banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини > Архів новин

Архів новин


2017 рiк


22 грудня в Державному агентстві водних ресурсів України пройшла нарада з керівниками водогосподарських організацій, від Кіровоградського облводресурсів в нараді взяв участь заступник начальника облводресурсів О.Бойко.


Під час наради було детально проаналізовано платні послуги, що надаються водогосподарськими організаціями та чинники, що впливають на їх надання. Окремо зупинялись на проблемних питаннях формування вартості послуг, пов’язаних з подачею води на зрошення.

Вислухавши окремі бачення представників водогосподарських організацій Південного регіону, Головою Держводагентства Іриною Овчаренко, запропоновано змінювати неефективні підходи, апробовувати нові та не забувати про обмін досвідом з колегами з сусідніх регіонів.

Підсумовуючи засідання, Ірина Овчаренко спонукала колег не зупинятись на досягнутих результатах, а впевнено рухатись у напрямку розвитку та подякувала колегам з регіонів за наполегливу працю у 2017 році, за те, що вони продовжують виконувати важливу і необхідну місію від повноводного Закарпаття до посушливого Півдня.


21 грудня у Держводагентстві було презентовано сучасний геопортал «Водні ресурси України». Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, відкриваючи захід відзначила, що геопортал «Водні ресурси України» - результат ґрунтовної роботи багатьох інституцій, зокрема проекту ЄС APENA, провідних експертів водогосподарського напрямку Мінприроди, Держгеокадастру, народних депутатів України, Секретаріату Комітету екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, науковців та безпосередньо водогосподарських організацій Держводагентства.

Це перший, але важливий крок для створення сучасних інформаційних інструментів управління водними ресурсами. Фахівці зможуть використовувати у своїй роботі не гідрологічні характеристики водних об’єктів, які актуальні для 50-х років минулого століття, а дані сучасного геопорталу «Водні ресурси України».

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Mикола Кузьо під час заходу відзначив, що одним із пріоритетів політики Уряду є розвиток інформаційних технологій та відкритих даних. Цей портал стане складовою платформи «Відкрите довкілля», яку розробляє Мінприроди спільно з Держводагентством та іншими центральними органами виконавчої влади. Ця велика ІТ-платформа матиме певні аналітичні модулі для того, щоб громадськість мала вільний доступ до екологічної інформації.


20 грудня 2017 року в обласному управлінні водних ресурсів проведено семінар на тему: «Удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, ведення державного обліку водокористування та державного обліку поверхневих водних об’єктів».

В засіданні прийняли участь: начальник облводресурсів Житомирський І.А., заступник начальника Гайдук К.І., начальники та фахівці відділів водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства, гідрогеолого-меліоративної партії, лабораторії моніторингу вод та грунтів.

На семінарі розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, реформування системи моніторингу вод в Україні, особливості ведення державного обліку водокористування та прийняття звітності про використання водних ресурсів за 2017 рік. Також було обговорено проведену інвентаризацію наявних в області водосховищ та напрацьовано пропозиції щодо внесення змін в їх облікові дані.


19 грудня спеціалісти Кропивницької гідрогеолого-меліоративної партії прийняли участь у відкритому тематичному уроці на тему «Проблеми питної води та її роль в житті людини» в комунальному закладі «Навчально – виховне об’єднання № 6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

Під час проведення заходу школярам розповіли про важливість водопостачання якісної питної води в сучасних умовах, очищення стічних вод, раціонального використання та збереження водних ресурсів.Всеукраїнський тиждень права 2017

Щорічно, починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, що завжди включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

План заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017р № 579-р.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

Тиждень права також спрямований на утвердження в Україні поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів долучається до проведення у грудні 2017 року Всеукраїнського тижня права, у зв’язку з чим проведено бесіду з працівниками управління та, в межах компетенції, забезпечуватиметься через громадську приймальню надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини.

Всі зазначені заходи носять, перш за все, правоінформаційний та правовиховний характер та спрямовані на те, щоб кожен громадянин України не тільки знав свої права й обов’язки, а й поважав права та свободи інших людей, усвідомлював ступінь важливості.


14 грудня в Україні щорічно вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС, саме цього дня було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим від вибуху четвертим блоком.

