Новини

14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Представники колективу РОВР у Кіровоградській області взяли участь у церемонії вшанування подвигу ліквідаторів – «чорнобильців», яка пройшла у Кропивницькому біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля».

За роки, що минули, люди всього світу пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням мирного атому. Незмінним залишається лише одне – повага і вдячність героям, які закрили собою людство від атомного лиха. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати тих, завдяки кому сьогодні живемо.

Кропивничани низько схилили голови перед усіма, хто пішов в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті.


Оголошується відкриття Всеукраїнського тижня права

На виконання п.2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», наказу Державного агентства водних ресурсів України від 28 вересня 2018 № 738 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» затверджено план заходів Державного агентства водних ресурсів України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права.

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.


З 4 по 6 грудня відповідно до графіка навчання працівників водного господарства в дорадчому центрі РОВР У Кіровоградській області відбулися навчання і перевірка знань з питань охорони праці інженерно-технічних працівників водогосподарських організацій області. Підвищили кваліфікацію 60 посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій РОВР у Кіровоградській області та управління каналу «Дніпро-Інгулець».

Проводили навчання фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства доценти кафедри управління водними ресурсами та охорона праці В.Сторчак, А.Стовбун та головний спеціаліст відділу енергоефективності, охорони праці та господарського забезпечення Держводагентства О.Лісовська.
4 грудня керівники водогосподарських організацій Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області прийняли участь у засіданні ради регіонального розвитку Кіровоградщини, яка відбулася під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка.

У форумі приймали участь народні депутати, голова обласної ради, голови райдержадміністрації, керівники міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад, депутати місцевих рад усіх рівнів, керівники закладів та провідних підприємств області.

На засіданні були окреслені пріоритетні напрямки економічного та соціально-культурного розвитку Кіровоградщини. Основна увага приділялась впровадженню реформ, це – децентралізація, освітня реформа, зміни в галузі охорони здоров’я, питання соціального захисту населення.

Було зауважено, що керівники органів державної влади та місцевого самоврядування у своїй роботі повинні орієнтуватись на думку людей, якими вони опікуються. Такі форуми намічено провести у всіх регіонах Кіровоградщини, порадитись з людьми та визначити першочергові завдання на найближчі роки, які будуть систематизовані і відображені у перспективних планах роботи.


28 листопада начальник РОВР у Кіровоградській області І.Житомирський прийняв участь у засіданні робочої групи обласної державної адміністрації по розгляду, формуванню та затвердженню переліку природоохоронних об’єктів, які будуть фінансуватися за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2019 році.


27 листопада начальник Кропивницького МУВГ Руднік Я. Є. прийняв участь у виїзній нараді по уточненню плану природоохоронних заходів міської ради м.Кропивницький, які будуть виконуватися за рахунок коштів міського бюджету у 2019 році.

Були обстежені об’єкти, які плануються включити в перелік природоохоронних заходів:

- ділянка р. Біанка, біля джерела Святого Даниїла та ділянка р.Созонівка, мікрорайон Лелеківка (відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок);

- природне джерело питної води в районі вулиці Бєляєва м.Кропивницький (облаштування джерела та проведення благоустрою прилеглої території).
21 листопада представники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області взяли участь у мітингу з нагоди відзначання Дня Гідності та Свободи, вшанування пам'яті учасників Революції Гідності, які загинули у 2014 році за демократичні цінності, національні інтереси і європейський вибір України.

Разом з керівниками області, міста, громадськістью, учнями та студентами поклали квіти до пам'ятної дошки Герою України Віктору Чміленку та до пам'ятного знаку зі світлинами Героїв Небесної Сотні.

На честь Героїв Небесної Сотні прозвучав Гімн України та були запалені лампадки. Пам'ять усіх загиблих за незалежність держави вшанували хвилиною мовчання.
15 листопада відбулося засідання колегії Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області.

Розглядалось актуальне питання реформування водогосподарської галузі відповідно до впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, начальник РОВР у Кіровоградській області І.Житомирський в своєму виступі акцентував увагу на основних аспектах роботи в сучасних умовах, докладно зупинився на питаннях, які піднімались на колегії Державного агентства водних ресурсів.

В свою чергу начальники міжрайонних управлінь водного господарства інформували про перспективи організації роботи управлінь при впровадженні басейнового принципу управління водними ресурсами, про результати роботи з місцевими органами виконавчої влади та сільгоспвиробниками щодо визначення площ підготовки та об’єктів зрошувальних систем, які будуть задіяні у роботі у 2019 році, про заходи щодо забезпечення сталого функціонування міжрайонних управлінь водного господарства.


Також на колегії були розглянуті питання визначення пріоритетів діяльності організацій на 2019 рік, змін в законодавстві щодо функціонування ринку електричної енергії, виконання заходів для зміцнення внутрішнього фінансового контролю в водогосподарських організаціях з метою недопущення росту дебіторської та кредиторської заборгованості, дотримання цільового та ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення збереження державного майна.

Станом на 1 листопада 2018 року на спеціальні рахунки водогосподарських організацій надійшло 5,0 млн.грн., що дало можливість проводити поточні ремонти та ремонтно-доглядові роботи на водогосподарських об’єктах області.

На насосній станції Новоукраїнської зрошувальної системи Кропивницького МУВГ виконуються роботи з ревізії запірно-регулюючої арматури та підготовки її для фарбування.

Власними силами в Кропивницькому МУВГ проводиться ремонт автомобіля Краз.


На базі Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області проведене технічне обслуговування трансформатора типу ТМГ №ТП 674.


На виробничих базах та міжгосподарській зрошувальній мережі Олександрійського МУВГ триває виконання ремонтно-доглядових робіт.
6 листопада предствники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області та міжрайонних управлінь водного господарства прийняли участь у відкритті XVІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE-2018»

Ознайомились з експозиціями спеціалізованої виставки AQUA UKRAINE на якій представлене обладнання, технологій і матеріалів, які використовуються у сфері водопостачання та водовідведення, у водопідготовці, обробці води і стоків.

У рамках виставки прийняли участь у науково-практичній конференції «Вода та довкілля», яка була організована у вигляді трьох панельних дискусій і слугувала платформою для комунікації професіоналів водної сфери - як українських, так і представників Польші, Угорщини та Франції.

Під час проведення конференції представники державних, громадських та наукових установ висвітлювали питання щодо інтегровананого управління водними ресурсами річкового басейну, імплементації Україною Водної Рамкової Директиви ЄС.


2 листопада на території бази Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області проведені щорічні електротехнічні випробування:

- вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей і устаткування;

- перевірка ізоляції силових кабелів, електропроводок, електроапаратів та іншого електрообладнання напругою до та вище 1000 В;

- випробування силового трансформатора потужністю 160 кВа.Проведення вегетаційних поливів сільськогосподарських культур поливної кампанії 2018 року, завершено. Роботу насосних станцій, які не забезпечують забір води на вологозарядкові поливи, зупинено.

Спеціалістами міжрайонних управлінь водного господарства проведено обстеження технічного стану гідромеханічного та енергетичного обладнання, складені дефектні акти, визначені обсяги робіт для забезпечення працездатності насосних станцій у наступному поливному сезоні.

На насосних станціях розпочали ревізію та ремонт насосно-силового обладнання, запірно-регулюючої арматури.

Міжрайонними управліннями водного господарства впродовж вересня-жовтня в ході виконання заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період були виконані:

Олександрійським МУВГ проведено ремонт системи опалення бази управління, що забезпечить її надійну та безаварійну роботу впродовж опалювального періоду.

Також для забезпечення надійної експлуатації у зимовий період побутового приміщення на території насосної станції Придніпровської зрошувальної системи, проведено ремонт покрівлі.

Кропивницьким МУВГ виконаний поточний ремонт адміністративної будівлі на базі управління, що забезпечить надійну експлуатацію та збереження тепла в зимовий період.


Кропивницьким МУВГ на виконання природоохоронних заходів передбачених Програмою охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградські області виконується розчистка русла річки Кам’янка в межах Новомиколаївської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області.

Фінансування здійснюється за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду.

Розчистка русла річки Кам’янка покращить її екологічний стан та захистить від підтоплення населений пункт.


До 15 жовтня в водогосподарських організаціях завершене переведення автотранспортних засобів та техніки на зимові умови експлуатації та зберігання.


Кропивницьким МУВГ продовжується виконання земляних робіт по розчистці ставка в с.Тишківка Новомиргородського району, виконання даного заходу дасть можливість покращити екологічний стан водного об’єкта.


