banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини > Архів 2013

Архів 2013

27 грудня начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у пленарному засіданні чергової двадцять шостої сесії обласної ради за результатами проведення якого було розглянуто двадцять три питання порядку денного. На пленарному засіданні депутати обласної ради схвалили звіт голови обласної ради (Ковальчук М.М.) за період з листопада 2012 по листопад 2013 року, підтримали внесення змін до низки обласних програм, затвердили програму економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2014 рік, а також, у результаті обговорень, затвердили внесення доповнень і змін до обласної програми «Центральний регіон – 2015».


З 9 по 13 грудня в водогосподарських організаціях області проводились правоосвітні заходи в рамках проведення Всеукраїнського тиждня права, присвяченого Дню прав людини, який відзначається 10 грудня   за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю  Загальної декларації прав людини  в 1948 році.

Для працівників міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії прочитані лекції та проведені бесіди з питань реалізації і захисту прав людини, проведене навчання, на якому розкрито історичні аспекти виникнення свята, його значення для населення та охарактеризовано ряд нормативних документів з прав людини.


6 грудня начальник облводресурсів Ю. Топузов взяв участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування.

6 грудня начальник облводресурсів Ю. Топузов взяв участь у засідання двадцять п'ятої сесії Кіровоградської обласної ради шостого скликання. Голова обласної ради Микола Ковальчук привітав депутатів рад різних рівнів і посадових осіб місцевого самоврядування області з професійним святом - Днем місцевого самоврядування, який відзначається в Україні 7 грудня уже 23 рік поспіль. У ході пленарного засідання були розглянуті питання "Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2012 року № 421 "Про обласний бюджет на 2013 рік", щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області тощо.


23 листопада представники колективу облводресурсів взяли участь у поминальній ході та у покладанні квітів до пам'ятного знака «Жертвам політичних репресій та голодоморів» на меморіальному комплексі «Фортечні вали», з вшанування пам’яті загиблих від голодоморів 1932-1933 років в Україні.

Звертаючись до учасників жалобної церемонії, перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов відзначив, що Голодомор 1932-1933 років став однією з найтрагічніших подій в історії українського народу, злочином сталінського режиму, який призвів до загибелі мільйонів наших співвітчизників. Тож обов’язок нинішнього та прийдешніх поколінь – пам’ятати про тих, кого забрав страшний голод, аби не допустити у майбутньому повторення таких трагічних подій як Голодомор 1932-1933 років.

Учасники скорботного мітингу запалили жалобні свічки та поклали квіти до підніжжя хреста – пам’ятного знака жертвам голодоморів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, які загинули внаслідок Голодомору 1932-1933 років.

   

21 листопада начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь та виступив у нараді, яку проводив заступник голови облдержадміністрації Я.Арсірій щодо ситуації, яка склалася з підтопленням садиб мешканців сіл Коробчине та Рубаний міст Новомиргородського району.

Було прийняте рішення провести погоджувальну нараду по проектуванню та будівництву існуючих регулюючих споруд на річці Велика Вись в Новомиргородському районі Кіровоградської області


21 листопада начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у нараді, яку провів заступник голови облдержадміністрації Я.Арсірій з питань про стан виконання заходів щодо припинення скиду забруднених зворотних вод підприємствами області та порядок погодження скиду води з водних об’єктів для потреб риборозведення. За результатами наради вирішено провести ґрунтовну роботу щодо налагодження постійного діалогу між підприємствами області, що є найбільшими забруднювачами регіону за показником скиду неочищених зворотних вод у водні об’єкти, та органами влади щодо моніторингу виконання заходів зі скорочення обсягів скиду; розробити та опрацювати пропозиції щодо заходів, які б дозволили в максимально короткі терміни суттєво покращити стан справ та скоротити обсяги скидів.


20 листопада відповідно до вимог Закону України від 12.01.2012 №4312-VІ «Про професійний розвиток працівників» з метою підвищення ефективності діяльності праці і відповідальності за доручену справу, об’єктивної оцінки ділових якостей в Кіровоградському облводресурсів проведено атестацію керівників водогосподарських організацій області, начальників відділів, професіоналів, фахівців та технічних службовців апарату облводресурсів. Під час атестації атестаційною комісією було оцінено результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені керівниками та фахівцями при виконанні службових обов'язків, визначених у посадових інструкціях.


15 листопада відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядались питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців і завдання на ІV квартал 2013 року, про підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії.

З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за ІІІ квартал 2013 рік можна ознайомитись в рубриці «Звіти» «Аналітичні матеріали»


13 листопада начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов та начальники відділів управління Г.Козачок, Ю.Шатьоха взяли участь в урочистостях з нагоди Дня працівників сільського господарства, яке відбулися у Кіровоградській обласній філармонії. Аграріїв області привітали голова обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко та голова обласної ради Микола Ковальчук.


7-9 листопада начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Гайдук К. І. прийняла участь у Пленарному засіданні та роботі секцій Всеукраїнської науково-практичної конференції за участю молодих науковців “Екологічні проблеми природокористування та охорона навколишнього середовища”, що проходила на базі Рівненського державного гуманітарного університету.

Захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Рівненської обласної державної адміністрації, Державного агентства водних ресурсів України, Національного університету водного господарства та природокористування та інших провідних наукових та навчальних закладів України.

В рамках конференції проходила екскурсія в заказник «Базальтові стовпи», який знаходиться в с. Берестовець, Костопілького району, Рівненської області.


6 листопада начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні колегії Держводагентства, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців і завдання на ІV квартал 2013 року. Під час зазначеного засідання також розглядалися питання про підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.