Представники облводресурсів та водогосподарських організацій разом з керівництвом облдержадміністрації, облради, міськради Кропивницького, учасниками ліквідації та членами сімей померлих ліквідаторів взяли участь у громадській ході до пам’ятника «Жертвам Чорнобилю», де відбувся мітинг та покладання квітів.


Кропивницьке міжрайонне управління водного господарства продовжує виконання робіт з підготовки державних насосних станцій до роботи у наступному році. На даний час проводиться ревізія насосних агрегатів марки 150 CVE-350-23/4 із заміною зливних пробок.Кропивницьким МУВГ завершене виконання ремонтних роботи на напірному трубопроводі (діаметром 325 мм) Приміської зрошувальної системи.
28 листопада Міністерство екології та природних ресурсів України провело другу зустріч Національного діалогу про водну політику.

Метою зустрічі було обговорення і напрацювання пропозицій щодо підготовки Національної водної стратегії, законодавчих та інституційних змін у сфері водної політики.

На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України представлена:

Концепція реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель.


28 листопада відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому були підведені підсумки діяльності водогосподарських організацій, результати фінансово-господарської діяльності за січень-жовтень 2017 року та забезпечення виконання завдань Держводагентства.


16 листопада у засіданні обласної робочої групи з відбору та формування переліку природоохоронних заходів та об’єктів, що будуть фінансуватися з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році, взяв участь начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський.

До переліку природоохоронних заходів та об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися у 2018 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, включені об’єкти, які пов’язані з виконанням функціональних повноважень Держводагентства, а саме берегоукріплення Кременчуцького водосховища протяжністю 1290 м, реконструкція гідротехнічної споруди через р. Синиця Благовіщенський район, реконструкція русла р. Березівка Олександрійський район, реконструкція гідротехнічної споруди ставка на території Плетеноташлицької сільської ради Маловисківського райну.7 листопада керівники та спеціалісти водогосподарських організацій взяли участь у відкритті XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017» у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства», яка проходила у м.Києві.

Під час відкриття у привітальній промові до учасників Конгресу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголошувала на тому, що питання економічно вигідного і раціонального використання водних ресурсів є актуальними і найважливішими на сьогоднішній день у нашій державі.

Після завершення офіційної частини відкриття учасники форуму ознайомилися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянули її експонати. Зокрема, в оновленій експозиції Держводагентства представлена система віртуальної реальності за допомогою якої відвідувачі могли здійснити віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

Для виставкової експозиції Кіровоградським облводресурсів були підготовлені інформаційні матеріали (буклети) ««Водні ресурси Кіровоградщини» та «Джерела та витоки річок Кіровоградщини».

Кропивницьким МУВГ відповідно до плану підготовки до поливного сезону 2018 року проводяться ремонтні роботи на напірному трубопроводі (діаметром 325 мм) Приміської зрошувальної системи.

Насосна станція Приміської зрошувальної системи введена в експлуатацію у 1970 році, підземного типу. Ремонтні роботи можливо було розпочати тільки після закінчення поливного сезону при зниженні рівня води в Лелеківському водосховищі на 3,0 метри від НПР.

Кропивницькою гідрогеолого-меліоративною партією проводяться роботи з відновлення режимно-спостережної мережі з виконанням наступних робіт: прочищення свердловин ручним буром та желонування; фарбування та маркування патрубків; бетонування устя; заміна запірних ковпаків; змащування запірних пристроїв. За період з липня по жовтень 2017 року проведені поточні ремонти 14 свердловин на трьох державних зрошувальних системах.


14 жовтня з нагоди відзначення Дня захисника України представники колективу облводресурсів взяли участь в заходах, які пройшли в обласному центрі, а саме в урочистій ході від площі Героїв Майдану до Меморіального комплексу «Фортечні вали» та церемонії покладання квітів до Вічного вогню та до обелісків загиблим учасникам АТО на Алеї Слави.

Водогосподарськими організаціями області продовжується виконання робіт з упорядкування джерел та витоків річок.

Так, цієї осені Кропивницьким міжрайонним управлінням водного господарства упорядковані джерела у мікрорайоні Озерна Балка та біля Солдатських ставків на Лелеківці. Це стало можливим завдяки ініціативі спеціалістів управління та тісній співпраці з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради.

Виконання робіт було профінансовано за кошти міської ради в межах виконання заходів програми утримання в належному санітарно-екологічному стані навколишнього середовища.

Джерела до благоустрою.

