banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини > Архів новин

Архів новин

30 березня в дорадчому центрі Кіровоградського облводресурсів проведена обласна нарада з питань підготовки зрошувальних систем та організації поливів у 2016 році. Детальніше28 березня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук прийняла участь у програмі «Радіомайдан», яка виходить у прямому ефірі одночасно для теле- та радіоаудиторії в ефірі радіо «Скіфія-центр» та каналу «Кіровоград».  Під час передачі обговорювався стан поверхневих водних ресурсів області, виконання необхідних заходів з їх покращення, збереження та раціональне використання.


28 березня відбулось засідання міжвідомчої комісії басейну р. Інгулець з нагоди початку роботи каналу Дніпро-Інгулець та по промивці р.Інгулець, в якому взяв участь начальник облводресурсів І.Житомирський. Детальніше25 березня в рамках заходів до Всесвітнього дня води в комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання  №6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» за участю заступника начальника облводресурсів Гайдук К.І. та голови профспілкового комітету Годорожи А.М. був проведений відкритий тематичний урок. Детальніше


22 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів спільно з Орхуським центром екологічної інформації проведений круглий стіл  «Водні ресурси Кіровоградщини». Круглий стіл приурочений до Всесвітнього дня води, який у цьому році проходив під гаслом «Вода і робота», відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського. Детальніше


До уваги сільгосптоваровиробників!

30 березня 2016 року відбудеться обласна нарада, де будуть розглянуті питання про стан підготовки зрошувальних систем до роботи у 2016 році, організацію поливів, розроблення інвестиційних проектів щодо відновлення роботи зрошувальних систем, внесення змін до Закону про меліорацію земель. Керівники та спеціалісти облводресурсів нададуть роз’яснення на питання, які стосуються оренди водних об’єктів, дозволів на спецводокористування тощо.

Запрошуємо прийняти участь у нараді.

Початок наради об 1100 годині в адмінбудівлі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства, по вул. Московська, 210, м.Кіровоград.


16 березня у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі і на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2016 році, в якому взяв участь начальник облводресурсів І. Житомирський.

Під час засідання розглядалися питання щодо аналізу виконання регламенту промивки русла р. Інгулець та її екологічного оздоровлення; поточної гідрометеорологічної обстановки у басейні р. Інгулець та якісного стану води у Карачунівському водосховищі; пропозиції до проекту регламенту промивки русла р. Інгулець із урахуванням гідрологічної ситуації у 2016 році; про заходи з оздоровлення басейну р. Інгулець та початок поливного сезону; стан підготовки до роботи каналу Дніпро-Інгулець у 2016 році; проект регламенту промивки русла р. Інгулець.


15 березня відбулося проведення підсумків конкурсу дитячого малюнка «Джерело мого дитинства», який проводився Кіровоградським облводресурсів та управлінням освіти Кіровоградської міської ради.

Організаційним комітетом визначено переможців конкурсу. Урочисте оголошення переможців та їх нагородження відбудеться 22 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського у Всесвітній день води.

Кращі роботи будуть експонуватися в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського та у Дорадчому центрі облводресурсів.


12 березня  відбулися загальні збори трудового колективу Кіровоградського облводресурсів, було заслухано звіт виконання зобов’язань колективного договору за 2015 рік, роботу первинної профспілкової організації та звіт ревізійної комісії про використання коштів профспілкової організації за звітний період, обговорювався кошторис витрат на 2016 рік. Розглянуте питання змін у антикорупційному законодавстві, крім того окремо про заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.


11 березня 2016 року відбулась розширена колегія обласного управління водних ресурсів.

В засіданні приймали участь члени колегії, завідувач сектору у Кіровоградській області Держводагентства, керівники та спеціалісти облводресурсів, міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії, всього 35 осіб.

На колегії були підведені підсумки роботи водогосподарських організацій за 2015 рік, намічені основні напрямки роботи та завдання на І півріччя 2016 року з питань управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу та охорони праці.

Окремо та більш детально були розглянуті питання про роботу та завдання аналітично-диспетчерського центру облводресурсів та диспетчерських служб водогосподарських організацій, про недоліки виявлені при проведенні внутрішнього аудиту, виконання заходів щодо запобігання і протидії корупції, зміни в антикорупційному законодавстві, про стан збереження державного майна, стан виконавської дисципліни.Шановні жінки водогосподарської галузі області!
За доброю традицією із святом 8 Березня приходить весна, і в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність.
Щедро зичимо Вам міцного здоров’я і довголіття, щастя і достатку. Нехай у ваших оселях завжди лунає дитячий сміх, панує злагода і любов.
Вічної вам весни і молодості.

Начальник Кіровоградського облводресурсів
І.Житомирський
Голова Профспілки
А. Годорожа

01 березня  розпочалися планові технічні роботи по дослідженню витоку води з-під підпорної перегороджувальної споруди по вулиці Михайлівській  на р.Інгул в м.Кіровограді. Щоб дослідити в якому напрямку витікає вода з-під греблі у воду були спущені пакети з харчовим барвником флуоресцеїн-натрію. Тому мешканці Кіровограда мають можливість дивуватися незвичайному яскраво зеленому кольору води в річці Інгул нижче мосту. Детальніше


25 лютого відбулася нарада під головуванням виконувача обов’язків Голови Держводагентства Ірина Овчаренко про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2015 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2016 року. Участь у нараді взяв начальник облводресурсів Ігор Житомирський. На нараді були присутні в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська, народний депутат України Андрій Гордєєв, координатор Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України Володимир Кладієв.

Під час наради обговорювались основні досягнення водогосподарської галузі за 2015 рік, визначені завдання, на які необхідно направити зусилля у I кварталі 2016 року, зокрема, щодо забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами протягом року, з урахуванням фактичної та прогнозованої гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки; забезпечення ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу протягом вегетаційного періоду 2016 року; посилення роботи щодо збереження об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем із залученням місцевих силових органів та органів самоврядування; забезпечення стабільної роботи щодо висвітлення діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу у засобах масової інформації та на веб-сайтах водогосподарських організацій тощо.


26 лютого 2016 року завершується термін подачі робіт на конкурс дитячого малюнка «Джерело мого дитинства», який проводиться Кіровоградським облводресурсів спільно з управлінням освіти Кіровоградської міської ради. Підведення підсумків конкурсу відбудеться 15 березня 2016 року.

Декілька малюнків, які вже надійшли на конкурс:

22 лютого згідно затверджених графіків та програм по проведенню навчання та перевірки знань з питань охорони праці, пожежної та дорожньої безпеки розпочаті заняття у водогосподарських організаціях облводресурсів, метою яких є вивчення безпечних прийомів праці при експлуатації вантажопідйомних механізмів, посудин перебуваючих під тиском, газового господарства. Особлива увага приділяється вивченню правил електобезпеки, правил дорожнього руху, гігієни праці та промсанітарії.

Знання правил та безпечних прийомів праці є запорукою запобігання виникненню виробничого травматизму, пожеж, аварій та дорожньо-транспортних пригод.

