banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини

Новини

21 вересня колектив Олександрійського МУВГ спільно з учнями 5-А класу Войнівської ЗОШ Приютівської ОТГ організували заходи по прибиранню берегу Войнівського водосховища на р. Інгулець долучившись до екологічної акції Дня чистих берегів, в ході яких було прибрано 240 метрів берегової лінії в районі паромної переправи.20 вересня працівники Новомиргородської ремонтно-експлуатаційної дільниці Кропивницького МУВГ долучились до екологічного івенту "Міжнародний день чистих берегів" прибравши від сміття частину узбережжя річки Велика Вись, що у Новомиргородському районі.
13 вересня працівники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області долучилися до акції, що проводиться до Міжнародного дня чистих берегів, прибирали берег річки Інгул, де відпочивають мешканці міста Кропивницького.

«Я прибрав – твоя черга-2: змінимо майбутнє разом!» - девіз цієї акції, мета - виховання екологічної свідомості суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України та залучення громадськості до участі в заходах. Акція лише розпочалась. Долучайтеся та не будьте байдужими до чистоти водойм! Разом робимо береги українських річок, озер та морів чистими!13 вересня начальник РОВР у Кіровоградській області Катерина Гайдук прийняла участь у засіданні фокус-групи «Збереження екосистеми та поліпшення екологічної інфраструктури» на тему: «Аналіз і прогноз екологічної ситуації в області на період до 2030 року» у рамках реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки, яке проходило в обласній державній адміністрації Кіровоградської області.

Під час засідання обговорювалась екологічна ситуація в області за 2012-2018 роки, зокрема в частині водних ресурсів та визначені основні фактори, які впливають на неї, головні проблеми, що потребують розв'язання у рамках Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки. Відповідно до стратегічних пріоритетів розвитку області планується розробити пропозиції щодо поліпшення екологічної ситуації.


12 вересня начальник РОВР у Кіровоградській області Катерина Гайдук та заступник начальника Олександр Бойко взяли участь в обстеженні місця водозабору міської водопровідної мережі м.Бобринець, акваторії річки Сухоклея та гідроспоруди Полум'янівського водосховища спільно з представниками органів місцевого самоврядування, управління ДСНС України у Кіровоградській області, Бобринецького міського КП “Міськводоканал” та в.о. начальника інституту «Дніпродіпроводгосп», в.о. начальника Кропивницького МУВГ, для прийняття рішень в зв'язку з погіршенням якості води.

Під час обстеження були виявлені причини, які впливають на якість води в водопровідній мережі міста Бобринець, це замулення в місці забору та джерел в витоці річки Сухоклея, обміління водойми. Низький рівень води, підвищення температури у спеку спричиняють аномальне цвітіння синьо-зелених водоростей, у цей період із кранів городян тече зелена рідина з неприємним запахом.

Ситуація потребує негайного вивчення та визначення шляхів вирішення виявлених проблем, для цього залучені представники водогосподарських організацій для отримання фахових рекомендацій.Стартувала кампанія до Міжнародного дня чистих берегів!

Держводагентством спільно з Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) створений відеоролик «Я прибрав Твоя Черга», який закликає долучитися до заходу з прибирання узбережжя річок, озер, морів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

З 16 по 30 вересня 2019 року пройде Всеукраїнська акція до Міжнародного дня чистих берегів "Я прибрав - твоя черга-2: змінимо майбутнє разом!"

Умови участі – прості: зберіть друзів, приберіть біля себе берег річки, озера чи моря, зареєструйтеся та викладіть фото «До» і «Після» прибирання в мережі Facebook з хештегом #Яприбрав_ТвояЧерга2


8 вересня представники колективу РОВР у Кіровоградській області на чолі з начальником Катериною Гайдук прийняли участь у відзначенні екологічного заходу День Десни, якій відбувся на Чернігівщині.

Розпочалася урочиста частина святкування Дня Десни у рідному краю видатного кінорежисера та письменника Олександра Довженка, на базі Сосницького літературно-меморіального музею ім. О. П. Довженка.

Відкрила захід голова Держводагентства Ірина Овчаренко.

Мета свята – екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів, привернення уваги органів влади, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів і пошуку шляхів їх спільного вирішення.

У рамках Дня Десни проходили творчі майстер-класи, виставки фото робіт, театралізовані екскурсії, виступи аматорських колективів та змагання водогосподарських організацій на тему використання та збереження водних ресурсів.

Найважливішим екологічним дійством Дня Десни стало масштабне зариблення річки Десна. Декілька тон мальків товстолобика та коропа були запущені у воду для відновлення рибного балансу басейну Десни.29 серпня День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

29 серпня представники колективу РОВР у Кіровоградській області взяли участь у жалобних заходах з нагоди відзначення Дня пам'яті захисників України, які пройшли в обласному центрі.

Разом із керівництвом області та міста Кропивницького, військовими, учасниками ООС/АТО, членами сімей загиблих військових пройшли ходою та поклали квіти до Алеї Слави меморіального комплексу «Фортечні вали», вшанували пам’ять воїнів хвилиною мовчання, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Символом скорботи за загиблими українськими бійцями на Донбасі стали соняхи. Саме у соняхах у серпні 2014 року тривали бої й загинули сотні захисників України.

В боях за незалежність та соборність України загинув 201 мешканець Кіровоградщини. 248 родин втратили рідних та близьких, 128 дітей залишилися без батьків.

Цей захід вкотре нагадав всім, що для того, щоб ми мали змогу спокійно працювати, наші співвітчизники саме зараз в окопах захищають країну від агресора.


29 серпня під головуванням начальника К. Гайдук у Регіональному офісі водних ресурсів у Кіровоградській області відбулося засідання технічної ради.

На початку засідання начальник РОВР у Кіровоградській області Катерина Гайдук представила членам технічної ради нового керівника Олександрійського МУВГ Дмитра Ческідова.

Технічна рада розглянула пропозиції міжрайонних управлінь водного господарства щодо подальшого використання об'єктів інженерної інфраструктури зрошувальних систем, які не використовуються та непридатні до відновлення. Наприклад, одним з таких об’єктів є зрошувальна система, яка введена в експлуатацію у 1966 році, системі майже 53 роки, згідно ДБН вичерпала термін свого існування без реконструкції, морально застаріла та фізично зношена.

Утримання таких не перспективних об'єктів є недоцільним, виведення їх із експлуатації дасть можливість сконцентруватись на тих, які економічно-ефективні та перспективні у використанні.


Олександрійське МУВГ в рамках підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 року виконує ремонт покрівлі насосної станції Придніпровської міжгосподарської зрошувальної системи. Насосна станція виконує забір води для водокористувачів Світловодського району, які проводять полив сільськогосподарських культур.


24 серпня представники колективу РОВР у Кіровоградській області прийняли участь у урочистих заходах до Дня незалежності України, які проходили у обласному центрі.

Урочисті заходи, присвячені 28-ій річниці незалежності України, розпочалися зранку на головній площі Кіровоградщини, покладанням живих квітів до обеліску Героїв Небесної сотні та вшануванням хвилиною скорботи всіх полеглих борців за волю України.

Після вшанування пам’яті борців за українську державність, учасники урочистостей із площі Героїв Майдану пройшли «ходою гідності» до пам’ятника Тараса Шевченка. Керівництво області та міста, а також учасники ходи взяли участь в церемонії покладання квітів до підніжжя пам’ятника українського генія.22 серпня начальник РОВР у Кіровоградській області К.Гайдук прийняла участь у командно-штабному навчанні мета, якого відпрацювання дій органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користуванняпід час осінньо-зимового періоду 2019-2020 років. У рамках навчань т. в. о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова провела позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Водогосподарники області долучилися до виконання заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, вчасно підготовлені механізми для боротьби зі сніговими заметами, запорука недопущення надзвичайних ситуацій на дорогах, що ведуть до водогосподарських об'єктів, які знаходяться на віддаленні від основних доріг.


Якість поливної води є важливим показником для оцінки ефективності та екологічно безпечного використання зрошуваних земель.

У серпні місяці фахівцями Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області було відібрано та проаналізовано шість проб зрошувальної води.Одна з проб відібрана зр. Інгулець - джерела зрошення для п'яти водокористувачів Олександрійського району. За критеріями оцінки якості зрошувальної води визначено, що вона відноситься до І класу – придатна до зрошення.


Водники Кіровоградщини долучились до формування Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки!

13 серпня під керівництвом тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Світлани Лобанової відбулось чергове засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки та Плану заходів на 2021-2023 роки з її реалізації. У засіданні взяла участь в.о. начальника РОВР у Кіровоградській області Катерина Гайдук.

РОВР у Кіровоградській області надав пропозиції до пріоритетів розвитку Кіровоградщини до 2027 року, однією із стратегічних цілей, які складають основу організації роботи з формування Плану з реалізації Стратегії-2027 є поліпшення екологічної інфраструктури області. Для виконання поставлених цілей необхідно виконати завдання з забезпечення збереження, відновлення водних ресурсів, зменшення екологічного навантаження на довкілля,формування екологічної культури мешканців, зменшення обсягів скидання неочищених стічних вод шляхомвпровадження інноваційних технологій в системі водоочистки.


Змінюємося ми – змінюємо все поряд з нами!

Як дбайливі господарі, наводимо лад не тільки на водогосподарських об’єктах, а й у серці організацій – приймальні Офісу. Виконаний ремонт покращить не тільки зовнішній вид приміщення, робоче місце секретаря, а внесе в загальну атмосферупочуття початку змін. Ремонт планується продовжувати…

5 серпня на нараді керівництва обласної державної адміністрації із керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств та відомств України заслухано інформацію в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Катерини Гайдук про екологічний стан поверхневих вод та виконання заходів з їх охорони на території області.

У своєму виступі зазначила, що у річки продовжують скидатися недостатньо очищені комунально-побутові і промислові стічні води, що є наслідком використання застарілих систем очищення води, нерідко великі тваринницькі комплекси будуються без систем очистки стічних вод, забруднення надходить із сільськогосподарських земель через надмірну хімізацію сільськогосподарського виробництва, свою частку в погіршення стану вод вносить і інтенсивне риборозведення.

Наразі, відбувається реформування водогосподарської галузі, в основі якого запровадження нового підходу до управління водними ресурсами, який в першу чергу орієнтований на досягнення доброго стану вод. З 1 січня 2019 року запроваджено новий Порядок моніторингу вод де визначено суб'єктів моніторингу, значно розширено кількість масивів, які будуть досліджуватись за новими параметрами, а також відповідальних за кожен напрямок дослідження та оцінювання параметрів стану водних об'єктів.

«Є великі сподівання на підтримку районних адміністрацій, районних рад, органів місцевого самоврядування щодо проведення інвентаризації всіх підприємств, які використовують водні ресурси та мають зворотні води, а також гребель та ставків, які не використовуються, для прийняття управлінських рішень для зміни ситуації, що склалася» - зауважила в кінці виступу Катерина Гайдук.


Регіональним офісом водних ресурсів у Кіровоградській області проводиться контроль за еколого-меліоративним станом зрошуваних та прилеглих до них земель. Основними показниками оцінки меліоративного стану зрошуваних земель є глибина залягання рівнів ґрунтових вод за середніми значеннями їх у вегетаційний період, мінералізація ґрунтових вод при глибині їх залягання до двох метрів, якість зрошувальної води (за агрономічними критеріями), ступінь засоленості та солонцюватості ґрунтів.

Відповідно до поставлених цілей станом на 1 серпня 2019 року було обстежено 11752 га зрошуваних та прилеглих до них земель, відібрано 35 проб зрошувальної та ґрунтової води, а також проведено 225 спостережень за рівнями грунтових вод.

За попередніми оцінками до кінця поливного періоду прогнозується збереження сприятливого та задовільного станів зрошуваних земель у Кіровоградській області, що дасть змогу отримувати заплановані врожаї сільськогосподарських культур.


Зрошення – це гарантовано стабільне та ефективне сільськогосподарське виробництво.