24 серпня - День Незалежності України.

Представники Кіровоградського облводресурсів взяли участь в урочистих заходах до 26-ї річниці Незалежності України, які відбулися в облсному центрі на площі перед театром імені Марка Кропивницького.Перед урочистостями покладанням квітів до пам'ятного знаку у парку Ковалівський вшанували пам'ять військовослужбовців, що загинули під час АТО.Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять наших співвітчизників, які, захищаючи Україну, загинули від ворожих куль.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт.


23 серпня - День Державного Прапора України

Урочисті заходи, приурочені Дню Державного Прапора України, розпочалися в обласному центрі від самого ранку.

Представники облводресурсів разом з містянами, громадськістью та керівництвом області та міста поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на центральній площі, а також до пам’ятних дошок Віктора Чміленка та В’ячеслава Чорновола.Знаковим місцем святкування Дня прапора стала площа біля пам’ятника Тараса Шевченка, адже саме тут у 1991 році, у день річниці проголошення акту про Державний суверенітет України, у місті вперше офіційно було піднято синьо-жовтий прапор.
11 серпня 2017 року під головуванням Ірини Овчаренко, Голови Агентства, у рамках засідання колегії Держводагентства, були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

Участь у засіданні взяли заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України при Президентові України Володимир Кладієв, представник Профспілки працівників агропромислового комплексу України, керівники та фахівці апарату Агентства, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів.

Від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів участь взяв начальник управління Ігор Житомирський.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко поінформувала присутніх про виконання першочергових завдань водогосподарської галузі, а саме створення нормативної та методологічної бази для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Націлювала керівників водогосподарських організацій долучатись до розробки геопорталу «Водні ресурси України», розробка якого відбувається за підтримки проекту «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища». Такий геопортал відкриє шлях до оновленої інформації про річки та відіграє важливу роль при розробці плану управління річковим басейном.

Окрема увага була приділена питанню видачі дозволів на спецводокористування. Агентство працює над тим, щоб найближчим часом такий дозвіл став електронним. Так як дозвіл на спецводокорисутвання - це не лише інструмент управління кількістю води, а і важіль впливу на її якість.

Також розпочались роботи з розробки інформаційно-аналітичної системи моніторингу оцінки якості водних ресурсів країни. Ця програма дозволить не лише вести реєстр постів спостережень та обробляти моніторингові дані, а і оптимізує обмін інформацією між суб’єктами моніторингу.

З питань експлуатаційної діяльності водогосподарських організацій були обговорені питання проведення поливної кампанії, оптимізації звітності, бюджетного фінансування та інше. Увага приділялась впровадженню енергосервісних договорів, електронного документообігу як у Держводагентстві, так і у водогосподарських організаціях.

Завданнями найближчої перспективи є ефективне використання техніки, економія енергоресурсів тощо.

До обговорення були долучені керівники водогосподарських організацій, які детально інформували про свою діяльність в регіонах.
Через спеку, яка тривалий час тримається на Кіровоградщині, не знижуються темпи поливів у серпні поточного року. Щодня подається на полив більше 10 тис. м3 води. Поливається кукурудза, соя, овочі.

Станом на 10 серпня полито в області 3,2 тис. га зрошуваних земель, на полив сільськогосподарських культур використано 1256,6 тис. м3 води.

Цей рік переконливо довів доцільність зрошення, бо той хто поливає, має вагові врожаї.


Загальна протяжність берегової лінії Кременчуцького водосховища в межах області складає – 100,1 км, з яких 35,02 км – абразійні береги, що розмиваються.

В період з 1993 по 2011роки за рахунок державного бюджету було профінансовано виконання робіт з берегоукріплення Кременчуцького водосховища загальною протяжністю 2,75 км, що дало можливість захистити основну частину житлових будівель села В. Андрусівка Світловодського району та м.Світловодська. Поза межами закріплення руйнація берегів продовжується. Щорічно втрачається близько 4,4 га земель сільськогосподарського призначення. Руйнівні процеси наблизились до старих кладовищ та могильників.

Із-за обмеженості коштів протягом 2012 – 2016 року з державного бюджету заходи не фінансувалися. Зважаючи на актуальність проблеми, її значення для області, Кіровоградською обласною радою за підтримки обласної державної адміністрації, було прийняте рішення про фінансування заходів із закріплення берега за рахунок місцевого бюджету, обласного природоохоронного фонду. В 2016 році виконано робіт із створення кам’яної захисної призми в обсязі 2,4 млн. грн.. На 2017 рік передбачено продовження робіт з із кріплення берега.