На фото проведення навчання:


Кіровоградська ГГМП           Олександрійське МУВГ


Новомиргородське МУВГ

Кіровоградське МУВГ

Кіровоградське МУВГ

17 лютого на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорювалось питання забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод в весняний період 2016 року. Детальніше


15 лютого під час апаратної наради в обласній державній адміністрації обговорювалось питання, як область готується до проходження льодоходу та весняних паводків. Детальніше


15 лютого з нагоди відзначення в області Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан представники колективу облводресурсів взяли участь у заходах, які були приурочені цій події.

Учасники заходів пройшли громадською ходою центром міста до пам’ятника «Воїнам - інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини». хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам'ять українців, загиблих в бойових діях на усіх континентах.


04 лютого відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке проводив перший заступник голови облдержадміністрації С.Коваленко. На засіданні розглядалося питання гідрометеорологічної ситуації формування весняної повені та хід підготовки водних об’єктів області до безаварійного пропуску повеневих вод у березні-квітні 2016 року.

Начальник обласного управління водних ресурсів Житомирський І. в своєму виступі зазначив, що згідно Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році на водних об’єктах області, водогосподарськими організаціями виконувались організаційні заходи з нагородження співпраці з місцевими органами самоврядування стосовно надання оперативної інформації про обстановку на річках та водоймах, проводились роботи з обстеження основних водосховищ та ставків, визначений стан їх наповнення та вільні об’єми, створені аварійні бригади, підготовлена автотракторна техніка, які у разі необхідності, будуть задіяні при виконанні робіт в період проходження повені. Розроблені моделі формування об’ємів повеневих вод та прогнозування ситуації з наповнення водойм, крім того розроблені проекти зон можливого затоплення на найбільш небезпечних ділянках річок, де можуть бути підтоплення внаслідок повеней та паводків. З метою уникнення підтоплення м.Кіровограда, та безпечного пропуску повеневих вод розроблена схема протипаводкового захисту, яка включає в себе своєчасне спрацювання водосховищ та ставків, яке дасть змогу зрізати пік проходження високих повеневих вод.

За інформацією обласного центру з гідрометеорології в даний час гідрометеорологічні умови, що склалися в басейнах річок Кіровоградської області, поки не дають підстав на формування високого весняного стоку, і відповідно, небезпечного проходження весняного водопілля на річках області.


01 лютого начальник обласного управління водних ресурсів І. Житомирський та заступник начальника О. Бойко прийняли участь в робочій нараді, яка відбулася в Кіровоградській міській раді, з питання готовності м. Кіровограда до сніготанення та пропуску паводкових вод.

Засідання проводив заступник міського голови О. Мосін за участю начальника Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології О. Юрченко, начальника головного житлово-комунального господарства міськради О. Хачатуряна та начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради С. Коваленка.

Були розглянуті стан та прогноз гідрометеорологічної ситуації на території обласного центру, стан ливневої системи, запірної арматури та механізмів гідротехнічних споруд.

Начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський та його заступник Олександр Бойко запевнили під час наради, що безпечне проходження талих вод через Кіровоград забезпечують цілий каскад водосховищ. Сьогодні у басейні водозбору Інгулу такі водосховища готові прийняти 5,9 мільйонів кубічних метрів води, а у басейні Сугоклеї – 1,5. У разі необхідності, буде задіяна система сифонів, для спуску води.  На думку керівників водгоспу, для повного зняття загрози підтоплення у Кіровограді необхідно завершити розчистку Інгулу на ділянці від вулиці Херсонської до мосту по вулиці Михайлівській. Проект вже  розроблений, але труднощів додають чисельні інженерні комунікації на цій частині русла. Тут проходять каналізаційні колектори, водопровід, газопровід і електрокабелі.

Питання фінасування і  реалізації цього проекту може бути розглянуте під час коригування міського бюджету за результатами шести місяців діяльності, висловив припущення заступник міського голови.


30 січня заступник начальника обласного управління водних ресурсів К. Гайдук взяла участь в передачі обласного радіо, де відповідала на запитання ведучої щодо повноважень водогосподарських організацій області.


29 січня в обласному центрі відбувся мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, з нагоди вшанування пам'ять українських патріотів, які 98 років тому, у бою біля залізничної станції Крути зупинили наступ багатотисячного більшовицького війська, що намагалося захопити Київ та знищити молоду українську державу. Участь у мітингу взяли керівники та працівники облводресурсів.

Вшановуючи пам'ять Героїв Крут, учасники мітингу поклали живі квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.


28 січня відбулося засідання технічної ради Кіровоградського обласного управління водних ресурсів на якому розглядалося питання про надання висновку щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування ТОВ «Чарнокіт».

За результатами розгляду прийнято рішення про надання позитивного висновку щодо можливості забору підземних вод.


28 січня у зв’язку із різким підвищенням температури та активним сніготаненням начальником облводресурсів Житомирським І.А. та заступником начальника Бойком О.Т. був здійснений виїзд на водні об’єкти, які знаходяться на території міста Кіровограда.

Мета виїзду - огляд стану водних об’єктів та надання пропозицій щодо необхідності створення вільних об’ємів на ставках та водосховищах, які розташовані вище міста для попередження підтоплення господарських об’єктів та житлових будинків.

22 січня в обласному центрі біля пам’ятника Володимиру Винниченку відбулося покладання квітів та урочистий мітинг з нагоди Дня Соборності України. Захід пройшов за участі керівництва обласної та міської влади, представників громадськості, політичних партій і трудових колективів.

Працівники апарату обласного управління водних ресурсів поклали квіти до підніжжя пам’ятнику В. Винниченку та разом з учасниками мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять незлічених жертв в боротьбі за соборність України.


Спеціалісти та фахівці Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства вживають заходи на виконання Плану дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році.

Проводяться обстеження стану водних об’єктів, технічного стану водогосподарських систем та споруд в басейнах річок Інгул і Сугоклея з визначенням їх готовності до пропуску високих вод і льодоходу. Разом з тим ремонтною бригадою ведуться доглядові роботи з підготовки споруд та об’єктів до пропуску весняних вод.

24 грудня в Дорадчому центрі облводресурсів відбувся семінар-навчання для спеціалістів водогосподарських організацій області на тему: «Ведення державного обліку водокористування, управління водними ресурсами», на якому були розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування.


10 грудня заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у засіданні круглого столу з екологічних питань, який відбувся в Орхуському центрі екологічної інформації. На засіданні було презентовано «Екологічний паспорт Кіровоградської області за 2014 рік», «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища Кіровоградської області у 2014 році», проінформовано про заходи, які здійснюються для покращення стану довкілля області. Присутні наголосили на важливість прийняття законодавчих актів у сфері надання документів дозвільного характеру та інших адміністративних послуг екологічного спрямування та на необхідності удосконалення системи надання адмінпослуг.


14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в м. Кіровограді та усіх населених пунктах області проводились заходи приурочені цьому дню.

Наслідки аварії були б значно серйознішими, якби не оперативна та злагоджена робота усіх, хто взяв на себе перший удар ядерної стихії. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції брали участь і фахівці водогосподарських організацій області.

Водогосподарники області взяли участь в заходах та схиляють голову перед професіоналізмом, самовідданістю й жертовністю тих, хто був залучений до ліквідації наслідків катастрофи.

