banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Новини

Новини

Держводагентство оголошує конкурс на кращий дизайн поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води (22 березня).

Відзначення Всесвітнього дня води було започатковано у 1993 році за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Офіційна тема відзначення Всесвітнього дня води у 2018 році – Природа для води.

Всесвітній день води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

Прийом робіт на конкурс триватиме з 5 січня до 2 лютого 2018 року.

Роботу переможця буде використано для виготовлення марки у ПАТ «Укрпошта» за проектом «Власна марка».

Ескізи відправляти на електронну скриньку: scwm@scwm.gov.ua.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактної особи: Сімкова Євгенія Євгенівна, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та документообігу, тел. (044) 246-71-40.


22 грудня в Державному агентстві водних ресурсів України пройшла нарада з керівниками водогосподарських організацій, від Кіровоградського облводресурсів в нараді взяв участь заступник начальника облводресурсів О.Бойко.


Під час наради було детально проаналізовано платні послуги, що надаються водогосподарськими організаціями та чинники, що впливають на їх надання. Окремо зупинялись на проблемних питаннях формування вартості послуг, пов’язаних з подачею води на зрошення.

Вислухавши окремі бачення представників водогосподарських організацій Південного регіону, Головою Держводагентства Іриною Овчаренко, запропоновано змінювати неефективні підходи, апробовувати нові та не забувати про обмін досвідом з колегами з сусідніх регіонів.

Підсумовуючи засідання, Ірина Овчаренко спонукала колег не зупинятись на досягнутих результатах, а впевнено рухатись у напрямку розвитку та подякувала колегам з регіонів за наполегливу працю у 2017 році, за те, що вони продовжують виконувати важливу і необхідну місію від повноводного Закарпаття до посушливого Півдня.


21 грудня у Держводагентстві було презентовано сучасний геопортал «Водні ресурси України». Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, відкриваючи захід відзначила, що геопортал «Водні ресурси України» - результат ґрунтовної роботи багатьох інституцій, зокрема проекту ЄС APENA, провідних експертів водогосподарського напрямку Мінприроди, Держгеокадастру, народних депутатів України, Секретаріату Комітету екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, науковців та безпосередньо водогосподарських організацій Держводагентства.

Це перший, але важливий крок для створення сучасних інформаційних інструментів управління водними ресурсами. Фахівці зможуть використовувати у своїй роботі не гідрологічні характеристики водних об’єктів, які актуальні для 50-х років минулого століття, а дані сучасного геопорталу «Водні ресурси України».

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Mикола Кузьо під час заходу відзначив, що одним із пріоритетів політики Уряду є розвиток інформаційних технологій та відкритих даних. Цей портал стане складовою платформи «Відкрите довкілля», яку розробляє Мінприроди спільно з Держводагентством та іншими центральними органами виконавчої влади. Ця велика ІТ-платформа матиме певні аналітичні модулі для того, щоб громадськість мала вільний доступ до екологічної інформації.


20 грудня 2017 року в обласному управлінні водних ресурсів проведено семінар на тему: «Удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, ведення державного обліку водокористування та державного обліку поверхневих водних об’єктів».

В засіданні прийняли участь: начальник облводресурсів Житомирський І.А., заступник начальника Гайдук К.І., начальники та фахівці відділів водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства, гідрогеолого-меліоративної партії, лабораторії моніторингу вод та грунтів.

На семінарі розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, реформування системи моніторингу вод в Україні, особливості ведення державного обліку водокористування та прийняття звітності про використання водних ресурсів за 2017 рік. Також було обговорено проведену інвентаризацію наявних в області водосховищ та напрацьовано пропозиції щодо внесення змін в їх облікові дані.


19 грудня спеціалісти Кропивницької гідрогеолого-меліоративної партії прийняли участь у відкритому тематичному уроці на тему «Проблеми питної води та її роль в житті людини» в комунальному закладі «Навчально – виховне об’єднання № 6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

Під час проведення заходу школярам розповіли про важливість водопостачання якісної питної води в сучасних умовах, очищення стічних вод, раціонального використання та збереження водних ресурсів.14 грудня в Україні щорічно вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС, саме цього дня було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим від вибуху четвертим блоком.

Представники облводресурсів та водогосподарських організацій разом з керівництвом облдержадміністрації, облради, міськради Кропивницького, учасниками ліквідації та членами сімей померлих ліквідаторів взяли участь у громадській ході до пам’ятника «Жертвам Чорнобилю», де відбувся мітинг та покладання квітів.


Кропивницьке міжрайонне управління водного господарства продовжує виконання робіт з підготовки державних насосних станцій до роботи у наступному році. На даний час проводиться ревізія насосних агрегатів марки 150 CVE-350-23/4 із заміною зливних пробок.Кропивницьким МУВГ завершене виконання ремонтних роботи на напірному трубопроводі (діаметром 325 мм) Приміської зрошувальної системи.
28 листопада Міністерство екології та природних ресурсів України провело другу зустріч Національного діалогу про водну політику.

Метою зустрічі було обговорення і напрацювання пропозицій щодо підготовки Національної водної стратегії, законодавчих та інституційних змін у сфері водної політики.

На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України представлена:

Концепція реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель.


28 листопада відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому були підведені підсумки діяльності водогосподарських організацій, результати фінансово-господарської діяльності за січень-жовтень 2017 року та забезпечення виконання завдань Держводагентства.


16 листопада у засіданні обласної робочої групи з відбору та формування переліку природоохоронних заходів та об’єктів, що будуть фінансуватися з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році, взяв участь начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський.

До переліку природоохоронних заходів та об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися у 2018 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, включені об’єкти, які пов’язані з виконанням функціональних повноважень Держводагентства, а саме берегоукріплення Кременчуцького водосховища протяжністю 1290 м, реконструкція гідротехнічної споруди через р. Синиця Благовіщенський район, реконструкція русла р. Березівка Олександрійський район, реконструкція гідротехнічної споруди ставка на території Плетеноташлицької сільської ради Маловисківського райну.7 листопада керівники та спеціалісти водогосподарських організацій взяли участь у відкритті XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017» у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства», яка проходила у м.Києві.

Під час відкриття у привітальній промові до учасників Конгресу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголошувала на тому, що питання економічно вигідного і раціонального використання водних ресурсів є актуальними і найважливішими на сьогоднішній день у нашій державі.

Після завершення офіційної частини відкриття учасники форуму ознайомилися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянули її експонати. Зокрема, в оновленій експозиції Держводагентства представлена система віртуальної реальності за допомогою якої відвідувачі могли здійснити віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

Для виставкової експозиції Кіровоградським облводресурсів були підготовлені інформаційні матеріали (буклети) ««Водні ресурси Кіровоградщини» та «Джерела та витоки річок Кіровоградщини».