У вегетаційний період одним з головних напрямів роботи водників є утримання у працездатному стані насосних станцій, гідротехнічних споруд, інженерної інфраструктури міжгосподарських зрошувальних систем. Міжрайонними управліннями водного господарства укладено із сільгосптоваровиробниками 6 договорів про надання послуг пов'язаних із забором води на зрошення із використанням водозабірних споруд водогосподарських організацій. Під час поливної кампанії 2019 для забезпечення поливу сільськогосподарських культур з державних точок водовидилу на площі 1,4 тис. га працюють 6 державних насосних станцій, станом на 1 серпня 2019 року забрано води в обсязі 1459,4 тис. м3.

Всього в області для поливів задіяно 10 насосних станцій, на полях працюють 13 дощувальних машин, з них 8 нових ДМ «Фрегат» фронтальної дії. Дощуванням здійснюється полив зернових, зокрема, кукурудзи.

В сільськогосподарських господарствах широко застосовується краплиннє зрошення, яке використовують для поливу овочів, багаторічних насаджень.

Всього по області забрано води на зрошення 2110,5 тис. м3, полив здійснюється на площі 3,5 тис. га.

Для безперебійної роботи насосної станції Головківської зрошувальної системи, яка забезпечує забір води на зрошення, спеціалістами Олександрійського МУВГ виконано ремонт насосу ЦН400-105 з заміною ротора та ремонт засувки діаметром 200 мм.

Шлях до сучасного водогосподарського сервісу - осучаснення інфраструктури міжгосподарських зрошувальних систем.

31 липня під головуванням в.о.начальника Катерини Гайдук у Регіональному офісу водних ресурсів у Кіровоградській області пройшла виробнича нарада з керівниками відділів та спеціалістами, на якій визначені основні напрямки діяльності для виконання завдань наказу Держводагентства від 30.05.19 №318.

Основне питання, на якому зробила акцент Катерина Гайдук – це узагальнення матеріалів проведеного аналізу основних фондів, який визначив об'єкти, які підлягають подальшому використанню, передачі у комунальну власність, приватизації, списанню.

Наразі особливу увагу приділено питанню використання інженерної інфраструктури міжгосподарських зрошувальних систем, яка за роки експлуатації має високий ступінь зношеності або взагалі тривалий термін знаходяться на консервації.


16 липня Перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв, представив колективу Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області нового керівника Катерину Гайдук – досвідченого спеціаліста, професіонала, відповідального та сучасного керівника, яка останні роки займала посаду заступника начальника з напрямку питань управління водними ресурсами.

Михайло Хорєв подякував за плідну роботу попереднього керівника Ігоря Житомирського.

Новому керівнику побажав конструктивної роботи, вміння поєднати прагнення до змін з творчим підходом до вирішення завдань, які стоять на часі перед галуззю, згуртувати команду однодумців навколо себе та підтримки колег у всіх починання. Наголосив, що легких часів не буває, але треба змінюватись для майбутнього, в разі необхідності допоможемо порадою, досвідом, який маємо щодо створення умов для подальшого розвитку організації.Кропивницьке МУВГ виконує поточний ремонт протипаводкового укріплення в с. Лозуватка Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району, з метою захисту села від шкідливої дії вод.7 липня представники водогосподарських організацій у Кіровоградській області взяли участь у екологічному заході до Дня Дніпра, який проходив у м. Києві.

Захід організовано Держводагентством спільно із Мінприроди, Держрибагентством, проєктом «Водна ініціатива плюс» (EUWI+), ПрАТ «Укргідроенерго», AQUAMAN 3.8, БУВР середнього Дніпра, Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

Програма еко-заходу була різноманітна та захоплива – це зариблення Дніпра, переплив Дніпра «Swim across Dnipro», в якому взяли участь понад 200 плавців, концертна програма, флешмоб «Водні мавки», підготовленого молоддю із Держводагентства та пінна дискотека для дітей.

На одній з локації було розміщено «пластикового монстра» дев'ятинога, ця міфічна істота виготовлена з вживаного переробленого пластику і показує дуже серйозну проблему - засмічення водойм мікропластиком і пластиковими відходами, що є загрозою річковим екосистемам.

Об’єднуючими словами для всіх учасників стали слова Голови Агентства Ірини Овчаренко: «Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам. Маємо навчитися виконувати елементарні правила, такі як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті»

7 липня спеціалістами відділу водних ресурсів Олександрійського міжрайонного управління водного господарства в рамках заходів з нагоди Міжнародного дня Дніпра проведено еко-просвітницький захід з учнівською молоддю Приютівської ОТГ Олександрійського району на тему «Наша річка не буде «цвісти», якщо ми не будемо користуватися фосфатними миючими засобами».

Захід проводився на березі р. Інгулець (басейн річки Дніпро) з демонстрацією відеороликів про шкоду від використання фосфатних миючих засобів, як головного чинника «цвітіння» поверхневих вод та про екологічну акцію «Пластику не місце в наших водоймах». Учасники заходу підтримали ініціативу «Я відмовився від фосфатних порошків – а ти?» наступним цікавим закликом «Наші мами відмовились від фосфатних порошків – а ваші?

25 червня начальник РОВР у Кіровоградській області І. Житомирський та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем С.Куроп'ятник здійснили робочу поїздку у с. Панчеве Новомиргородського району.

Мета робочої поїздки - це обстеження стану русла річки Велика Вись в районі с. Панчеве, саме за ініціативи громади села та при сприянні Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласної ради планується виконання робіт по покращенню екологічного стану річки Велика Вись. Також у обстеженні взяли участь в.о. директора Кіровоградської філії державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп» І.Посільська, Панчівський сільський голова В.Босько та представники місцевої громади.

На виготовлення проектно-кошторисної документації виділені кошти у формі субвенції з обласного бюджету Кіровоградської області державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів на фінансування природоохоронного об'єкту: «Реконструкція берегової лінії з метою покращення санітарного стану русла річки Велика Вись в районі с. Панчеве Новомиргородського району Кіровоградської області».
З середини червня Кропивницьке МУВГ надає платні послуги з виконання земляних робіт з реконструкції греблі в м. Благовіщенськ на р. Синиця. Зважаючи на аварійність окремих конструкцій греблі та ймовірність виникнення надзвичайної ситуації було прийнято рішення про реконструкцію цієї гідротехнічної споруди.

Гребля сполучає східну та західну частину міста і є важливим місцевим транспортним коридором, а також складовою автомобільної дороги міжрайонного значення, через її руйнацію автомобільне сполучення між двома частинами міста здійснюється в об'їзд, а це додаткових 12 кілометрів.

Роботи виконуються за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, розпорядником коштів з виконання робіт є управління капітального будівництва облдержадміністрації.

24 червня Олександрійське МУВГ розпочало виконання земляних робіт по розчистці водовідвідної канави, з метою захисту від шкідливої дії вод житлових будинків та садиб с. Андріївка Олександрійського району, які були підтоплені внаслідок несприятливих погодних умов. Роботи виконуються на замовлення Олександрійської райдержадміністрації за кошти природоохоронного фонду.


14 червня заступник начальника РОВР у Кіровоградській області К. Гайдук прийняла участь у зустрічі мешканців с. Березівка, за участю голови Приютівської об’єднаної територіальної громади Андрія Коломійцева. Зустріч відбулась з приводу розгляду питання можливості здійснення загального водокористування громадянами на затопленому кар'єрі, у риболовних цілях, а також можливості вільного переміщення громадян по території колишнього розрізу «Костянтинівський», який розташований біля с. Березівка.

Також у зустрічі прийняли участь представники власників частини майна колишнього розрізу «Костянтинівський» ТОВ «ІНВЕСТСТАЛЬ», Державної екологічної інспекції департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА, Олександрійського районного відділу поліції, Олександрійського міжрайонного управління водних ресурсів.

Жителів громади було ознайомлено з їх правами та положеннями водоохоронного законодавства, а також правами і обов’язками суб'єктів господарювання у віданні яких перебуває територія та майно розрізу «Костянтинівський».


14 червня за ініціативою Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області пройшли змагання галузевих спортивних ігор серед працівників водогосподарських організацій Кіровоградської області, присвячених Дню працівників водного господарства.

Спортивні змагання проходили на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища.

Приймали участь у змаганнях чотири команди, змагалися з 10 видів спорту.

За найбільшою сумою очок загальнокомандну першість виборола команда Кропивницького МУВГ;

друге місце – команда апарату РОВР у Кіровоградській області;

третє місце – команда Олександрійського МУВГ;

на четвертому місці – команда управління каналів річки Інгулець.


10 червня начальник РОВР у Кіровоградській області І. Житомирський взяв участь у позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під головуванням першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка.

Обговорювались питання щодо забезпечення контролю за рухом великовагових транспортних засобів у денну пору доби при температурі вище + 280С та збереження побудованих та відремонтованих доріг, загострення санітарно-епідеміологічної ситуації в області, пов'язаної зі спалахами кору.

8 червня начальник РОВР у Кіровоградській області І. Житомирський взяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка проходила в режимі відеоконференції під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

На засіданні обговорювався хід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникли внаслідок ускладнення погодних умов. Голова Держводагентства Ірина Овчаренко доповідала про водогосподарську обстановку в басейнах річок Дністер та Тиса, де у травні пройшло 6 потужних паводкових хвиль, висота підйому рівнів води коливалась в межах від 2,5 до 5 метрів.

В межах області негода завдала шкоди у Бобринецькому, Устинівському та Гайворонському районах. Ситуація в цих районах була обговорена обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на найближчому засіданні депутатського корпусу обласної ради буде розглянуто питання про виділення із резервного фонду коштів на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій в районах, які постраждали.


Розширення сфери послуг та збільшення їх обсягів є важливим для водогосподарських організацій.

Кропивницьке міжрайонне управління водного господарства оновило інформаційну стелу, встановлену в місці повороту від траси до виробничої бази управління.

Стела виготовлена у корпоративному стилі, наповнена інформацією щодо послуг, які надає міжрайонне управління водного господарства.

Роботи з оновлення інформаційних знаків та стел продовжуються.


У першу неділю червня, відповідно до Указу Президента від 18 березня 2003 року №226/2003 «Про День працівників водного господарства», працівники водного господарства відзначили своє професійне свято.

У водогосподарських організаціях області були проведені урочисті зібрання, керівники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області та міжрайонних управлінь водного господарства привітали колективи зі святом, відзначили кращих працівників нагородами Держводагентства, РОВР у Кіровоградській області та своїх організацій за їх сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу.

У своєму привітанні начальник РОВР у Кіровоградській області Ігор Житомирський відзначив, що водна галузь реформується, запроваджуються басейновий принцип управління водними ресурсами, нові європейські та світові стандарти. Питання збереження водних ресурсів та досягнення їх доброї якості стає дедалі актуальнішим, і саме водогосподарські організації є головною рушійною силою у водній сфері, від нашої роботи залежить майбутнє водойм.

Колектив водників з професійним святом привітала представник Держводагентства Ірина Тарасенко – завідувачка сектору у Кіровоградській області Держводагентства.

Нагрудним знаком «За сумлінню працю в галузі водного господарства» нагороджений Трепачов В.С. - машиніст насосних установок Великоскельовського гідропосту Олександрійського МУВГ, грамотою Держводагентства Гайдук К.І. – заступник начальника, оголошено подяку Держводагентства Жаравіній О.Ю. – начальнику лабораторії моніторингу вод та грунтів РОВР у Кіровоградській області, Колосову А.В. та Матюху В.А. – водіям, Назаренку О. В. – сторожу ремонтно-експлуатаційної дільниці РОВР у Кіровоградській області, Пустовому М. П. – трактористу-машиністу ремонтно-експлуаатційної дільниці Кропивницького МУВГ.

Почесною грамотою РОВР у Кіровоградській області нагороджено Дяченка О.С. – заступника начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності, Годорожу А. М. – головного ревізора, оголошено подяку Сокуренку І.В. – начальнику відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод, Бойко Н. В. – хіміку І категорії лабораторії моніторингу вод та грунтів.Сміття стає мистецтвом

Під таким девізом Держводагентство до Дня Дніпра-2019 оголошує конкурс на арт-витвір із пластикових кришечок.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням.До Дня Дніпра-2019 Держводагентство оголошує конкурс на тревел-фото «Дніпро різноманітний»

Головною умовою участі у конкурсі є не просто зробити фотофіксацію краси головної водної артерії України, а передати фото-враження від подорожі по Дніпру, фото-настрій річки, знайомства із його мешканцями або місцями, які ще не бачив об'єктив фотоапарату.