В обласному центрі відбулося покладання квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». Учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання. На честь героїв, які віддали свої життя, рятуючи Батьківщину від ядерного лиха, пролунали постріли військового салюту.


З 7 по 11 грудня 2015 року згідно плану-графіку Держводагентства України Державним інститутом управління та економіки водних ресурсів на базі Дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів були проведені навчання та перевірка знань керівників та спеціалістів водогосподарських організацій області щодо організації роботи з охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки, експлуатації вантажопідйомних механізмів, посудин, що працюють під тиском, газового господарства, електробезпеки та інших робіт з підвищеної небезпеки.

В проведенні навчання взяли участь Сторчак В.А. завідувач кафедри та Стовбун А.І. доцент кафедри водогосподарських систем і охорони праці ДІУЕВР м. Київ, викладачі ТОВ «Учбово-курсовий комбінат» м. Кіровоград.

У роботі комісії з перевірки знань крім представників ДІУЕВР м. Київ, взяв участь Сітнік С.Г. головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг управління Держпраці у Кіровоградській області. Всього пройшли навчання 68 керівників та спеціалістів.


24 листопада відбулась колегія облводресурсів про підсумки діяльності водогосподарських організацій області за 9 місяців.

Під час колегії заслухано доповіді заступників начальника облводресурсів, начальників відділів та спеціалістів облводресурсів, керівників водогосподарських організацій, в яких було зосереджено увагу на основних досягненнях організацій та визначені завдання на IV квартал 2015 року. Детальніше


11 листопада начальник облводресурсів І.Житомирський взяв участь у нараді про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців 2015 року та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІV кварталі 2015 року, яка відбулася у залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. Гаркуші М.А.

Обговорювались проблемні питання за всіма напрямками діяльності, у тому числі щодо налагодження на належному рівні роботи територіальних органів Держводагентства; моніторингу гідрометеорологічної обстановки та якості поверхневих водних ресурсів; співпраці з місцевими органами влади щодо необхідності раціонального використання водних ресурсів в умовах маловоддя; забезпечення ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу в осінньо-зимовий період 2015-2016 років; посилення уваги за збереженням насосних станцій, гідротехнічних споруд, та інших об’єктів.


10 по 13  листопада на території Міжнародного виставкового центру (м.Київ)  відбувся XIII Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2015».

Участь у церемонії відкриття взяли Віце - прем’єр - міністр - міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубко, голова Держенергоефективності України С.Савчук, а також представники Мінприроди України і Литви, Держводагентства України, НАК «Нафтогаз України», АТ «Ощадбанк», іноземні гості. 

Участь у форумі також взяла делегація Кіровоградського облводресурсів.

Водогосподарські організації області відповідно до календарних планів-графіків виконали заходи з підготовки організацій до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2015-2016 років:

Для забезпечення надійної охорони водогосподарських об’єктів в міжрайонних управліннях водного господарства створені мобільні групи, організоване цілодобове чергування на всіх об’єктах та своєчасне оповіщення про спроби крадіжок чи інші надзвичайні події.


28 листопада колективи водогосподарських організацій прийняли участь у жалобній церемонії по вшануванню пам’яті загиблих від голодомору 1932-1933 років.

Учасники жалобної церемонії поклали до пам’ятного знака «Жертвам політичних репресій та голодоморів» на меморіальному комплексі «Фортечні вали» квіти та колосся пшениці, як символи пам'яті про голодомор і боротьбу українського селянства проти тоталітарного комуністичного режиму.

На знак вшанування пам’яті загиблих, учасники церемонії запалили жалобні свічки. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, які загинули внаслідок голодоморів.


21 листопада представники колективу облводресурсів взяли участь у заходах до другої річниці від початку Революції Гідності, які пройшли на головній площі Кіровограда – Героїв Майдану. Сотні кіровоградців зібралися, щоб відзначити Події на київському майдані у листопаді 2013-лютому 2014 року, які назавжди змінили нашу державу. Перемога Революції Гідності дозволила відчути себе вільними, дала шанс взяти на себе відповідальність за майбутнє нашої державни.

Керівництво області і міста, а також представники громадськості поклали квіти до пам'ятної дошки кіровоградського Героя Небесної Сотні - Героя України Віктора Чміленка, який загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера. Живі квіти також поклали до памятного знаку зі світлинами Героїв Небесної Сотні.

На знак єдності учасники зібрання виконали гімн України.


28 жовтня начальник облводресурсів І.Житомирський та заступник начальника управління О.Бойко взяли участь у покладанні квітів до Вічного вогню на меморіальному комплексі "Фортечні вали" з нагоди 71-ї річниці визволення України від нацистських загарбників.

В урочистостях взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, керівництво міста, ветерани Другої світової війни, військовослужбовці Кіровоградського гарнізону, учнівська та студентська молодь, представники громадськості. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, які у роки Другої світової війни віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави.


20 жовтня начальник облводресурсів Житомирський І.А., заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І., начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Вольф В.Л., працівники міжрайонних управлінь водного господарства взяли участь у відкритті джерела з питною водою в м. Олександрії у Жовтневому мікрорайоні.

Кошти на відновлення джерела були виділені з міського бюджету та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в рамках акції «До Дня Довкілля», біля джерела встановлено альтанку зі столом і лавами для зручності відвідувачів.

З урочистою подією всіх привітав Олександрійський міський голова Цапюк С.К., який подякував Олександрійському МУВГ за допомогу у здійсненні відновлювальних робіт та вручив грамоту начальнику управління Вольфу В.Л. за багаторічну сумлінну працю у водогосподарському комплексі Олександрійщини.

Ігуменом церкви Свята Різдва Христового Філімоном відбулося освячення джерела. Творчий колектив будинку культури міста щирими словами та піснями привітав усіх присутніх на святі.


Працівники водогосподарських організацій області долучились до відзначання державного свята, 14 жовтня - Дня захисника України, яке відзначається цього року вперше.

В колективах пройшли урочисті збори під гаслом «Сила нескорених», на яких виступили керівники водогосподарських організацій. У виступах наголошувалося, що це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, нагода згадати тих, хто здобув та відстояв нашу свободу і незалежність, подякувати нашим захисникам, які й зараз боронять цілісність та суверенітет української держави.

У Новомиргородському МУВГ під час урочистих зборів привітали зі святом учасника АТО Вишневського Олександра Володимировича, відзначили його патріотизм та мужність, готовність захищати свою Батьківщину.

Окрема повага та привітання в цей день працівникам водогосподарських організацій, які в даний час беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни, це Федоренко Анатолій Володимирович (Олександрійське МУВГ), Дяченко Віталій Григорович (Кіровоградське МУВГ).

Працівники Кіровоградської ГГМП організували зустріч у Кіровоградському обласному загальноосвітньому навчально - виховному комплексі гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) з учасником АТО (із родини працівника КГГМП), говорили про відповідальність за свою Батьківщину, про участь у волонтерській діяльності. Учні школи зібрали та передали гостинці учасникам антитерористичної операції на Сході країни.

