banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини > Архів 2012

Архів 2012

20 грудня на базі дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів відбулась виробнича нарада з питання удосконалення взаємодії експлуатаційних водогосподарських організацій і гідролого-меліоративної служби в напрямку ведення робіт з моніторингу меліорованих земель та контролю за дотриманням вимог водоохоронного та земельного законодавства в області.

Також були розглянуті питання обліку водокористування, впровадження розробленої у 2012 році геоінформаційної системи з основними даними про водні ресурси та даними моніторингу якості вод, зміни до Водного Кодексу та інших нормативних документів. У нараді прийняли участь спеціалісти водогосподарських організацій області.

Детальніше


Згідно з планом-графіком підвищення кваліфікації керівників і фахівців водогосподарських організацій на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства з 10 по 14 грудня 2012 року відбулось навчання і перевірка знань законів і нормативно-правових актів з охорони праці, електробезпеки, правил пожежної безпеки, правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, правил безпеки систем газопостачання, ПББЕ вантажопідіймальних кранів, підйомників, котлів, посудин, що працюють під тиском, правил безпечної експлуатації будівель і споруд, насосних станцій, каналів та інших гідротехнічних споруд, санітарно-гігієнічного забезпечення, надання першої допомоги потерпілим посадових осіб водогосподарських організацій Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

Навчання проводили головний спеціаліст, керівник служби охорони праці Держводагентства України Мельников В.О., завідуюча кафедри ВГС і ОП Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Сторчак В.А., старший викладач кафедри ВГС і ОП ДІУЕВР Гура Є.О., заступник начальника територіального управління «Держгірпромнагляду» в Кіровоградській області Заніздра В.А.

Детальніше


30 листопада Олександрійське МУВГ відзначило 25-річчя створення управління.

Олександрійське управління зрошувальних систем створене згідно наказу Міністерства меліорації і водного господарства УРСР від 22 вересня 1987 року № 166 з 1 грудня 1987 року, з місцем розташування в м.Олександрія Кіровоградської області.

Детальніше


В Кіровоградському міжрайонному управлінні водного господарства розпочались роботи по підготовці зрошувальних систем до поливного сезону наступного року. На Приміській зрошувальній системі проводяться роботи по заміні пошкодженої ділянки всмоктуючого трубопроводу довжиною 11 метрів діаметром 400мм.

Приміська зрошувальна система введена в експлуатацію у 1969 році та продовжує безперебійно працювати по сьогоднішній день, подає воду на зрошення сільськогосподарських культур. Забір води в систему здійснюється з Лелеківського водосховища, в процесі тривалої експлуатації всмоктуючі трубопроводи зазнали корозії, тому в цьому році була визначена необхідність проведення їх ремонту.


22 листопада відбулося засідання Басейнової Ради річки Дніпро під головуванням заступника Голови Держводагентства О.Чунарьова. В зазначеному засіданні взяв участь начальник облводресурсів Ю.Топузов.

Під час засідання розглядались питання про нове гідрографічне та водогосподарське районування території України як передумова впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом; пріоритетні напрямки розвитку автоматизації та впровадження геоінформаційних технологій в систему управління водними ресурсами у басейні р. Дніпро та інші.


23 листопада на засіданні Кіровоградської обласної ради затверджена обласна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.


23 листопада за ініціативою керівництва облводресурсів відбулась нарада-навчання працівників кадрових служб водогосподарських організацій області. На нараді-навчанні обговорювались актуальні питання з якими найчастіше стикаються у своїй роботі кадрові служби, шляхи їх вирішення, особливої уваги приділили питанню складання та затвердження списків осіб зарахованих до кадрового резерву на керівні посади.


15 листопада начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь в урочистостях з нагоди Дня працівників сільського господарства, яке відкрив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко. Вітаючи хліборобів і усіх трудівників села зі святом, підкреслив, що для Кіровоградщини сільське господарство це не просто назва, чи й навіть бренд – "це душа, це стиль життя усього краю".


7 листопада відбулася міжнародна конференція Мережі водогосподарських організацій Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії на тему: "Проблеми і прогрес у водному господарстві та меліорації земель у країнах СЄКЦА", участь у якій взяв начальник облводресурсів Ю.Топузов.