5 листопада представники апарату Кіровоградського облводресурсів, міжрайонних управлінь водного господарства, гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь в урочистій церемонії відкриття XІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE-2013» за участю Міністра екології та природних ресурсів Олега Проскурякова, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника, Голови Державного агентства водних ресурсів Василя Сташука.

Також ознайомились з експозицією міжнародної спеціалізованої виставки водного форуму «AQUA UKRAINE», стендами Держводагентства про стан водного господарства у всіх регіонах України, щодо історії розвитку галузі, впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, захисту від шкідливої дії вод, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням у маловодних регіонах, представлені макети басейнів великих річок та водосховищ, водозахисних споруд та берегоукріплення, водогосподарських об’єктів та споруд.
   

Взяли участь у науково-практичній конференції «Вода та довкілля» під головуванням заступника Голови Держводагентства Олексія Чунарьова.


1 листопада представники Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства разом з мешканцями села Овсяниківка Кіровоградського району встановили пам’ятний знак витоку річки Грузької.

Починає свій рух р. Грузька, права притока Інгулу, з мальовничого лісового озерця, яке утворилось з’єднавши декілька джерел у верхів’ї балки неподалік с.Овсяниківка з заповідного урочища «Польський ліс», яке охоплює одну з численних у регіоні балок площею 83,3 га.

У заході, яке ініціювало Кіровоградське МУВГ взяли участь сільський голова Овсяниківської сільської ради Щербина О. А., який допоміг у виборі місця встановлення пам’ятного знаку, працівники Кіровоградського МУВГ на чолі з начальником управління Градковим В. М., директор Овсяниківської школи, школярі та діти дошкільного віку, мешканці села.

Заступник начальника – начальник відділу водних ресурсів Тарасенко І. М., виступила перед присутніми з інформацією про стан річок в Україні і важливість їх збереження .

Діти висадили алею ясенів, пов’язали стрічки зі своїми іменами на деревця.

 

4 листопада на щопонеділковій апаратніій нараді облдержадміністрації, яку проводив заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов, начальник обласного управління водних ресурсів Юрій Топузов проінформував про реальний стан підтоплення на р.Велика Вись в межах сіл Рубаний міст та Коробчине Новомиргородського району.

   

Протягом останніх днів жовтня відбулось підтоплення прилеглих територій та вихід води на заплаву р. Велика Вись в межах сіл Коробчине та Рубаний міст Новомиргородського району Кіровоградської області.


Озвучена інформація в ТСН на каналі «1+1» 1 листопада 2013 року щодо причин підтоплення городів мешканців сіл не відповідає дійсності, оскільки пониження рівня води в Кам'янському водосховищі, яке розташоване вище за течією здійснювалося з 23 по 30 вересня 2013 року в обсязі 0,8 млн.м3 для виконання розчистки берегової смуги водосховища за погодженням з відповідними органами виконавчої влади. З 1 жовтня 2013 року здійснюється наповнення зазначеного водосховища. Скид води з інших водних об’єктів не здійснювався.

Зазначені роботи не могли спричинити підтоплення городів сіл Коробчине та Рубаний міст Новомиргородського району.

Подана інформація відображала лише позицію ТОВ ВКФ "Велта", які на даний час на території зазначених сіл виконуються роботи з розчистки та регулювання русла річки Велика Вись (створення підпірних регулюючих споруд) без відповідного погодження проекту згідно з чинним законодавством.


Для визначення причин підтоплення створено робочу комісію в складі представників Новомиргородської райдержадміністрації, служби надзвичайних ситуацій, Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства. За висновками комісії підтоплення відбулося через завищення відмітки підпірної споруди, яка будується.28 жовтня представники Кіровоградського облводресурсів взяли участь у мітингу-реквіємі та урочистому покладання квітів до Вічного вогню на Меморіалі "Фортечні вали" з нагоди 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.


В урочистостях взяли участь заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Віктор Рєзнік, голова обласної ради Микола Ковальчук, ветерани Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці, учнівська та студентська молодь, представники громадськості.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять с піввітчизників, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни.

Повз ряди ветеранів урочистим маршем прокрокували військовослужбовці Кіровоградського гарнізону.22 жовтня начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Гайдук К. І. прийняла участь в заході - День відкритих дверей «Влада – для бізнесу Кіровоградщини», який проводився в Центрі надання адміністративних послуг міста Кіровограда. Підприємці міста та області мали змогу отримати відповіді на питання щодо порядку видачі документів дозвільного характеру.22 жовтня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського на базі екологічного інформаційно-тренінгового центру відділу документів з економічних, технічних та природничих наук, відбувся Круглий стіл «Екологічний туризм сучасні концепції розвитку». Учасниками столу піднімалися актуальні питання для Кіровоградської області з розвитку екологічного туризму, збереження культурної спадщини, природних ландшафтів, водних об’єктів, залучення дітей, молоді та громадськості до збереження навколишнього природного середовища. В роботі Круглого столу прийняла участь начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Гайдук К. І.17-18 жовтня начальник Кіровоградського облводресурсів прийняв участь у семінарі на тему «Відновлення та збереження водних ресурсів». Семінар проходив в м.Тернопіль в приміщенні Тернопільського облводресурсів. Засідання відкрив Голова Держводагентства України Сташук Василь Андрійович з виступом на тему «Сучасний стан та перспективи управління водними ресурсами України».