Представники колективів апарату облводресурсів, Кіровоградського МУВГ, Кіровоградської ГГМП разом зі своїми родинами взяли участь у загальноміських заходах, в урочистому мітингу, який пройшов на площі Героїв Майдану та ходою пройшли до Меморіального комплексу "Фортечні Вали", де, вшановуючи пам’ять захисників України всіх поколінь, поклали квіти до Вічного вогню та стендів Алеї слави учасникам АТО, які загинули за свободу і незалежність України.


12 жовтня начальник облводресурсів Житомирський І.А. взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під час засідання розглядалось питання про початок опалювального сезону в області.

Відкриваючи засідання, заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко зазначив, що на початку тижня на території Кіровоградщини знизилася середньодобова температура. В таких умовах місцеві органи влади мають оперативно зреагувати, аби не допустити виникнення надзвичайних ситуацій. Після обговорення питання, члени комісії одноголосно проголосували за початок опалювального сезону в області, отже котельні будуть розпломбовані та почнуть працювати.


8-9 жовтня з нагоди відзначення 100-річного ювілею від дня заснування Національного університету водного господарства та природокористування у м. Рівне на базі університету відбувся Водний Форум, участь у якому взяла заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Гайдук К.І.

У рамках форуму відбулись наукові слухання «Актуальні проблеми використання та охорони водних ресурсів і перспективи розвитку водного господарства». Учасники Форуму розглянули проблеми збереження, охорони і використання водних ресурсів, функціонування водогосподарських об'єктів і прилеглих до них земель, економіко-правові аспекти функціонування водогосподарських систем.


1-2 жовтня виконувач обов’язків начальника Кіровоградської гідрогеолого-меліоративної партії Лиміч Т.З. взяла участь у нараді-семінарі за темою: «Актуальні питання з ведення моніторингу меліорованих земель», яка проходила у м. Одеса.

Під час наради-семінару розглядалися питання щодо: пріоритетних напрямків діяльності та першочергових завдань гідрогеолого-меліоративних підрозділів Держводагентства; науково-технічного забезпечення діяльності підрозділів гідрогеолого-меліоративної служби щодо аналізу і прогнозування меліоративної обстановки на зрошуваних масивах; застосування даних моніторингу при розробленні проектної документації на будівництво та реконструкцію водогосподарських систем та об’єктів; проектування нових об’єктів для підвищення водозабезпечення окремих територій; застосування природоохоронного законодавства у роботі водогосподарських організацій; завдання водогосподарських організацій із забезпечення належного метрологічного нагляду; перспективних напрямків діяльності водогосподарських організацій; організації роботи гідрогеолого-меліоративної служби в сучасних умовах, проблемних питань та пропозицій щодо підвищення ефективності її діяльності.


1 жовтня у Кіровограді відбулося відкриття Національної агропромислової виставки "АГРОЕКСПО-2015" за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка і голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка.

Начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський та заступник начальника О.Бойко були запрошені та присутні на відкритті виставки.

Національна агропромислова виставка "АГРОЕКСПО" проводиться вже втретє. Цього року згоду на участь у виставці дали більше 450 компаній, серед яких і відомі світові виробники. Тематичний діапазон експозицій, представлених цьогоріч підприємствами-учасниками, дуже широкий: тваринництво, рослинництво, техніка та технології, транспорт, спецтехніка, будівництво, альтернативна енергетика, екологія, переробна промисловість та інше. У рамках виставки вже традиційно буде проведено "Покровський ярмарок", на якому багато товаровиробників презентують свою продукцію.

Водогосподарськими організаціями області станом на 1 жовтня 2015 року завершене виконання заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.

Виконані ремонт та утеплення 11 об’єктів виробничого призначення, ремонт та випробування 8 опалювальних котлів, 0,14 км мережі водопроводів, підготовлені 2 водовідливних засобів, обладнані 5 машин для перевезення людей, підготовлені 8 од. обладнання і механізмів для боротьби з сніговими заносами. Крім того, виконані роботи по ремонту покрівлі адмінбудівель гідропосту НовгородківськоЇ зрошувальної системи та Кіровоградської ГГМП.

На 18 насосних станціях та у 6 майстернях відремонтовані та підготовлені побутові приміщення для обігріву працюючих та прийняття їжі.

Створений нормативний запас палива на опалювальний період 2015-2016 років: вугілля 90,3 тони, або 94,3 %, дров 49,2 куб.м, або 58,7%, виділені ліміти газу в обсязі 19,2 тис. куб.м, 100%.

Передбачене фінансування на придбання вугілля та дров у жовтні-грудні поточного року дасть можливість повністю забезпечити потребу палива на поточний опалювальний період.


30 вересня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віти Атаманчук.

На розгляд членів обласної комісії було винесено чотири питання, що стосуються, зокрема, стану підготовки об’єктів ЖКГ та соціальної сфери до функціонування в осінньо-зимовий період, заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в холодну пору року, а також діяльності підрозділів місцевої пожежної охорони і добровільних пожежних дружин на об’єктах різної форми власності та ситуації з виконанням завдання щодо обладнання потенційно небезпечних об’єктів і об’єктів підвищеної небезпеки в області автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.


29 вересня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні сесії обласної ради. Тридцять дев’ята за рахунком сесія стала останнім пленарним засіданням обласної ради шостого скликання. Хвилиною мовчання депутати вшанували пам'ять військових, які загинули захищаючи незалежність на Сході країни.

На сесії затверджено у новій редакції План заходів на 2015-2017 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року, внесено зміни до обласного бюджету поточного року, збільшивши дохідну частину, призначено керівників комунальних закладів області, внесено зміни до положень обласних премій та розглянуті інші питання порядку денного.


28 вересня начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод І.Тарасенко виступила перед секретарями сільських, селищних, міських рад з теми «Державна політика щодо розвитку водного господарства», які проходять навчання у центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації.


10-11 вересня головний бухгалтер Л.Переверзєва, начальник відділу економіки О.Хмельницька та головний аудитор А.Годорожа обласного управління водних ресурсів взяли участь у семінарі для фахівців обліково-економічних служб на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення», який відбувся у м. Миколаєві.

Під час семінару розглядалися наступні питання: нове в нормативній базі щодо виконання державного бюджету; шляхи посилення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів; модернізація системи бухгалтерського обліку галузі в процесі переходу на міжнародні стандарти; основні напрямки розвитку планово-економічної та аналітичної роботи; оплата праці у водогосподарських організаціях; організація облікових процесів та взаємозв’язки з підлеглими організаціями – запорука економного та раціонального використання бюджетних коштів; організація та результати здійснення внутрішнього аудиту водогосподарських організацій, а також інші актуальні питання фінансово-економічної діяльності водогосподарської галузі.


2 вересня представники колективу Кіровоградського облводресурсів взяли участь у заходах з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни на меморіальному комплексі «Фортечні вали», що в обласному центрі. Разом з жителями Кіровограда, військовослужбовцями, керівництвом міста та області вшанували пам'ять загиблих у роки війни хвилиною мовчання та покладанням квітів до Вічного вогню та пам’ятного знаку "Багнет".

Також на Фортечних валах відбулась церемонія перепоховання 57 воїнів Червоної Армії, які загинули під час звільнення Кіровоградщини від нацистських загарбників. Загиблих воїнів було виявлено кіровоградськими пошуковцями на місці колишніх боїв поблизу смт. Новгородки та сіл Овсяниківка і Володимирівка Кіровоградського району.


