія».

Організували цей захід Кіровоградське обласне управління водних ресурсів та екологічний інформаційно-тренінговий центр обласної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Мета проведення круглого столу: відзначити Всесвітній день води, актуалізувати та привернути увагу суспільства до проблем охорони вод, раціонального використання водних ресурсів для забезпечення потреб економічного та соціального розвитку, виробництва енергії, а також відновлення джерел та витоків річок.

До обговорення актуальних питань були запрошені керівники і спеціалісти Кіровоградського облводресурсів, департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласного центру з гідрометеорології, Кіровоградського ДПУ ім.В.Винниченка, ТОВ «Гідроенергоінвест», міжрайонного управління водного господарства, громадські організації, студентська молодь.

В заході прийняв участь радник голови обласної державної адміністрації Микола Олексійович Сухомлин, який підвів підсумки обговорень і зазначив важливість піднятих питань щодо збереження і відновлення водних ресурсів, забезпечення питною водою населення, розвитку гідроенергетики в області.


18 березня 2014 року заступник начальника облводресурсів К. Гайдук прийняла участь в роботі Міжвідомчої комісії з питань промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець.

  Під час засідання розглядалися наступні питання:

  - аналіз виконання регламенту промивки русла р. Інгулець та її екологічного оздоровлення у 2013 році;
  - гідрометеорологічна обстановка в басейні р. Інгулець;
  - якісний стан води у Карачунівському водосховищі;
  - проект регламенту промивки русла р. Інгулець у 2014 році та пропозиції до нього;
  Cтан підготовки до роботи каналу Дніпро-Інгулець у 2014 році.

Роботу каналу «Дніпро-Інгулець» у 2014 році заплановано розпочати 1 – 3 квітня витратами 11 м3/с. Загальні обсяги подачі води по каналу становитимуть близько 125,5 млн. м3.


У березні водогосподарськими організаціями області продовжується виконання заходів з підготовки зрошувальних систем до роботи у 2014 році. Роботи на державній міжгосподарській меліоративній мережі виконуються згідно із завданнями, затвердженими спільним наказом Департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації та Кіровоградського обласного управління водних ресурсів від 19 грудня 2013 року №101/74 „Про підготовку зрошувальних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2014 році”.

Особлива увага приділяється підготовці насосних станцій та об’єктів, від стабільної роботи яких залежить виконання договірних зобов’язань, подача води на зрошення.

Одночасно з підготовкою експлуатаційними водогосподарськими організаціями проводиться робота із сільгоспвиробниками щодо підписання протоколів-намірів на подачу води для поливу сільськогосподарських культур. Станом на 6 березня такі протоколи-наміри підписані на подачу води для поливу сільськогосподарських культур на площу 1,55 тис. га.


Під час підписання протоколів-намірів на подачу води для поливу сільськогосподарських культур в Олександрійському МУВГ

6 березня начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у науково-практичному семінарі, присвяченому підготовці до проведення комплексу весняно-польових робіт на Кіровоградщині. Семінар проходив на базі Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства степової зони НААН.

Програмою економічного і соціального розвитку області на 2014-й рік передбачається забезпечити валове виробництво зерна в обсязі 2 млн. 850 тис. тонн, виростити більше 500 тис. тонн цукрових буряків, 950 тис. тонн соняшнику, більше 200 тис. тонн сої. У своєму виступі перед аграріями Кіровоградщини заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА В’ячеслав Муха відзначив, що з метою виконання намічених завдань в області під урожай нинішнього року господарства області забезпечили посів озимих зернових культур на площі майже 41 тис. га. За результатами останніх спостережень департаменту агропромислового розвитку посіви знаходяться у доброму та задовільному стані. Під час семінару науковці представили аграріям новітні технології сівби, вирощування та догляду за сільського господарськими культурами.

3 березня у рамках відзначення Всесвітнього дня захисту дикої природи працівники водогосподарських організацій області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнів загальноосвітніх закладів області щодо необхідності захисту дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини. Також було виготовлено інформаційний листок про Всесвітній день дикої природи, який був розповсюджений в учбових закладах м.Кіровограда. Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водних ресурсів було проведено лекцію в Новомиргородському районному центрі дитячої та юнацької творчості та в Новомиргородській спеціальній загальноосвітній школі інтернат І-ІІІ ступенів на тему «День захисту дикої природи».21 лютого відбулось розширене засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядалися підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу області за 2013 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування у І кварталі 2014 року.

Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії облводресурсів, начальники, головні інженери, начальники відділів, спеціалісти міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії, спеціалісти апарату облводресурсів.

Діяльність експлуатаційних водогосподарських організацій у 2013 році була направлена на забезпечення водними ресурсами в достатній кількості та належної якості населення та галузей економіки, безаварійний пропуск льодоходу, повені та паводків, виконання заходів, які забезпечили сталу та безаварійну роботу міжгосподарських зрошувальних систем та інших водогосподарських об’єктів.

Під час обговорення питань керівники водогосподарських організації доповіли про результати діяльності та перспективи на 2014 рік. На сьогодні однією із головних завдань залишається нарощування об'ємів платних послуг з метою забезпечення роботи водогосподарських організацій облводресурсів.

З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за 2013 рік можна ознайомитись в рубриці«Звіти» «Аналітичні матеріали»


13 лютого начальник облводресурсів взяв участь у прес-конференції, на якій обговорювалися гідрометереологічна ситуація по області, що склалася і складатиметься найближчі два тижні.

Гідролог Вікторія Білоус Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології запевнила, що паводки Кіровоградщині не загрожують. За її словами, грунт рівномірно вбирає вологу; на залісках і полях та прибережних зонах сніговий покрив станув повільно, тому в річках спостерігається нормальний стік. Щоправда, внаслідок промерзання грунту й наступної  відлиги набралась певна кількість зайвої води, але й це не становить очевидної небезпеки. До чого ж напевно доведеться готуватися серйозно, так це до великого льодоходу, що може пошкодити гідроспоруди і навіть забити русла водойм. Товща льоду цього року коливається в межах 35-40 см, а на багатьох плесах вже проглядаються тріщини і промоїни.

Застереження колеги підтвердив начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Юрій Топузов. На даний час в області проведений облік всіх наявних водойм, їх налічується 2845. По 8-ми середніх річках складені лінійні схеми з нанесеними притоками, та розташованими на них водосховищами і ставками. В залежності від висоти снігового покриву, запасів води в снігу ведеться моніторинг сформованого обсягу стоку та встановлюється режим роботи водосховищ з метою недопущення підтоплення населених пунктів.

Особливу увагу було звернуто на розчистку лівневих колекторів, водопропускних труб, водовідвідних каналів та прибережних захисних смуг при підготовці до пропуску повені. Традиційно підтоплення може загрожувати Кіровограду, щоб цьому запобігти виконується розчистка Інгулу та регулювання стоку цієї річки та Сугоклеї. Підняття рівня грунтових вод загрожує і району Табурище у Світловодську, є ймовірність такого явища і в Долинській.


12 лютого начальник облводресурсів Ю.Топузов та керівники обласних територіальних органів міністерств та відомств екологічного спрямування були присутній на зустрічі голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко із народним депутатом України, головою підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, управління радіоактивно забрудненими територіями, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Валерієм Кальченком.

Сьогоднішня зустріч це підготовчий етап виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Предмет розмови стосувався ключових екологічних об’єктів області, для роботи по яких можна залучити бюджетні кошти за різними державними природоохоронними програмами.

Розмова стосувалась одразу кількох напрямків. У пріоритеті – ремонт очисних споруд шахтних вод Інгульської шахти ДП "Схід-ГЗК". Інший обговорюваний напрям – розчистка русел кількох водних об’єктів. Говорили, зокрема, про завершення розчистки Інгулу в обласному центрі, регулювання русла річки Інгулець на території Олександрійського та Петрівського районів, а також про реконструкцію гідротехнічної споруди на території Плетеноташлицької сільської ради Маловисківського району, берегоукріплення Кременчуцького водосховища.

Голова ОДА доручив сформувати робочу групу, яка займатиметься підготовкою конкретних питань, що виноситимуться на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.


6 лютого начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у розширеному засіданні колегії Держводагентства, на якому розглядалися підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2013 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2014 року.

Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, фахівці центрального апарату Держводагентства, керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва, проектно-вишукувальних інститутів, технічних шкіл, профспілки працівників агропромислового комплексу України, наукових організацій, громадськості та ін.


04 лютого згідно наказу Кіровоградського облводресурсів від 04 лютого 2014 року №3-ОС, за погодженням Держводагентства від 3 лютого 2014 року №538/7/11-14, на посаду заступника начальника управління призначеноГайдук Катерину Іванівну.


31 січня начальник обласного управління водних ресурсів Ю.Топузов взяв участь у пленарному засіданні чергової двадцять восьмої сесії Кіровоградської  обласної ради шостого скликання. Головне питання, яке ставилось на обговорення, це питання "Про обласний бюджет на 2014 рік", доповідачем якого виступив директор департаменту фінансів Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Шеремет. В обговоренні брали участь депутати обласної ради та народний депутат України Валерій Кальченко.

У результаті злагодженої роботи депутатів обласної ради – обласний бюджет на 2014 рік було прийнято одноголосно. Розглядались інші питання серед них, внесення змін до Програми формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Кіровоградської області на 2014-2016 роки, якими передбачено реалізацію низки заходів, спрямованих на активізацію співробітництва органів місцевого самоврядування на міжрегіональному та міжнародному рівнях.


29 січня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під головуванням в.о. Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула, яке відбувалось в режимі відео-конференції в конференц-залі Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком». Під час засідання розглядалась низка важливих питань життєзабезпечення в умовах значного погіршення погоди.

З питання належної організації виконання заходів, пов’язаних з підготовкою центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до дій під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році на засіданні виступив перший заступник Голови Держводагентства Михайло Яцюк.


28 січня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Віктора Серпокрилова. Під час засідання було проаналізовано стан підготовки області до надзвичайних ситуацій, що можуть статися внаслідок погіршення погодних умов.

Віктор Серпокрилов повідомив, що за інформацією метеорологічної служби, на території області найближчими днями очікується значне зниження температури повітря, яке супроводжуватиметься опадами, сильними поривами вітру, з хуртовинами та заметілями.

На засіданні комісії затверджені План дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році та План робот обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2014 рік.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів у зв’язку з ускладненням погодних умов та з метою забезпечення безперебійного функціонування водогосподарських об’єктів області, у першу чергу потенційно-небезпечних, та для забезпечення їх підготовки до безаварійної роботи під час проходження повеневих і паводкових вод у водогосподарських організаціях встановило з 27 січня 2014 року посилене чергування відповідальних спеціалістів водогосподарських організацій на виробничих об’єктах, головних насосних станціях, в експлуатаційних управліннях і дільницях, на водозабірних спорудах, енергетичних об’єктах тощо.


22 січня представники облводресурсів взяли участь в урочистому мітингу та покладанні квітів з нагоди Дня Соборності та Свободи України біля пам’ятника Володимиру Винниченку. На заході були присутні керівництво області та міста, державні службовці, військові, представники громадських організацій та політичних партій, діячі культури, студентська молодь. У своєму виступі перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Серпокрилов відзначив: День Соборності та Свободи України – це важливе, знакове свято для нашої держави. 95 років тому Акт Злуки проголосив об'єднання 2-х українських республік. Це був надзвичайно важливий момент української історії. Саме тоді розпочалось об'єднання держави, яке закінчилось у 1991 році. Віктор Серпокрилов звернувся до присутніх на урочистому мітингу, а тим самим і до усіх жителів області: "Закликаю усіх відкинути суперечності і протистояння, і спрямувати зусилля на пошук спільного бачення розвитку держави. Кожен з нас прагне кращого, всі ми хочемо бути прикладом для наших дітей. Сила України - в єдності, будьмо єдині!".На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року № 975-р ”Про затвердження плану заходів щодо розширення площ зрошуваних земель у південних областях та забезпечення їх ефективного використання на період до 2017 року” в області виданеДоручення голови Кіровоградської обласної адміністрації від 21.01.2014 № 01-26/8/1 та наказ Кіровоградського облводресурсів від 14.01.2014 № 5 «Про заходи щодо розширення площ зрошуваних земель»