Учасниками семінару розглядалися питання щодо сучасного стану та перспектив управління водними ресурсами України; управління водними ресурсами Тернопільської області зокрема, екологічних аспектів управління водними ресурсами; досвіду впровадження заходів з екологічного оздоровлення поверхневих вод та відновлення водних джерел; користування водними об’єктами на умовах оренди та встановлення режиму їх роботи; ролі громадськості в управлінні водними ресурсами; досвіду проведення оптимізації управління водними ресурсами; перспектив організаційного удосконалення басейнового управління в басейнах річок Дністер та Західний Буг; досвіду відновлення та облаштування джерел та витоків річок та ін.

Відбулася зустріч учасників семінару з представниками місцевого самоврядування та громадськості Тернопільського району.

Під час виїзної частини семінару учасники відвідали облаштовані джерела в с.Смиківці та с.Ступки Тернопільського району, водні об'єкти в м.Скалат Підволочиського району, а також ознайомилися з роботою меліоративної системи «Качава» в смт.Великі Бірки Тернопільського району.


З 9 по 11 жовтня заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів і водокористування Кіровоградського МУВГ І.Тарасенко та провідний інженер-гідротехнік відділу водокористування облводресурсів Л.Костенко взяли участь у Міжнародній науковій конференції „Оптимізація використання земельних ресурсів в агропромисловому виробництві України у контексті світових вимог стабільного розвитку” в ННЦ "Інститут землеробства НААН"

Присутнім було представлено понад 40 доповідей провідних вчених України (серед доповідачів – 6 академіків НААН, науковці зі світовими іменами), де було розглянуто та глибоко проаналізовано стан та перспективи використання земельних, водних та лісових ресурсів нашої країни з урахуванням політичних, економічних, соціальних, енергетичних і екологічних умов. Висвітлено багатий досвід розвинутих країн, а також досягнення науки і практики країн, котрі приступили до земельної реформи, шляхи стабілізації землекористування в агро- і біогеоценозах, стратегію охорони ґрунтів і підвищення продуктивності агроекосистем в умовах змін клімату, ландшафтно-екологічні заходи формування лісових насаджень різного призначення в умовах оптимізації землекористування.


09 жовтня 2013 року заступник начальника ФОМЕНКО Р.П. взяла участь в роботі семінару з представлення Плану управління басейном Південного Бугу та відповідної програми заходів, які є результатом українсько-шведського проекту співробітництва.

В рамках проекту було досягнуто значного прогресу щодо встановлення екологічної ситуації в басейні Південного Бугу, а також зроблено перші важливі кроки у впроваджені в Україні вимог Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу.

План управління басейном Південного Бугу було обговорено колом учасників, представлених Держводагентством України та його органами, представниками шведської сторони – учасниками проекту, науковими установами та громадськими організаціями, незалежними експертами, якими надані зауваження та пропозиції.

Кінцевий результат Плану повинен бути представлений до кінця 2013 року.


3 жовтня начальник Кіровоградського облводресурсів Ю. Топузов взяв участь у роботі ІIІ Міжнародного Інвестиційного форуму Кіровоградської області ELISAVETGRAD INVESTMENT DAY – 2013: ЗЕМЕЛЬНІ АСПЕКТИ ІНВЕСТИЦІЙ В АГРАРНИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ

На Міжнародному інвестиційному форумі виступив Президент України Віктор Янукович, який перебував на Кіровоградщині з робочим візитом.

Ключовою темою форуму були земельні питання: встановлення відкритого прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення, ефективне використання земельних ресурсів. Україна має унікальні можливості для інвестування в галузі сільськогосподарського виробництва. Про це сказав Президент України Віктор Янукович на відкритті Міжнародного інвестиційного форуму. «Це наші чорноземи, розвинена аграрна наука, сільськогосподарське машинобудування і переробка продукції сільського господарства», - зазначив Глава держави.

За словами Віктора Януковича, вигідними та перспективними є інвестиції не лише в агровиробництво, а й у ширшу сферу - агропромисловий комплекс країни.

Глава держави відвідав всеукраїнську агропромислову виставку «Агроекспо-2013», а також взяв участь у відкритті річкового терміналу в Світловодську.


6 вересня на виконання наказів Держводагентства, розпоряджень облдержадміністрації, наказів та доручень облводресурсів в приміщенні дорадчого центру облводресурсів відбулась нарада керівників, спеціалістів та фахівців водогосподарсько-меліоративного комплексу області на якій були розглянуті наступні питання:


1. Про проведення аудиту стану використання зрошуваних земель (доповідач - заступник начальника облводресурсів Бойко О.Т.)

2. Проведення інвентаризації ГТС та передача їх на баланс органам місцевого самоврядування (доповідач заступник начальника – начальник відділу водних об’єктів Фоменко Р.П.)

3. Про порядок надання водних об’єктів в оренду та приведення у відповідність діючих договорів оренди земель водного фонду (доповідач заступник начальника – начальник відділу водних об’єктів Фоменко Р.П.)

4. Про результати ревізії фінансово-господарської діяльності водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів (доповідач – головний аудит облводресурсів Годорожа А.М.)

5. Виконання плану надходжень до спеціального фонду у 2013 році (доповідач – начальник відділу економіки Хмельницька О.І.)

6. Ефективність використання автотракторної техніки (доповідач - заступник начальника облводресурсів Бойко О.Т.)

7. Оптимізація структури водогосподарських організацій по результатам роботи за 7 місяців (доповідач – начальник відділу економіки Хмельницька О.І.)На виконання рішення Кіровоградської обласної ради від 14 червня 2013 року №497 «Про проведення інвентаризації та обстеження технічного стану гідротехнічних споруд на території області», метою проведення якої є виявлення безхазяйних гідротехнічних споруд та передача їх у власність територіальних громад, розроблений Порядок прийняття на баланс гідротехнічних споруд водних об’єктів (ставків і водосховищ), який узгоджений з уповноваженими органами та може використовуватись органами місцевого самоврядування для прискорення питання взяття їх на баланс.