28 серпня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні керівного комітету Кіровоградської обласної державної  адміністрації з формування проектних ідей щодо регіонального розвитку. Під час засідання учасники проаналізували проекти, що увійшли до Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року.

Відкриваючи засідання, голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко підкреслив, що програма розвитку області має бути живим документом, який буде коригуватися в залежності від вимог часу, і найголовніше, від побажань людей, заради комфорту яких і повинна працювати влада.


28 серпня представники водогосподарських організацій області в складі фахівців Держводагентства, Херсонської, Одеської, Миколаївської та Запорізької областей відвідали Кіровоградський завод гідравлічних машин ”Сахгідромаш”.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України В. Вощевського щодо модернізації та відновлення насосних станцій і насосно-силового обладнання проводиться аналіз технічного стану насосних станцій та насосно-силового обладнання, складається програма відновлення чи заміни насосних агрегатів та електродвигунів, запасних частин до них.

Для можливості заміни насосів чеського та болгарського виробництва, які в значній кількості були встановлені на насосних станціях в період їх будівництва, здійснюється вивчення та аналіз вітчизняного ринку виробників насосно-силового обладнання.Завод ”Сахгідромаш” спеціалізується на виробництві насосів загальновиробничого та спеціального призначення, має 60-річний досвід з їх проектування, виготовлення та може здійснювати комплексний ремонт чеських і болгарських насосів.

Фахівці під час візиту оглянули виробничі цехи підприємства, у тому числі ливарний, ознайомилися з асортиментом продукції. Визначили, що підприємство не тільки може здійснювати ремонт необхідного для водогосподарської галузі обладнання, а й виготовляє рівноцінні аналоги чеських та болгарських насосів. За результатами візиту вивчаються перспективи подальшого співробітництва Держводагентства з підприємством.


28 серпня заступник начальника облводресурсів К. Гайдук прийняла участь в плановому засіданні робочої групи Постійно діючої комісії по басейну р. Інгулець, яка відбулася в Дніпропетровському облводресурсів.

В роботі засідання прийняли участь фахівці Дніпропетровського облводресурсів, Криворізької міськради, Управління каналу Дніпро-Інгулець та ДП «Укррудпром» Асоціації Укррудпром».

Учасниками робочої групи був проведений аналіз виконання заходів Регламенту промивки та екологічного оздоровлення басейну р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2015 році. В результаті обговорення був визначений позитивний висновок щодо виконання в повному обсязі всіх заходів, передбачених Регламентом. Також, фахівцями були надані пропозиції щодо продовження і в 2016 році виконання вищезазначених заходів задля поліпшення якості води в басейні р. Інгулець та Карачунівському водосховищі.

Водогосподарські організації області вживають заходів щодо забезпечення підготовки зрошувальних систем до роботи у 2016 році.

У зв’язку з завершенням вегетаційного та поливного періодів міжрайонні управління водного господарства у міру припинення поливів здійснюють спорожнення поливних трубопроводів з максимальним використанням наявної в них води на полив. Впродовж вересня буде проведене обстеження та складання дефектних актів по міжгосподарській зрошувальній мережі, визначені обсяги робіт на підготовчий період 2015-2016 років.

За результатами обстеження управління складуть проектно-кошторисну документацію, визначать вартість ремонтних робіт та розроблять відповідні графіки виконання та комплекс заходів з метою своєчасного виконання їх та забезпечення стабільної роботи насосних станцій та міжгосподарських трубопроводів у наступному році.

Відповідну роботу необхідно провести водокористувачам на внутрішньогосподарських зрошувальних системах. Управління водного господарства готові надати допомогу як з обстеження, так і виконання ремонтних робіт.

Водогосподарські організації області вживають заходів щодо забезпечення підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарських організацій в осінньо-зимовий період 2015-2016 років розроблений комплекс заходів та графіки їх виконання.

Значна увага приділяється підготовці виробничих та побутових приміщень для роботи та обігріву працюючих у холодний період року, проводиться ремонт та випробування опалювальних котлів, тепломереж та водопроводів. На постійному контролі створення запасів кам’яного вугілля та дров, укладання договору на постачання газу для забезпечення опалення адміністративних та побутових приміщень.

Визначений також перелік механізмів та обладнання, які будуть задіяні для ліквідації наслідків снігових заметів та обмерзання, налагоджений їх ремонт.

Для запобігання розкраданню матеріалів та обладнання, недопущення аварійних ситуацій на водогосподарських об’єктах, особлива увага приділяється організації охорони водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період.


21-24 серпня представники колективів Кіровоградського облводресурсів взяли участь у святкових заходах, присвячених Дню Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України, які відбулись в області.


24 серпня участь у традиційному параді вишиванок для кіровоградців, від пам’ятника Ангелу-охоронцю до центра міста, долучились представники колективу Кіровоградського МУВГ.

Представники колективу Кіровоградського МУВГ також прийняли участь в церемонії покладання квітів до могил полеглих воїнів в зоні АТО, які похоронені на Лелеківському кладовищі.


23 серпня у м. Кіровограді представники колективу Кіровоградського облводресурсів разом з жителями обласного центру та керівництвом області та міста взяли участь в урочистій ході, аби вшанувати пам'ять видатних діячів українського народу, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.

Учасники ходи поклали живі квіти до пам’ятної дошки героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, до пам’ятної дошки видатному українському громадському діячеві В’ячеславу Чорноволу, вшанували пам'ять нашого видатного земляка Володимира Винниченка, а також поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка та до пам’ятного знаку загиблим Героям Небесної Сотні.На площі Героїв Майдану учасники ходи взяли участь у церемонії підняття Державного Прапора України та прапора Кіровоградської області.


21 серпня в м. Новомиргороді представники колективу Новомиргородського МУВГ взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Державного Прапора.


31 липня 2015 року начальник управління І. Житомирський та заступник начальника О. Бойко взяли участь у нараді, яка відбулася в Державному агентстві водних ресурсів.

У нараді прийняли участь керівники та фахівці центрального апарату Держводагентства, керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва та представники громадськості.

Під час наради були підведені підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2015 року та намічені ключові завдання, на які необхідно спрямувати зусилля у ІІІ кварталі 2015 року для подальшого ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу України.


22 липня в с. Вишневе Долинського району працівники Кіровоградського МУВГ за участю представників Богданівської сільської ради, громади села встановили пам’ятний знак в місці витоку р. Висунь.
21 липня 2015 року начальник облводресурсів Житомирський І.А. прийняв участь у роботі Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на літньо-осінній період 2015 року.

У засіданні прийняли участь представники облводресурсів, управлінь цивільного захисту, департаментів екології та природних ресурсів, державних санітарно-епідеміологічних служб Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської та Миколаївської областей, ТОВ «Гідроенергоінвест», ПАТ «Миколаївобленерго», ТОВ «Енергоінвест», ЗЕА «Новосвіт», ВП Південно-Українська АЕС, КП «Вінницяоблводоканал», Вінницького обласного центру  з гідрометеорології.