Річки нашого краю!

22 травня, за рішенням басейнової ради, відзначається День Південного Бугу.

Південний Буг, Бог, Гіпаніс – три імені великої ріки, існує багато легенд, літописів, спогадів про чудову, унікальну річку, яка поєднує риси рівнинної й гірської річки. Свій початок річка бере на Хмельниччині, протікає через сім областей України, у верхів’ї русло річки пролягає по низинній заболоченій місцевості, далі – в глибокій долині, розмиваючи тверді кристалічні та гранітні породи, а вже в нижній течії розливається, широкою рікою несе свої води в Бузький лиман (Чорне море).

Понад 24 відсотків басейну Південного Бугу розташовано на території Кіровоградщини. Тут протікають і беруть початок найбільші притоки Південного Бугу: Синюха, Інгул, Синиця, Мертвовід, Гнилий Єланець.

Береги Південного Бугу Кіровоградщини - унікальні ландшафти, які переходять у неозорий український степ, з глибокими каньйонами, що зберігають первозданні картини далекого історичного минулого нашого краю.

День Південного Бугу працівники Кропивницького МУВГ відзначали біля витоку річки Сугоклея, правої притоки Інгулу, який в свою чергу є притокою Південного Бугу. На місці, де народжується річка Сугоклея встановлено пам’ятний знак.

До цієї події були запрошені школярі ОНЗ Іванівський НВК Новоукраїнського району та КЗ «МИКОЛАЇВСЬКЕ НВО» Кропивницького району, їх наставники, представники Іванівської сільської ради. Вихованці обох навчальних закладів допомогли прибрати територію, на якій і було встановлено пам’ятний знак. Символічно те, що це місце є межею між Кропивницьким та Новоукраїнським районами.

Також для присутніх начальником відділу водних ресурсів управління С.Свириденком проведено просвітницький захід «Наша річка є частиною нашої ідентичності».

Найцікавіше було, коли діти мали змогу самостійно перевірити якість води у р. Сугоклея, дізнатися, чи є в воді шкідливі речовини.Кіровоградщина – це зона ризикованого землеробства і гарантувати високий урожай незалежно від погодних умов можливо лише при зрошенні.

Організувати полив сільськогосподарських культур – це додаткові витрати на придбання дощувальної техніки та систем краплинного зрошення, оплату електроенергії тощо.

Але аграрії впевнені, що варто! Зміни у кліматі за останні десятиліття спонукають до використання зрошення при вирощуванні сільськогосподарських культур, а витрати компенсуються восени після збору врожаю, завдяки збільшенню віддачі кожного гектара.

На днях розпочався полив ще на одній міжгосподарській зрошувальній системі у Новгородківському районі. Працює дощувальна машина «Фрегат» фронтальної дії, поливаються зернові культури.

16 та 17 травня відбулись засідання басейнових рад нижнього та середнього Дніпра.

Частина Кіровоградщини відноситься до басейну річки Дніпро, яка представлена на території області суббасейнами Середнього та Нижнього Дніпра, тому представники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області взяли участь у обох засіданнях басейнових рад.

Басейнові ради зібрали фахівців водної сфери, водокористувачів, науковців, членів громадських організацій, органів виконавчої влади та інших зацікавлених осіб для обговорення еколого-економічних питань використання водних ресурсів.

Басейнова рада нижнього Дніпра відбулась у м. Херсон, участь у засіданні взяв заступник начальника РОВР у Кіровоградській області Олександр Бойко. Учасники засідання обговорювали питання, які стосуються розроблення плану управління річковим басейном Дніпра; вплив шахтних вод Кривбасу на екологічну ситуацію басейну р. Інгулець та шляхи покращення якості вод р. Інгулець; сучасний стан пониззя Дніпра; прогноз впливу будівництва та експлуатації Каховської ГЕС-2 на водні екосистеми Каховського водосховища та пониззя Дніпра.


Заступник начальника РОВР у Кіровоградській області Катерина Гайдук взяла участь у засіданні Басейнової ради середнього Дніпра, яке проходило у м.Черкаси. Також до участі у засіданні від Кіровоградщини долучились представники ГО О.Лисенко та В.Вольф.

Під час засідання розглянули наступні питання, етапи розроблення плану управління району річкового басейну Дніпра, шляхи вирішення екологічних проблем р.Рось, покращення стану водних екосистем урбанізованих територій на прикладі м. Києва, впровадження нітратної директиви в Україні та інше.

Наприкінці заходу представниками від областей були висаджені дерева.


З Днем вишиванки!

Так сьогодні, в День вишиванки, зустрічають відвідувачів у приймальні РОВР у Кіровоградській області.

Щорічно у третій четвер травня відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, яке покликане популяризувати українську культуру і традиції.

Вишиванка, символ українського народу, нашої єдності, пам'яті та любові до свого роду і держави, у майстерних стежках закодовані споконвічні народні символи-обереги життєдайної сили природи і людського щастя, добробуту і процвітання.


9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Представники колективу Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області взяли участь у громадській ході, яка пройшла в обласному центрі від площі Героїв Майдану до "Фортечних валів", щоб вшанувати подвиг героїв-переможців – українських солдат, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і Європу від нацистського режиму.

Разом із керівництвом ОДА, народними депутатами, керівництвом обласного центру та громадськістю поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників Батьківщини.

Також вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича, який працював керівником у водогосподарській галузі, покладанням квітів та хвилиною мовчання біля його могили.

7 травня начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області І. Житомирський та заступник начальника О. Бойко взяли участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку проводив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Зубко в режимі on-line.

На засіданні виступила Голова Держводагентства І. Овчаренко, яка проінформувала про вжиті заходи щодо протидії пожежам на торф'яниках, що знаходяться у межах дії меліоративних систем Агентства.

7 травня відбулося засідання колегії Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області.

Начальники міжрайонних управлінь водного господарства інформували про стан виконання завдань наказу РОВР у Кіровоградській області від 14.03.2019 №42 «Про заходи щодо забезпечення сталого функціонування водогосподарських організацій у 2019 році», а саме укладання договорів, пов'язаних із забором води на полив сільгоспугідь у 2019 році, розробку режимів роботи водних об'єктів та моніторинг їх дотримання, приведення до належного естетичного стану адміністративних будівель, виробничих баз, насосних станцій, гідротехнічних споруд та прилеглих територій, стан та перспективи використання нерухомого майна, яке обліковується на балансах водогосподарських організацій, зміни до структури РОВР у Кіровоградській області у відповідності до наказу ДВА від 1.04.2019 №207, проведення запланованих заходів до Всесвітнього дня води, Дня довкілля.

Окремо обговорювалось питання протипожежної безпеки на водогосподарських об'єктах, в зв'язку з початком пожежонебезпечного періоду та підведення підсумків тижня охорони праці.


26 квітня День пам’яті Чорнобильської трагедії

З нагоди 33-х роковин Чорнобильської катастрофи у обласному центрі відбулась громадська хода та покладання квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля», де пройшов мітинг на честь героїв-ліквідаторів, які ціною власного життя захистили майбутнє України. Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв, які загинули, рятуючи кожного з нас.

Участь у заходах до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії взяли представники РОВР у Кіровоградській області.


23 квітня в рамках заходів з відзначення Дня довкілля в Орхуському центрі екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського відбулася інформаційно-просвітницька платформа «Адаптація до глобальної зміни клімату в Україні», яка розрахована на студентську молодь – майбутніх фахівців-екологів та природознавців. Мета заходу - це підвищення рівню обізнаності стосовно глобальних змін клімату, вмотивувати сучасну молодь замислитися не тільки над проблемою кліматичних змін, а й над питаннями її вирішення, що надалі дасть змогу активно долучитися до збереження довкілля.

До виступів, інформаційних повідомлень та спілкування з молоддю були залучені науковці, керівники та спеціалісти Департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, Інституту сільського господарства Степу НААН, викладачі провідних вузів міста, представники громадських організацій екологічного спрямування ГО «ФЛОРА», ГО «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР».

До початку поливного сезону на Кіровоградщині залишились лічені дні.

Зрошення – це запорука високих врожаїв та незалежність сільськогосподарського виробництва від несприятливих погодних умов.

ТОВ «Украгроком», Олександрійський район, збільшило парк поливних машин ще на одну. Придбана нова дощувальна машина фронтальної дії «Фрегат», яка змонтована та налагоджена спеціалістами заводу-виробника, готова до роботи.

В поточному році планується придбати ще дві такі машини, таким чином на полях сільгосппідприємства буде працювати п’ять широкозахватних дощувальних машин, площа зрошення на міжгосподарській зрошувальній системі збільшиться до 850 га.

Для надійної роботи впродовж поливного періоду насосної станції, яка забезпечує забір води на зрошення, Олександрійським МУВГ виконаний ремонт напірного трубопроводу, водозабірної споруди та насосно-силового обладнання. Тож насосна станція та інженерна інфраструктура зрошувальної системи готові до роботи, чекають заявки від сільгоспвиробника.

Водогосподарники Кіровоградщини долучилися до проведення Всеукраїнського Дня довкілля!

Наводили лад на територіях поблизу водних об'єктів, на прибережних захисних смугах, водогосподарських спорудах та на територіях навколо виробничих баз.

Як маленькі струмочки стікають до річки, утворюючи повноводну водну артерію, так особистий приклад та участь кожного з нас в екологічних акціях - це внесок в велику справу збереження навколишнього природного середовища, для теперішнього та майбутніх поколінь.

19 квітня у Вінниці пройшло перше засідання нового прогресивного інструменту водного сектору для узгодження рішень - басейнової ради Південного Бугу.

Участь у засідання басейнової ради від Кіровоградської області прийняли начальник та заступник начальника РОВР у Кіровоградській області І.Житомирський, К.Гайдук, заступник генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» М.Романюк та представник ТОВ «Гідроенергоінвест» Є.Сенча.

Під час засідання обговорювались головні і першочергові завдання, які стоять перед басейновою радою, про плани управління річковими басейнами, про визначення масивів поверхневих вод річкового басейну Південного Бугу, наразі виділено 1106 масивів вод та проходить етап узгодження та уточнення даних. Головою басейнової ради В.Мокіним було запропоновано підвищити ефективність роботи секретаріату за допомогою сучасних Інтернет-сервісів та соціальних мереж.

З метою привернення уваги суспільства до необхідності збереження та відновлення річки, члени басейнової ради розглянули питання про щорічне відзначення Дня Південного Бугу - 22 травня.


Тільки командна робота дає вагомі результати.

Водогосподарські організації тісно співпрацюють з органами місцевої влади та громадськістю з питань дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища та збереження водних ресурсів.

Проведення заходів з благоустрою, утримання територій у чистоті та належному стані мінімізують негативний вплив на стан річок та якість води у них.

У квітні за ініціативою Кропивницького міжрайонного управлінням водного господарства спільно із Великосеверинівською сільською радою ліквідовано стихійне сміттєзвалище.

до ліквідації
після ліквідації

Якість води в річках впливає на якість життя. Регіональним офісом водних ресурсів у Кіровоградській області виконується програма моніторингу вод, запроваджена з 1 січня 2019 року. Відбір проб здійснюється на масивах вод де забирається вода для питних потреб населення щодобово в обсягах понад 100 м3 на добу.


Міжрайонними управліннями водного господарства РОВР у Кіровоградській області завершено виконання робіт на міжгосподарських зрошувальних системах з підготовки до поливного сезону 2019 року.

Станом на 01 квітня підготовлено 11 насосних станцій, відремонтовано 21 насосно-силовий агрегат, на зрошувальній мережі підготовлено 36,0 км трубопроводів та відремонтовано 48 гідротехнічних споруд.

Виконання зазначених заходів забезпечить надійну роботу міжгосподарських зрошувальних систем у поливному сезоні 2019 року.

На даний час з водокористувачами укладені договори про надання послуг пов’язаних із забором води із використанням водозабірних споруд водогосподарських організацій для поливу сільськогосподарських культур.29 березня, хоча Всесвітній День води вже минув, в водогосподарських організаціях продовжується виконання заходів з упорядкування водних об’єктів, прибережних захисних смуг. Так, працівниками Олександрійського МУВГ проведено розчищення та впорядкування територій навколо двох джерел, одне з яких розташоване біля дамби Войнівського водосховища, а інше в м. Олександрія в Байдаківському мікрорайоні.