Під час зазначеної конференції розглядалася історія, проблеми і перспективи розвитку водного господарства України; нові тенденції в світовому водному співтоваристві і їх вплив на розвиток водних ресурсів в регіоні; водна конференція Європейської економічної комісії ООН та інтегроване управління водними ресурсами; водне господарство Росії – наукові основи вдосконалення; програма встановлення і розвиток меліоративного комплексу Росії; Водна стратегія України, особливості інтегрованого управління водними ресурсами України; проблеми і перспективи управління водними ресурсами в Азербайджані; досвід запровадження інтегрованого управління водними ресурсами в Казахстані; інтегроване управління водними ресурсами в Узбекистані; трансграничні водоносні комплекси Білорусі і сусідніх держав; діяльність Глобального Водного Партнерства Центральної Азії і Кавказу по нарощуванню потенціалу водного сектора; досвід водної співпраці між Молдовою і Україною по басейну трансграничної річки Дністер; підтримка Німецьким суспільством по технічній співпраці Мережі водогосподарських організацій СЄКЦА в 2013-2014 рр.



6 листопада у м. Києві відбулося офіційне відкриття Х Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE – 2012», на відкритті були присутні представники Кіровоградського облводресурсів на чолі з начальником управління Ю.Топузовим.

Будучи єдиним міжнародним спеціалізованим заходом в Україні для професіоналів водної галузі, виставка AQUA UKRAINE щороку збирає найсучасніші водні технології, розробки, продукцію, обладнання, матеріали, товари та послуги, а також кращі уми водної галузі з урядового, громадського, наукового, промислового та ділового сектора України, ближнього і далекого зарубіжжя.

На експозиції Держводагентства України виставлені стенди про стан водного господарства у всіх регіонах України щодо історії розвитку галузі, впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, захисту від шкідливої дії вод, серед яких і стенд про водогосподарсько-меліоративний комплекс Кіровоградської області.


18 жовтня в Кіровоградському облводресурсів пройшло розширене засідання колегії, в якому взяли участь начальники міжрайонних управлінь водного господарства, гідрогеолого-меліоративної партії, начальники відділів і головні спеціалісти облводресурсів, члени колегії. На колегії розглядались питання:

 

З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за 9 місяців 2012 року можна ознайомитись в рубриці «Звіти» «Аналітичний матеріал».


10-11 жовтня представники облводресурсів прийняли участь у науково-практичній конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку управління водними ресурсами України», яка відбулась у м. Києві в Державному інституті управління та економіки водних ресурсів. Метою конференції є наукове обґрунтування заходів щодо удосконалення управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах, розвитку водного господарства і меліорації земель та експлуатації водогосподарських об’єктів комплексного призначення, автоматизованих систем обліку води, попередження шкідливої дії вод і комплексного протипаводкового захисту, водопостачання сільських населених пунктів, економічних аспектів управління водними ресурсами.


10 жовтня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у розширеному засіданні колегії Держводагентства, на якому розглядались питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців і завдання на ІV квартал 2012 року.


На початку жовтня в водогосподарських організаціях розчаті роботи по консервації гідротехнічних споруд міжгосподарської мережі у зв’язку із завершенням вегетаційного та поливного періодів, завершені роботи з обстеження та складання дефектних актів щодо визначення обсягів робіт на міжгосподарської мережі на підготовчий період 2012-2013 років.


20 вересня начальник облводресурсів Ю. Топузов взяв участь у нараді, яка проводилась головним управлінням агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА, з питань проведення комплексу польових робіт, стану галузі тваринництва, використання бюджетних коштів за участю куратора області від Міністерства аграрної політики та продовольства України - директора департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Григоровича О.І.


29 серпня видане розпорядження голови обласної державної адміністрації №511-р «Про підготовку проекту обласної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро до 2012 року»


10 вересня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України та сільськогосподарських підприємств з питань виробництва, зберігання і постачання овочевої та плодово-ягідної продукції на внутрішній ринок області під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації А.І. Ніколаєнко.