АКТ № ___опису, оцінки та передачі безхазяйного майна

Заява про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна


З метою упорядкування надання водойм у користування на умовах оренди на території області згідно з нормами Водного та Земельного кодексів України, Закону України «Про аквакультуру» видане розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 21 серпня 2013 року №411-р «Про Методичні рекомендації з надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».

Детальніше можна ознайомитись в рубриці Водні ресурси, підрубрика «Оренда водних об’єктів»


23 серпня в День Державного прапора України, напередодні Дня незалежності України представники облводресурсів взяли участь в урочистому мітингу біля пам’ятника Т. Г. Шевченку.


Розпочався мітинг традиційним покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Шевченку і урочистим підняттям державного прапора.
15 серпня. начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні робочої групи міжвідомчої комісії басейну р.Інгулець, яке відбулось на базі управління каналу Дніпро-Інгулець.

На засіданні робочої групи проведений аналіз та визначені результати проходження промивки русла і екологічного оздоровлення р.Інгулець та поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі у поточному році.

З 3 квітня було подано 125,34 млн.м3 води, з них за рахунок Держводагентства 21,84 млн.м3, та по договорах з гірничо-рудними підприємствами Кривбасу - 103,5 млн.м3. За результатами роботи комісії був підписаний відповідний протокол.14 серпня начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов прийняв участь у нараді з розгляду питання надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області в зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про Аквакультуру».


Нарада проходила під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Арсірія Ярослава Олександровича за участю керівників територіальних органів міністерств і відомств України в області та структурних підрозділів обласної державної адміністрації якими виконуються владні повноваження щодо надання в користування водних об’єктів. Учасники наради, обговорили проект «Методичних рекомендацій з надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області» та в цілому схвалили його.


13 серпня начальник Кіровоградського облводресурсів Ю.Топузов прийняв участь в нараді під головуванням заступника голови обласної ради Владова Івана Васильовича. Відбулася нарада стосовно виконання рішення обласної ради від 14 червня 2013 року № 497 “Про проведення інвентаризації та обстеження технічного стану гідротехнічних споруд на території області”.

Учасники наради, обговорили питання щодо координації дій Кіровоградського обласного управління водних ресурсів, Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області, реєстраційної служби Головного управління юстиції у Кіровоградській області з підготовки першого етапу реалізації рішення обласної ради.


У ході наради було прийнято рішення про уточнення даних кількості водних об’єктів (земель водного фонду), які перебувають в користуванні, розглянуто і обговорено проект методичних рекомендацій щодо прийняття на баланс гідротехнічних споруд водних об'єктів, розглянуто питання щодо відпрацювання пілотного проекту розглянутих методичних рекомендацій на базі Новгородківського району.


До Міжнародного дня Дніпра спеціалістами Олександрійське МУВГ в Великоскельовській загальноосвітній школі проведений екологічний маршрут з членами екологічного гуртка «Юні екологи» по річці Обломіївці, правій притоці р.Дніпро.


Члени гуртка «Юні екологи» Великоскельовської загальноосвітньої школи разом з керівником С. Дуровим на підвідному каналі Великоскельовської зрошувальної системи під час відзначення Міжнародного дня Дніпра


4 липня в обласній газеті «Народне слово» №27 опублікована стаття «Від відзначення до відновлення» провідного інженера відділу водних об’єктів обласного управління водних ресурсів С.Добрянського, з якою можна ознайомитись в рубриціОгляд преси


З 6 липня у відділі Кіровоградського обласного художнього музею-картинній галереї Петра Оссовського "Світ і Вітчизна" при участі Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації відкрита експозицію до Міжнародного дня Дніпра. В експозиції представлено роботу М.П. Глущенка «Ранковий Дніпро» (1961) із фондового зібрання музею.6 липня в с. Олександрівка Олександрійського району відбулось святкування свята Івана Купала, яке в цьому році співпало з відзначенням Міжнародного дня Дніпра. Організатори свята, органи місцевого самоврядування району та Олександрійське МУВГ, запросивши на захід мешканців села Олександрівки та ближніх сіл, доклали чимало зусиль, щоб свято пройшло на належному рівні та запам’яталось яскравими враженнями.

На оновленому березі мальовничої водойми, яка розташована в центрі села відбувся святковий концерт за участю районного танцювального гурту, які своїми танцями та яскравим театралізованим дійством заворожували учасників заходу та створювали в душі святкову атмосферу. Також з основними обрядами свята гостей ознайомив танцювальний колектив Олександрівського будинку культури. Ввечері молодь за традицією водила хороводи навколо ляльки-опудала та вогнища. Дівчата плели вінки - символи щастя та одруження, співали і пускали їх річкою, передбачаючи долю.

В червні місяці завершені роботи з благоустрою берегової лінії водойми габіонами в с.Олександрівка Олександрійського району. Роботи виконувались Олександрійським МУВГ за рахунок коштів місцевого бюджету.