Під час засідання було проведено аналіз поточної водогосподарської обстановки у басейні Південного Бугу та  поінформовано про якість поверхневих вод, розглянуто прогноз водності на серпень-вересень 2015 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи основних водосховищ басейну. З метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану у басейні Південного Бугу, враховуючи складну водогосподарську обстановку, яка пов’язана з низькою водністю річок і зменшенням регулювальних резервів у водосховищах бассейну та гідрологічний прогноз Міжвідомчою комісією були встановлені оптимальні режими роботи водосховищ у басейні на літньо-осінній період 2015 року.


14 липня встановлений пам’ятний знак в місці витоку р. Чорний Ташлик, що знаходиться у балці в західній частині с. Вільні Луки Новоукраїнського району. Пам’ятний знак встановлений за ініціативою Кіровоградського МУВГ та при участі Кропивницької сільської ради.


9 – 10 липня 2015 року заступник начальника облводресурсів Гайдук К. І. прийняла участь у регіональних семінарах, які проводилися Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки СБП для Південного регіону в м. Миколаєві. На семінарах проходило громадське обговорення проекту оновленої стратегії екологічної політики України та «Планів адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу».


З 8 липня 2015 року згідно наказу Державного агентства водних ресурсів України від 02.07.2015 №109-ОС на посаду начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів призначений Житомирський Ігор Аврамович.


3 липня на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства було проведено круглий стіл на тему «Сучасний стан річки Дніпро та її значення для Кіровоградщини» на якому обговорювались питання якості води у Дніпрі та її притоках.

Це один із заходів, які пройшли в водогосподарських організаціях області до Міжнародного Дня Дніпра, який відзначається в цьому році 4 липня, а так взагалі у першу неділю липня, починаючи з 2003 року. Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення неможливо, а також віддати належну шану його ролі у житті нашої країни.

Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства було проведено зустріч із вихованцями екологічного гуртка Новомиргородського дитячо-юнацького центру на якій було проведено бесіду та накреслені напрямки роботи щодо охорони приток річки Дніпро, які протікають по терторії Кіровоградської області.


ОГОЛОШЕННЯ

Державне агентство водних ресурсів України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад завідувачів територіальних органів Держводагентства.

Додаткову інформацію щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці можна отримати за телефоном 044-234-71-54 (відділ з управління персоналом Держводагентства).

Для участі у конкурсі необхідно подати до відділу з управління персоналом Держводагентства письмову заяву, особову картку (форма П-2ДС), дві фотокартки розміром 4х6, копії документів про освіту, копію паспорта (місце реєстрації), копію індетифікаційного коду, копію військового квитка, декларацію про доходи за 2014 рік, заяву на обробку персональних даних.

Строк подачі документів: місяць з дати опублікування оголошення.

Адреса Держводагентства:

01601, м.Київ, вул. Велика Васильківська, 8


Змінено порядок ведення державного обліку водокористування

Підведені підсумки конкурсу фотографій та малюнків До Дня працівників водного господарства на тему: «Я з родини водогосподарників» та «Мальовнича Кіровоградщина».Детальніше


7 червня - День працівників водного господарства України!

Шановні колеги, ветерани галузі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства!

У день професійного свята прийміть слова шани і подяки за вашу сумлінну повсякденну працю. Завдяки вашій наполегливій праці забезпечуються потреби населення та галузей економіки у водних ресурсах відповідної якості, створюються умови для ефективного використання зрошуваних земель, захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод. Саме на вас покладена відповідальність за раціональне використання одного з найдорожчих природних багатств - води, її збереження для наступних поколінь.

Бажаю вам мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя, сімейного добробуту, оптимізму, творчого натхнення задля примноження слави та розквіту водогосподарської галузі, зокрема, та України у цілому.

О.Бойко – виконувач обов’язків начальника Кіровоградського
обласного управління водних ресурсів


5 червня у залі Дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів відбулися урочисті заходи, присвячені Дню працівників водного господарства.

Виконувач обов’язків Кіровоградського обласного управління водного господарства Олександр Бойко виступив з привітальним словом та вручив кращим працівникам Кіровоградського облводресурсів грамоти та подяки від Держводагентства, облводресурсів. Також О.Бойко подякував працівникам за їх повсякденну сумлінну працю в непростий для галузі час, розповів про досягнення та перспективи водогосподарських колективів області.

Взяти участь у зазначених заходах були запрошені ветерани меліоративно-водогосподарського комплексу області.


Вручається грамота Держводагентства України-
Рижик О.С. старшому інспектору з кадрів Кіровоградської ГГМП

Вручається грамота Кіровоградського облводресурсів-
Стамату А.Ф. начальнику відділу водних об’єктів Кіровоградського облводресурсів.

Вручається грамота Кіровоградського облводресурсів-
Кушніру С.О. провідному економісту Кіровоградського облводресурсів

Вручається грамота Кіровоградського облводресурсів-
Полюховичу М.Ф. начальнику ремонтно-експлуатаційної дільниці Олександрійського МУВГ

27 травня на базі Дорадчого центру Кіровоградського обласного управління водних ресурсів відбувся семінар на тему «Використання водних об’єктів на умовах оренди на території Кіровоградської області».

Семінар проведено з метою обміну досвідом з питань надання водних об’єктів у користування для цілей аквакультури та рибогосподарських потреб, набуття права оренди земельних ділянок під водними об’єктами тільки через аукціони, обчислення розміру плати за водні об’єкти та виготовлення паспортів водних об’єктів.

Участь у семінарі взяли представниками Черкаської обласної державної адміністрації, фахівці Черкаського та Кіровоградського обласних управлінь водних ресурсів, департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.


22 травня відбулись галузеві спортивні ігри серед працівників водогосподарських організацій області, присвячені Дню працівників водного господарства. Спортивні змагання до професійного свята стають доброю традицією, метою яких є не тільки залучення працівників водогосподарських організацій до регулярних занять найбільш доступними і поширеними видами спорту, але й вміння згуртувати команду для досягнення головної мети – перемоги. Проходили змагання на базі гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на мальовничих берегах Лелеківського водосховища.

У змаганнях взяли участь чотири команди, які змагались з дев’яти видів програм, серед них міні-футбол, легкоатлетична естафета, настільний теніс, армспорт, гирьовий спорт, перетягування катату.
Цього року переможцем в загальнокомандному заліку стала команда

Олександрійського МУВГ,друге місце посіла команда Апарату управління,на третьому місці - команда Новомиргородського МУВГ.

Кращими спортсменами в командах міжрайонних управлінь водного господарства визначені наступним чином: апарат управління – Галушко Г., КМУВГ- Нестеренко Т., НМУВГ- Барвінок О., ОМУВГ- Гейко В.


21 травня за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги відбулось засідання круглого столу «Екологічні проблеми Кіровоградської області та шляхи їх розв’язання» в Орхуському центрі екологічної інформації у приміщенні Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Мета проведення круглого столу: сприяння інтеграції екологічної складової до Стратегій, Програм та Планів регіонального розвитку, що є особливо актуальним в контексті Європейської інтеграції України.

Засідання відкрила голова Всеукраїнської екологічної ліги, голова Національної екологічної ради України Тетяна Тимочко.