На нараді обговорювались питання та шляхи вирішення збільшення обсягів виробництва та забезпечення якісною та відносно дешевою плодоовочевою продукцією населення та об’єктів соціальної сфери області - лікарень, загальноосвітніх закладів, дитячих садочків, інтернатів. Під час свого виступи Ю. Топузов проінформував присутніх про доцільність використання зрошення у нашій області, де опадів випадає недостатньо, бувають довготривалі періоди посух, що призводить до серйозних втрат врожаю, про технічний стан зрошувальних систем, перспективи їх використання особливо при вирощування плодоовочевих культур. Підсумовуючі обговорення, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко наголосив, що настав час розробити обласну програму з розвитку овочівництва та садівництва на Кіровоградщині, будувати сучасні та потужні овочесховища, відновлювати зрошувальні системи, налагодити збут продукції місцевого виробництва, зокрема, через мережу соціальних магазинів, у рамках обласної акції – "Купуй Кіровоградське".


7 серпня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка проходила в режимі on-line.

Захід відбувся під головуванням заступника Міністра надзвичайних ситуацій Василя Квашука.

Під час засідання розглядалися питання про стан гідротехнічних споруд на водних об’єктах держави та готовність систем оповіщення населення на випадок загрози або надзвичайної ситуації.

Кіровоградське облводресурси продовжує тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування щодо виділення коштів з місцевого бюджету на виконання природоохоронних заходів згідно «Програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2012 рік». Так з червня місяця ведуться роботи з розчистки р. Інгул в межах міста Кіровограда за рахунок коштів місцевого бюджету. Станом на 1 серпня виконано робіт загальною вартістю 178 тис.грн.


Виконання робіт на р.Інгул


Начальник облводресурсів Ю.Топузов та начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи міської ради С. Коваленко під час виїзду на об’єкт.

31 липня в Кіровоградському обласному управлінні водних ресурсів відбулося розширене засідання колегії, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу області за І півріччя 2012 року і завдання на ІІІ квартал 2012 року. З інформацією щодо підсумків діяльності водогосподарських організацій за І півріччя 2012 року можна ознайомитись в рубриці «Звіти» «Аналітичний матеріал».


24-25 липня начальник відділу моніторингу та використання водних ресурсів Гайдук К.І. та інженер з використання водних ресурсів відділу водних ресурсів облводресурсів Григор’єва О. А. за дорученням Кіровоградської обласної державної адміністрації взяли участь у Міжрегіональному семінарі: «Сприяння розробленню ефективного національного та регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату», що проводився м. Чернігів для Київської, Кіровоградської, Черкаської та Чернігівської областей Державним агентством екологічних інвестицій України за сприянням та підтримкою Регіонального Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в України та Білорусії.

В семінарі прийняли участь науковці, представники обласних управлінь охорони навколишнього природного середовища, управлінь водного господарства, гідрометеорологічних організацій та громадських організацій з Кіровоградської Черкаської, Чернігівської та Київської областей. За результатами обговорення учасники семінару внесли пропозиції до Національного та регіональних планів заходів з адаптації до змін клімату.


24 липня начальник облводресурсів Топузов Ю.Г. взяв участь у робочій поїздці по Кіровоградщині Міністра аграрної політики та продовольства України Присяжнюка М.В.


18 липня репортаж по телеканалу ТТВ про виконання робіт та перспективи з розчистки річки Інгул в центральній частині міста Кіровограда. В інтерв’ю заступник начальника облводресурсів Бойко О.Т. розповів що роботи з розчистки русла Інгула на ділянці від мосту по вулиці Кірова до мосту по вулиці Кропивницького в Кіровограді виконує Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства на замовлення міськвиконкому. На 2012 рік з місцевого бюджету на виконання цих робіт передбачено 500 тисяч гривень, виконання складає 175 тисяч гривень, роботи продовжуються.


З 20 по 22 червня на базі водогосподарських організацій Криму пройшла нарада-семінар на тему: «Удосконалення процесу водообліку на меліоративних системах» з метою ефективної роботи експлуатаційної гідрометрії, раціонального використання водних ресурсів та обміну досвідом щодо удосконалення водообліку на меліоративних системах. Участь у нараді-семінарі взяли представники від Кіровоградського облводресурсів, заступник начальника Бойко О.Т. та провідний енергетик Міняйло М.Я. На семінарі розглядались питання стосовно впровадження водообліку на меліоративних системах АР Крим, досвіду застосування ультразвукових витратомірних комплексів та роботи з водоспоживачами щодо налагодження прямого водообліку.


7 липня 2012 року відзначення Міжнародного Дня Дніпра. З метою привернення уваги громадськості до проблеми Дніпра в першу суботу липня з 2003 року відзначається День Дніпра.