У вересні-жовтні Кропивницьким МУВГ виконані роботи по поточному ремонту будівлі насосної станції Новгородківської зрошувальної системи.


Розпочато формування Басейнової ради Нижнього Дніпра


20 вересня Кропивницьке МУВГ продовжує роботи по упорядкуванню та відновленню джерел, так було розчищено та облаштовано два джерела на території Великосеверинівської ОТГ Кіровоградського району.
За ініціативою Держводагентства колективи Кіровоградського обласного управління водних ресурсів долучились до масштабної екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day), яка проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу.

Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів, тому захід з прибирання узбереж набуває з кожним роком все більшої популярності.

Працівники Олександрійського МУВГ прибирали узбережжя річки Березівка в межах міста Олександрія. Крім того. до участі в акції були залучені учні екологічного гуртка Новопразького будинку дитячої творчості, які разом прибирали береги річки Бешки в Олександрійському районі.


Колективи Кропивницького МУВГ та облводресурсів в рамках екологічної акції підтримали ініціативу «Я прибрав. Черга за тобою!». Прибирали прибережну захисну смугу уздовж річки Мамайка та навколо ставка на річці Кандаурівські води, які розташовані на території Великосеверинівської сільської ради Кіровоградського району.


23 серпня згідно розробленого Плану заходів з відновлення джерел та витоків річок у 2018 році, Кропивницьке міжрайонне управління водного господарства облаштувало витік річки Питовня, що знаходиться на північній околиці с.Мар’ївка Новомиргородського району, встановивши інформаційний знак.


Також було упорядковано два джерела в долині річки Гептурка (в балці Грушевий Яр та Майданиковий Яр), біля с.Турія Новомиргородського району. Русла обох джерел та територію навколо очистили від побутового сміття, вирубали чагарник, обкосили прилеглу територію від бур’янів.


Водогосподарники мають надію, що показують приклад місцевим жителям дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, а саме до маленьких джерел, адже з них все починається, тому вони і мають таку символічну назву – Джерело.


21 серпня в.о. начальника облводресурсів Олександр Бойко взяв участь у нараді з питань охорони праці, яка відбулась в Управлінні Головного Каховського магістрального каналу під головуванням заступника Голови Держводагентства Павла Гвозденка.

Під час наради особлива увага приділялась питанню обставин, що призводять до виробничого травматизму у водогосподарській галузі. Основними причинами виробничого травматизму є неналежне виконання працівниками посадових інструкцій та вимог інструкцій з охорони праці за професіями та видами робіт, порушення правил дорожнього руху, неякісне проведення цільових інструктажів, особиста необережність потерпілих, технічно несправний стан устаткування та ін.

Тому велике значення щодо попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань має аналіз причин і розробка заходів щодо їх усунення.


Кропивницьким МУВГ розпочато виконання земляних робіт по очистці ставка в с. Тишківка Новомиргородського району, який за час свого існування повністю замулився, заріс трав’янистою рослинністю та очеретом.

Виконання даних заходів дасть можливість захистити від підтоплення садиби, які розташовані поряд зі ставком та покращить екологічний стан водного об’єкта.

Вартість робіт по очистці складає 362,5 тис.грн. Роботи виконуються екскаватором драглайн ЕО-3211Д.


Кропивницьке МУВГ проводить благоустрій території навколо насосної станції Приміської зрошувальної системи, після закінчення виконання поточного ремонту напірного трубопроводу зрошувальної мережі.

У Кіровоградському облводресурсів проводиться чергова атестація робочих місць за умовами праці для визначення права працівників на пільгове пенсійне забезпечення та пільги і компенсації за роботу в шкідливих, важких виробничих умовах та за особливий характер праці.

Постійно діючою атестаційною комісією визначено, що атестації за умовами праці підлягають робочі місця лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, де проводять вимірювання показників якості води та грунтів. Під час проведення вимірювань використовуються хімічні речовини, які відносяться до токсичних речовин 1-3 класу небезпечності для людей.

Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища проводились державною установою «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».


Олександрійське міжрайонне управління водного господарства забезпечує виконання договірних зобов’язань з надання послуг пов’язаних із забором води для поливу сільськогосподарських культур.

ТОВ ”УкрАгроКом” в Олександрійському районі у 2017 році придбало широкозахватну дощувальну машину американського виробництва, у 2018 році – вітчизняну дощувальну машину фронтальної дії ”Фрегат”, якими здійснюють полив кукурудзи. Впродовж вегетаційного періоду державною насосною станцією Головківської зрошувальної системи було забрано на полив 818,9 тис. м3 води.

На фотографіях можливо порівняти кукурудзу на поливному полі та без поливу в цьому ж товаристві.

Інформуємо про початок формування складу басейнових рад Дніпра та Південного Бугу.

Повідомлення!

За формування складу басейнових рад та їх функціонування визначено такі підрозділи Держводагентства:

управління водних ресурсів – за координацію діяльності басейнових рад;

відділ зв’язків з громадськістю та документообігу – за висвітлення на офіційному веб-сайті Держводагентства у розділі «Басейнові ради» інформації щодо утворення та роботи басейнових рад.

Відповідальними за підготовку зборів представників заінтересованих сторін, формування складу басейнових рад, організацію та проведення їх засідань - басейнові управління водних ресурсів (далі –БУВР) в межах зони їх діяльності.

Відповідно до Типового положення про басейнові ради запропоновано наступний алгоритм формування складу та функціонування басейнових рад.

1. Визначення відповідального органу та осіб в межах району річкового басейну. В межах району річкового басейну відповідальним органом визначено басейнове управління водних ресурсів.

2. Оголошується реєстрація кандидатур у члени басейнової ради.

3. Надання кандидатур здійснюється шляхом подання форм заяв разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє, згідно запропонованого зразку.


Заповнені форми заяв до членів басейнової ради надсилати на адресу відповідного БУВР.

Кандидатури у члени басейнової ради можуть надаватись заінтересованими сторонами, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, за галузевим принципом, а також принципом рівного територіального представництва впродовж 30 календарних днів з моменту оприлюднення інформації щодо відповідальних структурних підрозділів за підготовку зборів представників заінтересованих сторін.

Виходячи з того, що кандидатури надаються за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва (пункт 14 Типового положення), заінтересовані сторони надають кандидатури лише у своїй галузі (наприклад, громадські об’єднання) надають кандидатури лише тих, хто представлятиме громадські об'єднання. При цьому є можливим щоб кандидат постійно працював у іншому місці. Але якщо його кандидатуру надала громадське об'єднання, – у басейновій раді він має представляти саме громадське об'єднання).

Враховуючи пункти 10 та 12 Типового положення та виходячи з того, що район річкового басейну розташований на території декількох областей, кандидатури у склад басейнової ради надаються за такою схемою:

Заінтерес. сторона Область Промисло-вість Сільське господар-ство ЖКГ Наука, освіта тощо Громадські об’єднання Громадські об’єднання ЦОВВ Місцеві ОВВ Органи місцевого самоврядування
1
2
3
4
5

Органи, які призначають своїх представників, підприємства, установи, організації або об’єднання, які надають кандидатури до складу басейнової ради, мають зазначити ПІБ кандидата та заінтересовану сторону, яку цей кандидат представлятиме. Один суб’єкт може надавати 1 і більше кандидатур.

Згідно з пунктами 10 та 12 Типового положення у випадку висування двох і більше кандидатур від одного органу, підприємства, установи, організації або об’єднання, вибір представника здійснюється шляхом рейтингового голосування. По кожній галузі, у якій перевищено «квоту», рейтингове голосування відбувається окремо: громадські об’єднання визначаються з-поміж громадських об’єднань, промисловість з-поміж промисловості тощо. Кандидати, що вийшли переможцями рейтингового голосування, потрапляють в «квоту» області, решта кандидатів та/або заінтересовані сторони яких вони представляють (за згодою) зараховуються до тематичної фокус-групи. До обов’язків члена басейнової ради додається постійне інформування та робота зі своєю галузевою фокус-групою в області протягом строку дії повноважень члена басейнової ради.

Детальніше щодо формування басейнових рад можна ознайомитись за посиланням - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0231-17.

Повідомлення про проведення зборів представників заінтересованих сторін для формування складу басейнової ради буде оприлюднено не пізніше ніж за 15 робочих днів до проведення зборів на офіційному веб-сайті Держводагентства та відповідного БУВР.


В липні місяці водогосподарськими організаціями Кіровоградського облводресурсів проводилися ремонтно-доглядові роботи на державних насосних станціях, міжгосподарській зрошувальній мережі та виробничих базах управлінь.