Вже п’ять років поспіль, а саме 26 березня Регіональним офісом водних ресурсів у Кіровоградській області спільно з Орхуським центром екологічної інформації у Кіровоградській області проводяться заходи присвячені Всесвітньому Дню води, водних ресурсів.

Цього року тема дискусійної платформи була – «Вода для всіх». Головним завданням спікерів зустрічі було донесення інформації до молодого покоління, громадського суспільства про необхідність дбайливого ставлення до водних ресурсів та кроки влади в напрямку покращення стану вод, про сучасний стан довкілля і якість питної води.

В заході прийняли участь студенти середніх спеціальних навчальних закладів, науковці, представники органів виконавчої влади, громадських організацій, зацікавлені громадяни. Найбільше зацікавлення викликали теми запровадження басейнового принципу управління водними ресурсами та нової програми моніторингу вод, питання оцінки стану Кременчуцького водосховища за біологічними показниками, наявність в області червонокнижних водних рослин, якості води джерел централізованого та не централізованого водопостачання.

Наприкінці заходу було проведено оцінювання забрудненості вод та флешмоб – БЕРЕЖИ ВОДУ – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ!


25 березня працівниками Кропивницького МУВГ упорядковано два джерела, які розташовані за житловим масивом Новомиколаївка в м. Кропивницький та в районі міської лікарні №4, а саме прибрано територію та облаштовані місця для відпочинку.

До Всесвітнього Дня води міжрайонними управліннями водного господарства проведені різноманітні інформаційні заходи: круглі столи, перегляд тематичних фільмів, організація виставок дитячих малюнків, фотовиставок та участь у екологічних акціях, головна мета яких нагадати суспільству про важливість водних ресурсів у житті, привернути увагу до проблем якості води, раціонального використання і охорони вод від забруднення.

22 березня у дорадчому центрі Кропивницького МУВГ проведено тематичний круглий стіл, продемонстровані фільм та відеоролики про те, до чого призводить забруднення довкілля пластиком, як вирішується утилізація пластикових відходів, про заборону використання фосфатних миючих засобів, як головного чинника «цвітіння» поверневих вод.


Представлена до уваги і тематична виставка малюнків, підготовлена дітьми працівників управління, всі учасники конкурсу отримали нагороди.Активну участь у відзначенні Дня води - 2019 прийняло Олександрійське міжрайонне управління водного господарства, колектив якого разом з працівниками товариства «Фіш Фарм України» провели акцію по прибиранню сміття в прибережній захисній смузі Світлопільського водосховища на р. Бешка. В ході акції було зібрано та вивезено на утилізацію понад 30 мішків вживаного пластику і скла, які забруднювали річку Бешку, що є головною річкою на території шести сільських рад Олександрійського і Знам’янського районів, також було прибрано близько двох кілометрів берегової лінії водосховища.

Олександрійське МУВГ висловлює щиру вдячність за участь в акції колективу ТОВ «Фіш Фарм України» та родині Кривобокових, наймолодшому з яких Дані, в день свята виповнилось лише 3 роки і 3 місяці. Такий приклад дбайливого відношення до природи не може залишати нас байдужими, тож запрошуємо всіх прийняти участь в наступних акціях з нагоди Дня довкілля та Дня чистих берегів.


22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день водних ресурсів) (World Water Day).

Ідея проведення Всесвітнього дня води вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

І в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН запроваджений Всесвітній день водних ресурсів (резолюція № А/RES/47/193). Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошується Всесвітнім днем води, який починає відзначатися з 1993 року.

Щороку Всесвітній день водних ресурсів присвячується важливості прісної води в конкретній галузі діяльності людини. Тема Всесвітнього дня водних ресурсів в 2019 році – «Не залишаючи нікого осторонь».


У водогосподарських організаціях РОВР у Кіровоградській області згідно затверджених графіків і програм проходять навчання працівників робітничих професій з питань охорони праці, а серед водіїв – з безпеки дорожнього руху.

В процесі навчання працівники поновлюють свої знання з безпечних прийомів праці при експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв, обладнання, що працює під тиском, безпечної експлуатації насосних станцій, каналів, трубопроводів, інших гідротехнічних споруд у водогосподарських системах, безпечного застосування засобів малої механізації та виконання інших робіт підвищеної небезпеки.

Знання правил та безпечних прийомів праці є запорукою запобігання виникненню виробничого травматизму, пожеж, аварій та дорожньо-транспортних пригод.


21 березня керівники та спеціалісти відділів водних об'єктів, використання водних ресурсів та моніторингу вод РОВР у Кіровоградській області, заступник начальника та начальник відділу водних ресурсів Кропивницького МУВГ пройшли курси підвищення кваліфікації на тему «Екологізація господарської діяльності в басейні р.Південний Буг».

Курси проводили викладачі Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України.

Теми лекції, які були представлені на курсах, стосувались проблем природокористування, господарської та водоохоронної діяльності, фінансування водоохоронних заходів в басейні р. Південний Буг. Особливу увагу та зацікавленість слухачів викликала лекція «План управління річковим басейном. Завдання та заходи з інтегрованого управління водними ресурсами в басейні р. Південний Буг». Після лекцій пройшла тематична дискусія, кожен мав можливість поставити питання та під час обговорення отримати на нього відповідь.

19 березня, в рамках відзначання Всесвітнього дня води, спеціалістами відділу водних ресурсів Кропивницького МУВГ С.Носенко та Н.Рудою проведено просвітницький захід у НВО «Новомиргородська загальноосвітня школа I-III ступенів №3 - ДНЗ» на тему «ВОДА – ЕЛІКСИР ЖИТТЯ».

Під час заходу підведені підсумки конкурсу творчих робіт учнів 7-х класів, визначені переможці, учасники конкурсу нагороджені грамотами та заохочувальними подарунками.

Перегляд відеоролику «Річки України» привернув увагу дітей до краси, різноманіття та величі водного простору нашої країни.13 березня заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Катерина Гайдук прийняла участь в регіональному форумі «Інтеграція Цілей сталого розвитку на Кіровоградщині».

У фокус - групі «Екологія» була розглянута ціль «Чиста вода та належні санітарні умови», визначені проблеми пов’язані із водними ресурсами та намічені завдання для сталого економічного зростання, покращення життя населення Кіровоградської області з врахуванням нових підходів управління водними ресурсами.

Інформація для орендарів водних об'єктів щодо отримання дозволів на спеціальне водокористування.
5 березня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваленка С.П. відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

З першого питання про гідрометеорологічну ситуацію та забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків у весняний період 2019 року доповідав начальник РОВР у Кіровоградській області Ігор Житомирський.

Для здійснення постійного контролю та обміну інформацією щодо водогосподарської обстановки на річках та водоймах області налагоджені зв’язки з місцевими органами самоврядування, співпраця з обласним центром з гідрометеорології та територіальними органами ДСНС України у Кіровоградській області. Проведені обстеження гідроспоруд, визначено стан їх наповнення та вільні об’єми, ведеться постійний контроль за рівнями води на водних об’єктах.

З водогосподарською обстановкою в області на даний час можна ознайомитися за посиланням Водогосподарська обстановка.


26 лютого заступник начальника РОВР у Кіровоградській області Олександр Бойко прийняв участь у інструкторсько-методичному занятті, яке проходило в управлінні з питань цивільного захисту облдержадміністрації, з представниками обласних спеціалізованих служб з питань підготовки до комплексної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки в Кіровоградській області щодо виконання заходів з питань цивільного захисту.

На занятті було розглянуто питання про керівні документи щодо проведення відповідної комплексної перевірки, порядок та форма їх відпрацювання.


На насосних станціях зрошувальних систем Олександрійського міжрайонного управління водного господарства продовжується підготовка до поливного сезону 2019 року, проводиться ремонт та обслуговування насосно-силових агрегатів для забезпечення їх безперебійної та надійної роботи.

20 лютого представники РОВР у Кіровоградській області взяли участь у заході, який проходив в обласному центрі до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, 5-тої річниці трагічних днів, масового розстрілу активістів Майдану в Києві.

Присутні запалили лампадки біля пам'ятної дошки Герою України Віктору Чміленку та біля пам'ятного знаку зі світлинами загиблих Героїв Небесної Сотні на центральній площі міста.

18 лютого фахівцями РОВР у Кіровоградській області проведено обстеження р.Велика Вись на території Панчівської сільської ради Новомиргородського району з метою формування екологічного запиту, для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, проведення заходів з покращення екологічного стану річки та ліквідації підтоплення житлових будинків, садиб с.Панчево.

За рахунок коштів місцевого бюджету вже розпочаті роботи по розчистці русла р. Велика Вись.

Виконання даного природоохоронного заходу дасть можливість запобігти та мінімізувати збитки під час проходження весняного водопілля та паводків для мешканців села, будинки яких розташовані уздовж річки.


Олександрійським МУВГ на насосній станції Головківської зрошувальної системи у лютому продовжується виконання робіт з підготовки до поливного сезону 2019 року, проводиться ремонт насосно-силового обладнання.


8 лютого начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Ігор Житомирський, як начальник спеціалізованої служби водного господарства цивільного захисту області, та заступник начальника Олександр Бойко, як начальник штабу цивільного захисту організації, взяли участь у нараді з підведення підсумків діяльності у сфері цивільного захисту Кіровоградської області у 2018 році.

На нараді були присутні голова Кіровоградської обласної адміністрації Сергій Кузьменко, голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, керівний склад Управління ДСНС України в області та підпорядкованих підрозділів, керівники силових структур області, відповідальні особи за напрямок роботи з питань цивільного захисту виконавчих органів.

Особлива увага на зборах була приділена питанню готовності сил цивільного захисту області до дій за призначенням в складних умовах осінньо-зимового періоду, підготовці до пропуску повені та льодоходу.


Наразі для водогосподарських організацій області вкрай важливим та актуальним є питання отримання пільг на сплату податку на земельні ділянки, що перебувають у користуванні організацій, на яких розташовані водогосподарські об’єкти.

8 лютого начальник Олександрійського МУВГ зустрічався з головою Мошоринської сільської ради Знам'янського району з питання отримання пільги на сплату земельного податку на земельну ділянку, на якій розташована частина Світлопільського водосховища.

12 лютого на засіданні чергової сесії сільської ради буде розглянуте зазначене питання.


5 лютого заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Катерина Гайдук взяла участь у засіданні круглого столу на тему «Проблеми збереження природних ресурсів, екології та утилізації сміття. Комплекс комунальних послуг», який пройшов у Державному навчальному закладі «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації».

У своєму виступі проінформувала учасників заходу про зміни, які відбуваються в управлінні водними ресурсами, в зв'язку з впровадженням системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, про розроблення та виконання планів управління річковими басейнами.

В роботі круглого столу прийняли участь представники відомств, які відповідають за екологічний напрямок роботи, а також представники органів місцевого самоврядування, сільських, міських та селищних рад Кропивницького, Знам'янського, Новомиргородського, Олександрійського, Гайворонського районів, міст Кропивницький та Олександрія.


2 лютого, кожного року країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі і Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Тема цього року – водно-болотні угіддя та зміна клімату.

У Кропивницькому МУВГ проведено просвітницький захід щодо цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети.

Водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення. Вони відіграють дуже важливу роль в екосистемі, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин, допомагають зменшити вплив повеней, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату, тому заслуговують на охорону і збереження.


25 січня в Регіональному офісі водних ресурсів у Кіровоградській області пройшла нарада за участю керівників водогосподарських організацій області з питань формування вартості послуг на 2019 рік, пов’язаних із забором води на полив з використанням водозабірних споруд управлінь. Також під час наради обговорювався стан готовності державних зрошувальних систем до роботи у поливний сезон, хід підписання протоколів-намірів з сільгоспвиробниками.


Підготовка до пропуску повені 2019 року водогосподарськими організаціями області здійснюється у порядку визначеному наказами Держводагентства України від 14 січня 2019 року №14 та РОВР у Кіровоградській області від 14 січня 2019 року №19 «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2019 році», якими затверджено План дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році на водних об’єктах.