З 2012 року Басейнова Рада р.Дніпро оголосила щорічний конкурс «Міжнародний День Дніпра». Це день, коли кожен із нас, віддаючи шану величі і значенню Дніпра в нашому житті, звітує про конкретну роботу, наміри та дії, спрямовані на його екологічне оздоровлення, гармонійне співіснування, відродження його багатства і краси.

Про відзначеня в області Міжнародного Дня Дніпра

Напрямки діяльності, що підтримуються конкурсом

Анкета учасника конкурсу «Міжнародний День Дніпра


12 червня 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року» . Верховною Радою України 24 травня 2012 року 323 голосами народних депутатів прийнято Закон України «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року». Підписання Закону є значною подією і стратегічним документом розвитку водогосподарської галузі на період до 2021 року.


1 червня відбулись урочисті збори Кіровоградського обласного управління водних ресурсів присвячені святкуванню професійного свята - Дня працівників водного господарства. На святкування були запрошені представники обласних органів виконавчої влади, водогосподарських організацій, ветерани галузі.

Начальник облводресурсів Топузов Ю.Г. привітав колектив та присутніх з Днем працівників водного господарства, відмітив важливість водогосподарської галузі у сфері економіки держави, побажав благополуччя, високих професійних досягнень, міцного здоров’я, щастя.

Найкращих працівників облводресурсів нагороджено відзнаками.

Колектив облводресурсів з ветеранами галузі під час святкування Дня працівників водного господарства


20 травня репортаж в передачі «Погляд» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії про ситуацію, яка склалась на ставку в с. Вись Маловисківського району, у зв’язку з необхідністю проведення ремонтних робіт гідротехнічної споруди. В інтерв’ю начальник управління водних ресурсів Ю.Топузов пояснив необхідність ремонту гідротехнічної споруди ставка, тим що споруда знаходиться в такому аварійному стані, що пропускна здатність її на даний час в три рази менша за проектну, тому може не витримати проходження повеней чи паводків, що призведе до руйнівних наслідків.

(Переглянути репортаж можна тут)


18 травня в Кіровоградському та Новомиргородському міжрайонних управліннях водного господарства, сфери діяльності яких розташовані в басейні р. Південний Буг відбулись заходи, присвячені Дню Південного Бугу. Це свято було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.

Заступником начальника-начальником відділу водних ресурсів Кіровоградського МУВГ Тарасенко І. М. було ознайомлено присутніх на святкуванні із Стратегічним планом дій для басейну Південного Бугу, головними проблемами природокористування, стратегічними цілями, завданнями і заходами, спрямованими на поєднання питань інтегрованого управління водними ресурсами, збереження біорізноманіття та збалансованого ведення сільського господарства в басейні річки.

Було доведено до відома про старт історико-екологічної просвітницької акції «Хвилі Гіпаніса 2012», яка передбачає тритижневу мандрівку Південним Бугом від витоку до гирла що ставить за мету співпраці громадських природоохоронних організацій, місцевих органів влади і представників бізнесу, привернути увагу та віддати належну шану значенню річки у житті суспільства.

Працівниками Новомиргородського МУВГ проведені зустрічі із учнями Новомиргородських загальноосвітніх шкіл №1, №2 та Златопільської гімназії м. Новомиргород на тему «З Бугом у серці – охорона, збереження та раціональне використання».


13 травня передачі «Погляд» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії - інтерв’ю з начальником обласного управління водних ресурсів Ю.Топузовим. В інтерв’ю Ю.Топузов дав роз’яснення щодо надання погодження дозволу на скид води для виконання ремонтних робіт гідротехнічної споруди ставка в с. Мар’янівка Маловисківського району.

(Переглянути репортаж можна тут).


9 травня святкування Великої Перемоги розпочалось в Кіровограді на площі Кірова урочистою ходою, в якій взяли участь керівники області та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, депутати, військові, студентська та учнівська молодь, жителі міста, серед який були і представники колективу облводресурсів.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять фронтовиків, загиблих на полях бойових дій та мирних жителів, закатованих нацистами в роки війни у Кіровограді, поклали вінки та живі квіти до "Вічного вогню" в пам’ять про десятки тисяч військових, учасників партизанського та підпільного руху, мирних жителів, які загинули на території Кіровоградщини у роки війни.