Кропивницьким МУВГ проведено поточний ремонт напірного трубопроводу міжгосподарської мережі Новгородківської зрошувальної системи. Зрошувальна система введена в експлуатацію у 1974 році, розташована на території Новгородківського район. Роботи проведені власними силами управління. Оперативне виконання ремонтних робіт дозволило вчасно забезпечити договірні зобов’язання про надання послуг пов’язаних із забором води для поливу сільськогосподарських культур.

Олександрійським МУВГ проведено поточний ремонт насосно-силового агрегату №4 на насосній станції Головківської зрошувальної системи в Олександрійському районі. Виконання ремонту дало змогу безперебійно працювати насосній станції, яка забезпечує полив сільськогосподарських культур на площі 480 га. В порівнянні з минулим роком насосною станцією забрано води на полив майже в 2 рази більше, що складає 737,8 тис.м3.


Олександрійським МУВГ проводиться ремонт бетонозмішувача на базі автомобіля КАМАЗ, 1992 року випуску. Роботи проводяться власними силами управління. Бетонозмішувач буде використовуватися для виконання ремонтних робіт на міжгосподарській мережі та надання платних послуг.


Впродовж липня проводились доглядові роботи на територіях виробничих баз та насосних станцій, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій, з метою утримання їх в належному естетичному вигляді.


24 липня в Кіровоградському облводресурсів проведено нараду за участю начальника управління І.Житомирського, завідувача сектора в Кіровоградській області Держводагентства І.Тарасенко, заступника начальника облводресурсів К.Гайдук, начальників відділів водних ресурсів МУВГ, фахівців відділу водних ресурсів облводресурсів.

На нараді обговорено практичне застосування нових нормативно-правових актів, вимоги до розроблення режимів роботи водних об’єктів, питання орендної плата за водні об’єкти, що надаються в користування на умовах оренди, порядок сплати, повернення невірно зарахованих коштів, визначення статусу затоплених кар’єрів, про розроблення нормативів водокористування.


10 липня 2018 року начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ігорь Житомирський та начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Василь Вольф прийняли участь в нараді Світловодської районної державної адміністрації, щодо змін чинного законодавства в частині укладення договорів оренди та сплати податків за спец водокористування. В ході наради Ігорем Житомирським та Василем Вольфом були надані роз’яснення стосовно користування водними об'єктами на умовах оренди, а саме:

- водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою;

- водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом;

- орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо);

- умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об'єктів визначаються у договорі оренди;

- сплата орендної плати за водний об'єкт не звільняє від сплати орендної плати за земельну ділянку під цим об'єктом;

- надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта.

Крім того, були обговорені права та обов'язки водокористувачів, право на здійснення спеціального водокористування та підстави для його припинення. Також учасникам наради були надані рекомендації щодо підготовки повного пакету документів, які нададуть можливість продовження строку оренди після закінчення терміну його дії.

В Україні 7 липня 2018 року відзначалося свято «День Дніпра». Наймасштабніший екологічний захід – «День Дніпра-2018» відбувався в м.Києві, проходив під гаслом «Чистий Дніпро починається з тебе» та мав за мету пропагування бережливого ставлення до річок України.

Від Кіровоградського облводресурсів на фотоконкурс «Дніпро різноманітний» були відправлені роботи Артема Годорожи, які посіли 2 місце. Прийняли участь у конкурсі на кращий малюнок «Мальовничий Дніпро» школярі НВО№6 м.Кропивницький Привалова Катерина та Маламур Артем , а також учениця ЗШ І-ІІІ ступенів №30 Кривонос Аліна, які нагороджені сертифікатами за участь та пам’ятними медалями. Вітаємо!!!!

За проведенням заходу бажаючі мали можливість спостерігати завдяки прямій трансляції в онлайн-режимі.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко зауважила, що «Ми повинні берегти богом дане нам багатство …, змінюватись щоб досягти доброї якості води у Дніпрі… Зберігати, відновлювати водні ресурси щоб передати їх чистими прийдешнім поколінням» та навела прості правила для досягнення мети від елементарного поводження на природі - до відмови від пральних засобів із використанням фосфатів або фосфонатів.

Чиста вода у річках починається з тебе! Пам’ятайте про це!03 липня 2018 року начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів на запрошення Знам’янської районної державної адміністрації прийняв участь у нараді з питань використання водних об’єктів на території району.

Також у нараді брали участь директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ковтунов О.В., начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Вольф В.Л., начальник відділу водних ресурсів Лисенко І.В., заступник голови районної ради Молодченко Д.М.

В результаті проведеної наради було напрацьовано спільні дії щодо використання водних об’єктів та водних ресурсів на території району та участь у цьому всіх зацікавлених сторін відповідно до вимог чинного законодавства України.

28 червня представники колективу Кіровоградського облводресурсів взяли участь в урочистих заходах з нагоди відзначання 22-ї річниці Конституції України, які відбулись біля пам'ятника Володимиру Винниченку, що біля Центральноукраїнського державного педагогічного університету у м.Кропивницький.

На знак вшанування подвигу і самопожертви українських патріотів, які віддали свої життя у боротьбі за свободу та незалежність України, присутні поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника.


Перед учасниками мітингу виступили кандидат історичних наук Інна Вівсяна, громадський діяч Ольга Міхальонок, учень Малої академії наук України Антон Потєхін та начальник обласного управління юстиції Вадим Гуцул. У своїх промовах вони нагадали присутнім про історичне значення прийняття Конституції та про її визначальну роль у процесі утвердження та розбудови української державності.Важлива інформація для орендарів водних об’єктів:

У зв’язку із запровадженням централізованої моделі дохідної частини бюджетів, з 02.07.2018 змінилися рахунки за кодами бюджетної класифікації 22130000 – Орендна плата за водні об'єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами.

Реквізити рахунків для зарахування орендної плати за водні об'єкти, що надані в користування на умовах оренди в розрізі адміністративно-територіальних утворень на території Кіровоградської області розміщені на сайті облводресурсів – розділ Оренда водних об’єктів.Оренда водних об’єктів.В червні для виготовлення паспортів водних об’єктів (ставок за межами с.Дружелюбівка Добровеличківський район, ставки за межами с. Рівне та с. Лозуватка Новоукраїнський район), спеціалістами відділу експлуатації водогосподарських систем облводресурсів при проведенні інженерних та гідрогеологічних вишукувань проводились обстеження та заміри гідротехнічних споруд ставків.

Починаючи з 2014 року по теперішній час в області виготовлено (розроблено) 652 паспорта водних об’єктів, у тому числі водогосподарськими організаціями 343 (за п’ять місяців 2018 року - 52).Впродовж червня гідрогеолого-меліоративна партія продовжує здійснювати моніторинг за гідрогеолого-меліоративним станом зрошуваних та прилеглих до них земель, спостереження за якістю зрошувальних вод з джерел зрошення області та ґрунтових вод.

В рамках ведення державного моніторингу поверхневих вод проводиться контроль якості поверхневих вод в стаціонарних пунктах спостереження з визначення складу і властивостей води, станом на 27 червня 2018 року відібрано 58 проб для гідрохімічних досліджень та 15 проб для радіологічних.21 червня за ініціативою працівників Кропивницького МУВГ відбувся екологічний захід для покращення санітарного та естетичного стану двох джерел, що розташовані в м. Кропивницький. До участі в заході долучились мешканці мікрорайону Бєляєва, поприбирали побутове сміття, покосили траву та провели упорядкування територій навколо джерел.

11-12 червня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук та начальник відділу водних об’єктів Стамат А. взяли участь у семінарі з впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС, який проходив у м. Івано-Франківську.

Основні питання, які були розглянуті на семінарі :

- транспозиція вимог Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС у законодавство України;

- реформування сектору управління водними ресурсами в Україні;

- структура Плану управління річковим бассейном;

-основні антропогенні навантаження та їх вплив на стан вод, досвід басейну Луара-Бретань;

- ідентифікація та картування зон (територій), які підлягають охороні, приклад басейну Адур-Гарона.

Для учасників семінару-тренінгу були проведені тренувальні сесії з набуття практичних навиків з виділення масивів поверхневих вод на прикладі річок України та Франції.


До уваги водокористувачів!

Затверджено форму заяви для отримання дозволу на спецводокористування

Мінприроди наказом від 12.04.2018 р. №116 (зареєстровано в Мін’юсті 07.05.2018 р. за №567/32019) затвердило форму заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування..

Нагадаємо, що дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами Держводагентства, а у разі використання води водних об’єктів у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, – Держводагентством.