Кропивницьким МУВГ відповідно до плану підготовки до поливного сезону 2018 року проводяться ремонтні роботи на напірному трубопроводі (діаметром 325 мм) Приміської зрошувальної системи.

Насосна станція Приміської зрошувальної системи введена в експлуатацію у 1970 році, підземного типу. Ремонтні роботи можливо було розпочати тільки після закінчення поливного сезону при зниженні рівня води в Лелеківському водосховищі на 3,0 метри від НПР.

Кропивницькою гідрогеолого-меліоративною партією проводяться роботи з відновлення режимно-спостережної мережі з виконанням наступних робіт: прочищення свердловин ручним буром та желонування; фарбування та маркування патрубків; бетонування устя; заміна запірних ковпаків; змащування запірних пристроїв. За період з липня по жовтень 2017 року проведені поточні ремонти 14 свердловин на трьох державних зрошувальних системах.


14 жовтня з нагоди відзначення Дня захисника України представники колективу облводресурсів взяли участь в заходах, які пройшли в обласному центрі, а саме в урочистій ході від площі Героїв Майдану до Меморіального комплексу «Фортечні вали» та церемонії покладання квітів до Вічного вогню та до обелісків загиблим учасникам АТО на Алеї Слави.

Водогосподарськими організаціями області продовжується виконання робіт з упорядкування джерел та витоків річок.

Так, цієї осені Кропивницьким міжрайонним управлінням водного господарства упорядковані джерела у мікрорайоні Озерна Балка та біля Солдатських ставків на Лелеківці. Це стало можливим завдяки ініціативі спеціалістів управління та тісній співпраці з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради.

Виконання робіт було профінансовано за кошти міської ради в межах виконання заходів програми утримання в належному санітарно-екологічному стані навколишнього середовища.

Джерела до благоустрою.

24 серпня - День Незалежності України.

Представники Кіровоградського облводресурсів взяли участь в урочистих заходах до 26-ї річниці Незалежності України, які відбулися в облсному центрі на площі перед театром імені Марка Кропивницького.Перед урочистостями покладанням квітів до пам'ятного знаку у парку Ковалівський вшанували пам'ять військовослужбовців, що загинули під час АТО.Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять наших співвітчизників, які, захищаючи Україну, загинули від ворожих куль.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт.


23 серпня - День Державного Прапора України

Урочисті заходи, приурочені Дню Державного Прапора України, розпочалися в обласному центрі від самого ранку.

Представники облводресурсів разом з містянами, громадськістью та керівництвом області та міста поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на центральній площі, а також до пам’ятних дошок Віктора Чміленка та В’ячеслава Чорновола.Знаковим місцем святкування Дня прапора стала площа біля пам’ятника Тараса Шевченка, адже саме тут у 1991 році, у день річниці проголошення акту про Державний суверенітет України, у місті вперше офіційно було піднято синьо-жовтий прапор.
11 серпня 2017 року під головуванням Ірини Овчаренко, Голови Агентства, у рамках засідання колегії Держводагентства, були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

Участь у засіданні взяли заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України при Президентові України Володимир Кладієв, представник Профспілки працівників агропромислового комплексу України, керівники та фахівці апарату Агентства, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів.

Від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів участь взяв начальник управління Ігор Житомирський.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко поінформувала присутніх про виконання першочергових завдань водогосподарської галузі, а саме створення нормативної та методологічної бази для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Націлювала керівників водогосподарських організацій долучатись до розробки геопорталу «Водні ресурси України», розробка якого відбувається за підтримки проекту «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища». Такий геопортал відкриє шлях до оновленої інформації про річки та відіграє важливу роль при розробці плану управління річковим басейном.

Окрема увага була приділена питанню видачі дозволів на спецводокористування. Агентство працює над тим, щоб найближчим часом такий дозвіл став електронним. Так як дозвіл на спецводокорисутвання - це не лише інструмент управління кількістю води, а і важіль впливу на її якість.

Також розпочались роботи з розробки інформаційно-аналітичної системи моніторингу оцінки якості водних ресурсів країни. Ця програма дозволить не лише вести реєстр постів спостережень та обробляти моніторингові дані, а і оптимізує обмін інформацією між суб’єктами моніторингу.

З питань експлуатаційної діяльності водогосподарських організацій були обговорені питання проведення поливної кампанії, оптимізації звітності, бюджетного фінансування та інше. Увага приділялась впровадженню енергосервісних договорів, електронного документообігу як у Держводагентстві, так і у водогосподарських організаціях.

Завданнями найближчої перспективи є ефективне використання техніки, економія енергоресурсів тощо.

До обговорення були долучені керівники водогосподарських організацій, які детально інформували про свою діяльність в регіонах.
Через спеку, яка тривалий час тримається на Кіровоградщині, не знижуються темпи поливів у серпні поточного року. Щодня подається на полив більше 10 тис. м3 води. Поливається кукурудза, соя, овочі.

Станом на 10 серпня полито в області 3,2 тис. га зрошуваних земель, на полив сільськогосподарських культур використано 1256,6 тис. м3 води.

Цей рік переконливо довів доцільність зрошення, бо той хто поливає, має вагові врожаї.


Загальна протяжність берегової лінії Кременчуцького водосховища в межах області складає – 100,1 км, з яких 35,02 км – абразійні береги, що розмиваються.

В період з 1993 по 2011роки за рахунок державного бюджету було профінансовано виконання робіт з берегоукріплення Кременчуцького водосховища загальною протяжністю 2,75 км, що дало можливість захистити основну частину житлових будівель села В. Андрусівка Світловодського району та м.Світловодська. Поза межами закріплення руйнація берегів продовжується. Щорічно втрачається близько 4,4 га земель сільськогосподарського призначення. Руйнівні процеси наблизились до старих кладовищ та могильників.

Із-за обмеженості коштів протягом 2012 – 2016 року з державного бюджету заходи не фінансувалися. Зважаючи на актуальність проблеми, її значення для області, Кіровоградською обласною радою за підтримки обласної державної адміністрації, було прийняте рішення про фінансування заходів із закріплення берега за рахунок місцевого бюджету, обласного природоохоронного фонду. В 2016 році виконано робіт із створення кам’яної захисної призми в обсязі 2,4 млн. грн.. На 2017 рік передбачено продовження робіт з із кріплення берега.

В липні 2017 року спільно з представниками від Кіровоградської облдержадміністрації, начальником облводресурсів Житомирським І.А., начальником Олександрійського МУВГ Вольфом В.Л., кореспондентами телебачення проведено обстеження берега Кременчуцького водосховища з виїздом на місце.