В заході прийняли участь заступник начальника облводресурсів К. Гайдук, начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод І. Тарасенко, начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства С. Свириденко.

Були розглянуті питання стану водних ресурсів області, проблеми та шляхи їх вирішення, найгостріші екологічні проблеми міста Кіровоград та можливі шляхи їхнього розв’язання, вплив пестицидів та агрохімікатів на здоров’я людини та довкілля, впровадження систем роздільного збирання твердих побутових відходів, інші екологічні та соціально-економічні питання та прийнятий проект резолюції круглого столу.

До обговорення питань були запрошені представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, науковці, представники громадськості та ЗМІ.


Вже 6 років поспіль в Україні у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу, який має на меті привернути увагу громадськості до першочергових завдань та віддати належну увагу значенню річки в житті суспільства, підняття рівня обізнаності населення щодо дбайливого, шанобливого та раціонального використання водних ресурсів. Цього року свято річки припало на 16 травня. Спеціалістами водогосподарських організацій області були проведені різноманітні акції приурочені до цього дня.

13 травня з учнями 2-А класу ЗОШ №4 м. Кіровограда був проведений екологічний урок на тему: «Збереження Південного Бугу та річок його басейну в належному стані» на якому висвітлено питання необхідності ставитись до річок, струмків дбайливо, шанобливо та раціонально використовувати водні ресурси.

Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства проведено екологічний урок в ЗОШ №1 м. Новомиргорода на тему: «Південний Буг – від минулого до сьогодення». Спеціалісти управління ознайомили учнів з історією назви річки та звернули особливу увагу на першочергові завдання із збереження і відтворення річки та інших водних ресурсів у чистому стані, та їх значення в житті суспільства.


12 травня працівниками Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства проведено круглий стіл на тему «Сучасний стан річок басейну Південного Бугу», виготовлено і розповсюджено серед громадськості та школярів два тематичних інформаційних листки.


9 травня, урочистою ходою від Площі Героїв Майдану до меморіального комплексу Фортечні Вали у Кіровограді відзначили День Перемоги. Ходу очолив голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник голови ОДА Віта Атаманчук, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, секретар міської ради Іван Марковський, та найголовніші герої свята – ветерани Другої світової. Кіровоградці пам’ятають про подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і бережуть в своїх серцях пам'ять про живих та полеглих героїв.Покладання квітів до Вічного вогню.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять фронтовиків, загиблих на полях бойових дій, мирних жителів, закатованих нацистами у роки Другої світової війни, а також пам'ять нинішніх героїв, які у наші дні віддали свої життя за збереження суверенітету та територіальної цілісності України.Алея пам’яті загиблих військових у зоні АТО.

Участь у ході взяли представники Кіровоградського облводресурсів та Кіровоградського МУВГ та вшановуючи пам'ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича (першого начальника ПМК-37 (колишня БМК-37) тресту «Кіровоградводбуд», поклали квіти до його могили.Могила Героя Радянського Союзу Семенова Д. І.

На початку травня в області розпочався поливний сезон.

У відповідності до спільного наказу Мінагрополітики України та Держводагентства України від 06 січня 2015 року № 6/1 в області виданий відповідний наказ Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та облводресурсів від 21.01.2015 № 3/3 «Про підготовку зрошувальних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2015 році», згідно якого підготовку міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем до поливного сезону 2015 року забезпечено в запланованих обсягах та у встановлені терміни.

У лютому-березні 2015 року було проведено 4 кущові наради з питань готовності зрошувальних систем до поливного сезону та організації поливів в поточному році. У 2015 році, планують проводити полив 39 сільгосптоваровиробників на площі 5,0 тис. га, укладено 13 договорів на послуги з подачі води державними насосними станціями на зрошення 1,8 тис. га.

На сьогодні (07 травня) по області, в Кіровоградському та Олександрійському районах полито 55 га зрошуваних земель на державних зрошувальних системах.


На початку травня Кіровоградське МУВГ розпочало виконання робіт по розчистці обвідного каналу р.Інгул в районі парка Пушкіна міста Кіровограда.

Роботи виконуються відповідно до Програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2015 рік, затвердженою рішенням сесії Кіровоградської міськради від 27 січня 2015 року № 3940, згідно підписаного договору з управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської міської ради.

Виконання розчистки обвідного каналу р.Інгул дасть можливість відновити і підтримати сприятливий гідрологічний режим та санітарний стан річки та зменшити техногенне навантаження в період проходження паводку та повені в центральній частині міста.
5 травня представники облводресурсів взяли участь у відкритті виставки "Неоголошена війна", присвяченої подіям АТО, що відкрилася у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. У експозиції представлено короткі довідки про військові формування та добровольців із Кіровоградщини, обмундирування, трофеї військовослужбовців, особисті речі, нагороди. У невеличкій залі зібралися демобілізовані бійці батальйонів та їх рідні, керівники області та міста, волонтери, представники ЗМІ та громадськості.

У своїх виступах керівники області зазначили, що протягом 2013-2014 років Україна пережила більше ніж за всі роки своєї незалежності - криваву революції, втрату території і до всього цього переживає справжню, хоч і неоголошену, війну на Сході.
26 квітня представники апарату облводресурсів, Кіровоградського МУВГ та гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь у громадській ході та покладанні квітів з нагоди 29-х роковин Чорнобильської катастрофи. Її учасники пройшли від площі Героїв Майдану до пам’ятника “Жертвам Чорнобиля”.

На мітингу приурочених цьому Дню були присутні голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко і заступник голови обласної ради Іван Владов, керівництво Кіровоградської міської ради, ліквідатори аварії та громада міста. часники заходу схилили голови у хвилині мовчання в пам'ять про тих, хто ціною власного життя і здоров'я врятували життя мільйонам співвітчизників.


24 квітня працівники апарату Кіровоградського обласного управління водного господарства та водогосподарських організацій області взяли участь у заходах з благоустрою в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою! - 2015».

Зокрема, працівниками апарату Кіровоградського обласного управління водного господарства було прибрано територію Приміської насосної станції в с. Обознівка Кіровоградського району та здійснено заходи з її благоустрою, а саме: збір побутового сміття, очистка від сухої рослинності, листя; висаджування дерев; формування та обрізання дерев та кущів; побілка і пофарбування гідротехнічних споруд.


Колектив апарату облводресурсів

Працівниками водогосподарських організацій області з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану були здійснені заходи з благоустрою, озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів, на прибережних захисних смугах, на навколишніх територіях адміністративних будівель та виробничих баз підприємств.


Новомиргородське міжрайонне управління водного господарства

Кіровоградським міжрайонним управлінням водного господарства було організовано впорядкування території прибережної захисної смуги Лелеківського водосховища, участь в якому прийняли учні Великосеверинівської загальноосвітньої школи.

З 22 по 28 квітня в водогосподарських організаціях області проводились заходи з нагоди Дня охорони праці в рамках Всесвітнього дня охорони праці, який в цьому році проводився під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

У водогосподарських організаціях проведені лекції з питань охорони праці, оновлені куточки та стенди з охорони праці. Проводились конкурси на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю, під час яких увага приділялась додержанню працівниками культури охорони праці, правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, наявності та справності засобів індивідуального захисту. Перше місце на найбезпечнішу виробничу дільницю посіла лабораторія моніторингу вод та грунтів (начальник лабораторії Жаравіна О.Ю.) Кіровоградської гідрогеолого-меліоративної партії (керівник Житомирський І.А.).