3 червня працівники водного господарства відзначають своє професійне свято, у першу неділю червня, відповідно до Указу Президента від 18 березня 2003 року № 226/2003 «Про День працівників водного господарства».

Напередодні свята відбулись урочисті збори, у своєму привітанні начальник обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський відзначив, що працівники водогосподарських організацій виконують відповідальну роботу із забезпечення населення і всіх галузей економіки водними ресурсами, сприяють їх раціональному використанню, збереженню та відновленню, тому нині відповідно до вимог часу у галузі формуються нові підходи до ефективного інтегрованого управління водними ресурсами, впроваджуються зміни відповідно до європейських стандартів та вимог, визначених Урядом України.

Також коллектив водогосподарників з професійним святом поздоровила представник Держводагентства Харченко Наталія – головний спеціаліст відділу режимів водних об’єктів та моніторингу вод.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградщини та з нагоди Дня працівників водного господарства були вручені нагороди від Державного агентства водних ресурсів України, Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

Нагрудним знаком «За сумлінну працю в галузі водного господарства» нагороджена Хмельницька О.І. - начальник відділу економіки Кіровоградського облводресурсі. Грамотою Державного агентства водних ресурсів України нагороджено Колбуна І.С. – головний механік Кропивницького МУВГ.18 травня за ініціативою Кіровоградського обласного управління водних ресурсів пройшли змагання галузевих спортивних ігор серед працівників водогосподарських організацій Кіровоградської області, присвячених Дню працівників водного господарства.

Проходили змагання на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища.

Участь у змаганнях брали чотири команди, змагалися команди з 10 видів спорту, перші місця по видам змагань команди водогосподарських організацій посіли наступним чином:

- шахмати, перетягування канату, настільний теніс, вправи на перекладині «підйом-переворотом» - апарат управління облводресурсів;

- армспорт, гирьовий спорт - Олександрійське МУВГ;

- легкоатлетична естафета – Кропивницьке МУВГ;

- шашки, стрибки в довжину, естафета з ведення м’яча - управління каналу «Дніпро-Інгулець».

За найбільшою сумою очок загальнокомандну першість виборола команда - Апарату управління облводресурсів,

друге місце– команда Олександрійського МУВГ,

третє місце – команда Кропивницького МУВГ,

на четвертому місці – команда управління каналу «Дніпро-Інгулець»10 травня працівники Кропивницького МУВГ провели захід по упорядкуванню території навколо двох джерел «Солдатські» в районі житлового масиву Новомиколаївка, що в м. Кропивницький. Було відремонтовано дерев’яний зруб, скошено траву та прибрано сміття.

9 травня відзначалася 73-тя річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей день представники колективу облводресурсів взяли участь в урочистій громадській ході в обласному центрі від площі Героїв Майдану до меморіального комплексу "Фортечні вали", щоб вшанувати подвиг героїв-переможців – українських солдат, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

Вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича покладанням квітів та хвилиною мовчання біля його могили.


Наприкінці квітня на міжгосподарських зрошувальних системах розпочали роботу державні насосні станції з метою заповнення міжгосподарських напірних трубопроводів та забезпечення подачі води на полив сільськогосподарських культур.З 23 по 28 квітня у водогосподарських організаціях області проводились заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні в рамках Всесвітнього дня охорони праці, який в цьому році проводився під гаслом: „Захищене і здорове покоління”.

Відповідальними працівниками служби охорони праці проведені бесіди із зазначеної тематики, доведена інформація про випадки травматизму на виробництві серед молоді та заходи по їх запобіганню.

Управліннями оновлені куточки та стенди з охорони праці з наповненням відповідними матеріалами.

Проведені конкурси на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю, кращого за показниками безпеки праці працівника. Під час їх проведення увага зосереджувалась на рівні безпеки та гігієни праці молодих працівників, додержанні культури охорони праці, правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, психологічному клімату в колективах.


26 квітня в обласному центрі відбулися урочисті заходи з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастроф, у яких взяли участь представники Кіровоградського облводресурсів. Учасники заходів пройшли ходою пам'яті від площі Героїв Майдану до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля».

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» вшанували пам’ять ліквідаторів, які віддали свої життя, приборкуючи наслідки найбільшої в історії людства атомної катастрофи. На честь загиблих героїв пролунали спецсирени рятівників та залпи військового салюту.


25 квітня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулося у Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів (м. Чернігів).

Під час засідання розглядались питання пропуску повені 2018 року, зміни організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів.


21 квітня колективи водогосподарських організацій області долучились до проведення щорічної акції Дня Довкілля, в якому прийняли участь 147 працівників.

Було прибрано 14,7 га територій прибережних захисних смуг водних об’єктів, насосних станцій, гідропостів, виробничих баз. Крім того висаджено 90 дерев та кущів, упорядковано газонів та квітників 0,13 тис.м2, ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ 4 шт., вивезено побутових відходів зібраних на несанкціонованих сміттєзвалищах 5,0 м3.
13 квітня 2018 року заступник начальника облводресурсів О. Бойко взяв участь в урочистому 30 ювілейному пуску каналу Дніпро-Інгулець.

Цього року каналом буде подано 105,5 млн.м3 води, з них за рахунок державного бюджету 15,0 млн.м3, та за договорами з гірничо-рудними підприємствами Кривбасу – 90,5 млн.м3. Режим подачі води по каналу Дніпро-Інгулець, визначений Регламентом: 13 квітня – поступове наповнення каналу та доведення витрат на головній насосній станції до 11 м3/сек; з 14 квітня по 2 серпня – подача 11 м3/сек.

Промивка річки Інгулець відбувається відповідно до рішення Уряду, який доручив Держводагентству на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2018 році в басейні відповідної річки вжити заходів щодо промивки русла і її екологічного оздоровлення (розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 року № 23-р.)

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів, за такими показниками як сульфати, сухий залишок, жорсткість та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.
Заступник начальника управління Гайдук К.І. 7 квітня 2018 року прийняла участь в засіданні дискусійної платформи “Екологія очима молоді” приуроченої до Дня довкілля.

В засіданні дискусійної платформи прийняли участь: представники органів виконавчої влади, члени обласного та міського осередків Всеукраїнської екологічної ліги, екологи, викладачі та педагоги, студенти вищих навчальних закладів, учнівська молодь.

Були обговорені теми:

екологічне виховання учнів; поводження з побутовими відходами; створення ландшафтного заказника місцевого значення «Квіти на скелях», національного природного парку «Чорноліський» радіаційні ризики населення м.Кропивницький; генна модифікація сої та інші.
До Всесвітнього Дня води Кіровоградським облводресурсів проведені тематичні фотовиставки в обласній державній адміністрації: «Природа і вода Кіровоградщини» та «Невідомий Інгул». Були представлені роботи молодих талановитих фотографів Сергія Мілютіна та Олександри Сухенко.
21 березня з нагоди Всесвітнього Дня води Олександрійським МУВГ проведено конкурс малюнків, художніх аплікацій та інших робіт серед учнів Новопразького центру дитячої творчості.

6 березня заступник начальника облводресурсів О.Бойко взяв участь у засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безбеки та надзвичайних ситуацій міської ради Кропивнцького, під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Головним питанням, яке обговорювалось - безаварійний пропуску талих та паводкових вод по річках Інгул та Сугоклея в межах м. Кропивницький.

За розрахунками обласного управління водних ресурсів, у басейні Інгулу накопичилось 28 млн.м3 снігової води і 16 млн.м3 у басейні Сугоклії. Вільні об’єми по водосховищам станом на 6 березня в басейні річки Інгул складають 4,8 млн.м3 та річки Сугоклея 1,0 млн.м3, що недостатньо для пропуску весняної повені. Щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій пов’язаних з підтоплення приватних садиб та житлових будівель м. Кропивницький Кіровоградське облводресурсів рекомендувало міській комісії ТЕБ і НС:

- скинути повністю технологічну водойму об’ємом 360 тис. м3 в центральній частині міста;

- понизити рівень води в ставках парку Перемоги на 1,0 м;

- понизити рівень води в Кіровоградському водосховищі на 0,5 м.

Проведені заходи дадуть можливість зрізати пік весняної повені 2018 року.


6 березня відбулось засідання колегії Кіровоградського обласного управління водних ресурсів про підсумки діяльності водогосподарських організацій у 2017 році. На колегії заслухані звіти керівників водогосподарських організацій області та визначені основні пріоритети діяльності на 2018 рік.


20 лютого 2018 року на засіданні круглого столу заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. висвітлила тему «Правовий режим встановлення меж прибережних захисних смуг».