25 червня начальник Кіровоградського МУВГ В.Градков, провідний інженер-гідротехнік відділу водокористування облводресурсів Л. Костенко та головний спеціаліст Департаменту АПР Кіровоградськох області К.Сіра взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Ефективність використання зрошуваних земель», яка відбулась в Інституті зрошуваного землеробства НААН м.Херсон. На початку роботи учасників конференції привітав заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації М.А.Мельник. Під час конференції обговорювались питання застосування та вплив зрошення при вирощуванні сільськогосподарських культур, впровадження енергозберігаючих, ґрунтозахисних способів обробітку грунту для отримання екологічно чистої продукції, розроблення структури посівних площ і сівозмін для сільськогосподарських формувань різної спеціалізації зрошуваної зони України, інформаційних технологій на зрошенні, економіки водогосподарського комплексу. Учасників конференції ознайомили з демонстраційними полями інституту, на яких вирощуються сільськогосподарські культури з застосуванням краплинного зрошення та дощування.


20-21 червня заступник начальника облводресурсів О.Бойко та провідний енергетик відділу енергозбереження, механізації та охорони праці облводресурсів М. Міняйло прийняли участь у нараді-семінарі з питань енергозбереження та водообліку, яка проводилась Держводагентством на базі Управління Головного Каховського магістрального каналу та водогосподарських організацій Херсонської області.

Мета проведення наради-семінару визначення пріоритетних напрямків та обміну досвідом роботи підрозділів служб експлуатації басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів щодо удосконалення заходів з енергозбереження та водообліку на меліоративних системах, підвищення рівня інженерного забезпечення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу, раціонального використання водних ресурсів, експлуатаційної надійності водогосподарських систем.


20 червня заступник начальника-начальник відділу водних об’єктів облводресурсів Р.Фоменко та начальник відділу з використання водних ресурсів К. Гайдук взяли участь у нараді-семінарі на тему: «Аналіз пропуску повені 2013 року та удосконалення організації проведення моніторингу поверхневих вод у системі Держводагентства». На нараді-семінарі обговорювались питання аналізу функціонування державної системи моніторингу довкілля в частині ведення моніторингу поверхневих вод, вдосконалення організації проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища, визначення шляхів вирішення проблемних питань, проведення аналізу пропуску повені 2013 року та інші.


4 червня серед команд водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградської області відбулись галузеві спортивні ігри присвячені Дню працівників водного господарства. Цей захід був проведений на виконання Державної програми розвитку фізичної культури і спорту та Державної програми розвитку українського села на період до 2015 року. Змагання проходили на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, змагались учасники з 10 видів спорту.

Детальніше


17 червня – відзначається людством як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою,  який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН.

Детальніше11 червня заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського облводресурсів Фоменко Р.П. взяла участь у розширеному засіданні колегії Дніпровської екологічної прокуратури під головуванням Дніпровського екологічного прокурора Олександра Галкіна.

У першій частині заходу розглянуто питання стану додержання законодавства про охорону водних ресурсів річки Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману. На сьогодні, за оцінкою фахівців, Україна залишається державою з найменшим водозабезпеченням в Європі. В країні на одного мешканця припадає 1 тисяча кубічних метрів місцевих ресурсів річкового стоку, тоді як у Європі - в середньому близько 5 тисяч кубічних метрів. Особливо актуальним є питання комплексного використання водних ресурсів Дніпровського басейну, які становлять близько 80% від усіх в країні. Дніпровською водою забезпечується дві третини території нашої держави та близько 30 мільйонів громадян, у басейні річки розташовано понад 70% промислового і аграрного потенціалу України.

Другим питанням, обговореним засіданням колегії, став стан законності та прокурорського нагляду за додержанням земельного законодавства в прибережно-захисних смугах р. Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману. Визначальну роль в забезпеченні сталого балансу екосистеми басейну річки Дніпро відіграють і прибережні захисні смуги. Зазначені буферні зони є тим останнім захистом головної водної артерії країни від колосального антропогенного навантаження, підвищення зарегульованості русла ріки становить небезпеку для подальшої долі Дніпра, призводить до його забруднення та виснаження, знищує унікальні природні комплекси. 


На виконання доручення Держводагентства України від 28 травня 2013 року №2598/3/11-13 з метою недопущення та попередження виникнення пожеж на водогосподарських об’єктах та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації пожежонебезпечного періоду в водогосподарських організаціях розроблені та виконуються заходи для забезпечення пожежної безпеки.

Заходи щодо реагування на надзвичайні ситуації пожежонебезпечного періоду


Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо земель водного фонду

З метою розв’язання проблем встановлення прибережних захисних смуг водних об’єктів, на виконання доручення ПрезидентаУкраїни, Міністерством екології та природних ресурсів України було розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо земель водного фонду».

Детальніше


31 травня в приміщенні Дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів відбулося урочисте засідання присвячене Дню працівників водного господарства.

Привітав учасників урочистого засідання з професійним святом заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Арсірій Ярослав Олександрович. Відзначив, що на працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу покладена надзвичайно важлива і відповідальна місія забезпечення потреб населення і галузей економіки водними ресурсами, захист територій від підтоплення, створення умов для ефективного використання зрошуваних земель.

Побажав сімейного добробуту, здоров’я та надалі берегти кращі традиції водогосподарської галузі, віддано і сумлінно служити обраній справі.

Детальніше


30 травня в залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства імені Гаркуші М.А. відбулися урочисті заходи, присвячені Дню працівників водного господарства. Участь у зазначених заходах взяли начальник Кіровоградського облводресурсів Топузов Ю.Г. та заступник начальника – начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства Тарасенко І. М., якій було вручено нагороду нагрудний знак Держводагентства України «За сумлінну працю в галузі водного господарства». Під час урочистих заходів відбулося покладання квітів до пам’ятника Гаркуші М.А. - першого міністра меліорації і водного господарства, відвідання Музею історії розвитку меліорації і водного господарства.


2 червня –День працівників водного господарства України!

Шановні колеги, ветерани галузі!