В липні 2017 року спільно з представниками від Кіровоградської облдержадміністрації, начальником облводресурсів Житомирським І.А., начальником Олександрійського МУВГ Вольфом В.Л., кореспондентами телебачення проведено обстеження берега Кременчуцького водосховища з виїздом на місце.

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Напередодні свята працівники водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів прийняли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України у містах Кропивницькому, Олександрії, Новомиргороді (участь у мітингах, покладання квітів, присутність на святкових концертах). Крім того в організаціях відбулися збори колективів, на яких прослухана лекція з історії Конституції України. На адміністративних будівлях управлінь піднято Державний прапор України.
7 червня Кропивницьким міжрайонним управлінням водного господарства проведені заходи по упорядкуванню (розчистці) трьох джерел, які розташовані поблизу витоку р.Верблюжка, саме ці джерела живлять річку. На місці витоку річки встановлено пам’ятний знак.

Річка Верблюжка бере початок у глибокій балці, що за 0,5 км від крайньої південної частини с. Верблюжка і несе свої води територією Новгородківського (с. Спасове, с.Верблюжка), Петровського (с.Малинівка, с.Чечеліївка) районів та впадає в р.Інгулець. Протяжність річки 37 км, площа басейну- 409 м2
У травні Кропивницьким МУВГ на замовлення ПП НСНФ "Соєвий вік" виконані роботи по влаштуванню акумулюючого басейну об'ємом 800 м3 для системи краплинного зрошення. Протифільтраційний екран басейну влаштований із геомембрани (німецького виробництва) товщиною 1 мм. Басейн буде наповнюватися водою із свердловини замовника.

Система краплинного зрошення улаштована на площі 28 га для поливу ягідних культур.


З 4 червня 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» Державне Агентство водних ресурсів України розпочинає видачу дозволів на спеціальне водокористування.

Водокористувачам Кіровоградської області видача дозволів на спеціальне водокористування здійснюється територіальним органом Держводагентства.

Для водокористувачів визначено єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Водокористувачі, що використовують менше 5 куб.м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об'єкти не потребують отримання дозволу. Відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали включаючи і нормативи ГДС на водокористувача. 

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування водокористувач звертається до відповідних центрів надання адміністративних послуг із заявою, до якої додаються: обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення; опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод; нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо); затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення); копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).


4 червня працівники водного господарства області відзначали своє професійне свято, яке відзначається щорічно у першу неділю червня відповідно до Указу Президента від 18 березня 2003 року № 226/2003 «Про День працівників водного господарства».

Напередодні свята в водогосподарських організаціях відбулись урочисті збори, у своєму привітанні начальник обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський відзначив важливу роль водного господарства у житті українського суспільства, саме перед працівниками галузі стоїть відповідальність зберегти водні багатства для наступних поколінь, тому протягом останнього року в галузі водного господарства активно впроваджуються нові європейські стандарти управління.

Також передав поздоровлення колективу від Голови Держводагентства, яка дякувала простим робітникам за їхню щоденну роботу, за терпіння, мудрість та розуміння свого обов’язку. Запевняла, що свідома і добросовісна праця допоможе з гідністю витримати виклики сучасності і сприятиме реалізації найсміливіших планів.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградщини та з нагоди Дня працівників водного господарства були вручені нагороди від Верховної Ради України, Державного агентства водних ресурсів України, Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

Цьогоріч Грамотою Верховної Ради України нагороджена Козачок Галина Петрівна – начальник відділу водокористування обласного управління водних ресурсів.


22 травня у м.Кропивницький відбулися заходи з нагоди відзначення 156 роковин перепоховання славетного українського поета Тараса Шевченка на Чернечій горі біля Канева. У мітингу взяли участь представники обласної та міської влади, територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Працівники обласного управління водних ресурсів також долучилися до вшанування пам’яті великого Кобзаря й взяли участь у покладанні квітів.


20 травня в м. Кропивницький відбувся перший міський півмарафон, приурочений до Міжнародного дня сім'ї.  У програмі забігу на дистанції 10 км перемогу здобув  працівник Кіровоградського облводресурсів- провідний економіст Кушнір Сергій.