Засідання круглого столу «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів» проходив у обласній бібліотеці ім.Чижевського. В заході приймали участь: фахівці обласного управління водних ресурсів, департаменту екології та природних ресурсів, державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, представники громадських організацій, екологи, викладачі та студенти ВНЗ.

Учасники обговорили питання: порушення прав громадян на доступ до водних об’єктів; негативний вплив на екологічний стан малих річок регіону через порушення прибережних захисних смуг; рівень екологічної просвіти населення регіону; обізнаність громадян в питаннях дотримання прав та обов’язків Водного кодексу України.

В рамках заходу відбулося відкриття фотовиставки «Невідомий Інгул».
У Кропивницькому підсумували результати проекту про захист водних об'єктів.20 лютого пройшло засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому про хід підготовки водних об’єктів області до безаварійного пропуску повеневих вод у березні-квітні 2018 року, доповідав в.о. начальника Кіровоградського облводресурсів Олександр Бойко.

Водогосподарськими організаціями проведено обстеження 27 гідроспоруд водосховищ та ставків, які знаходяться у зоні впливу шкідливої дії повені та паводків, визначено стан їх наповнення та вільний об’єм. На даний час у межах області створені наступні вільні об’єми на водосховищах:

- басейну річки Південний Буг (басейн р.Чорний Ташлик - 2,39 млн.м3, басейн Р.Велика Вись - 2,669 млн.м3, басейн р.Інгул - 7,123 млн.м3);

- басейну річки Дніпро (басейн р. Інгулець - 12,696 млн.м3)

Створені аварійні бригади, підготовлено 14 одиниць техніки та у разі необхідності для проведення аварійно-відновлювальних робіт створений аварійний запас будівельних та паливно-мастильних матеріалів, обладнання та інвентарю.

Максимальні рівні і витрати води весняного водопілля передбачаються переважно близькими та нижчими (меншими) за норму, так як станом на 20 лютого за даними снігомірної зйомки на більшості території області сніговий покрив відсутній, крім північних районів, де він сягає до 7 см, із запасами води в снігу до 33 мм.


15 лютого заступник начальника облводресурсів Олександр Бойко взяв участь у засіданні колегії Держводагентства про підсумки діяльності водогосподарських організацій за 2017 рік, яке проходило у місті Дніпро.


Звіт керівників водогосподарських організацій відбувався у форматі публічного звіту Голови Держводагентства за 2017 рік, з висвітленням конкретних здобутків організацій, виходячи із пріоритетів діяльності водогосподарської галузі.


15 лютого заступник начальника Катерина Гайдук прийняла участь у засіданні робочої групи обласної державної адміністрації з питань землевідведення. Серед інших розглянутих питань з набуття правового використання земельних ресурсів області, було затверджено перелік із 14 водних об’єктів, які запропоновано до продажу права оренди на земельних торгах.


13 лютого відбулася нарада обласної державної адміністрації по підсумках роботи у сфері цивільного захисту в області за 2017 рік.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів представляли начальник управління Ігор Житомирський та заступник начальника управління Олександр Бойко.

Під час засідання голова облдержадміністрації наголосив, що безпека життя і здоров’я людей залишається одним із найважливіших завдань держави. Тому питання готовості засобів та служб цивільного захисту до надзвичайних ситуацій є досить актуальним.

Впродовж 2017 року на території Кіровоградщини виникло 3 надзвичайні ситуації та більше 3 тисяч надзвичайних подій, зокрема 2 тисячі пожеж.

Детально про підсумки діяльності системи цивільного захисту області щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації у 2017 році учасників засідання поінформував начальник управління ДСНС в області Віталій Миронюк.


Кіровоградським обласним управлінням водного господарства наказом від 4 січня 2018 року №4 затверджений план дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повеней та паводків у 2018 році.


Держводагентство оголошує конкурс на кращий дизайн поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води (22 березня).

Відзначення Всесвітнього дня води було започатковано у 1993 році за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Офіційна тема відзначення Всесвітнього дня води у 2018 році – Природа для води.

Всесвітній день води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

Прийом робіт на конкурс триватиме з 5 січня до 2 лютого 2018 року.

Роботу переможця буде використано для виготовлення марки у ПАТ «Укрпошта» за проектом «Власна марка».

Ескізи відправляти на електронну скриньку: scwm@scwm.gov.ua.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактної особи: Сімкова Євгенія Євгенівна, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та документообігу, тел. (044) 246-71-40.2017 рiк


22 грудня в Державному агентстві водних ресурсів України пройшла нарада з керівниками водогосподарських організацій, від Кіровоградського облводресурсів в нараді взяв участь заступник начальника облводресурсів О.Бойко.


Під час наради було детально проаналізовано платні послуги, що надаються водогосподарськими організаціями та чинники, що впливають на їх надання. Окремо зупинялись на проблемних питаннях формування вартості послуг, пов’язаних з подачею води на зрошення.

Вислухавши окремі бачення представників водогосподарських організацій Південного регіону, Головою Держводагентства Іриною Овчаренко, запропоновано змінювати неефективні підходи, апробовувати нові та не забувати про обмін досвідом з колегами з сусідніх регіонів.

Підсумовуючи засідання, Ірина Овчаренко спонукала колег не зупинятись на досягнутих результатах, а впевнено рухатись у напрямку розвитку та подякувала колегам з регіонів за наполегливу працю у 2017 році, за те, що вони продовжують виконувати важливу і необхідну місію від повноводного Закарпаття до посушливого Півдня.


21 грудня у Держводагентстві було презентовано сучасний геопортал «Водні ресурси України». Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, відкриваючи захід відзначила, що геопортал «Водні ресурси України» - результат ґрунтовної роботи багатьох інституцій, зокрема проекту ЄС APENA, провідних експертів водогосподарського напрямку Мінприроди, Держгеокадастру, народних депутатів України, Секретаріату Комітету екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, науковців та безпосередньо водогосподарських організацій Держводагентства.

Це перший, але важливий крок для створення сучасних інформаційних інструментів управління водними ресурсами. Фахівці зможуть використовувати у своїй роботі не гідрологічні характеристики водних об’єктів, які актуальні для 50-х років минулого століття, а дані сучасного геопорталу «Водні ресурси України».

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Mикола Кузьо під час заходу відзначив, що одним із пріоритетів політики Уряду є розвиток інформаційних технологій та відкритих даних. Цей портал стане складовою платформи «Відкрите довкілля», яку розробляє Мінприроди спільно з Держводагентством та іншими центральними органами виконавчої влади. Ця велика ІТ-платформа матиме певні аналітичні модулі для того, щоб громадськість мала вільний доступ до екологічної інформації.


20 грудня 2017 року в обласному управлінні водних ресурсів проведено семінар на тему: «Удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, ведення державного обліку водокористування та державного обліку поверхневих водних об’єктів».

В засіданні прийняли участь: начальник облводресурсів Житомирський І.А., заступник начальника Гайдук К.І., начальники та фахівці відділів водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства, гідрогеолого-меліоративної партії, лабораторії моніторингу вод та грунтів.

На семінарі розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, реформування системи моніторингу вод в Україні, особливості ведення державного обліку водокористування та прийняття звітності про використання водних ресурсів за 2017 рік. Також було обговорено проведену інвентаризацію наявних в області водосховищ та напрацьовано пропозиції щодо внесення змін в їх облікові дані.


19 грудня спеціалісти Кропивницької гідрогеолого-меліоративної партії прийняли участь у відкритому тематичному уроці на тему «Проблеми питної води та її роль в житті людини» в комунальному закладі «Навчально – виховне об’єднання № 6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

Під час проведення заходу школярам розповіли про важливість водопостачання якісної питної води в сучасних умовах, очищення стічних вод, раціонального використання та збереження водних ресурсів.Всеукраїнський тиждень права 2017

Щорічно, починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, що завжди включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

План заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017р № 579-р.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

Тиждень права також спрямований на утвердження в Україні поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів долучається до проведення у грудні 2017 року Всеукраїнського тижня права, у зв’язку з чим проведено бесіду з працівниками управління та, в межах компетенції, забезпечуватиметься через громадську приймальню надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини.

Всі зазначені заходи носять, перш за все, правоінформаційний та правовиховний характер та спрямовані на те, щоб кожен громадянин України не тільки знав свої права й обов’язки, а й поважав права та свободи інших людей, усвідомлював ступінь важливості.


14 грудня в Україні щорічно вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС, саме цього дня було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим від вибуху четвертим блоком.