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Напередодні свята працівники водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів прийняли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України у містах Кропивницькому, Олександрії, Новомиргороді (участь у мітингах, покладання квітів, присутність на святкових концертах). Крім того в організаціях відбулися збори колективів, на яких прослухана лекція з історії Конституції України. На адміністративних будівлях управлінь піднято Державний прапор України.
7 червня Кропивницьким міжрайонним управлінням водного господарства проведені заходи по упорядкуванню (розчистці) трьох джерел, які розташовані поблизу витоку р.Верблюжка, саме ці джерела живлять річку. На місці витоку річки встановлено пам’ятний знак.

Річка Верблюжка бере початок у глибокій балці, що за 0,5 км від крайньої південної частини с. Верблюжка і несе свої води територією Новгородківського (с. Спасове, с.Верблюжка), Петровського (с.Малинівка, с.Чечеліївка) районів та впадає в р.Інгулець. Протяжність річки 37 км, площа басейну- 409 м2
У травні Кропивницьким МУВГ на замовлення ПП НСНФ "Соєвий вік" виконані роботи по влаштуванню акумулюючого басейну об'ємом 800 м3 для системи краплинного зрошення. Протифільтраційний екран басейну влаштований із геомембрани (німецького виробництва) товщиною 1 мм. Басейн буде наповнюватися водою із свердловини замовника.

Система краплинного зрошення улаштована на площі 28 га для поливу ягідних культур.


З 4 червня 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» Державне Агентство водних ресурсів України розпочинає видачу дозволів на спеціальне водокористування.

Водокористувачам Кіровоградської області видача дозволів на спеціальне водокористування здійснюється територіальним органом Держводагентства.

Для водокористувачів визначено єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Водокористувачі, що використовують менше 5 куб.м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об'єкти не потребують отримання дозволу. Відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали включаючи і нормативи ГДС на водокористувача. 

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування водокористувач звертається до відповідних центрів надання адміністративних послуг із заявою, до якої додаються: обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення; опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод; нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо); затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення); копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).


4 червня працівники водного господарства області відзначали своє професійне свято, яке відзначається щорічно у першу неділю червня відповідно до Указу Президента від 18 березня 2003 року № 226/2003 «Про День працівників водного господарства».

Напередодні свята в водогосподарських організаціях відбулись урочисті збори, у своєму привітанні начальник обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський відзначив важливу роль водного господарства у житті українського суспільства, саме перед працівниками галузі стоїть відповідальність зберегти водні багатства для наступних поколінь, тому протягом останнього року в галузі водного господарства активно впроваджуються нові європейські стандарти управління.

Також передав поздоровлення колективу від Голови Держводагентства, яка дякувала простим робітникам за їхню щоденну роботу, за терпіння, мудрість та розуміння свого обов’язку. Запевняла, що свідома і добросовісна праця допоможе з гідністю витримати виклики сучасності і сприятиме реалізації найсміливіших планів.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу Кіровоградщини та з нагоди Дня працівників водного господарства були вручені нагороди від Верховної Ради України, Державного агентства водних ресурсів України, Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

Цьогоріч Грамотою Верховної Ради України нагороджена Козачок Галина Петрівна – начальник відділу водокористування обласного управління водних ресурсів.


22 травня у м.Кропивницький відбулися заходи з нагоди відзначення 156 роковин перепоховання славетного українського поета Тараса Шевченка на Чернечій горі біля Канева. У мітингу взяли участь представники обласної та міської влади, територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Працівники обласного управління водних ресурсів також долучилися до вшанування пам’яті великого Кобзаря й взяли участь у покладанні квітів.


20 травня в м. Кропивницький відбувся перший міський півмарафон, приурочений до Міжнародного дня сім'ї.  У програмі забігу на дистанції 10 км перемогу здобув  працівник Кіровоградського облводресурсів- провідний економіст Кушнір Сергій.


19 травня відбулися фінальні змагання галузевих спортивних ігор серед працівників водогосподарських організацій Кіровоградської області, присвячених Дню працівників водного господарства. Проходили змагання на території гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища.


За найбільшою сумою очок, набраних командою з усіх видів спорту загально-командну першість виборола команда Олександрійського МУВГ,
на другому місці – апарат управління облводресурсів;
третє місце – Новомиргородське МУВГ, на четвертому місці – Кропивницька ГГМП; п’яте місце - Кропивницьке МУВГ.

9 травня відзначалася 72-га річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей день представники колективу облводресурсів взяли участь в урочистій громадській ході до Вічного вогню на Фортечних валах та покладанні квітів до меморіалу Слави і до Алеї пам'яті учасників АТО.

Вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича покладанням квітів та хвилиною мовчання біля його могили. Семенов Д.І. після війни в листопаді 1946 року очолив і впродовж 38 років займав посаду начальника Кіровоградського будівельно-монтажного управління №37 тресту „Кіровоградводбуд". У червні 1983 року йому було присвоєно почесне звання “Заслужений меліоратор Української РСР”.


5 травня в Кіровоградському облводресурсів відбулось засідання робочої групи під головуванням заступника начальника управління О.Бойка, утвореної наказом від 12.04.2017 № 28 «Про проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні». Під час засідання підведено підсумки проведення тижня охорони праці у водогосподарських організаціях, що був приурочений до Всесвітнього дня охорони праці, який у цьому році за рекомендацією (МОП) відзначався під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

На зборах трудових колективів водогосподарських організаціях до Дня охорони праці подана інформація про випадки травматизму на виробництві, їх причини та заходи по запобіганню. Додатково проведено обстеження обладнання, інструменту, ЗІЗ на предмет безпеки використання та строків випробувань, проведено обстеження на відповідність санітарно-гігієнічним вимогам службових, виробничих та побутових приміщень, готовність їх до роботи у весняно-літній період, проводились конкурси на найбезпечніше робоче місце, експлуатаційну дільницю, кращого працівника по додержанню правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, наявності та справності засобів індивідуального захисту.

Кращі працівники та експлуатаційні дільниці за результатами конкурсу відзначені керівництвом водогосподарських організацій грамотами і подяками.


25 квітня начальник облводресурів І. Житомирський взяв участь у засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо протидії надзвичайним ситуаціям та подіям у весняно-літній період 2017 року, яка пройшла у малій залі Кіровоградської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка. Головні питання, які обговорювались під час засідання та на яких необхідно загострити особливу увагу це забезпечення повної готовності наявних сил та засобів до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та події, пов’язані з пожежами в екосистемах, попередження нещасних випадків на водних об’єктах.Із наближенням спекотної погоди і початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

Кіровоградське облводресурсів закликає усіх під час відпочинку біля водойм дотримуватись елементарних правил безпеки.