Щиро вітаю Вас з нагоди Дня працівників водного господарства України!

Завдяки Вашій наполегливій праці в області створено потужний водогосподарсько-меліоративний комплекс, який забезпечує водними ресурсами населення та галузі виробництва.

Надзвичайно актуальними є питання раціонального використання одного з найдорожчих природних багатств – води, її збереження для прийдешніх поколінь, захист територій від підтоплення, а також підвищення ефективності аграрного виробництва.

Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, сімейного добробуту, добра і достатку, оптимізму, нових творчих ідей та успішного їх втілення

Ю.Топузов –начальник Кіровоградського

обласного управління водних ресурсів


23-24 травня 2013 року у Черкаській області (с.Свидівок) відбулося засідання Басейнової Ради річки Дніпро. У роботі засідання прийняли участь: начальник Упрводресурсів Держводагентства Лисюк О., начальник Дніпровського басейнового управління водних ресурсів - Сакевич А., його заступник - Дремлюга І., фахівці від територіальних органів Держводагентства, Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Дніпровської екологічної прокуратури, представники громадських організацій та фахівці з Республіки Білорусь. Від Кіровградського облводресурсів участь у зазначеному засіданні прийняла заступник начальника - начальник відділу водних ресурсів Фоменко Р.П. На засіданні Басейнової ради були розглянуті питання щодо стану басейну річки Дніпро та обговорені шляхи вирішення екологічних проблем, що склалися. Крім того, був проведений аналіз пропозицій щодо створення транскордонної Басейнової ради р.Дніпро та плану її роботи на 2013 - 2015 рр., проведення акції «День Дніпра».


16 – 18 травня водогосподарськими організаціями області проводилися заходи з відзначення Дня Південного Бугу, святкування якого започатковано у 2009 році у відповідності до рішення Басейнової ради Південного Бугу в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.

В рамках запланованих заходів були проведені екологічні суботники по очистці прибережних смуг річок басейну Південного Бугу.


18 травня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів та Інформаційно-тренінговим центром обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського за участю науковців, представників органів виконавчої влади та громадських організацій проведено круглий стіл «Чиста вода річок басейну Південного Бугу – мета, яка нас об’єднує», мета якого активізувати та привернути увагу спільноти до проблеми охорони водних ресурсів, їх раціонального використання та відтворення в басейні річки Південний Буг, як передумови покращення добробуту населення.


17 – 18 травня проведено екологічну експедицію з учнями Ульяновської школи мистецтв долиною річки Синиці до місця її впадіння в р.Південний Буг, метою якої було виховання у молоді бережливого ставлення до природи. Під час експедиції школярам розповіли про річки рідного краю, ознайомили з червонокнижними рослинами, що ростуть на цій території, цікавими краєвидами в місцях виходу на поверхню Українського кристалічного щита.


18 травня спеціалістами Новомиргородського МУВГ проведено ознайомчу екскурсію для учнів шкіл м.Ульяновка на насосну станцію Синицівської зрошувальної системи.


26 квітня представники колективу облводресурсів взяли участь у ході та покладанні квітів до пам’ятника Жертвам Чорнобиля, вшанувавши пам’ять ліквідаторів, які віддали свої життя, приборкуючи ядерну стихію, пожертвував собою заради порятунку мільйонів людей, захистив життя майбутніх поколінь. В пам’ять про загиблих героїв Чорнобиля пролунали залпи військового салюту.


23-25 квітня в м. Києві на Міжнародному екологічному форумі «Довкілля для України» за підсумками Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» у 2012 році, за виконання заходів з відновлення природних джерел Кіровоградщини, Олександрійському МУВГ вручили диплом за ІІІ місце та подяку міністра екології та природних ресурсів України за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної екологічної політики, Новомиргородське МУВГ отримало подяку.

Відновлені джерела, які презентувались на Всеукраїнському конкурсі

Джерело в с.Кам’янка
Новомиргородського району

Джерело в с.Войнівка
Олександрійського району
З 22 по 26 квітня в водогосподарських організаціях області проведені заходи з нагоди Дня охорони праці, який проходить відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року №685/2006 «Про День охорони праці». В цьому році заходи проводились під девізом «Запобігання професійним захворюванням» за рекомендацією Міжнародної організації праці.

В водогосподарських організаціях проведені лекцій з охорони праці з працівниками управлінь, оновлені куточки з охорони праці.


Олександрійське МУВГ


Кіровоградська гідрогеолого-меліоративна партія


Кіровоградське МУВГ


Новомиргородське МУВГ


Працівники Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства активно прийняли участь у щорічній Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля». Водогосподарські об’єкти управління, які розташовані на територіях шести районів області упорядковані. До участі у зазначених заходах була залучена учнівська молодь – старшокласники Великосеверинівської середньої школи прийняли участь у прибиранні від сміття прибережної захисної смуги Лелеківського водосховища. Такий захід виховує дбайливе ставлення підростаючого покоління до водних ресурсів і навколишнього середовища, підвищує рівень їх екологічної свідомості.


20 квітня у рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», запровадженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року та доручення Держводагентства України від 17 квітня 2013 року №1879/9/11-13 працівники водогосподарських організацій області взяли участь у заходах з благоустрою територій виробничих баз, насосних станцій, гідротехнічних споруд, наведення ладу на прибережних захисних смуг річок і водойм, розчистки джерел та інше.