Представники облводресурсів та водогосподарських організацій разом з керівництвом облдержадміністрації, облради, міськради Кропивницького, учасниками ліквідації та членами сімей померлих ліквідаторів взяли участь у громадській ході до пам’ятника «Жертвам Чорнобилю», де відбувся мітинг та покладання квітів.


Кропивницьке міжрайонне управління водного господарства продовжує виконання робіт з підготовки державних насосних станцій до роботи у наступному році. На даний час проводиться ревізія насосних агрегатів марки 150 CVE-350-23/4 із заміною зливних пробок.Кропивницьким МУВГ завершене виконання ремонтних роботи на напірному трубопроводі (діаметром 325 мм) Приміської зрошувальної системи.
28 листопада28 листопада Міністерство екології та природних ресурсів України провело другу зустріч Національного діалогу про водну політику.

Метою зустрічі було обговорення і напрацювання пропозицій щодо підготовки Національної водної стратегії, законодавчих та інституційних змін у сфері водної політики.

На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України представлена:

Концепція реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель.


28 листопада відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому були підведені підсумки діяльності водогосподарських організацій, результати фінансово-господарської діяльності за січень-жовтень 2017 року та забезпечення виконання завдань Держводагентства.


16 листопада у засіданні обласної робочої групи з відбору та формування переліку природоохоронних заходів та об’єктів, що будуть фінансуватися з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році, взяв участь начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський.

До переліку природоохоронних заходів та об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися у 2018 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, включені об’єкти, які пов’язані з виконанням функціональних повноважень Держводагентства, а саме берегоукріплення Кременчуцького водосховища протяжністю 1290 м, реконструкція гідротехнічної споруди через р. Синиця Благовіщенський район, реконструкція русла р. Березівка Олександрійський район, реконструкція гідротехнічної споруди ставка на території Плетеноташлицької сільської ради Маловисківського райну.7 листопада керівники та спеціалісти водогосподарських організацій взяли участь у відкритті XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017» у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства», яка проходила у м.Києві.

Під час відкриття у привітальній промові до учасників Конгресу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголошувала на тому, що питання економічно вигідного і раціонального використання водних ресурсів є актуальними і найважливішими на сьогоднішній день у нашій державі.

Після завершення офіційної частини відкриття учасники форуму ознайомилися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянули її експонати. Зокрема, в оновленій експозиції Держводагентства представлена система віртуальної реальності за допомогою якої відвідувачі могли здійснити віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

Для виставкової експозиції Кіровоградським облводресурсів були підготовлені інформаційні матеріали (буклети) ««Водні ресурси Кіровоградщини» та «Джерела та витоки річок Кіровоградщини».

Кропивницьким МУВГ відповідно до плану підготовки до поливного сезону 2018 року проводяться ремонтні роботи на напірному трубопроводі (діаметром 325 мм) Приміської зрошувальної системи.

Насосна станція Приміської зрошувальної системи введена в експлуатацію у 1970 році, підземного типу. Ремонтні роботи можливо було розпочати тільки після закінчення поливного сезону при зниженні рівня води в Лелеківському водосховищі на 3,0 метри від НПР.

Кропивницькою гідрогеолого-меліоративною партією проводяться роботи з відновлення режимно-спостережної мережі з виконанням наступних робіт: прочищення свердловин ручним буром та желонування; фарбування та маркування патрубків; бетонування устя; заміна запірних ковпаків; змащування запірних пристроїв. За період з липня по жовтень 2017 року проведені поточні ремонти 14 свердловин на трьох державних зрошувальних системах.


14 жовтня з нагоди відзначення Дня захисника України представники колективу облводресурсів взяли участь в заходах, які пройшли в обласному центрі, а саме в урочистій ході від площі Героїв Майдану до Меморіального комплексу «Фортечні вали» та церемонії покладання квітів до Вічного вогню та до обелісків загиблим учасникам АТО на Алеї Слави.

Водогосподарськими організаціями області продовжується виконання робіт з упорядкування джерел та витоків річок.

Так, цієї осені Кропивницьким міжрайонним управлінням водного господарства упорядковані джерела у мікрорайоні Озерна Балка та біля Солдатських ставків на Лелеківці. Це стало можливим завдяки ініціативі спеціалістів управління та тісній співпраці з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради.

Виконання робіт було профінансовано за кошти міської ради в межах виконання заходів програми утримання в належному санітарно-екологічному стані навколишнього середовища.

Джерела до благоустрою.

24 серпня - День Незалежності України.

Представники Кіровоградського облводресурсів взяли участь в урочистих заходах до 26-ї річниці Незалежності України, які відбулися в облсному центрі на площі перед театром імені Марка Кропивницького.Перед урочистостями покладанням квітів до пам'ятного знаку у парку Ковалівський вшанували пам'ять військовослужбовців, що загинули під час АТО.Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять наших співвітчизників, які, захищаючи Україну, загинули від ворожих куль.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт.


23 серпня - День Державного Прапора України

Урочисті заходи, приурочені Дню Державного Прапора України, розпочалися в обласному центрі від самого ранку.

Представники облводресурсів разом з містянами, громадськістью та керівництвом області та міста поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на центральній площі, а також до пам’ятних дошок Віктора Чміленка та В’ячеслава Чорновола.Знаковим місцем святкування Дня прапора стала площа біля пам’ятника Тараса Шевченка, адже саме тут у 1991 році, у день річниці проголошення акту про Державний суверенітет України, у місті вперше офіційно було піднято синьо-жовтий прапор.
11 серпня 2017 року під головуванням Ірини Овчаренко, Голови Агентства, у рамках засідання колегії Держводагентства, були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

Участь у засіданні взяли заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України при Президентові України Володимир Кладієв, представник Профспілки працівників агропромислового комплексу України, керівники та фахівці апарату Агентства, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів.

Від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів участь взяв начальник управління Ігор Житомирський.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко поінформувала присутніх про виконання першочергових завдань водогосподарської галузі, а саме створення нормативної та методологічної бази для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Націлювала керівників водогосподарських організацій долучатись до розробки геопорталу «Водні ресурси України», розробка якого відбувається за підтримки проекту «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища». Такий геопортал відкриє шлях до оновленої інформації про річки та відіграє важливу роль при розробці плану управління річковим басейном.

Окрема увага була приділена питанню видачі дозволів на спецводокористування. Агентство працює над тим, щоб найближчим часом такий дозвіл став електронним. Так як дозвіл на спецводокорисутвання - це не лише інструмент управління кількістю води, а і важіль впливу на її якість.

Також розпочались роботи з розробки інформаційно-аналітичної системи моніторингу оцінки якості водних ресурсів країни. Ця програма дозволить не лише вести реєстр постів спостережень та обробляти моніторингові дані, а і оптимізує обмін інформацією між суб’єктами моніторингу.

З питань експлуатаційної діяльності водогосподарських організацій були обговорені питання проведення поливної кампанії, оптимізації звітності, бюджетного фінансування та інше. Увага приділялась впровадженню енергосервісних договорів, електронного документообігу як у Держводагентстві, так і у водогосподарських організаціях.

Завданнями найближчої перспективи є ефективне використання техніки, економія енергоресурсів тощо.

До обговорення були долучені керівники водогосподарських організацій, які детально інформували про свою діяльність в регіонах.
Через спеку, яка тривалий час тримається на Кіровоградщині, не знижуються темпи поливів у серпні поточного року. Щодня подається на полив більше 10 тис. м3 води. Поливається кукурудза, соя, овочі.

Станом на 10 серпня полито в області 3,2 тис. га зрошуваних земель, на полив сільськогосподарських культур використано 1256,6 тис. м3 води.

Цей рік переконливо довів доцільність зрошення, бо той хто поливає, має вагові врожаї.


Загальна протяжність берегової лінії Кременчуцького водосховища в межах області складає – 100,1 км, з яких 35,02 км – абразійні береги, що розмиваються.

В період з 1993 по 2011роки за рахунок державного бюджету було профінансовано виконання робіт з берегоукріплення Кременчуцького водосховища загальною протяжністю 2,75 км, що дало можливість захистити основну частину житлових будівель села В. Андрусівка Світловодського району та м.Світловодська. Поза межами закріплення руйнація берегів продовжується. Щорічно втрачається близько 4,4 га земель сільськогосподарського призначення. Руйнівні процеси наблизились до старих кладовищ та могильників.

Із-за обмеженості коштів протягом 2012 – 2016 року з державного бюджету заходи не фінансувалися. Зважаючи на актуальність проблеми, її значення для області, Кіровоградською обласною радою за підтримки обласної державної адміністрації, було прийняте рішення про фінансування заходів із закріплення берега за рахунок місцевого бюджету, обласного природоохоронного фонду. В 2016 році виконано робіт із створення кам’яної захисної призми в обсязі 2,4 млн. грн.. На 2017 рік передбачено продовження робіт з із кріплення берега.