Відпочинок на воді повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

При проведенні екскурсій, колективних виїздів на відпочинок та інших масових заходів на водоймах керівники підприємств призначають наказом осіб, які відповідають за безпеку людей на воді.


Колективи водогосподарських організацій Кіровоградського облводресурсів долучились до участі у щорічній акції - День довкілля.

Під час суботнику з благоустрою були приведені до належного естетичного та санітарного стану прибережні захисні смуги водних об’єктів, території поблизу водогосподарських споруд, виробничих баз тощо.

Зокрема, працівниками апарату Кіровоградського обласного управління водних ресурсів було прибрано та впорядковано територію насосної станції та гідропосту Приміської зрошувальної системи, прибережну захисну смугу Лелеківського водосховища (Великосеверинівська сільська рада Кіровоградського району).


4 квітня відбувся 29-й пуск води каналом Дніпро-Інгулець, яким розпочато подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 929-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р.Інгулець».

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла за течією у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання м. Кривий Ріг, м. Долинської Кіровоградської області та поливної води для зрошення сільгоспугідь.

З нагоди пуску води відбувся урочистий мітинг, участь у якому взяли від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів - начальник Житомирський І.А. та заступник начальника Гайдук К.І.


30 березня під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження та ін.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

Від Кіровоградського обласного управління водних ресурсів участь взяв начальник управління І.Житомирський.


29 березня відбулося засідання колегії Кіровоградського облводресурсів, на якому розглядалися питання про стан готовності державних зрошувальних систем до роботи у поливний сезон 2017 року, про хід укладання договорів щодо надання платних послуг з подачі води на зрошення, збереження основних меліоративних фондів та ін.


20-23 березня в Дорадчому центрі облводресурсів Державним інститутом управління та економіки водних ресурсів проведені виїзні навчання для керівників та фахівців водогосподарських організацій області з питань інтегрованого управління водними ресурсами.


22 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів спільно з Орхуським центом екологічної інформації комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського» проведено круглий стіл до Всесвітнього Дня води.


22 березня заступник начальника управління Гайдук К.І. виступила на Всеукраїнському семінарі із застосування приладів контролю якості води, зокрема спектрометрів з індуктивно пов’язаною плазмою де висвітлила тему про впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами та спрощення процедури видачі дозволів на спеціальне водокористування.

До Дня води Новомиргородським МУВГ проведено заходи в Новомиргородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1. Прочитана лекція під гаслом «Ми пізнаємо цінність води лише тоді, коли колодязь пересихає». Для школярів проведено інтерактивну гру із застосуванням вікторини на тему збереження водних ресурсів, підведені підсумки конкурсу на кращий малюнок.
9 березня з нагоди 203-ї річниці народження Великого Кобзаря представники облводресурсів взяли участь у мітингу-реквіємумі біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та вшанували пам'ять поета покладанням квітів.

Прийшли вшанувати великого українського поета, художника, політичного і громадського діяча керівництво області та міста, учнівська і студентська молодь, представники громадських організацій та військовослужбовці.

Учасники мітингу-реквієму у своїх виступах згадували про творчість Тараса Шевченка, декламуючи рядки з відомих творів поета, наголошуючи, що сьогодні, у непрості для нашої держави часи, Тарас Шевченко продовжує допомагати нам, об’єднуючи український народ у вірі в єдину та сильну Україну.


2 березня начальник облводресурсів І. Житомирський та заступник начальника облводресурсів К.Гайдук прийняли участь у засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2017 року, яка пройшла у Вознесенській райдержадміністрації Миколаївської області.

На засідання Міжвідомчої комісії було представлено аналіз літньо-осінньої межені у 2016 році в басейні Південного Бугу. При середньобагаторічній нормі 2 млрд. 800 млн.м3/рік у 2016 році сформований річний стік лише 1 млрд. 135 млн.м3/рік, що складає 98 % забезпеченості. За рахунок спрацювання водосховищ забезпечувалося підтримання санітарно-екологічного стану річки Південний Буг та безперебійна робота питних водозаборів.

Звернуто увагу на якість поверхневих вод у басейні Південного Бугу. Поверхневі води басейну Південного Бугу забруднені в основному органічними сполуками. Кисневий режим річки задовільний. Радіологічний моніторинг поверхневих вод басейну річки Південний Буг свідчить про те, що активність радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 знаходиться значно нижче допустимих рівнів 2006 року (ДР-2006). Представники облводресурсів та енергетичних компаній виступили з питання готовності до пропуску весняної повені та дощових паводків.

Згідно прогнозу, весняне водопілля слід очікувати нижче та біля норми. Існує ймовірність формування більш високого за попередній рік весняного водопілля. Очікувальні максимальні рівні води річки Південний Буг та її основних приток (Синюха, Інгул) - нижчі небезпечних відміток початку затоплення.         

По закінченню наради були розглянуті  пропозиції щодо врегулювання водності річки Південний Буг та  прийняті протокольні рішення відповідно прогнозу водності, поточної водогосподарської обстановки та правил експлуатації водосховищ.


24 лютого заступник начальника облводресурсів О.Бойко прийняв участь у засіданні міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Головним питанням, яке обговорювалось на засіданні гідрометеорологічна ситуація та забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод в весняний період 2017 року територією міста Кропивницького.

Місто знаходиться під постійною загрозою підтоплення, що пов’язано із злиттям двох річок Інгул та Сугоклея, саме під час проходження весняного водопілля та паводків вони стають носіями підвищеної водності.

З метою уникнення негативних наслідків весняного водопілля створені вільні об’єми вище міста Кропивницький на р.Інгул, загальним обсягом 5,08 млн.м3 та на р.Сугоклея - 0,3 млн.м3.

Капітально відремонтовані гідроспоруди біля Михайлівського мосту дають можливість ефективніше маневрувати пропуском талих і повеневих вод, що суттєво зменшує загрозу підтоплень. Серед головних завдань на поточний рік є подальше розчищення русла р.Інгул від вулиці Кропивницького до вулиці Херсонської та розчищення р.Сугоклея від ставка в парку Перемоги до злиття з р. Інгул – протяжністю 2,5 км.


23 лютого у зв’язку із різким підвищенням температури та активним сніготаненням керівництво облводресурсів спільно з начальником управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради здійснили виїзд на водні об’єкти, які знаходяться на території міста Кіровограда, для огляду гідроспоруд та надання пропозицій щодо необхідності створення вільних об’ємів на ставках та водосховищах, в басейнах річок Сугоклея та Інгул, які розташовані вище міста для попередження підтоплення господарських об’єктів та житлових будинків.