Було прибрано 20,67 га територій виробничих баз, ліквідовано 5 несанкціонованих сміттєзвалищ, вивезено 30 м 3 сміття, було висаджено 285 дерев та 560 кущів, упорядковано газонів та висаджено 90 м 2 квітників.
18 квітня начальник облводресурсів Топузов Ю.Г. взяв участь у заході, який організувало Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства, завершення Тижня лісу в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Захід відбувався в урочищі «Чорний ліс» на базі державного підприємства «Чорноліський лісгосп», разом створювали новий ліс понад 180 осів: керівництво області та Знам’янського району, учні шкільних лісництв, Знам’янської школи-інтернату, представники мас-медіа.

Учасників акції урочисто привітали голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, голова обласної ради Микола Ковальчук та представники місцевої влади.


9 квітня 2013 року представники Кіровоградської гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь у роботі науково-практичної конференції, яка проходила в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського на тему «Ґрунтознавство: місце та роль у природі й житті людини».

На конференції з доповідями та повідомленнями виступили науковці Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, Кіровоградської національного технічного університету, керівники та спеціалісти державного центру «Облдержродючість», КП «Теплоенергетик», Кіровоградського інституту агропромислового виробництва НААН України, Кіровоградського обласного управління «Кіровоградекоресурси», студенти вищих навчальних закладів та землевласники.

З доповіддю на тему: «Вплив якості зрошувальної води на гідрохімічні показники якості ґрунтів. Еколого-меліоративний моніторинг у Кіровоградській області» виступила начальник загону по ГГМО Кіровоградської ГГМП Лиміч Тамара Зіновіївна.

 

Під час проведення конференції, представники Кіровоградської ГГМП:
головний гідрогеолог Одарич А.М., ґрунтознавець І категорії Коваленко А.О.
та гідрогеолог І категорії Карауш В.В.


Аналітично-диспетчерський центр облводресурсів інформує про стан водних об’єктів на 8 квітня

Сталий сніговий покрив на території області зійшов 20 – 25 лютого. В подальшому, внаслідок погіршення погодних умов на території області утворився сніговий покрив висотою 1 – 18 см із запасами води у снігу 10 – 20 мм.

Станом на 8 квітня снігозапаси на території області відсутні.

Ставки і водосховища, в основному, наповнені на 90 – 100 %.

За інформацією БУВР річки Південний Буг, у суміжній з Кіровоградською областю Вінницькій області висота снігового покриву становить 5 – 11 см із запасами води у снігу 20 – 40 мм. З огляду на це, з метою прийняття талих вод проводиться спрацювання рівня води Ладижинського водосховища на р. Південний Буг із загальним об’ємом спрацювання близько 13 млн. м3 води для акумуляції повеневих вод. На даний час створено вільну ємність об’ємом близько 10 млн.м3. Гайворонське водосховище на р. Південний Буг буде утримуватись на відмітці нормального підпірного рівня, спрацювання не пропонується.

Згідно даних Черкаського обласного управління водних ресурсів, на території суміжної Черкаської області висота снігового покриву не перевищує 5 см, тому підвищеної водності р. Синюхи та її притоків не очікується.

У разі різкого танення снігу можливий підвищений приток води на р. Південний Буг з території Вінницької області, на інших річках області водність знаходиться у стабільному меженному режимі.

Водність р. Інгулець буде підвищеною за рахунок подачі води каналом Дніпро-Інгулець витратою 9-11 м3/с, яка проходитиме в межах русла.

На даний час добове коливання рівнів води на річках області становить 1-6 см.

На р. Інгулець (гідропост Олександро-Степанівка) відмічається вихід води на заплаву, спостерігається течія по заплаві, без негативних наслідків.


4 квітня на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства, проведена обласна нарада з питання готовності до роботи у 2013 році зрошувальних систем та дощувальної техніки, організації поливів на зрошуваних землях.

Начальник обласного управління водних ресурсів Топузов Ю.Г. та заступник начальника Бойко О.Т. у своїх виступах охарактеризували сучасний стан та перспективи використання зрошуваних земель в області, відмітили, що як державні зрошувальні системи, так і внутрішньогосподарські, які планують проводити полив у поточному році, підготовлені до роботи.

 

Запрошені науковці інституту водних проблем і меліорації НААН детально розглянули питання запровадження нової сучасної дощувальної техніки та систем краплинного зрошення, особливості розробки проектів для зрошення багаторічних насаджень. Також представниками приватних підприємств “Імвал” та “Вемакс” була надана інформація щодо застосування збірно-розбірних трубопроводів на зрошенні та виконання гідроізоляції гідротехнічних споруд та бетонних конструкції сучасними матеріалами, начальник гідрогеолого-меліоративної партії Житомирським І.А. розповів про можливість виконання лабораторних досліджень якості води, в тому числі поливної, грунтів, буріння свердловин.

У нараді взяли участь заступник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Муха В.С., заступники голів райдержадміністрацій з питань агропромислового розвитку, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств, які використовують зрошувані землі, та голови сільських рад, які мають на балансі зрошувальні системи.


3 квітня начальник обласного управління водного господарства Ю.Топузов та начальники міжрайонних управлінь водного господарства взяли участь у мітингу присвяченому ювілейному 25-му пуску в роботу каналу Дніпро-Інгулець (Світловодський район, с. Велика Скельова).

На мітингу, який відбувся біля водовипускної споруди головної насосної станції, взяли участь і виступили заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Чернявський О.О., голова Світловодської райдержадміністрації Мірошник А.М., Голова міжвідомчої комісії басейну р.Інгулець, начальник Дніпропетровського облводресурсів Добринін В.Г., начальник Кіровоградського облводресурсів Топузов Ю.Г., начальник ПМК-68 Нечипорук Б.Б., сільський голова Могильний Сергій Оникійович, представники засобів масової інформації, мешканці с.Велика Скельова та учні місцевої школи.