Планом дій передбачається забезпечення стабільної роботи водогосподарських об’єктів, готовності сил та засобів до роботи під час пропуску льодоходу, повені та паводків, визначення відповідальних працівників за дотриманням режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем та нагляд за їх технічним станом, надання оперативної інформації до Кризового центру Держводагентства, обласній комісії з питань надзвичайних ситуацій, управлінню з питань цивільного захисту Кіровоградської облдержадміністрації, управлінню ДСНС України в Кіровоградській області.

Співпраця з територіальними органами ДСНС України здійснюється у відповідності з планом взаємодії, затвердженим спільним наказом РОВР у Кіровоградській області та управлінням ДСНС України в Кіровоградській області від 24 листопада 2017 року №311/50.

Для прийняття управлінських рішень та оперативного реагування на надзвичайні ситуації переглянуто та затверджено склад аналітично-диспетчерського центру РОВР. Переглянуто та внесено зміни у списки диспетчерських служб міжрайонних управлінь.

Налагоджено співпрацю щодо обміну інформацією з аналітично - диспетчерськими центрами РОВР у Черкаській області та Миколаївській областях, БУВР Південного Бугу.

Узгоджено та затверджено перелік обміну інформаційними даними між РОВР у Кіровоградській області та обласним центром з гідрометеорології.

Диспетчерськими службами водогосподарських організацій області налагоджені зв’язки з місцевими органами самоврядування стосовно надання оперативної інформації про водогосподарську обстановку на річках та водоймах області.

Схема взаємодії установ та організацій при виникненні надзвичайних
ситуацій на водогосподарських об'єктах Кіровоградської області

Як показав аналіз проходження високих вод у попередні роки, найбільш небезпечною ділянкою, де формувалися великі об’єми паводкових вод, є верхів’я басейну Інгул.

Також особлива увага приділяється організації пропуску повені в містах Долинська, Помічна та Хмельницькому районі м. Світловодськ, які зазнають підтоплення ґрунтовими водами, рівень яких значно підвищиться у період повені.

Визначено потенційно - небезпечні ділянки місць можливого утворення льодових заторів, на які необхідно звернути увагу при проходженні високих паводкових вод та скресанні льоду.

Водогосподарські організації долучились до подолання наслідків негоди, яка пройшла 11 і 12 січня по території Кіровоградської області та сусідніх областей. В області у зв’язку із різким ускладненням погодних умов з метою попередження виникнення ускладнень дорожнього руху, з 15:00 11 січня вводилось обмеження руху для усіх видів транспорту.

Наразі, технікою міжрайонних управлінь водного господарства здійснюється розчистка доріг до водогосподарських об’єктів, територій виробничих баз, насосних станцій.
Розпочався прийом звітів про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна)

РОВР у Кіровоградській області повідомляє про те, що згідно з вимогами пунктів 1.4, 1.9 Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 р. №78 (далі - Наказ), фізичні та юридичні особи, діяльність яких підлягає державному обліку водокористування зобов’язані не пізніше 01 лютого 2019 року подати у відділ використання водних ресурсів та моніторингу вод РОВР у Кіровоградській області «Звіт про використання води» за формою № 2ТП-водгосп (річна) за 2018 рік.

При подачі звіту, згідно із пунктами 1.10, 1.15 Наказу, водокористувачі повинні надати:

• протоколи результатів хімічних аналізів води у разі скиду зворотних вод у водні об’єкти та/або у каналізаційні системи (не менше 1 аналізу за квартал для кожного випуску зворотних вод);

• дозвіл на спеціальне водокористування та нормативний розрахунок водокористування та водовідведення (за наявності);

• перелік вторинних водокористувачів з інформацією щодо об’ємів води переданої їм та прийнятих від них стоків (у разі передачі води вторинним водокористувачам);

• пояснення до звіту (у випадку зміни об’ємів забору/скиду води, кількості скинутих забруднюючих речовин та інших показників порівняно із попереднім роком).

Просимо водокористувачі, для уникнення помилок при складанні звіту, обов’язково провести звірку із підприємством, що здійснює подачу води, щодо фактичних об’ємів переданої та прийнятої води (у разі забору води від інших водокористувачів).

Увага! Внесено зміни у заповненні звіту для водокористувачів, які подають воду для питних та санітарно-гігієнічних потреб населенню - вводиться додатковий рядок.

Консультації за телефоном 0 (522) 24-48-30.

«Звіт про використання води» за формою № 2ТП-водгосп (річна) повинен бути заповнений чітко, розбірливо та без виправлень.

Додатково нагадуємо, що дані щодо об’ємів води (крім рядка 3 таблиці 3 звіту) та графи 9-19 таблиці 2 Звіту зазначаються із округленням до одного знаку після коми.

Також, повідомляємо про те, що порушення особами правил ведення державного обліку вод, відповідно до статті 110 Водного кодексу України, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Не надання «Звіту про використання води», згідно із статтею 55 Водного кодексу, є підставою для органу, що видав дозвіл на спеціальне водокористування, звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання дозволу.


Олександрійським МУВГ для забезпечення стабільної роботи Головківської зрошувальної системи та виконання договірних зобов'язань щодо надання платних послуг пов’язаних із забором води на полив з використанням водозабірних споруд управління, виконуються ремонтні роботи напірного трубопроводу та водозабірної споруди за рахунок коштів Державного фонду розвитку водного господарства.

Зрошувальна система введена в експлуатацію у 1990 році, за час експлуатації напірний металевий трубопровід, із-за відсутності катодного захисту вражений корозією.

За кошти спеціального фонду Олександрійського міжрайонного управління водного господарства виготовлений робочий проект на виконання ремонтних робіт на суму 34,8 тис. грн.

До початку поливного сезону 2019 року планується закінчити виконання ремонтних робіт, що дасть можливість збільшити поливні площі на зрошувальній системі до 851 га, при умові придбання за рахунок коштів сільгоспвиробника ТОВ «УкрАгроКом» трьох нових сучасних дощувальних машин.


Крім того, на насосній станції Головківської зрошувальної системи проводиться підготовка до поливної кампанії 2019 року, розпочата ревізія запірно-регулюючої арматури та ремонт насосно-силового обладнання.

21 грудня - в басейні Південного Бугу створено басейнову раду. Установчі збори з формування басейнової ради Південного Бугу відбулись в м.Вінниця, участь у заході взяли начальник РОВР у Кіровоградській області І.Житомирський, заступник начальника РОВР у Кіровоградській області К. Гайдук.

До басейнової ради увійшло 49 представників із різних галузей: водокористувачі, представники науки та освіти, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах басейну Південного Бугу, посадові особи центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з семи областей України - Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Київської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської


20 грудня пройшло засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України.

«Водогосподарською галуззю у 2018 році виконувалися визначені Урядом завдання, зокрема, впроваджувалися європейські підходи в управління водними ресурсами», - інформувала Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, проводячи на Хмельниччині засідання колегії.

«Інституційні зміни у водній сфері вже відбулися, зокрема, утворено сучасні басейнові управління та регіональні офіси водних ресурсів. Започаткували роботу демократичної європейської платформи для узгодження необхідних водних питань - басейнові ради. Відкрили реальний доступ до інформації про якісний стан води, раніше для пересічного громадянина ця інформація була недоступною. Розпочали державний облік поверхневих вод - водний кадастр. Адже, кожна прогресивна держава має володіти достовірною інформацією про наявність водних ресурсів, для ефективного управління ними. Вже є детальна інформація про річки, довжиною понад 10 км. Але це тільки початок. Найближчим часом планується доповнення інформацією про водосховища, водогосподарські об'єкти та ін. Дозволи на спецводокористування виводяться в площину прозорості, розроблена тестова версія Е-дозволу», - продовжувала Ірина Овчаренко.

У рамках засідання колегії Держводагентства розглядалися питання діяльності управлінь каналів, що забезпечують подачу води, як у маловодні регіони, так і на потреби зрошення. Зокрема, за останні 4 роки кількість поданої води для потреб зрошення збільшилась на 400 млн. куб. м.

«Цього року ми маємо рекорд із забору води на зрошення. Так, у 2018 році він становив майже 1,6 млрд. куб.м води», - зазначив заступник директора департаменту водного менеджменту Держводагентства Вячеслав Розгон.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області участь у засіданні колегії прийняв начальник Ігор Житомирський.


19 грудня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Регіональний офіс водних ресурсів у Кіровоградській області представив заступник начальника Олександр Бойко.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій і подій, здійснення ефективного нагляду, контролю за станом цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки на території області був представлений та затверджений план роботи обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Затверджений перелік 477-ми потенційно небезпечних об’єктів на 2019 рік, керівникам даних об’єктів було доручено встановити дієвий контроль за виконанням основних вимог у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Крім того, затверджений план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році.


18 грудня у м. Нова Каховка було створено Басейнову раду нижнього Дніпра.

До басейнової ради увійшло 60 представників із різних галузей: водокористувачі, представники науки та освіти, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах суббасейну Нижнього Дніпра, посадові особи центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з восьми областей України.

Головою басейнової ради обрано Брагінця Ігоря Васильовича, члена ради громадської спілки «Аграрний союз України» та члена громадської ради при Держводагентстві.

Заступником голови басейнової ради обрано Андрієнка Ігоря Олеговича, начальника Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра.

Басейнова рада нижнього Дніпра стане консультативно-дорадчим органом, який напрацьовуватиме шляхи вирішення екологічних проблем у межах суббасейну Нижнього Дніпра.

Суббасейн Нижнього Дніпра охоплює територію Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Харківської, Донецької та Полтавської областей.

Від Кіровоградської області до складу Басейнової ради нижнього Дніпра увійшли: Кушко А. В. - начальник КП "Долинське міське комунальне господарство" при Долинській міській раді, Заблоцький І. Л. - технічний директор ТОВ "УкрАгроКом», Лавренчук Л. М. - інженер з ОНПС ТОВ "Олександрійський цукровий завод", Кальченко В. М. - радник голови Кіровоградської обласної ради, Коломійцев А. О. - голова Приютівської ОТГ, Ковтунов О. В. - директор департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА, Осокіна А. П. - голова ГО "ЕКО ЛІГА ЦЕНТР", Гайдук К. І. - заступник начальника РОВР у Кіровоградській області, Бойко О.Т. - заступник начальника РОВР у Кіровоградській області, Кіровоградська обласна організація товариства меліораторів та водогосподарників України.


14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Представники колективу РОВР у Кіровоградській області взяли участь у церемонії вшанування подвигу ліквідаторів – «чорнобильців», яка пройшла у Кропивницькому біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля».

За роки, що минули, люди всього світу пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням мирного атому. Незмінним залишається лише одне – повага і вдячність героям, які закрили собою людство від атомного лиха. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати тих, завдяки кому сьогодні живемо.

Кропивничани низько схилили голови перед усіма, хто пішов в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті.


Оголошується відкриття Всеукраїнського тижня права

На виконання п.2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», наказу Державного агентства водних ресурсів України від 28 вересня 2018 № 738 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» затверджено план заходів Державного агентства водних ресурсів України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права.

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.


З 4 по 6 грудня відповідно до графіка навчання працівників водного господарства в дорадчому центрі РОВР У Кіровоградській області відбулися навчання і перевірка знань з питань охорони праці інженерно-технічних працівників водогосподарських організацій області. Підвищили кваліфікацію 60 посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій РОВР у Кіровоградській області та управління каналу «Дніпро-Інгулець».

Проводили навчання фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства доценти кафедри управління водними ресурсами та охорона праці В.Сторчак, А.Стовбун та головний спеціаліст відділу енергоефективності, охорони праці та господарського забезпечення Держводагентства О.Лісовська.
4 грудня керівники водогосподарських організацій Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області прийняли участь у засіданні ради регіонального розвитку Кіровоградщини, яка відбулася під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка.

У форумі приймали участь народні депутати, голова обласної ради, голови райдержадміністрації, керівники міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад, депутати місцевих рад усіх рівнів, керівники закладів та провідних підприємств області.