Крім того, представники колективу облводресурсів вшанували пам’ять покладанням квітів на могилу Героя Радянського Союзу Семенова Д.І., який похований на алеї Слави меморіалу «Фортечні вали», колишнього начальника ПМК-37 тресту «Кіровоградводбуд».

 

5 травня працівники водогосподарських організацій області прийняли активну участь у акції «За чисте довкілля». В рамках акції було прибрано 2 га територій, ліквідовано 5 несанкціонованих сміттєзвалищ та упорядковано 2 сміттєзвалища, упорядковано 500 м2 газонів та створено 20 м2 нових, упорядковано 6 джерел.


3 травня було проведено засідання робочої групи, на якому підведені підсумки з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці, визначено переможців проведеного огляду-конкурсу стану безпеки праці.


28 квітня – День охорони праці. У водогосподарських організаціях з метою належного забезпечення проведення заходів з нагоди Дня охорони праці були створені робочі групи, розроблені плани заходів.


У термін з 23 по 28 квітня у кожному структурному підрозділі були проведені зібрання трудових колективів, на яких доведена інформація про типові випадки травматизму, які трапляються на виробництві, їх причини та заходи по запобіганню подібних випадків. Особлива увага зверталась на забезпечення безпеки обладнання та виробничих процесів, наявності та застосування засобів індивідуального захисту, комісійно були проведені додаткові обстеження виробничих приміщень, транспортних засобів і механізмів.

Оновлені куточки з охорони праці, пожежної та дорожньої безпеки новими нормативними документами в системі охорони праці, підвищення рівня безпеки і гігієни праці.

 

Представники колективів Новомиргородського МУВГ та ГГМП під час проведення навчань з охороні праці


29 квітня - інтерв’ю з начальником обласного управління водних ресурсів Ю.Топузовим в передачі «Погляд» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії. Ю.Топузов дав роз’яснення стосовно законності надання в оренду Воронівського водосховища Новоукраїнського району орендарю ТОВ «Воронівське». Переглянути передачу «Погляд» від 29.04.2012 року можливо на сайті (репортаж та інтерв’ю розпочинається на 23 хвилині передачі)


З квітня місяця на замовлення управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської міської ради в межах реалізації програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2012 рік Кіровоградське МУВГ виконує роботи по розчищенню близько 1 км русла р. Біанка по вул. Колодязній в м. Кіровограді. Виконання робіт покращить санітарно - епідеміологічний стан р. Біанка та дасть можливість облаштування зони відпочинку для жителів мікрорайону Велика Балка.


24-26 квітня представники Кіровоградського обласного управління водних ресурсів прийняли участь у Міжнародному екологічному форумі „Довкілля для України" та V Міжнародній виставці „Довкілля-2012", які відбулися в м. Києві на території Міжнародного виставкового центру.


25 квітня під час проведення Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» відбулось нагородження призерів Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», яке проводило Міністерство екології та природоохоронних ресурсів України. На конкурс були представлені роботи та проекти, спрямовані на поліпшення стану джерел, водойм і річок України, раціональне використання водних ресурсів. В цьому році на конкурс надійшло 250 робіт. Від нашої області участь у конкурсі прийняла робота Кіровоградського МУВГ за темою «Наші джерела й річки нам берегти», де презентувалось виконання заходів з оздоровлення малих річок і відновлення природних джерел Кіровоградщини, яка посіла ІІІ місце у номінації «Колективи земле - і водокористувачів, установ та підприємств».

 

Нагородження призерів Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» (друга зліва представник КМУВГ заступник начальника - начальник відділу водних ресурсів І.Тарасенко)


26 квітня представники колективу облводресурсів взяли участь у ході та покладанні квітів до пам’ятника Жертвам Чорнобиля, вшанувавши пам’ять ліквідаторів, які віддали свої життя, приборкуючи наслідки найбільшої в історії людства атомної катастрофи. В пам’ять про загиблих героїв Чорнобиля пролунали залпи військового салюту.

 

Вирощування овочі на краплинному зрошенні СФГ “Станіслава” Кіровоградського району

В середині квітня в області розпочався поливний сезон. Розпочали роботу три державні насосні станції, які подають воду водокористувачам на полив сільськогосподарських культур згідно поданих заявок та укладених договорів.
На даний час міжрайонними управліннями водного господарства укладено 10 договорів на подачу води сільгоспвиробникам, які мають наміри проводити полив в цьому році на державних зрошувальних системах.