19 травня відбулися фінальні змагання галузевих спортивних ігор серед працівників водогосподарських організацій Кіровоградської області, присвячених Дню працівників водного господарства. Проходили змагання на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища.


За найбільшою сумою очок, набраних командою з усіх видів спорту загально-командну першість виборола команда Олександрійського МУВГ,
на другому місці – апарат управління облводресурсів;
третє місце – Новомиргородське МУВГ, на четвертому місці – Кропивницька ГГМП; п’яте місце - Кропивницьке МУВГ.

9 травня відзначалася 72-га річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей день представники колективу облводресурсів взяли участь в урочистій громадській ході до Вічного вогню на Фортечних валах та покладанні квітів до меморіалу Слави і до Алеї пам'яті учасників АТО.

Вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича покладанням квітів та хвилиною мовчання біля його могили. Семенов Д.І. після війни в листопаді 1946 року очолив і впродовж 38 років займав посаду начальника Кіровоградського будівельно-монтажного управління №37 тресту „Кіровоградводбуд". У червні 1983 року йому було присвоєно почесне звання “Заслужений меліоратор Української РСР”.


5 травня в Кіровоградському облводресурсів відбулось засідання робочої групи під головуванням заступника начальника управління О.Бойка, утвореної наказом від 12.04.2017 № 28 «Про проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні». Під час засідання підведено підсумки проведення тижня охорони праці у водогосподарських організаціях, що був приурочений до Всесвітнього дня охорони праці, який у цьому році за рекомендацією (МОП) відзначався під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

На зборах трудових колективів водогосподарських організаціях до Дня охорони праці подана інформація про випадки травматизму на виробництві, їх причини та заходи по запобіганню. Додатково проведено обстеження обладнання, інструменту, ЗІЗ на предмет безпеки використання та строків випробувань, проведено обстеження на відповідність санітарно-гігієнічним вимогам службових, виробничих та побутових приміщень, готовність їх до роботи у весняно-літній період, проводились конкурси на найбезпечніше робоче місце, експлуатаційну дільницю, кращого працівника по додержанню правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, наявності та справності засобів індивідуального захисту.

Кращі працівники та експлуатаційні дільниці за результатами конкурсу відзначені керівництвом водогосподарських організацій грамотами і подяками.


25 квітня начальник облводресурів І. Житомирський взяв участь у засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо протидії надзвичайним ситуаціям та подіям у весняно-літній період 2017 року, яка пройшла у малій залі Кіровоградської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка. Головні питання, які обговорювались під час засідання та на яких необхідно загострити особливу увагу це забезпечення повної готовності наявних сил та засобів до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та події, пов’язані з пожежами в екосистемах, попередження нещасних випадків на водних об’єктах.Із наближенням спекотної погоди і початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

Кіровоградське облводресурсів закликає усіх під час відпочинку біля водойм дотримуватись елементарних правил безпеки.

Відпочинок на воді повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

При проведенні екскурсій, колективних виїздів на відпочинок та інших масових заходів на водоймах керівники підприємств призначають наказом осіб, які відповідають за безпеку людей на воді.


Колективи водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів долучились до участі у щорічній акції - День довкілля.

Під час суботнику з благоустрою були приведені до належного естетичного та санітарного стану прибережні захисні смуги водних об’єктів, території поблизу водогосподарських споруд, виробничих баз тощо.

Зокрема, працівниками апарату Кіровоградського обласного управління водних ресурсів було прибрано та впорядковано територію насосної станції та гідропосту Приміської зрошувальної системи, прибережну захисну смугу Лелеківського водосховища (Великосеверинівська сільська рада Кіровоградського району).


4 квітня відбувся 29-й пуск води каналом Дніпро-Інгулець, яким розпочато подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 929-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р.Інгулець».

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла за течією у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання м. Кривий Ріг, м. Долинської Кіровоградської області та поливної води для зрошення сільгоспугідь.

З нагоди пуску води відбувся урочистий мітинг, участь у якому взяли від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів - начальник Житомирський І.А. та заступник начальника Гайдук К.І.


30 березня під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження та ін.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

Від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів участь взяв начальник управління І.Житомирський.


29 березня відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядалися питання про стан готовності державних зрошувальних систем до роботи у поливний сезон 2017 року, про хід укладання договорів щодо надання платних послуг з подачі води на зрошення, збереження основних меліоративних фондів та ін.


20-23 березня в Дорадчому центрі облводресурсів Державним інститутом управління та економіки водних ресурсів проведені виїзні навчання для керівників та фахівців водогосподарських організацій області з питань інтегрованого управління водними ресурсами.


22 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів спільно з Орхуським центом екологічної інформації комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського» проведено круглий стіл до Всесвітнього Дня води.


22 березня заступник начальника управління Гайдук К.І. виступила на Всеукраїнському семінарі із застосування приладів контролю якості води, зокрема спектрометрів з індуктивно пов’язаною плазмою де висвітлила тему про впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами та спрощення процедури видачі дозволів на спеціальне водокористування.

До Дня води Новомиргородським МУВГ проведено заходи в Новомиргородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1. Прочитана лекція під гаслом «Ми пізнаємо цінність води лише тоді, коли колодязь пересихає». Для школярів проведено інтерактивну гру із застосуванням вікторини на тему збереження водних ресурсів, підведені підсумки конкурсу на кращий малюнок.
9 березня з нагоди 203-ї річниці народження Великого Кобзаря представники облводресурсів взяли участь у мітингу-реквіємумі біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та вшанували пам'ять поета покладанням квітів.

Прийшли вшанувати великого українського поета, художника, політичного і громадського діяча керівництво області та міста, учнівська і студентська молодь, представники громадських організацій та військовослужбовці.

Учасники мітингу-реквієму у своїх виступах згадували про творчість Тараса Шевченка, декламуючи рядки з відомих творів поета, наголошуючи, що сьогодні, у непрості для нашої держави часи, Тарас Шевченко продовжує допомагати нам, об’єднуючи український народ у вірі в єдину та сильну Україну.


2 березня начальник облводресурсів І. Житомирський та заступник начальника облводресурсів К.Гайдук прийняли участь у засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2017 року, яка пройшла у Вознесенській райдержадміністрації Миколаївської області.

На засідання Міжвідомчої комісії було представлено аналіз літньо-осінньої межені у 2016 році в басейні Південного Бугу. При середньобагаторічній нормі 2 млрд. 800 млн.м3/рік у 2016 році сформований річний стік лише 1 млрд. 135 млн.м3/рік, що складає 98 % забезпеченості. За рахунок спрацювання водосховищ забезпечувалося підтримання санітарно-екологічного стану річки Південний Буг та безперебійна робота питних водозаборів.

Звернуто увагу на якість поверхневих вод у басейні Південного Бугу. Поверхневі води басейну Південного Бугу забруднені в основному органічними сполуками. Кисневий режим річки задовільний. Радіологічний моніторинг поверхневих вод басейну річки Південний Буг свідчить про те, що активність радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 знаходиться значно нижче допустимих рівнів 2006 року (ДР-2006). Представники облводресурсів та енергетичних компаній виступили з питання готовності до пропуску весняної повені та дощових паводків.

Згідно прогнозу, весняне водопілля слід очікувати нижче та біля норми. Існує ймовірність формування більш високого за попередній рік весняного водопілля. Очікувальні максимальні рівні води річки Південний Буг та її основних приток (Синюха, Інгул) - нижчі небезпечних відміток початку затоплення.         

По закінченню наради були розглянуті  пропозиції щодо врегулювання водності річки Південний Буг та  прийняті протокольні рішення відповідно прогнозу водності, поточної водогосподарської обстановки та правил експлуатації водосховищ.


24 лютого заступник начальника облводресурсів О.Бойко прийняв участь у засіданні міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Головним питанням, яке обговорювалось на засіданні гідрометеорологічна ситуація та забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод в весняний період 2017 року територією міста Кропивницького.

Місто знаходиться під постійною загрозою підтоплення, що пов’язано із злиттям двох річок Інгул та Сугоклея, саме під час проходження весняного водопілля та паводків вони стають носіями підвищеної водності.

З метою уникнення негативних наслідків весняного водопілля створені вільні об’єми вище міста Кропивницький на р.Інгул, загальним обсягом 5,08 млн.м3 та на р.Сугоклея - 0,3 млн.м3.

Капітально відремонтовані гідроспоруди біля Михайлівського мосту дають можливість ефективніше маневрувати пропуском талих і повеневих вод, що суттєво зменшує загрозу підтоплень. Серед головних завдань на поточний рік є подальше розчищення русла р.Інгул від вулиці Кропивницького до вулиці Херсонської та розчищення р.Сугоклея від ставка в парку Перемоги до злиття з р. Інгул – протяжністю 2,5 км.


23 лютого у зв’язку із різким підвищенням температури та активним сніготаненням керівництво облводресурсів спільно з начальником управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради здійснили виїзд на водні об’єкти, які знаходяться на території міста Кіровограда, для огляду гідроспоруд та надання пропозицій щодо необхідності створення вільних об’ємів на ставках та водосховищах, в басейнах річок Сугоклея та Інгул, які розташовані вище міста для попередження підтоплення господарських об’єктів та житлових будинків.


22 лютого начальник облводресурсів І.Житомирський прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка

На засіданні було проінформовано, що виходячи з гідрометеорологічної ситуації, що склалася у басейнах річок упродовж осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр. та за нормального розвитку гідрометпроцесів у третій декаді лютого-березня, можна очікувати, що, на відміну від кількох останніх років, на більшості річок весною 2017 р., формуватиметься виражене водопілля, за рівнями і витратами води вище (більше) за минулорічне. За розрахунками гідропрогностичних організацій за даними на 20 лютого максимальні рівні і витрати води водопілля передбачаються переважно близькими та нижчими (меншими) за норму.

Місцевим органам влади на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поставлене завдання мобілізувати усі наявні ресурси і підготуватися до оперативного реагування у разі ускладнення погодних умов та виникнення можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків.


В області тривають роботи з підготовки зрошувальних систем до роботи у вегетаційний період 2017 року.

Станом на 15 лютого підготовлені до поливного періоду зрошувальні системи на площі, яка складає 81% від плану.

На міжгосподарській мережі відремонтовано 39 гідротехнічних споруд, 66% від плану, 20 насосно-силових агрегатів, 80%, підготовлено 8 державних насосних станцій із 12 запланованих, 67%.

Проводиться також робота із сільгосптоваровиробниками з підписання протоколів-намірів щодо проведення поливів сільськогосподарських культур.

Станом на 15 лютого протоколи-наміри підписані із 38 сільгоспвиробниками на площу 3,5 тис. га, на держсистемах планується робота 7 насосних станцій, полив будуть проводити 8 сільгоспвиробників на площі 1,9 тис. га.

Під час обстеження міжгосподарської мережі після вегетаційного періоду виникла потреба ремонту всмоктуючих трубопроводів та заміни силового трансформатора на одній із найстаріших Приміській зрошувальній системі. Ремонт трубопроводу виконаний, по трансформатору роботи продовжуються.


29 січня представники колективу облводресурсів взяли участь у мітингу, який відбувся в обласному центрі у Ковалівському парку, з нагоди вшанування пам’яті учасників бою під Крутами. Разом з учасниками мітингу поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО, визначивши паралелі між подвигом юних курсантів і подвигом наших бійців на Сході країні.

Цьогоріч виповнилось 99 років із того дня, як молоді люди-студенти та кадети Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійці Помічного студентського куреня Січових стрільців вступили у нерівний бій під Крутами із переважаючими силами більшовиків. Більше ста їх загинуло, назавжди залишивши в історії українського народу приклад героїзму і боротьби за незалежність. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

За героями Крут була відслужена панахида.


22 січня у День Соборності України представники колективу облводресурсів взяли участь у мітингу та урочистому покладанні квітів на площі перед пам'ятником Володимиру Винниченку в обласному центрі.

98 років тому на Софійській площі у Києві пролунали слова Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки.


Впродовж січня 2017 року водогосподарськими організаціями області проводяться підготовчі роботи відповідно до розробленого та затвердженого Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів Плану дій для захисту господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків в поточному році.

Спеціалістами та фахівцями міжрайонних управлінь водного господарства проводяться обстеження стану гідротехнічних споруд, наповнення водних об’єктів, технічного стану водогосподарських систем з визначенням їх готовності до пропуску високих вод і льодоходу.


17-18 січня в зоні своєї діяльності спеціалістами Кіровоградського МУВГ обстежені водосховища – Кандаурівське, Петровське, Новопавлівське. Ремонтною бригадою управління ведуться доглядові роботи з підготовки споруд та об’єктів.