В липні 2017 року спільно з представниками від Кіровоградської облдержадміністрації, начальником облводресурсів Житомирським І.А., начальником Олександрійського МУВГ Вольфом В.Л., кореспондентами телебачення проведено обстеження берега Кременчуцького водосховища з виїздом на місце.

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Напередодні свята працівники водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів прийняли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України у містах Кропивницькому, Олександрії, Новомиргороді (участь у мітингах, покладання квітів, присутність на святкових концертах). Крім того в організаціях відбулися збори колективів, на яких прослухана лекція з історії Конституції України. На адміністративних будівлях управлінь піднято Державний прапор України.
7 червня Кропивницьким міжрайонним управлінням водного господарства проведені заходи по упорядкуванню (розчистці) трьох джерел, які розташовані поблизу витоку р.Верблюжка, саме ці джерела живлять річку. На місці витоку річки встановлено пам’ятний знак.

Річка Верблюжка бере початок у глибокій балці, що за 0,5 км від крайньої південної частини с. Верблюжка і несе свої води територією Новгородківського (с. Спасове, с.Верблюжка), Петровського (с.Малинівка, с.Чечеліївка) районів та впадає в р.Інгулець. Протяжність річки 37 км, площа басейну- 409 м2
У травні Кропивницьким МУВГ на замовлення ПП НСНФ "Соєвий вік" виконані роботи по влаштуванню акумулюючого басейну об'ємом 800 м3 для системи краплинного зрошення. Протифільтраційний екран басейну влаштований із геомембрани (німецького виробництва) товщиною 1 мм. Басейн буде наповнюватися водою із свердловини замовника.

Система краплинного зрошення улаштована на площі 28 га для поливу ягідних культур.


З 4 червня 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» Державне Агентство водних ресурсів України розпочинає видачу дозволів на спеціальне водокористування.

Водокористувачам Кіровоградської області видача дозволів на спеціальне водокористування здійснюється територіальним органом Держводагентства.

Для водокористувачів визначено єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Водокористувачі, що використовують менше 5 куб.м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об'єкти не потребують отримання дозволу. Відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали включаючи і нормативи ГДС на водокористувача. 

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування водокористувач звертається до відповідних центрів надання адміністративних послуг із заявою, до якої додаються: обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення; опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод; нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо); затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення); копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).


4 червня працівники водного господарства області відзначали своє професійне свято, яке відзначається щорічно у першу неділю червня відповідно до Указу Президента від 18 березня 2003 року № 226/2003 «Про День працівників водного господарства».

Напередодні свята в водогосподарських організаціях відбулись урочисті збори, у своєму привітанні начальник обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський відзначив важливу роль водного господарства у житті українського суспільства, саме перед працівниками галузі стоїть відповідальність зберегти водні багатства для наступних поколінь, тому протягом останнього року в галузі водного господарства активно впроваджуються нові європейські стандарти управління.

Також передав поздоровлення колективу від Голови Держводагентства, яка дякувала простим робітникам за їхню щоденну роботу, за терпіння, мудрість та розуміння свого обов’язку. Запевняла, що свідома і добросовісна праця допоможе з гідністю витримати виклики сучасності і сприятиме реалізації найсміливіших планів.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградщини та з нагоди Дня працівників водного господарства були вручені нагороди від Верховної Ради України, Державного агентства водних ресурсів України, Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

Цьогоріч Грамотою Верховної Ради України нагороджена Козачок Галина Петрівна – начальник відділу водокористування обласного управління водних ресурсів.


22 травня у м.Кропивницький відбулися заходи з нагоди відзначення 156 роковин перепоховання славетного українського поета Тараса Шевченка на Чернечій горі біля Канева. У мітингу взяли участь представники обласної та міської влади, територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Працівники обласного управління водних ресурсів також долучилися до вшанування пам’яті великого Кобзаря й взяли участь у покладанні квітів.


20 травня в м. Кропивницький відбувся перший міський півмарафон, приурочений до Міжнародного дня сім'ї.  У програмі забігу на дистанції 10 км перемогу здобув  працівник Кіровоградського облводресурсів- провідний економіст Кушнір Сергій.


19 травня відбулися фінальні змагання галузевих спортивних ігор серед працівників водогосподарських організацій Кіровоградської області, присвячених Дню працівників водного господарства. Проходили змагання на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища.


За найбільшою сумою очок, набраних командою з усіх видів спорту загально-командну першість виборола команда Олександрійського МУВГ,
на другому місці – апарат управління облводресурсів;
третє місце – Новомиргородське МУВГ, на четвертому місці – Кропивницька ГГМП; п’яте місце - Кропивницьке МУВГ.

9 травня відзначалася 72-га річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей день представники колективу облводресурсів взяли участь в урочистій громадській ході до Вічного вогню на Фортечних валах та покладанні квітів до меморіалу Слави і до Алеї пам'яті учасників АТО.

Вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича покладанням квітів та хвилиною мовчання біля його могили. Семенов Д.І. після війни в листопаді 1946 року очолив і впродовж 38 років займав посаду начальника Кіровоградського будівельно-монтажного управління №37 тресту „Кіровоградводбуд". У червні 1983 року йому було присвоєно почесне звання “Заслужений меліоратор Української РСР”.


5 травня в Кіровоградському облводресурсів відбулось засідання робочої групи під головуванням заступника начальника управління О.Бойка, утвореної наказом від 12.04.2017 № 28 «Про проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні». Під час засідання підведено підсумки проведення тижня охорони праці у водогосподарських організаціях, що був приурочений до Всесвітнього дня охорони праці, який у цьому році за рекомендацією (МОП) відзначався під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

На зборах трудових колективів водогосподарських організаціях до Дня охорони праці подана інформація про випадки травматизму на виробництві, їх причини та заходи по запобіганню. Додатково проведено обстеження обладнання, інструменту, ЗІЗ на предмет безпеки використання та строків випробувань, проведено обстеження на відповідність санітарно-гігієнічним вимогам службових, виробничих та побутових приміщень, готовність їх до роботи у весняно-літній період, проводились конкурси на найбезпечніше робоче місце, експлуатаційну дільницю, кращого працівника по додержанню правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, наявності та справності засобів індивідуального захисту.

Кращі працівники та експлуатаційні дільниці за результатами конкурсу відзначені керівництвом водогосподарських організацій грамотами і подяками.


25 квітня начальник облводресурів І. Житомирський взяв участь у засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо протидії надзвичайним ситуаціям та подіям у весняно-літній період 2017 року, яка пройшла у малій залі Кіровоградської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка. Головні питання, які обговорювались під час засідання та на яких необхідно загострити особливу увагу це забезпечення повної готовності наявних сил та засобів до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та події, пов’язані з пожежами в екосистемах, попередження нещасних випадків на водних об’єктах.Із наближенням спекотної погоди і початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

Кіровоградське облводресурсів закликає усіх під час відпочинку біля водойм дотримуватись елементарних правил безпеки.

Відпочинок на воді повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

При проведенні екскурсій, колективних виїздів на відпочинок та інших масових заходів на водоймах керівники підприємств призначають наказом осіб, які відповідають за безпеку людей на воді.


Колективи водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів долучились до участі у щорічній акції - День довкілля.

Під час суботнику з благоустрою були приведені до належного естетичного та санітарного стану прибережні захисні смуги водних об’єктів, території поблизу водогосподарських споруд, виробничих баз тощо.

Зокрема, працівниками апарату Кіровоградського обласного управління водних ресурсів було прибрано та впорядковано територію насосної станції та гідропосту Приміської зрошувальної системи, прибережну захисну смугу Лелеківського водосховища (Великосеверинівська сільська рада Кіровоградського району).


4 квітня відбувся 29-й пуск води каналом Дніпро-Інгулець, яким розпочато подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 929-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р.Інгулець».

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла за течією у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання м. Кривий Ріг, м. Долинської Кіровоградської області та поливної води для зрошення сільгоспугідь.

З нагоди пуску води відбувся урочистий мітинг, участь у якому взяли від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів - начальник Житомирський І.А. та заступник начальника Гайдук К.І.


30 березня під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження та ін.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

Від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів участь взяв начальник управління І.Житомирський.