Впродовж квітня колективи водогосподарських організацій області приймали участь у заходах, які проводились у рамках "Місячника благоустрою". Приводились до належного естетичного та санітарного стану території поблизу водних об’єктів, прибережних захисних смуг, водоохоронних зон, водогосподарських об’єктів та виробничих баз. На даний час очищено від сміття 2,4 км берега, впорядковано 21,5 га територій, висаджено 32 дерева та 214 кущів, створено нових газонів на площі 20м2, розчищено та впорядковано 2 джерела, ліквідовано одне сміттєзвалище.

Колектив Кіровоградського МУВГ на впорядкуванні території своєї виробничої бази.


20 квітня працівники апарату облводресурсів взяли участь у проведенні Дня довкілля, впорядковували прибережну захисну смугу Лелеківського водосховища.

     

Колектив облводресурсів під час проведення Дня довкілля


12 квітня відбувся обласний захід з посадки нових лісів в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» в якій взяв участь начальник облводресурсів Ю.Топузов, за запрошенням Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства. Урочиста посадка молодого лісу за участі понад 150 осіб, відбулась у Чорному лісі на базі ДП «Чорноліький лісгосп», учасників акції привітав радник голови державної адміністрації Сергій Кузьменко, представники районної влади.

Мітинг приурочений акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Інтерв’ю ЗМІ (зліва на право Ю.Топузов –начальник облводресурсів, С.Кузьменко- радник голови державної адміністрації, І. Захарченко-начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства)


11 квітня начальник облводресурсів Ю.Топузов був присутній під час пуску води по каналу Дніпро-Інгулець та взяв участь у мітингу, який приурочений цій події. Учасниками заходу були голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, голова Світловодської районної державної адміністрації Анатолій Мірошник, начальник управління каналу Дніпро-Інгулець Віктор Бурлака, Великоскельовський сільський голова Сергій Могильний, місцеві жителі с. Велика Скельва, школярі та представники ЗМІ. (в вечірніх обласних новинах «День за днем» цього ж дня показаний репортаж про пуск води каналом «Дніпро-Інгулець»). Подача дніпровської води каналом здійснюється з метою промивки та покращення екологічного стану р.Інгулець, якості води в Карачунівському водосховищі. Після мітингу відбулась робоча зустріч голови обласної ради М.Ковальчука з начальником Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ю. Топузовим та начальником управління каналу Дніпро-Інгулець В.Бурлакою на якій обговорювались питання необхідності проведення невідкланих робіт із розчищення русла Інгульця і доцільності зарибнення ділянок каналу Дніпро-Інгулець.

 

Станом на 1 квітня в області завершене виконання завдань згідно спільного наказу Мінагрополітики та Держволгоспу України від 25 листопада 2011 року №656/243 «Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки до роботи у 2012 році». На виконання наказу до початку поливного сезону підготовлено 22,5 тис.га зрошуваних земель, в тому числі 13,0 тис.га на державних зрошувальних системах, 101,6 км зрошувальних трубопроводів, 31 насосну станцію, відремонтовано 146 гідротехнічних споруд, 24 насосно-силових агрегатів та 40 дощувальних машин.


30 березня начальник облводресурсів Топузов Ю.Г. взяв участь у засіданні колегії Держводагентства України, на якому розглядалися питання про ефективність використання автотранспортної техніки і механізмів водогосподарськими організаціями, підготовку управлінь Головного Каховського магістрального та Північно-Кримського каналів до роботи в 2012 році, готовність гідротехнічних споруд та водогосподарських об’єктів до пропуску весняної повені та паводків в Івано-Франківській та Рівненській областях, роботу водогосподарських організацій щодо нарощування обсягів власних надходжень та завдання щодо забезпечення планових показників на 2012 рік та щодо забезпечення виконання Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки, та стан виконавської дисципліни в Агентстві за I квартал 2012 року.