22 лютого начальник облводресурсів І.Житомирський прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка

На засіданні було проінформовано, що виходячи з гідрометеорологічної ситуації, що склалася у басейнах річок упродовж осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр. та за нормального розвитку гідрометпроцесів у третій декаді лютого-березня, можна очікувати, що, на відміну від кількох останніх років, на більшості річок весною 2017 р., формуватиметься виражене водопілля, за рівнями і витратами води вище (більше) за минулорічне. За розрахунками гідропрогностичних організацій за даними на 20 лютого максимальні рівні і витрати води водопілля передбачаються переважно близькими та нижчими (меншими) за норму.

Місцевим органам влади на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поставлене завдання мобілізувати усі наявні ресурси і підготуватися до оперативного реагування у разі ускладнення погодних умов та виникнення можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків.


В області тривають роботи з підготовки зрошувальних систем до роботи у вегетаційний період 2017 року.

Станом на 15 лютого підготовлені до поливного періоду зрошувальні системи на площі, яка складає 81% від плану.

На міжгосподарській мережі відремонтовано 39 гідротехнічних споруд, 66% від плану, 20 насосно-силових агрегатів, 80%, підготовлено 8 державних насосних станцій із 12 запланованих, 67%.

Проводиться також робота із сільгосптоваровиробниками з підписання протоколів-намірів щодо проведення поливів сільськогосподарських культур.

Станом на 15 лютого протоколи-наміри підписані із 38 сільгоспвиробниками на площу 3,5 тис. га, на держсистемах планується робота 7 насосних станцій, полив будуть проводити 8 сільгоспвиробників на площі 1,9 тис. га.

Під час обстеження міжгосподарської мережі після вегетаційного періоду виникла потреба ремонту всмоктуючих трубопроводів та заміни силового трансформатора на одній із найстаріших Приміській зрошувальній системі. Ремонт трубопроводу виконаний, по трансформатору роботи продовжуються.


29 січня представники колективу облводресурсів взяли участь у мітингу, який відбувся в обласному центрі у Ковалівському парку, з нагоди вшанування пам’яті учасників бою під Крутами. Разом з учасниками мітингу поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО, визначивши паралелі між подвигом юних курсантів і подвигом наших бійців на Сході країні.

Цьогоріч виповнилось 99 років із того дня, як молоді люди-студенти та кадети Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійці Помічного студентського куреня Січових стрільців вступили у нерівний бій під Крутами із переважаючими силами більшовиків. Більше ста їх загинуло, назавжди залишивши в історії українського народу приклад героїзму і боротьби за незалежність. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

За героями Крут була відслужена панахида.


22 січня у День Соборності України представники колективу облводресурсів взяли участь у мітингу та урочистому покладанні квітів на площі перед пам'ятником Володимиру Винниченку в обласному центрі.

98 років тому на Софійській площі у Києві пролунали слова Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки.


Впродовж січня 2017 року водогосподарськими організаціями області проводяться підготовчі роботи відповідно до розробленого та затвердженого Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів Плану дій для захисту господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків в поточному році.

Спеціалістами та фахівцями міжрайонних управлінь водного господарства проводяться обстеження стану гідротехнічних споруд, наповнення водних об’єктів, технічного стану водогосподарських систем з визначенням їх готовності до пропуску високих вод і льодоходу.


17-18 січня в зоні своєї діяльності спеціалістами Кіровоградського МУВГ обстежені водосховища – Кандаурівське, Петровське, Новопавлівське. Ремонтною бригадою управління ведуться доглядові роботи з підготовки споруд та об’єктів.

14 грудня представники колективу облводресурсів взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника "Жертвам Чорнобиля" з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У покладанні квітів взяли участь представники обласної державної адміністрації, обласної ради, міської влади, колишні чорнобильці, вдови ліквідаторів, які загинули внаслідок аварії на ЧАЕС, представники громадськості, працівники МНС та Національної поліції, військовослужбовці, студентська молодь.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв.

На честь ліквідаторів, які 30 років тому віддали свої життя, рятуючи свою Батьківщину і світ від ядерного лиха, пролунали постріли військового салюту.


Олександрійським міжрайонним управлінням водного господарства завершується виконання робіт з розчистки русла р.Березівки у м.Олександрія Кіровоградської області, за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Так виглядало русло річки до початку виконання робіт
та завдяки виконанню комплексу робіт зовнішній вид русла змінився.

Розчищення русла сприяло покращенню санітарного та екологічного стану річки, встановлені вздовж берегової лінії габіони та кріплення берегу кам’яним накидом захищають та збільшують стійкість берегів і русла річки. Проведені заходи покращують умови проживання людей на прилеглій території під час проходження повені та паводків.


30 листопада обласним управління водних ресурсів проведена чергова виробнича нарада з питань проведення в області інвентаризації водойм та їх гідротехнічних споруд, кінцевою метою якої є створення інтерактивної карти з нанесенням всіх водних об’єктів області.

Робота проводиться на виконання доручення Голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 15 квітня 2016 року №01-26/80/1, спільно з районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

На даний час завершено проведення інвентаризації у Гайворонському, Новомиргородському, Новгородківському районах, підходять до завершення роботи у Кіровоградському районі.

Зважаючи на відсутність морфометричних характеристик більшості водойм (паспортів водних об’єктів, водогосподарських паспортів, іншої технічної документації) виникають додаткові витрати часу на ідентифікацію та визначення основних параметрів ставків.

До уваги членів комісій з проведення інвентаризації водних об’єктів! При виникненні питань, просимо звертатись за консультацією до обласного управління водних ресурсів та міжрайонних управлінь водного господарства.


У міжрайонних управліннях водного господарства після завершення поливного сезону проведено комплекс заходів з обстеження міжгосподарської зрошувальної мережі. Відповідно до визначених завдань та розроблених графіків проведення робіт з підготовки зрошувальних систем до роботи у 2017 році, з листопада розпочаті підготовчі роботи на насосних станціях, гідротехнічних спорудах, закритих трубопроводах.

На насосних станціях проводяться роботи по ревізії та ремонту насосно-силового обладнання, від роботи якого залежить своєчасна та безперебійна подача води водокористувачам.

Працівниками міжрайонних управліннях водного господарства проведено роботи по відключенню основних силових трансформаторів на насосних станціях зрошення та включено трансформатори власних потреб, виконано консервацію відключених силових трансформаторів та пуско-регулюючої апаратури для надійного зберігання обладнання в зимовий період.

Ремонті роботи ведуться власними силами за рахунок коштів отриманих від подачі води на полив.