На засіданні були окреслені пріоритетні напрямки економічного та соціально-культурного розвитку Кіровоградщини. Основна увага приділялась впровадженню реформ, це – децентралізація, освітня реформа, зміни в галузі охорони здоров’я, питання соціального захисту населення.

Було зауважено, що керівники органів державної влади та місцевого самоврядування у своїй роботі повинні орієнтуватись на думку людей, якими вони опікуються. Такі форуми намічено провести у всіх регіонах Кіровоградщини, порадитись з людьми та визначити першочергові завдання на найближчі роки, які будуть систематизовані і відображені у перспективних планах роботи.


28 листопада начальник РОВР у Кіровоградській області І.Житомирський прийняв участь у засіданні робочої групи обласної державної адміністрації по розгляду, формуванню та затвердженню переліку природоохоронних об’єктів, які будуть фінансуватися за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2019 році.


27 листопада начальник Кропивницького МУВГ Руднік Я. Є. прийняв участь у виїзній нараді по уточненню плану природоохоронних заходів міської ради м.Кропивницький, які будуть виконуватися за рахунок коштів міського бюджету у 2019 році.

Були обстежені об’єкти, які плануються включити в перелік природоохоронних заходів:

- ділянка р. Біанка, біля джерела Святого Даниїла та ділянка р.Созонівка, мікрорайон Лелеківка (відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок);

- природне джерело питної води в районі вулиці Бєляєва м.Кропивницький (облаштування джерела та проведення благоустрою прилеглої території).
21 листопада представники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області взяли участь у мітингу з нагоди відзначання Дня Гідності та Свободи, вшанування пам'яті учасників Революції Гідності, які загинули у 2014 році за демократичні цінності, національні інтереси і європейський вибір України.

Разом з керівниками області, міста, громадськістью, учнями та студентами поклали квіти до пам'ятної дошки Герою України Віктору Чміленку та до пам'ятного знаку зі світлинами Героїв Небесної Сотні.

На честь Героїв Небесної Сотні прозвучав Гімн України та були запалені лампадки. Пам'ять усіх загиблих за незалежність держави вшанували хвилиною мовчання.
15 листопада відбулося засідання колегії Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області.

Розглядалось актуальне питання реформування водогосподарської галузі відповідно до впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, начальник РОВР у Кіровоградській області І.Житомирський в своєму виступі акцентував увагу на основних аспектах роботи в сучасних умовах, докладно зупинився на питаннях, які піднімались на колегії Державного агентства водних ресурсів.

В свою чергу начальники міжрайонних управлінь водного господарства інформували про перспективи організації роботи управлінь при впровадженні басейнового принципу управління водними ресурсами, про результати роботи з місцевими органами виконавчої влади та сільгоспвиробниками щодо визначення площ підготовки та об’єктів зрошувальних систем, які будуть задіяні у роботі у 2019 році, про заходи щодо забезпечення сталого функціонування міжрайонних управлінь водного господарства.


Також на колегії були розглянуті питання визначення пріоритетів діяльності організацій на 2019 рік, змін в законодавстві щодо функціонування ринку електричної енергії, виконання заходів для зміцнення внутрішнього фінансового контролю в водогосподарських організаціях з метою недопущення росту дебіторської та кредиторської заборгованості, дотримання цільового та ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення збереження державного майна.

Станом на 1 листопада 2018 року на спеціальні рахунки водогосподарських організацій надійшло 5,0 млн.грн., що дало можливість проводити поточні ремонти та ремонтно-доглядові роботи на водогосподарських об’єктах області.

На насосній станції Новоукраїнської зрошувальної системи Кропивницького МУВГ виконуються роботи з ревізії запірно-регулюючої арматури та підготовки її для фарбування.

Власними силами в Кропивницькому МУВГ проводиться ремонт автомобіля Краз.


На базі Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області проведене технічне обслуговування трансформатора типу ТМГ №ТП 674.


На виробничих базах та міжгосподарській зрошувальній мережі Олександрійського МУВГ триває виконання ремонтно-доглядових робіт.
6 листопада предствники Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області та міжрайонних управлінь водного господарства прийняли участь у відкритті XVІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE-2018»

Ознайомились з експозиціями спеціалізованої виставки AQUA UKRAINE на якій представлене обладнання, технологій і матеріалів, які використовуються у сфері водопостачання та водовідведення, у водопідготовці, обробці води і стоків.

У рамках виставки прийняли участь у науково-практичній конференції «Вода та довкілля», яка була організована у вигляді трьох панельних дискусій і слугувала платформою для комунікації професіоналів водної сфери - як українських, так і представників Польші, Угорщини та Франції.

Під час проведення конференції представники державних, громадських та наукових установ висвітлювали питання щодо інтегровананого управління водними ресурсами річкового басейну, імплементації Україною Водної Рамкової Директиви ЄС.


2 листопада на території бази Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області проведені щорічні електротехнічні випробування:

- вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей і устаткування;

- перевірка ізоляції силових кабелів, електропроводок, електроапаратів та іншого електрообладнання напругою до та вище 1000 В;

- випробування силового трансформатора потужністю 160 кВа.Проведення вегетаційних поливів сільськогосподарських культур поливної кампанії 2018 року, завершено. Роботу насосних станцій, які не забезпечують забір води на вологозарядкові поливи, зупинено.

Спеціалістами міжрайонних управлінь водного господарства проведено обстеження технічного стану гідромеханічного та енергетичного обладнання, складені дефектні акти, визначені обсяги робіт для забезпечення працездатності насосних станцій у наступному поливному сезоні.

На насосних станціях розпочали ревізію та ремонт насосно-силового обладнання, запірно-регулюючої арматури.

Міжрайонними управліннями водного господарства впродовж вересня-жовтня в ході виконання заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період були виконані:

Олександрійським МУВГ проведено ремонт системи опалення бази управління, що забезпечить її надійну та безаварійну роботу впродовж опалювального періоду.

Також для забезпечення надійної експлуатації у зимовий період побутового приміщення на території насосної станції Придніпровської зрошувальної системи, проведено ремонт покрівлі.

Кропивницьким МУВГ виконаний поточний ремонт адміністративної будівлі на базі управління, що забезпечить надійну експлуатацію та збереження тепла в зимовий період.


Кропивницьким МУВГ на виконання природоохоронних заходів передбачених Програмою охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградські області виконується розчистка русла річки Кам’янка в межах Новомиколаївської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області.

Фінансування здійснюється за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду.

Розчистка русла річки Кам’янка покращить її екологічний стан та захистить від підтоплення населений пункт.


До 15 жовтня в водогосподарських організаціях завершене переведення автотранспортних засобів та техніки на зимові умови експлуатації та зберігання.


Кропивницьким МУВГ продовжується виконання земляних робіт по розчистці ставка в с.Тишківка Новомиргородського району, виконання даного заходу дасть можливість покращити екологічний стан водного об’єкта.


У вересні-жовтні Кропивницьким МУВГ виконані роботи по поточному ремонту будівлі насосної станції Новгородківської зрошувальної системи.


Розпочато формування Басейнової ради Нижнього Дніпра


20 вересня Кропивницьке МУВГ продовжує роботи по упорядкуванню та відновленню джерел, так було розчищено та облаштовано два джерела на території Великосеверинівської ОТГ Кіровоградського району.
За ініціативою Держводагентства колективи Кіровоградського обласного управління водних ресурсів долучились до масштабної екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day), яка проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу.

Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів, тому захід з прибирання узбереж набуває з кожним роком все більшої популярності.

Працівники Олександрійського МУВГ прибирали узбережжя річки Березівка в межах міста Олександрія. Крім того. до участі в акції були залучені учні екологічного гуртка Новопразького будинку дитячої творчості, які разом прибирали береги річки Бешки в Олександрійському районі.


Колективи Кропивницького МУВГ та облводресурсів в рамках екологічної акції підтримали ініціативу «Я прибрав. Черга за тобою!». Прибирали прибережну захисну смугу уздовж річки Мамайка та навколо ставка на річці Кандаурівські води, які розташовані на території Великосеверинівської сільської ради Кіровоградського району.


23 серпня згідно розробленого Плану заходів з відновлення джерел та витоків річок у 2018 році, Кропивницьке міжрайонне управління водного господарства облаштувало витік річки Питовня, що знаходиться на північній околиці с.Мар’ївка Новомиргородського району, встановивши інформаційний знак.


Також було упорядковано два джерела в долині річки Гептурка (в балці Грушевий Яр та Майданиковий Яр), біля с.Турія Новомиргородського району. Русла обох джерел та територію навколо очистили від побутового сміття, вирубали чагарник, обкосили прилеглу територію від бур’янів.


Водогосподарники мають надію, що показують приклад місцевим жителям дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, а саме до маленьких джерел, адже з них все починається, тому вони і мають таку символічну назву – Джерело.


21 серпня в.о. начальника облводресурсів Олександр Бойко взяв участь у нараді з питань охорони праці, яка відбулась в Управлінні Головного Каховського магістрального каналу під головуванням заступника Голови Держводагентства Павла Гвозденка.

Під час наради особлива увага приділялась питанню обставин, що призводять до виробничого травматизму у водогосподарській галузі. Основними причинами виробничого травматизму є неналежне виконання працівниками посадових інструкцій та вимог інструкцій з охорони праці за професіями та видами робіт, порушення правил дорожнього руху, неякісне проведення цільових інструктажів, особиста необережність потерпілих, технічно несправний стан устаткування та ін.

Тому велике значення щодо попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань має аналіз причин і розробка заходів щодо їх усунення.


Кропивницьким МУВГ розпочато виконання земляних робіт по очистці ставка в с. Тишківка Новомиргородського району, який за час свого існування повністю замулився, заріс трав’янистою рослинністю та очеретом.

Виконання даних заходів дасть можливість захистити від підтоплення садиби, які розташовані поряд зі ставком та покращить екологічний стан водного об’єкта.

Вартість робіт по очистці складає 362,5 тис.грн. Роботи виконуються екскаватором драглайн ЕО-3211Д.


Кропивницьке МУВГ проводить благоустрій території навколо насосної станції Приміської зрошувальної системи, після закінчення виконання поточного ремонту напірного трубопроводу зрошувальної мережі.

У Кіровоградському облводресурсів проводиться чергова атестація робочих місць за умовами праці для визначення права працівників на пільгове пенсійне забезпечення та пільги і компенсації за роботу в шкідливих, важких виробничих умовах та за особливий характер праці.

Постійно діючою атестаційною комісією визначено, що атестації за умовами праці підлягають робочі місця лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, де проводять вимірювання показників якості води та грунтів. Під час проведення вимірювань використовуються хімічні речовини, які відносяться до токсичних речовин 1-3 класу небезпечності для людей.

Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища проводились державною установою «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».


Олександрійське міжрайонне управління водного господарства забезпечує виконання договірних зобов’язань з надання послуг пов’язаних із забором води для поливу сільськогосподарських культур.

ТОВ ”УкрАгроКом” в Олександрійському районі у 2017 році придбало широкозахватну дощувальну машину американського виробництва, у 2018 році – вітчизняну дощувальну машину фронтальної дії ”Фрегат”, якими здійснюють полив кукурудзи. Впродовж вегетаційного періоду державною насосною станцією Головківської зрошувальної системи було забрано на полив 818,9 тис. м3 води.

На фотографіях можливо порівняти кукурудзу на поливному полі та без поливу в цьому ж товаристві.

Інформуємо про початок формування складу басейнових рад Дніпра та Південного Бугу.

Повідомлення!

За формування складу басейнових рад та їх функціонування визначено такі підрозділи Держводагентства:

управління водних ресурсів – за координацію діяльності басейнових рад;

відділ зв’язків з громадськістю та документообігу – за висвітлення на офіційному веб-сайті Держводагентства у розділі «Басейнові ради» інформації щодо утворення та роботи басейнових рад.

Відповідальними за підготовку зборів представників заінтересованих сторін, формування складу басейнових рад, організацію та проведення їх засідань - басейнові управління водних ресурсів (далі –БУВР) в межах зони їх діяльності.

Відповідно до Типового положення про басейнові ради запропоновано наступний алгоритм формування складу та функціонування басейнових рад.

1. Визначення відповідального органу та осіб в межах району річкового басейну. В межах району річкового басейну відповідальним органом визначено басейнове управління водних ресурсів.