30 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів проведена обласна нарада на виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства і Держводагентства України від 25 листопада 2011 року № 656/243 ”Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2012 році” та доручення голови обласної державної адміністрації від 21 березня 2012 року № 01-27/74/2012 року.

image

В роботі наради взяв участь заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Муха В.С., заступник директора Кіровоградського інституту агропромислового виробництва НААН України Семеняка І.М., начальник відділу ПАП ”Кіровоградський завод гідравлічних машин ”Цукрогідромаш”, керівник Черкаського філіалу ТОВ ”Терра-Тарса Україна”.

На нараді були розглянуті наступні питання:

1. Про використання зрошуваних земель у 2011 році та проведену роботу щодо передачі об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних систем у державну власність.

2. Про готовність зрошувальних систем до роботи у 2012 році та організацію поливів у сільгосппідприємствах області.

3. Особливості вирощування сільськогосподарських культур на зрошуваних землях.

4. Використання систем краплинного зрошення для поливу сільськогосподарських культур.

5. Оренда земель водного фонду та водних об’єктів, забезпечення надходжень за їх використання.

6. Про надання послуг гідрогеолого-меліоративною службою Кіровоградського облводресурсів.


22 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів та екологічним інформаційно-тренінговим центром обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського організовано проведення круглого столу «Вода і безпека харчування» приуроченого до відзначення Всесвітнього Дня води.

image

В засіданні круглого столу взяли участь представники закладів органів екології, санітарно-епідеміологічного нагляду, охорони здоров’я, громадських організацій, науковці, студенти державного технічного університету та державного педагогічного університету, представники організацій – водокористувачів. Були висвітлені питання водоресурсного потенціалу області, проблеми централізованого водопостачання, ведення в області гігієнічної оцінки якості води, використання води в технологічних процесах виготовлення продуктів харчування та інші питання. Від Кіровоградського облводресурсів виступила Фоменко Р.П. заступник-начальника-начальник відділу водних ресурсів, яка в своїй доповіді докладно висвітлила питання забезпечення області водними ресурсами, заходи, які вживаються для покращення їх стану, висвітлила проблемні питання та закликала до дбайливого ставлення до водних ресурсів.

До Всесвітнього дня води бібліотека ім. Д.І. Чижевського підготувала тематичну виставку видань про воду під назвою «Її величність вода».


21 березня заступник начальника - начальник відділу водних ресурсів Фоменко Р.П. взяла участь в засіданні обласного комітету з економічних реформ з питання стану виконання реформування сфери надання адміністративних послуг, у тому числі організації роботи з видачі документів дозвільного органу.

Ключовим питанням, яке обговорювалось на засіданні - було питання з впровадження електронного документообігу, укладанням договорів місцевими дозвільними органами на виконання робіт з Інформаційно-ресурсним центром (ІРЦ) та проведенням платежів за дану роботу. Для врегулювання цього питання буде направлене звернення Кіровоградської облдержадміністрації до Держкомпідриємництва України.


16 березня начальник облводресурсів Ю.Топузов взяв участь у прес-конференції в управлінні МНС України в Кіровоградській області. В прес-конференції взяли участь також представники управлінь МНС, Держтехногенбезпеки, обласного центру з гідрометеорології. Безпека на водних об’єктах, виконання заходів з підготовки до проходження повені на території області – всі ці питання обговорювались на прес-конференції.

image

Начальник обласного управління водних ресурсів Юрій Топузов розповів у яких містах області приділяється більше уваги для захисту від підтоплення – це Долинська, Світловодськ, Помічна та Кіровоград. Також Юрій Георгійович розповів, що стан гідроспоруд області перебуває на постійному контролі.

Начальник Гідрометеоцентру Олена Юрченко розповіла, що кількість опадів цієї зими становила 125-170 мм та дещо перевищила норму, як це було у 2006 році. І хоча з 18-19 березня температура повітря на Кіровоградщині вдень підвищиться до 10 – 15 градусів тепла і сніг буде танути швидше, небезпечних відміток підтоплення об’єктів області не прогнозується. Завдяки заходам облуправлінь МНС та Держтехногенбезпеки вдалося запобігти загибелі людей на водоймах у цьому році. Зважаючи на те, що найбільш небезпечний період лише розпочався, оскільки у міжсезоння крига дуже ненадійна, представники УМНС та Держтехногенбезпеки застерегли населення від виходу на кригу. Завершуючи прес-конференцію, учасники надали вичерпні відповіді на запитання журналістів


28 лютого начальник облводресурсів Топузов Ю.Г. взяв участь у прес-конференції, яка відбулась у Кіровоградській міській ради з питань підготовки до пропуску повені і льодоходу. На прес-конференції Ю.Топузов довів до учасників, інформацію про об’єми формування стоку річок Інгул і Сугоклея вище м.Кіровограда та можливість регулювання пропуску високих вод гідротехнічними спорудами ставків і водосховищ в басейнах даних річок.

image

1 лютого 2012 року в презентації монографії доктора географічних наук, професора кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Вінниченка Анатолія Кривульченка “Водні об'єкти Кіровоградської області” взяли участь начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Топузов Ю.Г., заступник начальника – начальник відділу водних ресурсів управління Фоменко Р.П., начальник відділу моніторингу та використання вод Гайдук К.І., які під час роботи над виданням сприяли та допомагали автору в зборі інформації, матеріалів по водних об’єктах області.

Монографія “Водні об'єкти Кіровоградської області ” включає в себе словник водних об’єктів та атлас гідрографічної мережі, класифікатор гідрографічної мережі та гідрографо-гідрологічні параметри водосховищ області. Робота виконувалась за сприянням Кіровоградської облдержадміністрації в межах Регіональної програми науково-технічного та інноваційного розвитку Кіровоградської області.

1.jpg 2.jpg

Виступаючі на презентації, серед яких були і Топузов Ю.Г. та Фоменко Р.П. відзначали унікальність представленої монографії, її географо-лінгвістичний характер, яка має яскраво виражене практичне значення для широкого кола фахівців органів державного управління, водогосподарських, лісогосподарських, гідрометеорологічних, гідро-геолого-меліоративних, природоохоронних служб, а також фізико-географів, лінгвістів, істориків, краєзнавців, тому піднімалося питання про продовження роботи та дослідження ставків та водосховищ краю.


Підготовчі роботи до пропуску повені 2011/2012 року у Кіровоградській області розпочаті у жовтні 2011 року.

За дорученням першого заступника голови обласної державної адміністрації від 26 жовтня 2011 року №27-415/2 органам МНС при складання паспорту ризику, Кіровоградським облводресурсами надана Довідка визначення зон можливого затоплення на річках Кіровоградської області, які встановлені проектами та про можливе затоплення та підтоплення населених пунктів в межах локальних ділянок річок по даним органів місцевого самоврядування за спостереженнями минулих років.

На виконання листа обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 12 грудня 2011 року №22/04/40-1 облводресурсами були внесені пропозиції до плану роботи щодо розгляду питання про гідрометеорологічну обстановку, яка може обумовити формування весняної повені та про хід підготовки до безаварійного пропуску повеневих вод.

Підготовка до пропуску та пропуск повені 2012 року здійснюється в порядку, визначеному наказами Держводагентства України від 16 січня 2012 року № 13 «Про пропуск льодоходу, повені і паводків у 2012 році» та відповідного наказу облводресурсів від 17 січня 2012 року №3, розпорядження голови облдержадміністрації від 19 грудня 2011 року № 1107-р про основні заходи цивільного захисту області на 2012 р.

Згідно наказу облводресурсів затверджений план дій облводресурсів та водогосподарських організацій області щодо забезпечення стабільної роботи водогосподарських об’єктів, готовності сил та засобів до роботи під час пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків, визначені відповідальні працівники за дотриманням режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем та їх технічним станом, надання оперативної інформації до Кризового центру Держводагентства України, обласної комісії з надзвичайних ситуацій, інших організацій.


19 січня в обласній телевізійній передачі – ток-шоу «МИ» на тему «Жива вода-міфи та реальність» прийняли участь заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Фоменко Р.П. та заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства Тарасенко І.М., яке вибороло почесне третє місце у всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» Детальніше

Передача, відбуваючись на День Водохреща, присвячена питанням ролі води в житті людини, її унікальним властивостям, збереженням для майбутніх поколінь. Особливу зацікавленість під час обговорення привернуло питання стану підземних вод (джерел), які використовуються для потреб не централізованого водопостачання, причини їх забруднення та контроль з боку державних органів за їх станом, позитивний вплив природних чинників на їх самоочистку – стану ґрунтів та заліснення територій. Як резюме передачі, висловлене представником православної церкви – підвищення духовності суспільства та її роль у відношенні до довкілля.