21 листопада представники колективу облводресурсів на чолі з керівництвом взяли участь в урочистостях з нагоди третьої річниці Дня Гідності та Свободи, поклали квіти до меморіальної дошки Героя України Віктора Чміленка та до пам’ятного знака зі світлинами загиблих земляків Героїв Небесної Сотні на Площі Героїв Майдану у м. Кропивницькому.


18 листопада Кіровоградським облводресурсів спільно з департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Орхуським центром екологічної інформації був проведений круглий стіл «Річка Інгул: проблеми та шляхи вирішення». Мета проведення круглого столу налагодження взаємодії державних структур та громадськості для вирішення проблемних питань захисту річки Інгул.

Відкрив засідання круглого столу начальник облводресурсів Житомирський І., а далі були обговорені та висвітлені наступні питання: основні чинники впливу на стан водних ресурсів річки Інгул (Гайдук К. заступник начальника Кіровоградського облводресурсів), виконання заходів щодо покращення екологічної ситуації в басейні Інгула (Хомич А. заступник начальника департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА), здійснення заходів контролю за дотриманням водоохоронного законодавства (Власенко М. начальник Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області), забезпечення очистки зворотних вод Кіровоградським водопровідно-каналізаційним господарством ОКВП «Дніпро-Кіровоград» (Романюк М. заступник генерального директора з технічних питань ОКВП «Дніпро-Кіровоград»), заходи та плани виконання робіт охорони водних ресурсів та екологічного оздоровлення річок в м. Кропивницькому (Коваленко С. начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради), прибережні захисні смуги річки як бар’єр від потрапляння забруднень (Гелевера О. викладач КДПУ ім. Винниченка, доцент, кандидат географічних наук, член громадської організації «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР»).


13 жовтня представники колективу обласного управління водних ресурсів взяли участь в урочистих заходах до Дня захисника України, які розпочалися в обласному центрі із покладання квітів до пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні на площі Героїв Майдану та меморіальної дошки Віктору Чміленку.

Багато військовослужбовців та кропивничан прийшли на Фортечні вали, де разом із представниками влади покладанням квітів до пам'ятника "Батьківщина-мати" та пам'ятних знаків загиблим Героям АТО на Алеї Слави вшанували пам'ять українців, які боролися за свободу і незалежність нашої держави.
28 вересня заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь в екологічному семінарі «Екологічні проблеми водних ресурсів Кіровоградщини», де висвітлила питання «Якість поверхневих водних ресурсів Кіровоградщині та тенденції щодо їх змін».

Ціллю семінару було об’єднання зусиль працівників державних структур, громадських організацій, вчених, практиків на покращення стану водних ресурсів та напрацювання пропозицій щодо необхідних першочергових дій з цього напрямку.

Одним із важливих пріоритетів визначено підвищення формування екологічної свідомості населення шляхом практичної та просвітницької роботи.


15-16 вересня заступник начальника облводресурсів О.Бойко та головний енергетик Кіровоградського МУВГ С.Гостєєв взяли участь у нараді – семінарі з енергозбереження та водообліку на тему: «Актуальні питання підвищення технічного рівня експлуатації водогосподарських систем, впровадження енергозберігаючих технологій та удосконалення водообліку».

Нараду-семінар проводив начальник упрексплуатації Держводагентства Вячеслав Розгон на базі Мелітопольського та Якимівського МУВГ Запорізького облводресурсів.

На семінарі було визначено пріоритетні напрямки роботи підрозділів служб експлуатації щодо удосконалення заходів з енергозбереження та водообліку на меліоративних системах, підвищення рівня інженерного забезпечення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу, раціонального використання водних ресурсів, експлуатаційної надійності водогосподарських систем, відбувся обмін досвідом, розглядалося практичне застосування заходів щодо удосконалення енергозберігаючих технологій та системи водообліку.


15 вересня спеціалістами Кіровоградської ГГМП в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Веселівського навчально-виховного комплексу (с.Веселівка, Кіровоградського району), з метою виховання у підростаючого покоління дбайливого ставлення до навколишнього середовища та популяризації екологічних знань проведений відкритий тематичний урок на тему: «Вода джерело життя».

Учні старших класів цікавились проблемами раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів, забруднення навколишнього середовища та його вплив на здоров’я людей.


Олександрійським міжрайонним управлінням водного господарства розпочато проведення робіт з розчистки русла р. Березівки, лівої притоки р.Інгулець у м. Олександрія Кіровоградської області. Крім розчистки русла річки передбачено закріплення берегової лінії габіонами, які призначені для захисту, укріплення та збільшення стійкості берегів і русла річки.

Метою виконання даного природоохоронного заходу є відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки, фінансування здійснюється за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Надалі планується виконання робіт по розчистці русла р.Інгулець в межах міста Олександрія.24 серпня представники колективу обласного управління водних ресурсів взяли участь у заходах присвячених 25-ій річниці незалежності України. Детальніше23 серпня представники колективу обласного управління водних ресурсів взяли участь в урочистому зібранні з нагоди Дня Державного Прапора України, яке відбулося на площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченку в обласному центрі.

На початку урочистостей учасники зібрання поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Потім відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України,

а наприкінці урочистостей юні жителі Кіровоградщини, одягнуті в національне вбрання, під гучні фанфари запустили в небо символічні синьо-жовті кульки.


9 серпня 2016 року відбулося засідання колегії облводресурсів за участю членів колегії, керівників водогосподарських організацій та начальників відділів і спеціалістів облводресурсів. На колегії були підведені підсумки роботи водогосподарських організацій за І півріччя та намічені завдання на ІІІ квартал поточного року з питань управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу, фінансової діяльності і надання платних послуг. Також були обговорені питання ефективного використання автотракторної техніки та нарощування платних послуг, які надаються технікою, енергозбереження, охорони праці, збереження державного майна, проблемні питання, які виникали впродовж поливного сезону при подачі води водокористувачам.


4 серпня 2016 Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства продовжує виконувати заходи з відновлення і облаштування джерел та витоків річок. На початку серпня встановлено пам’ятний знак витоку річки Бовтишка, яка бере свій початок у глибокій балці на узбіччі дубово-грабового лісу в крайній західній частині села Розумівка Олександрівського району. Окрім того, працівники управління разом із сільським головою визначили спільні заходи з розчищення та упорядкування джерел розташованих на території сільської ради та проведення екологічної акції з залученням молоді.


28 липня 2016 року начальник облводресурсів І.Житомирський взяв участь у нараді, яка відбулася в м. Києві у залі засідань Держводагентства.

Нараду провела виконувач обов’язків Голови Держводагентства І.Овчаренко, взяли участь керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та структурних підрозділів Держводагентства.