О 13:23 годині була включена в роботу головна насосна станція та о 17:30 насосна станція другого підйому. Вода подається витратою 11 м3/сек. згідно встановленого регламенту. Каналом Дніпро-Інгулець планується подати в цьому році 125 млн.м3 дніпровської води, з них за рахунок Держводагентства України 21,5 млн.м3, та по договорах з підприємствами Кривбасу 103,5 млн.м3.


22 березня на базі Інституту водних проблем і меліорації НААН під головуванням Голови Держводагентства Василя Сташука проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Водні ресурси України та меліорація земель», присвячену Всесвітньому дню води. Участь у конференції взяли представники Кіровоградського облводресурсів, начальники відділів Г.Козачок та К.Гайдук.


21 березня в обласних новинах «День за днем», інтерв’ю з заступником начальника-начальником водних ресурсів Р.Фоменко стосовно ситуації, яка виникла зі спуском води у ставку в с.Іванівка Кіровоградського району. (Дивитися онлайн).


19 березня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні Міжвідомчої комісії з питань промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі і на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у поточному році. У результаті розгляду, виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки, розглянуто проект «Регламент промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи 2013 року».


6 березня відбулась прес-конференція в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, яку проводили начальник обласного управління водних ресурсів Юрій Топузов та прес-секретар Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області підполковник служби цивільного захисту Микола Леськів.

 

На початку весни відповідні служби тримають на контролі питання проходження паводку та пропуску льодоходу. Начальник обласного управління водних ресурсів Юрій Топузов зазначив, що на Кіровоградщині підтоплення можливе не через вихід води за заплаву, а з причини захаращення водовідвідних каналів. Роботи з ліквідації таких явищ проводяться при підтримці органів місцевої влади. Так, згідно з обласною цільовою  програмою розвитку водного господарства, вже розчищено 9,2 км р.Інгул. В планах – завершення розчистки Інгулу, Інгульця та р.Плетений Ташлик. Щодо території Кіровоградщини, то Юрій Георгійович зазначив, що найбільше страждають від підтоплень Кіровоград, Світловодськ та Помічна. Проте, за прогнозами Гідрометеорологічного центру повінь очікується нижче середніх багаторічних показників.


5 березня представники Кіровоградського обласного управління водних ресурсів, начальник відділу експлуатації водогосподарських об’єктів облводресурсів Г.Козачок та заступник начальника - начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського МУВГ І.Тарасенко прийняли участь у міжнародному науково-практичному семінарі з питань використання краплинного зрошення в умовах південного Степу України.

 

Метою семінару було надання товаровиробникам Степової зони України та АР Крим інформації з питань запровадження систем краплинного зрошення та технологій вирощування сільськогосподарських культур розроблених в Україні та за кордоном, визначення напрямків співробітництва наукових установ, розробників технологій вирощування сільськогосподарських культур на системах мікрозрошення, з виробниками обладнання та розробниками проектів, створення умов для постійного консультування товаровиробників з питань запровадження систем мікрозрошення.


27 лютого начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно - екологічногї безпеки та надзвичайних ситуацій та виступив з питання про гідрометеорологічну ситуацію формування весняної повені та хід підготовки водних об’єктів області до безаварійного пропуску повеневих вод у березні-квітні 2013 року.


20 лютого в обласному управлінні водних ресурсів відбулось розширене засідання колегії, на якому розглядались підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу області у 2012 року і завдання на 2013 рік. З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за 2012 рік можна ознайомитись в рубриці «Звіти» «Аналітичні матеріали» 


14 лютого начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у розширеному засідання колегії Держводагентства під час якого розглядались питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2012 рік і заходи для забезпечення сталого функціонування галузі у 2013 році, зокрема, щодо забезпечення водогосподарсько-меліоративним комплексом потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах у повному обсязі, а також безперебійної роботи водогосподарських систем, об’єктів і захисних споруд, вжиття необхідних заходів із захисту населених пунктів та територій від підтоплення і затоплення.

12 лютого начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головне питання, яке обговорювалось на засіданні проведення превентивних заходів на водних об’єктах міста щодо забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод в весняний період 2013 року.


9 лютого заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського МУВГ І.Тарасенко взяла участь у офіційних заходах з нагоди зборів випускників Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне).

Випускниками університету утворено громадську організацію «Асоціація випускників Національного університету водного господарства та природокористування» та обрано головою Асоціації Голову Державного агентства водних ресурсів України Василя Сташука.


22 січня представники колективу облводресурсів взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Володимиру Винниченку з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

У церемонії, приуроченій 94-ї річниці Акту Соборності українських земель в єдину державу від обласної влади взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов та заступник голови обласної ради Іван Владов.

На площу перед Кіровоградським державним педагогічним університетом з тим, щоб відзначити визначну для нашої держави історичну подію та пошанувати пам’ять видатного земляка, письменника, громадського та політичного діяча, першого Голову Директорії УНР прийшли представники громадськості та політичних партій, державні службовці, військові та студентська молодь.
В області згідно спільного наказу департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та обласного управління водних ресурсів від 18 січня 2013 року №6/5 розпочата кампанія по підписанню протоколів-намірів, укладанню договорів на подачу води для проведення поливів між водогосподарськими організаціями і сільгосптоваровиробниками.

10 січня заступник начальник облводесурсів Бойко О.Т. був присутній на представленні нового голови облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка активу області, яке відбулось у Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі ім. М. Л. Кропивницького. Представляв Андрія Ніколаєнка, як нового очільника Кіровоградщини, Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, який зачитав Указ Президента України про призначення Андрія Івановича на посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації.