banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини > Архів 2011

Архів 2011


27 грудня в Дорадчому центрі Кіровоградського облводресурсів на виконання рішення колегії Держводагентства України від 27 вересня 2011 року №6 та відповідно до затвердженого 28 жовтня 2011 року плану проведення начальних семінарів, проведений плановий навчальний семінар для фахівців водогосподарських організацій, до повноважень яких відноситься напрямок роботи з управління водними ресурсами.

На семінарі були розглянуті питання басейнового принципу управління водними ресурсами та відповідно до нього ведення державного обліку водокористування, в тому числі для рибогосподарських потреб, визначення суббасейнів великих річок, складання лінійних схем річок та їх практичне застосування в управлінні паводками.

images/20111228.jpg

11 листопада відбулась колегія Кіровоградського облводресурсів про підсумки діяльності водогосподарських експлуатаційних організацій області за 9 місяців 2011 року та заходи щодо забезпечення їх стабільного функціонування у IV кварталі поточного року.


images/20111013.jpg

8-11 листопада у м. Києві відбувся IX Міжнародний водний форум «AQUA-UKRAINE-2011», на офіційній церемонії відкриття були присутні представники Кіровоградського облводресурсів на чолі з начальником управління Ю.Топузовим.

Міжнародний водний форум "AQUA-UKRAINE-2011" спрямований на залучення до обговорення екологічних, технічних, економічних та правових аспектів водних проблем в Україні. У рамках форуму відбулось представлення виставкової експозиції Держводагентства України, де був виставлений стенд про водогосподарсько-меліоративний комплекс Кіровоградської області.

images/20111013.jpg

Заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів облводресурсів Р.Фоменко та начальники відділів водних ресурсів водогосподарських організацій області взяли участь у проведенні науково-практичної конференції на тему: «Вода та довкілля».


images/20111013.jpg

В водогосподарських організаціях області розпочався підготовчий період до поливного сезону 2012 року. Згідно проведеного обстеження міжгосподарської мережі складені дефектні акти, визначені обсяги ремонтних робіт по кожній зрошувальній системі, які будуть задіяні в роботі в наступному поливному сезоні. Для здійснення контролю за ходом і якістю підготовки складені графіки виконання ремонтних робіт, закріплені за об’єктами відповідальні інженерно-технічні працівники.


За рахунок коштів місцевого бюджету проводилось, впродовж червня-жовтня, виконання робіт щодо розчистки та кріплення берегів р.Інгул в м.Кіровограді. Роботи виконувало Кіровоградське МУВГ. За цей час було закріплено берег р.Інгул протяжністю 360 п.м., що захистило 150 садиб від підтоплення.

images/20111013.jpg images/20111013.jpg
images/20111013.jpg

26 жовтня представники Кіровоградського облводресурсів прийняла участь в засіданні Басейнової Ради Південного Бугу, яке відбулось в смт. Ульяновка Кіровоградської області.

Головна мета даного засідання Басейнової Ради це обговорення екологічного стану водних об’єктів та земель водного фонду в басейні Південного Бугу на території Кіровоградської області, стану виконання природоохоронних заходів в басейні Південного Бугу у 2011 році, з цих питань доповідали начальник БУВР Південного Бугу Коменчук М.К., начальник Кіровоградського облводресурсів Топузов Ю.Г., заступник начальника Державного управління ОНПС у Кіровоградській області Бомбін В.Ф. На засіданні виступили представники підприємств, скиди стічних вод, яких мають найбільший антропогенний вплив на водні ресурси в басейні Південного Бугу на Кіровоградщині, начальник очисних споруд КП «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство» Сафронова Н.І. та спеціаліст з охорони навколишнього природного середовища ДП «Схід гірничо-збагачувальний комплекс» Інгульська шахта Гаваза О.Г.

images/20111013.jpg

Ознайомились з рекомендаціями щодо оптимізації мережі моні-торингу підрозділами Держ-водагентства України внаслідок змін якості води при здійсненні спецводокористування в басейні Південного Бугу, доповідав голова НТР Басейнової Ради, професор Вінницького національного техніч-ного університету Мокін В.Б.

Представники Кіровоградського облводресурсів

Обговорили та затвердили план роботи Басейнової Ради Південного Бугу на 2012 рік, прийняли рішення докладати максимальних та спільних зусиль для покращення якості поверхневих вод в басейні Південного Бугу. При складанні регіональних та місцевих програм в областях пріоритетну увагу приділяти проблемним питанням та об’єктам.

Після завершення програми проведення Басейнової Ради відбулась координаційна нарада представників водогосподарських організацій щодо узгодження порядку взаємодії з питань управління водними ресурсами в басейні Південного Бугу.


17 жовтня участь заступника начальника - начальника відділу водних ресурсів Фомеко Р.П. у засіданні науково-технічної ради при Басейновій раді Південного Бугу, яке було проведено у режимі Інтернет-конференції. Під час засідання розглядались питання виконання природоохоронних заходів в басейні Південного Бугу у 2011 році та рекомендації щодо оптимізації мережі моніторингу підрозділами Держводагентства України змін якості води в наслідок спец водокористування в басейні Південного Бугу.


10 жовтня по обласному телебаченню в програмі «Тема дня» інтерв’ю з заступником начальника обласного управління водних ресурсів Р.Фоменко, про стан використання в області водних об’єктів та земель водного фонду, виконання у січні – вересні планових показників по надходженню коштів до обласного бюджету за оренду водойм.


images/20111013.jpg

10 жовтня на апаратній нараді під керівництвом голови облдержадміністрації С.Ларіна заслуховувалось питання про стан використання водних об’єктів та земель водного фонду, доповідав начальник обласного управління водних ресурсів Ю. Топузов.

Станом на 1 червня 2011 року на території області обліковується 2839 ставків і водосховищ (загальна площа земель водного фонду 32,6 тис.га), 1351 з яких орендуються (13,6 тис.га), що складає 63,7% від інвестиційно-привабливих водойм. Не надані в оренду 706 інвестиційно-привабливих водойм, площею 7,1 тис.га, або 24,9 %. Детальніше.


images/20111003.jpg

З 26 по 28 вересня 2011 року у м.Чернігів відбулось розширене засідання колегії Держводагенства України та семінар з питань удосконалення управління використанням водних ресурсів за басейновим принципом та пріоритетних напрямків діяльності гідрогеолого-меліоративних підрозділів в умовах оптимізації діяльності водогосподарських організацій.

В зазначеному заході взяли участь начальник Кіровоградського облводресурсів Топузов Ю.Г. та заступник начальника з питань водних ресурсів Фоменко Р.П., начальник гідрогеолого-меліоративної партії Житомирський І.А.

На колегії та семінарі висвітлені теоретичні питання з управління водними ресурсами, наукові розробки у вирішенні водно-екологічних проблем, проведене також ознайомлення з водогосподарськими об’єктами Чернігівської області.


14 вересня відбулась комісія по визначенню готовності об’єкта до експлуатації по об’єкту "Берегоукріплювальні роботи Кременчуцького водосховища в районі с.Велика Андрусівка Світловодського р-ну, Кіровоградської обл.".

В районі с.Велика Андрусівка Світловодського району за період виконання робіт з 1997 року по 2011 рік проведено берегоукріплення Кременчуцького водосховища протяжністю 2,741 км. В 2011 році за рахунок коштів державного бюджету виконано берегоукріплення протяжністю 0,181 км.

images/20110915_1.jpg
Ділянка берегоукріплення Кременчуцького водосховища, яка виконана у 2011 році

13-14 вересня на базі Дорадчого центру Кіровоградського облводгоспу відбулося виїзне навчання Державного інституту управління та економіки водних ресурсів (ДІУЕВР) з питань комплексного використання водних ресурсів, зокрема: інтегрованого управління водними ресурсами; удосконалення водокористування в басейнах річок України, керівних принципів протипаводкового захисту в країнах Європи та в Україні, засад екологічного оздоровлення та раціонального використання малих річок, додержання вимог Водного та Земельного кодексів України при користуванні землями водного фонду та водними об’єктами на умовах оренди; з інших питань.

Навчання проведено Алієвим К.А. – доцентом кафедри та Сторчак В.А. – завідувачем кафедри водогосподарських систем і охорони праці ДІУЕВР, Фоменко Р.П. – заступником начальника-начальником відділу водних ресурсів Кіровоградського облводгоспу

images/20110915_1.jpg
Виступ Алієва К.А. на виїзному навчанні

У навчанні взяли участь керівники та фахівці водогосподарських організацій, відповідальні працівники районних державних адміністрацій за дорученням заступника голови облдержадміністрації Андрющенка Б.В., спеціалісти Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Кіровоградській області, Кіровоградскої філії інституту «Дніпродіпроводгосп».

images/20110915_2.jpg
Слухачі під час проведення виїзного навчання

23 серпня 2011 року 23 серпня 2011 року представники облводгоспу взяли участь у заходах приурочених до Дня Державного Прапора та Дня незалежності України, які традиційно починаються біля пам’ятника видатному українцю - Тарасу Григоровичу Шевченку.

Керівники обласного центру та міста: перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, заступник голови обласної ради Іван Владов, секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков вшанували пам'ять Кобзаря, поклавши до підніжжя його пам’ятника квіти. У святковій атмосфері, під час виконання Державного Гімну України було проведено церемонію підняття Державного Прапора України.

Андрій Ніколаєнко від імені обласної державної адміністрації привітав учасників урочистостей із Днем Державного Прапора та 20-ю річницею незалежності України.

- У цей святковий день, тут, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, ми маємо пригадати основні його заповіти і пам’ятати їх завжди – Україна повинна бути вільною, сильною, незалежною державою, саме такою її шануватимуть в усьому світі, - наголосив Андрій Ніколаєнко.

Звертаючись до ровесників незалежності, Андрій Ніколаєнко зауважив, що саме їм творити подальшу історію України і наскільки славною вона буде залежить саме від них.

Окремо перший заступник голови облдержадміністрації передав вітання від керівника області Сергія Ларіна, який очолив делегацію від Кіровоградщини на урочистостях з нагоди свята у Національному палаці мистецтв "Україна".

images/20110825_1.jpg images/20110825_2.jpg

Учасники святкового мітингу, вишикувавшись у колону разом із ровесниками незалежності, які тримали найбільшу вишиванку, розміром 7х6 метрів, попрямували до площі Богдана Хмельницького, де й продовжилося святкування. Навряд чи коли раніше обласний центр бачив таку кількість містян у вишиваних сорочках – головна вулиця Кіровограда приймала парад вишиванок.

images/20110825_3.jpg

В водогосподарських організаціях області пройшли урочисті збори трудових колективів, присвячені двадцятій річниці незалежності України. Керівники управлінь поздоровили присутніх з Днем Державного Прапора та Днем незалежності України, відзначили його значимість для українців, нагадали історію боротьби українського народу за свободу, його прагнення до національного відродження.

images/20110825_4.jpg images/20110825_5.jpg
  Під час урочистих зборів (колектив Кіровоградського МУВГ)

15 червня 2011 року по обласному телебаченню в вечірніх новинах «День за днем» - репортаж про виконання робіт по розчистці р.Інгул, які виконує Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства. Про стан виконання робіт та перспективи розчистки р.Інгул з улаштуванням зливного лотка по вул. Свердлова та кріплення берегів каменем, розповіли головний інженер облводгоспу О.Бойко та начальник Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства В.Бондар. Кошти на виконання даного обсягу робіт виділені із міського бюджету згідно програми «Природоохоронних заходів місцевого значення на 2011 рік», яка затверджена рішенням Кіровоградської міської ради від 27 січня 2011 року №108 в сумі 293,2 тис.грн.

images/20110623.jpg

10 червня 2011 року на базі гідропосту Приміської зрошувальної системи відбулись спортивні змагання серед працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу області, присвячені Дню працівників водного господарства. У змаганнях взяли участь п’ять команд, які змагались з шести видів програм.

images/16062011_1.jpg
Детальніше

7 червня 2011 року в засіданні робочої групи міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Дніпровських водосховищ взяв участь начальник облводгоспу Топузов Ю.Г. Обговорювалось питання промивки русла р.Інгулець та загальне екологічне оздоровлення, шляхом встановлення тривалих попусків води з Карачунівського водосховища з паралельним водообміном води по каскаду водосховищ розташованих на р.Інгулець.

Робоча група прийняла рішення в залежності від водогосподарської ситуації оперативно узгоджувати можливі зміни регламенту та передбачити в регламенті діапазон витрат для забезпечення необхідної якості води, продовжувати роботи з екологічного оздоровлення р.Інгулець по поліпшенню якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи, після завершення виконання регламенту екологічного оздоровлення р.Інгулець здійснити аналіз та узагальнення результатів його проведення для подальшого використання при розробці наступних заходів з оздоровлення.


6 червня 2011 року пройшла колегія облводгоспу про підсумки діяльності водогосподарських експлуатаційних організацій області за січень-квітень 2011 року та заходи щодо подальшого забезпечення їх стабільного функціонування. Розглядались також актуальні питання сьогодення: проведення оптимізації структури водогосподарських організацій, виконання річного плану надходження коштів до спецфонду, організація проведення поливів та виконання договірних зобов’язань з подачі води державними насосними станціями у 2011 році.


3 червня 2011 року на базі дорадчого центру Кіровоградського облводгоспу відбулось урочисте засідання до Дня працівників водного господарства. В урочистому засіданні взяли участь представники обласної влади: заступник голови Кіровоградської обласної Ради - Владов І. В., перший заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ніколаєнко В.Г. Під час наради були вручені почесні грамоти, грамоти, подяки облдержадміністрації, облради, Держводагентства, головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, облводгоспу працівникам водогосподарських організацій області за сумлінну працю та з нагоди Дня працівників водного господарства.

images/20110608_1.jpg  images/20110608_2.jpg

2 червня 2011 року відбулась виїздна колегія головного управління агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації, на яку були запрошені представники Кіровоградського МУВГ - начальник управління Бондар В.К. та заступник начальника - начальник відділу водокористування та водних ресурсів Тарасенко І.М. Колегія відбувалась на базі господарства ВАТ «Новоукраїнський» Новоукраїнського району, яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур на зрошуваних землях на площі 458 га. Воду на зрошення подає державна насосна станція, яка на даний час вже подала води на полив об'ємом 73,6 тис.м3. В цьому році господарство вперше при застосуванні системи краплинного зрошення почало вирощувати полуницю, мають надію отримати високий врожай.

images/20110608_3.jpg  images/20110608_4.jpg
images/privit_nach.png
Шановні працівники водогосподарської галузі!
Щиро вітаю Вас з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства!
images/portret1.jpg

Діяльність працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу України націлена на благородну справу - забезпечення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах.

Завдяки Вашій наполегливій праці створено потужний водогосподарсько-меліоративний комплекс, який забезпечує водними ресурсами населення та галузі виробництва, що відіграє важливу роль у розвитку економіки нашої держави!

Хочу подякувати за роботу як всьому колективу галузі, так і кожному працівникові зокрема. Завдяки спільній злагодженій роботі ми зможемо і у подальшому вирішувати важливі завдання соціально-економічного розвитку нашої країни.

Зичу всім Вам міцного здоров’я, щастя, сімейного добробуту, добра і достатку, оптимізму, нових творчих ідей та успішного їх втілення в життя, а також і надалі берегти кращі традиції водогосподарської галузі, віддано і сумлінно служити обраній справі.

Нехай Ваша невтомна праця і в подальшому сприяє відтворенню і раціональному використанню водних ресурсів та отриманню вагомих урожаїв на меліорованих землях на благо нашої України, серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності і злагоди, Ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

Голова Держводагентства України Василь Сташук
червень 2011 року

24 - 26 травня 2011 року а території області проводились командно-штабні навчання територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Кіровоградщини, за участю Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги, який перебував з робочою поїздкою в області.

Спеціалізованою службою водного господарства облводгоспу були відпрацьовані питання та прийняті рішення по недопущенню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з складними метеорологічними умовами та ускладненнями гідрологічної обстановки на території Кіровоградщини. Керівництво облводгоспу приймало участь у засіданнях обласної комісії з питань ТЕБ та НС.

images/09may.jpg

На початку травня в області розпочався полив сільськогосподарських культур. Водогосподарські організації включили насосні станції для забезпечення своєчасної подачі води на поля відповідно до укладених договорів та заявок сільгосптоваровиробників.

9 травня – представники трудових колективів облводгоспу взяли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, які відбулися на території меморіального комплексу «Фортечні вали». Учасники мітингу пом’янули хвилиною мовчання пам’ять фронтовиків, загиблих на полях бойових дій та мирних жителів, закатованих нацистами під час окупації. У святкуванні Великої Перемоги взяли участь тисячі жителів міста Кіровограда, ветерани Великої Вітчизняної війни, військовики, студентська та учнівська молодь.

images/09may.jpg  images/09may1.jpg

18 квітня 2011 року проведена нарада-семінар з керівниками, головними бухгалтерами та економістами водогосподарських організацій області. На нараді-семінарі обговорювались питання про оптимізацію чисельності працівників водогосподарських організацій, дотримання вимог нормативно-правових актів з оплати праці та про результати ревізії фінансово-господарської діяльності облводгоспу та галузі в цілому за період з ІІ півріччя 2008 року по І півріччя 2010 року та стан усунення порушень за результатами контрольно-ревізійних заходів.


15 квітня 2011 року колективи водогосподарських організацій області прийняли участь у проведенні Дня довкілля, що відбувався  у рамках «Місячнику благоустрою".

images/201104221.jpg  images/201104222.jpg
Колективи міжрайонних управлінь водного господарства під час проведення Дня довкілля

За час проведення «Місячника благоустрою» з 7 квітня працівниками водогосподарських організацій були здійснені заходи із благоустрою, озелененню та впорядкуванню територій виробничих баз управлінь, насосних станцій, поблизу водних об’єктів, очищено від сміття 3,6 км берегів, розчищено та упорядковано 5 джерел, висаджено 314 дерев та 675 кущів, розбито 0,052 га нових газонів, квітників, ліквідовано 3 несанкціонованих сміттєзвалища.


12 квітня 2011 року начальник облводгоспу Ю. Топузов був присутній під час пуску води по каналу Дніпро-Інгулець згідно Регламенту промивки русла р.Інгулець у весняний період 2011 року.

images/20110413_1.jpg

Начальник УКДІ Віктор Бурлака, Голова Світловодської РДА Анатолій Мірошник,
Начальник Кіровоградського облводгоспу Юрій Топузов

images/20110413_2.jpg

12 квітня 2011 року відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Під час засідання розглядався проект Програми розвитку місцевого самоврядування в області на 2011-2015 роки та обговорювались питання про створення Регіональної дорадчої ради Конгресу місцевого самоврядування, про застосування сучасних геоінформаційних технологій, ортофотопланів космічних знімків для прискорення проведення робіт із розмежування земель державної і комунальної власності. З питання про стан та утримання гідротехнічних споруд на території області доповідала заступник начальника - начальник відділу водних ресурсів облводгоспу Раїса Петрівна Фоменко.

images/2011040401.png

30 березня 2011 року на базі Дорадчого центру облводгоспу за участю заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрющенка Б.В. та начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Горбенко С.А. була проведена обласна нарада з питань підготовки до роботи у поливний період та організації проведення поливів у 2011 році. Детальніше

22 березня 2011 року Всесвітній День води, резолюцію про святкування цього дня прийнято на 17 сесії Генеральної асамблеї ООН у листопаді 1992 року.

Головною метою започаткування дня води є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води..Кожний Всесвітній День води присвячується певній темі, цей рік проходить під гаслом «Вода для міст»

З метою відзначення Всесвітнього Дня води в водогосподарських організаціях області були проведені загальні збори та Круглі столи, на яких обговорювались проблеми стану поверхневих і підземних джерел питного водопостачання та шляхи їх вирішення, проведений аналіз водогосподарської обстановки області.

В дорадчому центрі облводгоспу на базі Кіровоградського МУВГ продемонстровано фільм «Жива вода».

На базі Олександрійського МУВГ був проведений семінар на тему «Вода для міста» із залученням представників Олександрійської СЕС та спеціалістів управління охорони навколишнього природного середовища.

18 березня 2011 року начальник облводгоспу Топузов Ю.Г. взяв участь у розширеній нараді керівників водогосподарських організації, на якій розглядалися підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2010 рік і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у 2011 році, а також готовність водогосподарських організацій до пропуску весняного водопілля, стан підготовки до роботи у вегетаційному періоді та усунення фінансових порушень за результатами контрольно-ревізійних заходів 2010 року

images/20110322.png

15 березня 2011 року заступник начальника-начальник відділу водних ресурсів Фоменко Р.П. взяла участь у  семінарі  з розповсюдження результатів європейського проекту «Водні сценарії для Європи та сусідніх країн до 2050 року» (SCENES), що відбувся в Інституті гідротехніки і меліорації УААН. На семінарі розглядалися питання щодо сучасних проблем водних ресурсів у світі та роль міжнародного співробітництва у їх вирішенні, стратегія розвитку водогосподарсько - меліоративного комплексу України.детальніше

3 березня 2011 рокувідбулась колегія облводгоспу про підсумки діяльності експлуатаційних водогосподарських організацій області за 2010 рік та завдання на поточний рік.

На колегії обговорювались слідуючі питання:

1. Підсумки діяльності експлуатаційних водогосподарських організацій області за 2010 рік та основні напрямки роботи і завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2011 році.

2. Робота водогосподарських організацій з питань управління та контролю за використанням водних ресурсів в області, дотриманням водоохоронного законодавства у 2010 році та завдання на поточний рік.

3. Робота водогосподарських організацій з розширення сфери та збільшення обсягів платних послуг. Рейтингова оцінка діяльності водогосподарських організацій області.

4. Стан платежів до бюджету, дебіторська та кредиторська заборгованості.

5. Підсумки роботи з питань охорони праці у 2010 році та завдання на 2011 рік.

6. Підсумки кадрової роботи за 2010 рік та пропозиції щодо її покращення у 2011 році.

За результатами проведеної колегії визначені напрямки роботи водогосподарських організацій та шляхи їх виконання, які відображені в рішенні колегії.


images/20110310.png

2 березня 2011 року головний інженер облводгоспу О. Бойко, заступник начальника - начальник відділу економіки О.Хмельницька, начальники міжрайонних управлінь водного господарства В.Бондар, А.Клюйко, В.Кравченко взяли участь у нараді під головуванням заступника Голови Держводагентства О.Романовим, яка проводилась на базі Правобережного МУВГ Черкаського облводгоспу.

На нараді розглядалось питання підготовки меліоративних систем до роботи у вегетаційному періоді 2011 року та укладення державними водогосподарськими організаціями договорів з подачі води на зрошення із сільгоспвиробниками. Перед водогосподарськими організаціями поставлене завдання активізувати роботу щодо укладання договорів з подачі води на зрошення та забезпечити підготовку державних зрошувальних систем до 1 квітня в обсягах затверджених спільним наказом Мінагрополітики та Держводгоспу від 30 листопада 2010 року № 777/260 „Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2011 році”.


Ремонтні бригади міжрайонних управлінь водного господарства продовжують ремонт насосно-силового обладнання державних насосних станцій, гідроспоруд та зрошуваних трубопроводів для забезпечення своєчасної підготовки міжгосподарських зрошувальних систем до подачі води для поливу сільськогосподарських культур у 2011 році.

Міжрайонні управління водного господарства мають можливість виконання таких видів робіт на внутрішньогосподарських зрошуваних системах при умові укладанні договорів зі сільгоспвиробниками.

Міжрайонні управління водного господарства разом із сільгосптоваровиробниками визначаються щодо намірів здійснювати полив сільськогосподарських культур та укладають договори на подачу води державними насосними станціями, станом на 17 лютого – укдадено 5 договір на площу полива 700 га.

10 лютого 2011 року відповідно до плану-заходів Кіровоградської обласної державної адміністрації водогосподарські організації області прийняли участь у тренуванні органів управління і формувань обласної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах пропуску льодоходу, паводку і повені. Проведення цього заходу забезпечить належну підготовку до пропуску льодоходу, паводку і повені, оперативне реагування у разі порушень нормальних умов проживання населення та сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, пов’язаних з пропуском весняної повені.

На виконання Обласного плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2011 році, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 11.11.2010 року № 991-р водогосподарськими організаціями:

- перевіряється стан гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем та об’єктів, які знаходяться у зоні впливу шкідливої дії льодоходу, повені та паводків;

- вживаються заходи для забезпечення їх готовності до паводка, пропуску льодоходу та повені;

- здійснюються регулярні спостереження за гідрологічним та льодовим режимом річок, складаються прогнози;

- підтримується постійний зв’язок із сусідніми областями щодо інформації про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку по річках, які беруть початок за територією області;

- організовані та підготовлені до роботи аварійні бригади робітників, плавзасоби, необхідні механізми і автотранспорт;

- у водогосподарських організаціях визначені матеріальні резерви, призначені для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, необхідний аварійний запас пально-мастильних, будівельних матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, робочих інструментів тощо.