29 березня відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядалися питання про стан готовності державних зрошувальних систем до роботи у поливний сезон 2017 року, про хід укладання договорів щодо надання платних послуг з подачі води на зрошення, збереження основних меліоративних фондів та ін.


20-23 березня в Дорадчому центрі облводресурсів Державним інститутом управління та економіки водних ресурсів проведені виїзні навчання для керівників та фахівців водогосподарських організацій області з питань інтегрованого управління водними ресурсами.


22 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів спільно з Орхуським центом екологічної інформації комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського» проведено круглий стіл до Всесвітнього Дня води.


22 березня заступник начальника управління Гайдук К.І. виступила на Всеукраїнському семінарі із застосування приладів контролю якості води, зокрема спектрометрів з індуктивно пов’язаною плазмою де висвітлила тему про впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами та спрощення процедури видачі дозволів на спеціальне водокористування.

До Дня води Новомиргородським МУВГ проведено заходи в Новомиргородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1. Прочитана лекція під гаслом «Ми пізнаємо цінність води лише тоді, коли колодязь пересихає». Для школярів проведено інтерактивну гру із застосуванням вікторини на тему збереження водних ресурсів, підведені підсумки конкурсу на кращий малюнок.
9 березня з нагоди 203-ї річниці народження Великого Кобзаря представники облводресурсів взяли участь у мітингу-реквіємумі біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та вшанували пам'ять поета покладанням квітів.

Прийшли вшанувати великого українського поета, художника, політичного і громадського діяча керівництво області та міста, учнівська і студентська молодь, представники громадських організацій та військовослужбовці.

Учасники мітингу-реквієму у своїх виступах згадували про творчість Тараса Шевченка, декламуючи рядки з відомих творів поета, наголошуючи, що сьогодні, у непрості для нашої держави часи, Тарас Шевченко продовжує допомагати нам, об’єднуючи український народ у вірі в єдину та сильну Україну.


2 березня начальник облводресурсів І. Житомирський та заступник начальника облводресурсів К.Гайдук прийняли участь у засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2017 року, яка пройшла у Вознесенській райдержадміністрації Миколаївської області.

На засідання Міжвідомчої комісії було представлено аналіз літньо-осінньої межені у 2016 році в басейні Південного Бугу. При середньобагаторічній нормі 2 млрд. 800 млн.м3/рік у 2016 році сформований річний стік лише 1 млрд. 135 млн.м3/рік, що складає 98 % забезпеченості. За рахунок спрацювання водосховищ забезпечувалося підтримання санітарно-екологічного стану річки Південний Буг та безперебійна робота питних водозаборів.

Звернуто увагу на якість поверхневих вод у басейні Південного Бугу. Поверхневі води басейну Південного Бугу забруднені в основному органічними сполуками. Кисневий режим річки задовільний. Радіологічний моніторинг поверхневих вод басейну річки Південний Буг свідчить про те, що активність радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 знаходиться значно нижче допустимих рівнів 2006 року (ДР-2006). Представники облводресурсів та енергетичних компаній виступили з питання готовності до пропуску весняної повені та дощових паводків.

Згідно прогнозу, весняне водопілля слід очікувати нижче та біля норми. Існує ймовірність формування більш високого за попередній рік весняного водопілля. Очікувальні максимальні рівні води річки Південний Буг та її основних приток (Синюха, Інгул) - нижчі небезпечних відміток початку затоплення.         

По закінченню наради були розглянуті  пропозиції щодо врегулювання водності річки Південний Буг та  прийняті протокольні рішення відповідно прогнозу водності, поточної водогосподарської обстановки та правил експлуатації водосховищ.


24 лютого заступник начальника облводресурсів О.Бойко прийняв участь у засіданні міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Головним питанням, яке обговорювалось на засіданні гідрометеорологічна ситуація та забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод в весняний період 2017 року територією міста Кропивницького.

Місто знаходиться під постійною загрозою підтоплення, що пов’язано із злиттям двох річок Інгул та Сугоклея, саме під час проходження весняного водопілля та паводків вони стають носіями підвищеної водності.

З метою уникнення негативних наслідків весняного водопілля створені вільні об’єми вище міста Кропивницький на р.Інгул, загальним обсягом 5,08 млн.м3 та на р.Сугоклея - 0,3 млн.м3.

Капітально відремонтовані гідроспоруди біля Михайлівського мосту дають можливість ефективніше маневрувати пропуском талих і повеневих вод, що суттєво зменшує загрозу підтоплень. Серед головних завдань на поточний рік є подальше розчищення русла р.Інгул від вулиці Кропивницького до вулиці Херсонської та розчищення р.Сугоклея від ставка в парку Перемоги до злиття з р. Інгул – протяжністю 2,5 км.


23 лютого у зв’язку із різким підвищенням температури та активним сніготаненням керівництво облводресурсів спільно з начальником управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради здійснили виїзд на водні об’єкти, які знаходяться на території міста Кіровограда, для огляду гідроспоруд та надання пропозицій щодо необхідності створення вільних об’ємів на ставках та водосховищах, в басейнах річок Сугоклея та Інгул, які розташовані вище міста для попередження підтоплення господарських об’єктів та житлових будинків.


22 лютого начальник облводресурсів І.Житомирський прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка

На засіданні було проінформовано, що виходячи з гідрометеорологічної ситуації, що склалася у басейнах річок упродовж осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр. та за нормального розвитку гідрометпроцесів у третій декаді лютого-березня, можна очікувати, що, на відміну від кількох останніх років, на більшості річок весною 2017 р., формуватиметься виражене водопілля, за рівнями і витратами води вище (більше) за минулорічне. За розрахунками гідропрогностичних організацій за даними на 20 лютого максимальні рівні і витрати води водопілля передбачаються переважно близькими та нижчими (меншими) за норму.

Місцевим органам влади на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поставлене завдання мобілізувати усі наявні ресурси і підготуватися до оперативного реагування у разі ускладнення погодних умов та виникнення можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків.


В області тривають роботи з підготовки зрошувальних систем до роботи у вегетаційний період 2017 року.

Станом на 15 лютого підготовлені до поливного періоду зрошувальні системи на площі, яка складає 81% від плану.

На міжгосподарській мережі відремонтовано 39 гідротехнічних споруд, 66% від плану, 20 насосно-силових агрегатів, 80%, підготовлено 8 державних насосних станцій із 12 запланованих, 67%.

Проводиться також робота із сільгосптоваровиробниками з підписання протоколів-намірів щодо проведення поливів сільськогосподарських культур.

Станом на 15 лютого протоколи-наміри підписані із 38 сільгоспвиробниками на площу 3,5 тис. га, на держсистемах планується робота 7 насосних станцій, полив будуть проводити 8 сільгоспвиробників на площі 1,9 тис. га.

Під час обстеження міжгосподарської мережі після вегетаційного періоду виникла потреба ремонту всмоктуючих трубопроводів та заміни силового трансформатора на одній із найстаріших Приміській зрошувальній системі. Ремонт трубопроводу виконаний, по трансформатору роботи продовжуються.


29 січня представники колективу облводресурсів взяли участь у мітингу, який відбувся в обласному центрі у Ковалівському парку, з нагоди вшанування пам’яті учасників бою під Крутами. Разом з учасниками мітингу поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО, визначивши паралелі між подвигом юних курсантів і подвигом наших бійців на Сході країні.

Цьогоріч виповнилось 99 років із того дня, як молоді люди-студенти та кадети Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійці Помічного студентського куреня Січових стрільців вступили у нерівний бій під Крутами із переважаючими силами більшовиків. Більше ста їх загинуло, назавжди залишивши в історії українського народу приклад героїзму і боротьби за незалежність. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

За героями Крут була відслужена панахида.


22 січня у День Соборності України представники колективу облводресурсів взяли участь у мітингу та урочистому покладанні квітів на площі перед пам'ятником Володимиру Винниченку в обласному центрі.

98 років тому на Софійській площі у Києві пролунали слова Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки.


Впродовж січня 2017 року водогосподарськими організаціями області проводяться підготовчі роботи відповідно до розробленого та затвердженого Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів Плану дій для захисту господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків в поточному році.

Спеціалістами та фахівцями міжрайонних управлінь водного господарства проводяться обстеження стану гідротехнічних споруд, наповнення водних об’єктів, технічного стану водогосподарських систем з визначенням їх готовності до пропуску високих вод і льодоходу.


17-18 січня в зоні своєї діяльності спеціалістами Кіровоградського МУВГ обстежені водосховища – Кандаурівське, Петровське, Новопавлівське. Ремонтною бригадою управління ведуться доглядові роботи з підготовки споруд та об’єктів.