2. Оголошується реєстрація кандидатур у члени басейнової ради.

3. Надання кандидатур здійснюється шляхом подання форм заяв разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє, згідно запропонованого зразку.


Заповнені форми заяв до членів басейнової ради надсилати на адресу відповідного БУВР.

Кандидатури у члени басейнової ради можуть надаватись заінтересованими сторонами, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, за галузевим принципом, а також принципом рівного територіального представництва впродовж 30 календарних днів з моменту оприлюднення інформації щодо відповідальних структурних підрозділів за підготовку зборів представників заінтересованих сторін.

Виходячи з того, що кандидатури надаються за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва (пункт 14 Типового положення), заінтересовані сторони надають кандидатури лише у своїй галузі (наприклад, громадські об’єднання) надають кандидатури лише тих, хто представлятиме громадські об'єднання. При цьому є можливим щоб кандидат постійно працював у іншому місці. Але якщо його кандидатуру надала громадське об'єднання, – у басейновій раді він має представляти саме громадське об'єднання).

Враховуючи пункти 10 та 12 Типового положення та виходячи з того, що район річкового басейну розташований на території декількох областей, кандидатури у склад басейнової ради надаються за такою схемою:

Заінтерес. сторона Область Промисло-вість Сільське господар-ство ЖКГ Наука, освіта тощо Громадські об’єднання Громадські об’єднання ЦОВВ Місцеві ОВВ Органи місцевого самоврядування
1
2
3
4
5

Органи, які призначають своїх представників, підприємства, установи, організації або об’єднання, які надають кандидатури до складу басейнової ради, мають зазначити ПІБ кандидата та заінтересовану сторону, яку цей кандидат представлятиме. Один суб’єкт може надавати 1 і більше кандидатур.

Згідно з пунктами 10 та 12 Типового положення у випадку висування двох і більше кандидатур від одного органу, підприємства, установи, організації або об’єднання, вибір представника здійснюється шляхом рейтингового голосування. По кожній галузі, у якій перевищено «квоту», рейтингове голосування відбувається окремо: громадські об’єднання визначаються з-поміж громадських об’єднань, промисловість з-поміж промисловості тощо. Кандидати, що вийшли переможцями рейтингового голосування, потрапляють в «квоту» області, решта кандидатів та/або заінтересовані сторони яких вони представляють (за згодою) зараховуються до тематичної фокус-групи. До обов’язків члена басейнової ради додається постійне інформування та робота зі своєю галузевою фокус-групою в області протягом строку дії повноважень члена басейнової ради.

Детальніше щодо формування басейнових рад можна ознайомитись за посиланням - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0231-17.

Повідомлення про проведення зборів представників заінтересованих сторін для формування складу басейнової ради буде оприлюднено не пізніше ніж за 15 робочих днів до проведення зборів на офіційному веб-сайті Держводагентства та відповідного БУВР.


В липні місяці водогосподарськими організаціями Кіровоградського облводресурсів проводилися ремонтно-доглядові роботи на державних насосних станціях, міжгосподарській зрошувальній мережі та виробничих базах управлінь.

Кропивницьким МУВГ проведено поточний ремонт напірного трубопроводу міжгосподарської мережі Новгородківської зрошувальної системи. Зрошувальна система введена в експлуатацію у 1974 році, розташована на території Новгородківського район. Роботи проведені власними силами управління. Оперативне виконання ремонтних робіт дозволило вчасно забезпечити договірні зобов’язання про надання послуг пов’язаних із забором води для поливу сільськогосподарських культур.

Олександрійським МУВГ проведено поточний ремонт насосно-силового агрегату №4 на насосній станції Головківської зрошувальної системи в Олександрійському районі. Виконання ремонту дало змогу безперебійно працювати насосній станції, яка забезпечує полив сільськогосподарських культур на площі 480 га. В порівнянні з минулим роком насосною станцією забрано води на полив майже в 2 рази більше, що складає 737,8 тис.м3.


Олександрійським МУВГ проводиться ремонт бетонозмішувача на базі автомобіля КАМАЗ, 1992 року випуску. Роботи проводяться власними силами управління. Бетонозмішувач буде використовуватися для виконання ремонтних робіт на міжгосподарській мережі та надання платних послуг.


Впродовж липня проводились доглядові роботи на територіях виробничих баз та насосних станцій, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій, з метою утримання їх в належному естетичному вигляді.


24 липня в Кіровоградському облводресурсів проведено нараду за участю начальника управління І.Житомирського, завідувача сектора в Кіровоградській області Держводагентства І.Тарасенко, заступника начальника облводресурсів К.Гайдук, начальників відділів водних ресурсів МУВГ, фахівців відділу водних ресурсів облводресурсів.

На нараді обговорено практичне застосування нових нормативно-правових актів, вимоги до розроблення режимів роботи водних об’єктів, питання орендної плата за водні об’єкти, що надаються в користування на умовах оренди, порядок сплати, повернення невірно зарахованих коштів, визначення статусу затоплених кар’єрів, про розроблення нормативів водокористування.


10 липня 2018 року начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ігорь Житомирський та начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Василь Вольф прийняли участь в нараді Світловодської районної державної адміністрації, щодо змін чинного законодавства в частині укладення договорів оренди та сплати податків за спец водокористування. В ході наради Ігорем Житомирським та Василем Вольфом були надані роз’яснення стосовно користування водними об'єктами на умовах оренди, а саме:

- водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою;

- водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом;

- орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо);

- умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об'єктів визначаються у договорі оренди;

- сплата орендної плати за водний об'єкт не звільняє від сплати орендної плати за земельну ділянку під цим об'єктом;

- надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта.

Крім того, були обговорені права та обов'язки водокористувачів, право на здійснення спеціального водокористування та підстави для його припинення. Також учасникам наради були надані рекомендації щодо підготовки повного пакету документів, які нададуть можливість продовження строку оренди після закінчення терміну його дії.

В Україні 7 липня 2018 року відзначалося свято «День Дніпра». Наймасштабніший екологічний захід – «День Дніпра-2018» відбувався в м.Києві, проходив під гаслом «Чистий Дніпро починається з тебе» та мав за мету пропагування бережливого ставлення до річок України.

Від Кіровоградського облводресурсів на фотоконкурс «Дніпро різноманітний» були відправлені роботи Артема Годорожи, які посіли 2 місце. Прийняли участь у конкурсі на кращий малюнок «Мальовничий Дніпро» школярі НВО№6 м.Кропивницький Привалова Катерина та Маламур Артем , а також учениця ЗШ І-ІІІ ступенів №30 Кривонос Аліна, які нагороджені сертифікатами за участь та пам’ятними медалями. Вітаємо!!!!

За проведенням заходу бажаючі мали можливість спостерігати завдяки прямій трансляції в онлайн-режимі.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко зауважила, що «Ми повинні берегти богом дане нам багатство …, змінюватись щоб досягти доброї якості води у Дніпрі… Зберігати, відновлювати водні ресурси щоб передати їх чистими прийдешнім поколінням» та навела прості правила для досягнення мети від елементарного поводження на природі - до відмови від пральних засобів із використанням фосфатів або фосфонатів.

Чиста вода у річках починається з тебе! Пам’ятайте про це!03 липня 2018 року начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів на запрошення Знам’янської районної державної адміністрації прийняв участь у нараді з питань використання водних об’єктів на території району.

Також у нараді брали участь директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ковтунов О.В., начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Вольф В.Л., начальник відділу водних ресурсів Лисенко І.В., заступник голови районної ради Молодченко Д.М.

В результаті проведеної наради було напрацьовано спільні дії щодо використання водних об’єктів та водних ресурсів на території району та участь у цьому всіх зацікавлених сторін відповідно до вимог чинного законодавства України.

28 червня представники колективу Кіровоградського облводресурсів взяли участь в урочистих заходах з нагоди відзначання 22-ї річниці Конституції України, які відбулись біля пам'ятника Володимиру Винниченку, що біля Центральноукраїнського державного педагогічного університету у м.Кропивницький.

На знак вшанування подвигу і самопожертви українських патріотів, які віддали свої життя у боротьбі за свободу та незалежність України, присутні поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника.


Перед учасниками мітингу виступили кандидат історичних наук Інна Вівсяна, громадський діяч Ольга Міхальонок, учень Малої академії наук України Антон Потєхін та начальник обласного управління юстиції Вадим Гуцул. У своїх промовах вони нагадали присутнім про історичне значення прийняття Конституції та про її визначальну роль у процесі утвердження та розбудови української державності.Важлива інформація для орендарів водних об’єктів:

У зв’язку із запровадженням централізованої моделі дохідної частини бюджетів, з 02.07.2018 змінилися рахунки за кодами бюджетної класифікації 22130000 – Орендна плата за водні об'єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами.

Реквізити рахунків для зарахування орендної плати за водні об'єкти, що надані в користування на умовах оренди в розрізі адміністративно-територіальних утворень на території Кіровоградської області розміщені на сайті облводресурсів – розділ Оренда водних об’єктів.Оренда водних об’єктів.В червні для виготовлення паспортів водних об’єктів (ставок за межами с.Дружелюбівка Добровеличківський район, ставки за межами с. Рівне та с. Лозуватка Новоукраїнський район), спеціалістами відділу експлуатації водогосподарських систем облводресурсів при проведенні інженерних та гідрогеологічних вишукувань проводились обстеження та заміри гідротехнічних споруд ставків.

Починаючи з 2014 року по теперішній час в області виготовлено (розроблено) 652 паспорта водних об’єктів, у тому числі водогосподарськими організаціями 343 (за п’ять місяців 2018 року - 52).Впродовж червня гідрогеолого-меліоративна партія продовжує здійснювати моніторинг за гідрогеолого-меліоративним станом зрошуваних та прилеглих до них земель, спостереження за якістю зрошувальних вод з джерел зрошення області та ґрунтових вод.

В рамках ведення державного моніторингу поверхневих вод проводиться контроль якості поверхневих вод в стаціонарних пунктах спостереження з визначення складу і властивостей води, станом на 27 червня 2018 року відібрано 58 проб для гідрохімічних досліджень та 15 проб для радіологічних.21 червня за ініціативою працівників Кропивницького МУВГ відбувся екологічний захід для покращення санітарного та естетичного стану двох джерел, що розташовані в м. Кропивницький. До участі в заході долучились мешканці мікрорайону Бєляєва, поприбирали побутове сміття, покосили траву та провели упорядкування територій навколо джерел.

11-12 червня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук та начальник відділу водних об’єктів Стамат А. взяли участь у семінарі з впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС, який проходив у м. Івано-Франківську.

Основні питання, які були розглянуті на семінарі :

- транспозиція вимог Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС у законодавство України;

- реформування сектору управління водними ресурсами в Україні;

- структура Плану управління річковим бассейном;

-основні антропогенні навантаження та їх вплив на стан вод, досвід басейну Луара-Бретань;

- ідентифікація та картування зон (територій), які підлягають охороні, приклад басейну Адур-Гарона.

Для учасників семінару-тренінгу були проведені тренувальні сесії з набуття практичних навиків з виділення масивів поверхневих вод на прикладі річок України та Франції.


До уваги водокористувачів!

Затверджено форму заяви для отримання дозволу на спецводокористування

Мінприроди наказом від 12.04.2018 р. №116 (зареєстровано в Мін’юсті 07.05.2018 р. за №567/32019) затвердило форму заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування..

Нагадаємо, що дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами Держводагентства, а у разі використання води водних об’єктів у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, – Держводагентством.


3 червня працівники водного господарства відзначають своє професійне свято, у першу неділю червня, відповідно до Указу Президента від 18 березня 2003 року № 226/2003 «Про День працівників водного господарства».

Напередодні свята відбулись урочисті збори, у своєму привітанні начальник обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський відзначив, що працівники водогосподарських організацій виконують відповідальну роботу із забезпечення населення і всіх галузей економіки водними ресурсами, сприяють їх раціональному використанню, збереженню та відновленню, тому нині відповідно до вимог часу у галузі формуються нові підходи до ефективного інтегрованого управління водними ресурсами, впроваджуються зміни відповідно до європейських стандартів та вимог, визначених Урядом України.

Також коллектив водогосподарників з професійним святом поздоровила представник Держводагентства Харченко Наталія – головний спеціаліст відділу режимів водних об’єктів та моніторингу вод.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградщини та з нагоди Дня працівників водного господарства були вручені нагороди від Державного агентства водних ресурсів України, Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

Нагрудним знаком «За сумлінну працю в галузі водного господарства» нагороджена Хмельницька О.І. - начальник відділу економіки Кіровоградського облводресурсі. Грамотою Державного агентства водних ресурсів України нагороджено Колбуна І.С. – головний механік Кропивницького МУВГ.18 травня за ініціативою Кіровоградського обласного управління водних ресурсів пройшли змагання галузевих спортивних ігор серед працівників водогосподарських організацій Кіровоградської області, присвячених Дню працівників водного господарства.

Проходили змагання на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища.

Участь у змаганнях брали чотири команди, змагалися команди з 10 видів спорту, перші місця по видам змагань команди водогосподарських організацій посіли наступним чином:

- шахмати, перетягування канату, настільний теніс, вправи на перекладині «підйом-переворотом» - апарат управління облводресурсів;

- армспорт, гирьовий спорт - Олександрійське МУВГ;

- легкоатлетична естафета – Кропивницьке МУВГ;

- шашки, стрибки в довжину, естафета з ведення м’яча - управління каналу «Дніпро-Інгулець».

За найбільшою сумою очок загальнокомандну першість виборола команда - Апарату управління облводресурсів,

друге місце– команда Олександрійського МУВГ,

третє місце – команда Кропивницького МУВГ,

на четвертому місці – команда управління каналу «Дніпро-Інгулець»10 травня працівники Кропивницького МУВГ провели захід по упорядкуванню території навколо двох джерел «Солдатські» в районі житлового масиву Новомиколаївка, що в м. Кропивницький. Було відремонтовано дерев’яний зруб, скошено траву та прибрано сміття.

9 травня відзначалася 73-тя річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей день представники колективу облводресурсів взяли участь в урочистій громадській ході в обласному центрі від площі Героїв Майдану до меморіального комплексу "Фортечні вали", щоб вшанувати подвиг героїв-переможців – українських солдат, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

Вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича покладанням квітів та хвилиною мовчання біля його могили.


Наприкінці квітня на міжгосподарських зрошувальних системах розпочали роботу державні насосні станції з метою заповнення міжгосподарських напірних трубопроводів та забезпечення подачі води на полив сільськогосподарських культур.З 23 по 28 квітня у водогосподарських організаціях області проводились заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні в рамках Всесвітнього дня охорони праці, який в цьому році проводився під гаслом: „Захищене і здорове покоління”.

Відповідальними працівниками служби охорони праці проведені бесіди із зазначеної тематики, доведена інформація про випадки травматизму на виробництві серед молоді та заходи по їх запобіганню.

Управліннями оновлені куточки та стенди з охорони праці з наповненням відповідними матеріалами.

Проведені конкурси на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю, кращого за показниками безпеки праці працівника. Під час їх проведення увага зосереджувалась на рівні безпеки та гігієни праці молодих працівників, додержанні культури охорони праці, правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, психологічному клімату в колективах.


26 квітня в обласному центрі відбулися урочисті заходи з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастроф, у яких взяли участь представники Кіровоградського облводресурсів. Учасники заходів пройшли ходою пам'яті від площі Героїв Майдану до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля».

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» вшанували пам’ять ліквідаторів, які віддали свої життя, приборкуючи наслідки найбільшої в історії людства атомної катастрофи. На честь загиблих героїв пролунали спецсирени рятівників та залпи військового салюту.


25 квітня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулося у Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів (м. Чернігів).

Під час засідання розглядались питання пропуску повені 2018 року, зміни організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів.


21 квітня колективи водогосподарських організацій області долучились до проведення щорічної акції Дня Довкілля, в якому прийняли участь 147 працівників.

Було прибрано 14,7 га територій прибережних захисних смуг водних об’єктів, насосних станцій, гідропостів, виробничих баз. Крім того висаджено 90 дерев та кущів, упорядковано газонів та квітників 0,13 тис.м2, ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ 4 шт., вивезено побутових відходів зібраних на несанкціонованих сміттєзвалищах 5,0 м3.
13 квітня 2018 року заступник начальника облводресурсів О. Бойко взяв участь в урочистому 30 ювілейному пуску каналу Дніпро-Інгулець.

Цього року каналом буде подано 105,5 млн.м3 води, з них за рахунок державного бюджету 15,0 млн.м3, та за договорами з гірничо-рудними підприємствами Кривбасу – 90,5 млн.м3. Режим подачі води по каналу Дніпро-Інгулець, визначений Регламентом: 13 квітня – поступове наповнення каналу та доведення витрат на головній насосній станції до 11 м3/сек; з 14 квітня по 2 серпня – подача 11 м3/сек.

Промивка річки Інгулець відбувається відповідно до рішення Уряду, який доручив Держводагентству на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2018 році в басейні відповідної річки вжити заходів щодо промивки русла і її екологічного оздоровлення (розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 року № 23-р.)

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів, за такими показниками як сульфати, сухий залишок, жорсткість та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.
Заступник начальника управління Гайдук К.І. 7 квітня 2018 року прийняла участь в засіданні дискусійної платформи “Екологія очима молоді” приуроченої до Дня довкілля.

В засіданні дискусійної платформи прийняли участь: представники органів виконавчої влади, члени обласного та міського осередків Всеукраїнської екологічної ліги, екологи, викладачі та педагоги, студенти вищих навчальних закладів, учнівська молодь.

Були обговорені теми:

екологічне виховання учнів; поводження з побутовими відходами; створення ландшафтного заказника місцевого значення «Квіти на скелях», національного природного парку «Чорноліський» радіаційні ризики населення м.Кропивницький; генна модифікація сої та інші.
До Всесвітнього Дня води Кіровоградським облводресурсів проведені тематичні фотовиставки в обласній державній адміністрації: «Природа і вода Кіровоградщини» та «Невідомий Інгул». Були представлені роботи молодих талановитих фотографів Сергія Мілютіна та Олександри Сухенко.
21 березня з нагоди Всесвітнього Дня води Олександрійським МУВГ проведено конкурс малюнків, художніх аплікацій та інших робіт серед учнів Новопразького центру дитячої творчості.

6 березня заступник начальника облводресурсів О.Бойко взяв участь у засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безбеки та надзвичайних ситуацій міської ради Кропивнцького, під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Головним питанням, яке обговорювалось - безаварійний пропуску талих та паводкових вод по річках Інгул та Сугоклея в межах м. Кропивницький.

За розрахунками обласного управління водних ресурсів, у басейні Інгулу накопичилось 28 млн.м3 снігової води і 16 млн.м3 у басейні Сугоклії. Вільні об’єми по водосховищам станом на 6 березня в басейні річки Інгул складають 4,8 млн.м3 та річки Сугоклея 1,0 млн.м3, що недостатньо для пропуску весняної повені. Щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій пов’язаних з підтоплення приватних садиб та житлових будівель м. Кропивницький Кіровоградське облводресурсів рекомендувало міській комісії ТЕБ і НС:

- скинути повністю технологічну водойму об’ємом 360 тис. м3 в центральній частині міста;

- понизити рівень води в ставках парку Перемоги на 1,0 м;

- понизити рівень води в Кіровоградському водосховищі на 0,5 м.

Проведені заходи дадуть можливість зрізати пік весняної повені 2018 року.


6 березня відбулось засідання колегії Кіровоградського обласного управління водних ресурсів про підсумки діяльності водогосподарських організацій у 2017 році. На колегії заслухані звіти керівників водогосподарських організацій області та визначені основні пріоритети діяльності на 2018 рік.


20 лютого 2018 року на засіданні круглого столу заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. висвітлила тему «Правовий режим встановлення меж прибережних захисних смуг».

Засідання круглого столу «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів» проходив у обласній бібліотеці ім.Чижевського. В заході приймали участь: фахівці обласного управління водних ресурсів, департаменту екології та природних ресурсів, державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, представники громадських організацій, екологи, викладачі та студенти ВНЗ.

Учасники обговорили питання: порушення прав громадян на доступ до водних об’єктів; негативний вплив на екологічний стан малих річок регіону через порушення прибережних захисних смуг; рівень екологічної просвіти населення регіону; обізнаність громадян в питаннях дотримання прав та обов’язків Водного кодексу України.

В рамках заходу відбулося відкриття фотовиставки «Невідомий Інгул».
У Кропивницькому підсумували результати проекту про захист водних об'єктів.20 лютого пройшло засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому про хід підготовки водних об’єктів області до безаварійного пропуску повеневих вод у березні-квітні 2018 року, доповідав в.о. начальника Кіровоградського облводресурсів Олександр Бойко.

Водогосподарськими організаціями проведено обстеження 27 гідроспоруд водосховищ та ставків, які знаходяться у зоні впливу шкідливої дії повені та паводків, визначено стан їх наповнення та вільний об’єм. На даний час у межах області створені наступні вільні об’єми на водосховищах:

- басейну річки Південний Буг (басейн р.Чорний Ташлик - 2,39 млн.м3, басейн Р.Велика Вись - 2,669 млн.м3, басейн р.Інгул - 7,123 млн.м3);

- басейну річки Дніпро (басейн р. Інгулець - 12,696 млн.м3)

Створені аварійні бригади, підготовлено 14 одиниць техніки та у разі необхідності для проведення аварійно-відновлювальних робіт створений аварійний запас будівельних та паливно-мастильних матеріалів, обладнання та інвентарю.

Максимальні рівні і витрати води весняного водопілля передбачаються переважно близькими та нижчими (меншими) за норму, так як станом на 20 лютого за даними снігомірної зйомки на більшості території області сніговий покрив відсутній, крім північних районів, де він сягає до 7 см, із запасами води в снігу до 33 мм.


15 лютого заступник начальника облводресурсів Олександр Бойко взяв участь у засіданні колегії Держводагентства про підсумки діяльності водогосподарських організацій за 2017 рік, яке проходило у місті Дніпро.


Звіт керівників водогосподарських організацій відбувався у форматі публічного звіту Голови Держводагентства за 2017 рік, з висвітленням конкретних здобутків організацій, виходячи із пріоритетів діяльності водогосподарської галузі.


15 лютого заступник начальника Катерина Гайдук прийняла участь у засіданні робочої групи обласної державної адміністрації з питань землевідведення. Серед інших розглянутих питань з набуття правового використання земельних ресурсів області, було затверджено перелік із 14 водних об’єктів, які запропоновано до продажу права оренди на земельних торгах.


13 лютого відбулася нарада обласної державної адміністрації по підсумках роботи у сфері цивільного захисту в області за 2017 рік.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів представляли начальник управління Ігор Житомирський та заступник начальника управління Олександр Бойко.

Під час засідання голова облдержадміністрації наголосив, що безпека життя і здоров’я людей залишається одним із найважливіших завдань держави. Тому питання готовості засобів та служб цивільного захисту до надзвичайних ситуацій є досить актуальним.

Впродовж 2017 року на території Кіровоградщини виникло 3 надзвичайні ситуації та більше 3 тисяч надзвичайних подій, зокрема 2 тисячі пожеж.

Детально про підсумки діяльності системи цивільного захисту області щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації у 2017 році учасників засідання поінформував начальник управління ДСНС в області Віталій Миронюк.


Кіровоградським обласним управлінням водного господарства наказом від 4 січня 2018 року №4 затверджений план дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повеней та паводків у 2018 році.


Держводагентство оголошує конкурс на кращий дизайн поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води (22 березня).

Відзначення Всесвітнього дня води було започатковано у 1993 році за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Офіційна тема відзначення Всесвітнього дня води у 2018 році – Природа для води.

Всесвітній день води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

Прийом робіт на конкурс триватиме з 5 січня до 2 лютого 2018 року.

Роботу переможця буде використано для виготовлення марки у ПАТ «Укрпошта» за проектом «Власна марка».

Ескізи відправляти на електронну скриньку: scwm@scwm.gov.ua.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактної особи: Сімкова Євгенія Євгенівна, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та документообігу, тел. (044) 246-71-40.