Були підведені підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2016 року та окреслені завдання, на які необхідно спрямовувати зусилля у ІІІ кварталі поточного року.


8 липня у м.Олександрія на базі КСК «Ніка» пройшла конференція під головуванням заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Коломійцева з питань "Перспективи застосування систем зрошення в сільському господарстві Кіровоградської області". Детальніше


28 червня в обласному центрі відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам'ятника Володимира Винниченка з нагоди відзначання 20-ї річниці Дня Конституції України, на якому були присутні представники колективу облводресурсів.

Перед учасниками мітингу виступили голова облдержадминистрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, заступник Кіровоградського міського голови Олександр Грабенко.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт, який підготував Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Кропивницького.

З нагоди 20-ї річниці Конституції України Кіровоградська облдержадміністрація нагородила заступника начальника облводресурсів Катерину Гайдук подякою за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм.


На початку червня завершено облаштування джерела «Озерне», яке розташоване на Озерній Балці в м. Кіровограді, роботи виконувало Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства за кошти міського бюджету. Мешканці мікрорайону здавна використовують джерельну воду для пиття та приготування їжі, бо вважають її цілющою і смачною. За декілька тижнів малопривабливий куточок перетворився у гарне та затишне місце для відпочинку. Працівники управління проклали водовідвід від джерела до потічка Озерного, виклали тротуарною плиткою майданчик навколо джерела та розмістили дві лави, поновили огорожу і висадили 90 кущів спіреї. А ще встановили пам’ятний знак із надписом.

Жителі мікрорайону висловили вдячність усім хто долучився до гарної справи з впорядкування джерела, а працівники управління сподівання, що джерело буде завжди доглянуте, а майданчик чистий і не пошкоджений.


3 червня начальник облводресурсів І.Житомирський взяв участь у нараді під головуванням Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, яка відбулася у приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації. 

У заході також взяли участь керівники водогосподарських організації Дніпропетровського, Донецького, Запорізького, Херсонського обласних управлінь водних ресурсів та Південно-Бузького басейного управління водних ресурсів.

На нараді обговорювалися питання щодо діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу, під час виступу виконувач обов’язків Голови Держводагентства І. Овчаренко, зупинилась на основних питаннях, які пов’язані з меліорацією земель, управлінням, використанням та відтворенням водних ресурсів, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави в частині одержання документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування), запровадження механізму державно-приватного партнерства для стимулювання охорони вод. Крім того, під час наради розглядалися питання щодо стану та перспектив поводження з відходами; стану та перспектив охорони атмосферного повітря; природоохоронного нагляду та інші.


2 червня обласним управлінням водних ресурсів було проведено урочисте зібрання з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства.

На зібранні були присутні представник Держводагентства – головний спеціаліст управління водних ресурсів Н. Харченко, яка привітала присутніх зі святом, вручила відзнаки Держводагентства, завідувач сектору у Кіровоградській області Держводагентства І. Тарасенко, запрошені ветерани галузі. Детальніше27 травня відбулись галузеві спортивні ігри серед працівників водогосподарських організацій області, присвячені Дню працівників водного господарства, змагання проходили на базі гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на березі Лелеківського водосховища. ДетальнішеЗ 16 травня провідним інженером з охорони праці облводресурсів В.Стороженком проводився оперативний контроль стану охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у підпорядкованих водогосподарських організаціях.

Метою заходу є запобігання випадкам виробничого травматизму, недопущення пожеж і профілактика дорожньо-транспортних пригод.
До Дня Південного Бугу, святкування якого проходить щорічно в третю суботу травня, водогосподарськими організаціями були проведені урочисті зібрання трудових колективів, круглий стіл на тему «Сучасний стан річки Південний Буг та її значення для Кіровоградщини».

Спеціалістами Новомиргородського МУВГ проведено заняття екологічного спрямування «Річки рідного краю» в дошкільному навчальному закладі м.Новомиргорода «Теремок».


19 травня на засіданні Верховної Ради України у першому читанні було прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» (реєстраційний номер № 3603). Реалізація положень законопроекту дозволить удосконалити законодавство України у питаннях впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС. Зокрема, законопроект спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом: гідрографічного та водогосподарського районування території України, розроблення Планів управління річковими басейнами, розроблення водогосподарських балансів, визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Реалізація положень законопроекту в цілому сприятиме реалізації державної водної політики щодо подальшого збереження і відтворення водних ресурсів, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами, адаптації водного законодавства до законодавства ЄС, визначення шляхів розбудови та удосконалення водогосподарського комплексу України.


19 травня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук взяла участь у засіданні робочої групи Міжвідомчої комісії басейну р.Інгулець, яке відбулося в Управлінні каналу Дніпро-Інгулець (с. Велика Скельова, Світловодський район)

Засідання робочої групи Міжвідомчої комісії басейну р.Інгулець проходило на виконання протокольного рішення Міжвідомчої комісії з питань промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2016 році від 16 березня 2016 року, з метою перевірки дотримання Регламенту та якості промивки р.Інгулець.


09 травня водогосподарники області разом з усіма жителями Кіровоградщини відзначили День Перемоги над нацизмом та вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни. Детальніше08 травня, у День пам’яті та примирення, представники облводресурсів взяли участь в акції ”Перша хвилина миру”, яка проводилась в Кіровограді на Театральній площі.

Учасники акції згадали страшну трагедію Другої світової війни та вшанували пам’ять тих, хто загинув під час боротьби з нацизмом. Перед ними виступили заслужений артист України Сергій Дьомін, соліст Кіровоградської обласної філармонії Олександр Безай, лауреат Всеукраїнських конкурсів Владислав Бурага, камерний оркестр обласної філармонії «Концертіно» та військовий оркестр Кіровоградського гарнізону.

На завершення акції архієпископ Кіровоградський і Голованівський Української православної церкви Київського патріархату Марк провів молебен за мир і злагоду в Україні та передав кіровоградським військовослужбовцям вогонь миру.


05 травня в приміщенні Дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів відбулось засідання колегії облводресурсів за участю членів колегії, керівників водогосподарських організацій та начальників відділів облводресурсів.

На колегії були підведені підсумки роботи водогосподарських організацій області за І квартал та намічені завдання на ІІ квартал 2016 року з питань управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу, фінансової діяльності і надання платних послуг, виконання заходів щодо запобігання та протидії корупції, стан виконавської дисципліни.


З 22 по 28 квітня у водогосподарських організаціях області проводились заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні в рамках Всесвітнього дня охорони праці, який в 2016 році проводився під девізом: „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

В організаціях проведені бесіди, лекції із зазначеної тематики, оновлені куточки та стенди з охорони праці з наповненням відповідними матеріалами, проведені конкурси на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю. Під час їх проведення увага зосереджувалась на додержанні працівниками культури охорони праці, правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, психологічному клімату в колективах.