Проведено ряд комплексних обстежень організацій з метою вивчення культури виробничої безпеки.
16 квітня 2015 року заступник начальника Гайдук К.І. та голова профспілкового комітету Годорожа А.М. Кіровоградського облводресурсів взяли участь у десятій Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка відбулася у Знам'янському районі в урочищі "Чорний ліс".

Під час акції, організаторами якої були лісівники області, висаджено близько одного гектара молодого дубового лісу. В заході прийняли участь близько двохсот учасників – представників різних кіл громадськості, органів виконавчої влади, учнів шкіл та працівників лісового господарства. З вітальним словом звернулися до зібрання голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та голова обласної ради Анатолій Чорноіваненко, відмітивши важливу роль акції у вихованні підростаючого покоління.

В рамках заходу проводився аукціон з продажу саджанців декоративних рослин дерев, кошти від якого будуть перераховані на рахунок Благодійного фонду підтримки українських військовослужбовців.


8 квітня 2015 року заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у засіданні колегії департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації.


23 березня Кіровоградським облводресурсів спільно з Орхутським центром екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського в рамках проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню води, проведений круглий стіл.

Для обговорення обрано тему «Вода та сталий розвиток». Саме під таким гаслом 2015 рік завершує проголошене Організацією Об’єднаних Націй Всесвітнє десятиріччя дій “Вода для життя”.

До участі в заході були запрошені представники департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції, Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка, головного управління Держсанепідемслужби у Кіровоградській області, департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської облдержадміністрації, міжрайонних управлінь водного господарства, громадських організацій та студентська молодь.

Відкрила круглий стіл заступник начальника облводресурсів Катерина Гайдук, яка ознайомила присутніх з основними напрямками управління водними ресурсами, державною політикою сталого водокористування, заходами, які дадуть змогу у визначені терміни вирішити комплекс нагальних проблем.

Обговорення теми вийшло емоційним і цікавим. При підведенні підсумків учасники круглого столу прийшли до висновку, що ефективність заходів щодо поліпшення стану водних ресурсів буде високою лише за умови раціонального використання, ощадливого ставлення до водних об’єктів та екологічних систем водойм, підпорядкування інтересів окремих водокористувачів загально-національним, застосування екологічно чистих технологій у виробництві для поліпшення якості вод, впровадження альтернативних варіантів водопостачання і водоспоживання.
19 березня заступник начальника облводресурсів К. Гайдук та заступник начальника Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства А. Одарич прийняли участь у регіональному семінарі з управління водними ресурсами присвяченому Всесвітньому дню води, який проходив в м. Києві в Державному інституті управління та економіки водних ресурсів. На семінарі були висвітлені та обговорені питання адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, проведення моніторингу довкілля відповідно до Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу, набутих під час реалізації положень проектів технічної допомоги ЄС, практичних навичок з реалізації положень Водної Рамкової Директиви та інше. Участь у зазначеному заході взяли представники Держводагентства та водогосподарських організацій, громадськості, екологи та науковці.
18 березня в.о. начальника облводресурсів О. Бойко взяв участь в заходах присв’ячених пуску дніпровської води по каналу Дніпро-Інгулець. Каналом Дніпро-Інгулець розпочато подачу дніпровської води на промивку русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.

Згідно Регламенту у 2015 році планується подати 135 млн.м3 дніпровської води витратою 11 м3/сек.

О 15:00 годині включена в роботу насосна станція другого підйому. Вода подається витратою 11 м3/сек згідно Регламенту.

Продовжується започаткована у 2011 році нова схема промивки річки Інгулець, яка дає свій позитивний результат: - покращенні якості води в Карачунівському водосховищі, яке в свою чергу постачає питною водою жителів Кривого Рогу, та поливної води на водозаборах Інгулецької та Явкінської зрошувальних систем в Миколаївській області. Планується подати каналом 135 млн.кубометрів дніпровської води, з них за рахунок УКДІ 10млн.м3, Держводагентства України 20млн.м3, та по договорах з підприємствами Кривбасу 105млн.м3.


11 березня в.о. начальника облводресурсів взяв участь у засіданні Міжвідомчої комісії з питань промивки русла р. Інгулець та її екологічного оздоровлення, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2015 році за участю представників Держводагентства, Мінприроди, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, Кіровоградської облдержадміністрації, Криворізької міської ради, Укргідрометцентру, ПАТ «Укрводпроект», ДПП «Кривбаспромводопостачання», ДП «Укррудпром», компаній «Агроф'южн» та «Агро-Діла», Інституту загальної енергетики, Дніпровського БУВР, Дніпропетровського, Миколаївського та Херсонського облводресурсів, управлінь каналів Дніпро-Інгулець та Інгулецької зрошувальної системи.

У ході обговорення учасниками розглянуто проект Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи з обсягом подачі 135 млн.м3 води каналом Дніпро-Інгулець з урахуванням фактичної гідрологічної та водогосподарської обстановки в басейнах річок Інгулець і Дніпро та термінів початку поливного сезону в Миколаївській та Херсонській областях. Зазначені заходи проводитимуться на умовах державно-приватного партнерства.


03 березня в Дорадчому центрі на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства відбулося розширене засідання колегії облводресурсів, на якому були підведені підсумки роботи за 2014 рік та намічені завдання на І квартал поточного року.

На засідання були запрошені начальники, заступники начальників, головні інженери, головний гідрогеолог, начальники ремонтно-експлуатаційних дільниць, начальники відділів та головні спеціалісти облводресурів, міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії.


15 лютого представники колективу облводресурсів прийняли участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам'ятника "Воїнам-інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини", які пройшли в обласному центрі.

Багато кіровоградців, а також воїнів-інтернаціоналістів, представників громадськості, керівництво обласної та міської влади пройшли громадською ходою від площі Героїв Майдану до пам'ятника мужнім солдатам.


Учасники ходи біля пам'ятника вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів, які загинули в Афганістані та інших «гарячих точках» світу.

Після покладання квітів та залпу салюту священнослужителі Кафедрального Собору Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви відслужили заупокійну панахиду за воїнами, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку на території інших держав.


30 січня заступник начальника Кіровоградського облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у виробничій нараді з підготовки проведення в області 18 квітня 2015 року Всесвітнього Дня Довкілля, яку проводив департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

В нараді прийняли участь представники органів виконавчої влади, громадських організацій, науковці.


23 січня представники водогосподарських організацій області прийняли участь в регіональному семінарі «Плани адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу», який відбувся в м. Кіровограді в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати.

Семінар проводився в рамках Проекту Європейського Союзу «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки». В рамках семінару були розглянуті питання національної стратегії наближення законодавства України до права ЄС у сфері охорони навколишнього природного середовища.


22 січня представники колективу Кіровоградського облводресурсів, Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь в урочистих заходах присвячених Дню Соборності України.