28 квітня начальник облводресурсів І.Житомирський прийняв участь у роботі Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну річки Південний Буг щодо пропуску весняного водопілля та встановлення режиму роботи на весняно-літній період 2016 року, яка проходила в м. Южноукраїнську Миколаївської області.


26 квітня з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи в обласному центрі відбулася громадська хода та мітинг-реквієм з покладанням квітів до пам’ятника "Жертвам Чорнобиля".

У заходах взяли участь керівництво області та міста, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, вдови та діти ліквідаторів, посадовці, духовенство та громадськість міста, долучились до участі у заходах і представники колективу Кіровоградського облводресурсів.

Пам’ять героїв-ліквідаторів, які ціною власного життя захистили майбутнє України, учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятника "Жертвам Чорнобиля". За загиблими внаслідок катастрофи на атомній електростанції відслужили поминальну панахиду.


22 квітня фахівці Кіровоградського облводресурсів взяли участь у заходах з  прибирання та упорядкування прибережної захисної смуги Лелеківського водосховища, в рамках акції "Зробимо Україну чистою разом - 2016".


15 квітня 2016 року начальник облводресурсів І.Житомирський прийняв участь у нараді, яка проводилася департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, за участю розробників проектів землеустрою та завідувача сектору у Кіровоградській області Держводагентства. На нараді були розглянуті проблемні питання, які виникають при виготовленні документації із землеустрою та її погодженні при наданні в користування на умовах оренди водних об’єктів.


12 квітня 2016 року начальник облводресурсів І. Житомирський та заступник начальника К. Гайдук прийняли участь у робочій зустрічі депутатів обласної ради з жителями села Топило Знам’янськoгo райoну та представниками екологічних служб і органів місцевого самоврядування Кривого Рогу.

Зустріч була викликана зверненням краєзнавця з Кривoгo Рогу І.Найденко до жителів с Топило з приводу розорення прибережної захисної смуги притоки річки Інгулець та зауважень щодо того, що це призвело до її пересихання. З іншої сторони жителі села звернулися до обласної ради з приводу відсутності води у колодязях та необхідності вирішення питання водозабезпечення жителів села.


08 квітня 2016 року начальник облводресурсів І.Житомирський прийняв участь в засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було проаналізовано ситуацію щодо використання гідротехнічних споруд в області та наголошено про необхідність попередження надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загрозою руйнування при проходженні повеней та паводків, безпечну експлуатацію водних об’єктів та про загрози, техногенні і екологічні ризики на безхазяйних гідротехнічних спорудах.


Водогосподарські організації долучились до проведення всесвітньої соціально-екологічної ініціативи «Дерева Миру».

Під час проведення даної акції були висаджені дерева та кущі, а також проведено догляд за існуючими насадженнями.

Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства висаджена алея дерев біля пам’ятника загиблим пілотам в долині річки Велика Вись. Детальніше


30 березня в дорадчому центрі Кіровоградського облводресурсів проведена обласна нарада з питань підготовки зрошувальних систем та організації поливів у 2016 році. Детальніше28 березня заступник начальника облводресурсів К.Гайдук прийняла участь у програмі «Радіомайдан», яка виходить у прямому ефірі одночасно для теле- та радіоаудиторії в ефірі радіо «Скіфія-центр» та каналу «Кіровоград».  Під час передачі обговорювався стан поверхневих водних ресурсів області, виконання необхідних заходів з їх покращення, збереження та раціональне використання.


28 березня відбулось засідання міжвідомчої комісії басейну р. Інгулець з нагоди початку роботи каналу Дніпро-Інгулець та по промивці р.Інгулець, в якому взяв участь начальник облводресурсів І.Житомирський. Детальніше25 березня в рамках заходів до Всесвітнього дня води в комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання  №6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» за участю заступника начальника облводресурсів Гайдук К.І. та голови профспілкового комітету Годорожи А.М. був проведений відкритий тематичний урок. Детальніше


22 березня Кіровоградським обласним управлінням водних ресурсів спільно з Орхуським центром екологічної інформації проведений круглий стіл  «Водні ресурси Кіровоградщини». Круглий стіл приурочений до Всесвітнього дня води, який у цьому році проходив під гаслом «Вода і робота», відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського. Детальніше


До уваги сільгосптоваровиробників!

30 березня 2016 року відбудеться обласна нарада, де будуть розглянуті питання про стан підготовки зрошувальних систем до роботи у 2016 році, організацію поливів, розроблення інвестиційних проектів щодо відновлення роботи зрошувальних систем, внесення змін до Закону про меліорацію земель. Керівники та спеціалісти облводресурсів нададуть роз’яснення на питання, які стосуються оренди водних об’єктів, дозволів на спецводокористування тощо.

Запрошуємо прийняти участь у нараді.

Початок наради об 1100 годині в адмінбудівлі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства, по вул. Московська, 210, м.Кіровоград.


16 березня у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі і на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2016 році, в якому взяв участь начальник облводресурсів І. Житомирський.

Під час засідання розглядалися питання щодо аналізу виконання регламенту промивки русла р. Інгулець та її екологічного оздоровлення; поточної гідрометеорологічної обстановки у басейні р. Інгулець та якісного стану води у Карачунівському водосховищі; пропозиції до проекту регламенту промивки русла р. Інгулець із урахуванням гідрологічної ситуації у 2016 році; про заходи з оздоровлення басейну р. Інгулець та початок поливного сезону; стан підготовки до роботи каналу Дніпро-Інгулець у 2016 році; проект регламенту промивки русла р. Інгулець.


15 березня відбулося проведення підсумків конкурсу дитячого малюнка «Джерело мого дитинства», який проводився Кіровоградським облводресурсів та управлінням освіти Кіровоградської міської ради.

Організаційним комітетом визначено переможців конкурсу. Урочисте оголошення переможців та їх нагородження відбудеться 22 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського у Всесвітній день води.

Кращі роботи будуть експонуватися в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського та у Дорадчому центрі облводресурсів.


12 березня  відбулися загальні збори трудового колективу Кіровоградського облводресурсів, було заслухано звіт виконання зобов’язань колективного договору за 2015 рік, роботу первинної профспілкової організації та звіт ревізійної комісії про використання коштів профспілкової організації за звітний період, обговорювався кошторис витрат на 2016 рік. Розглянуте питання змін у антикорупційному законодавстві, крім того окремо про заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.


11 березня 2016 року відбулась розширена колегія обласного управління водних ресурсів.

В засіданні приймали участь члени колегії, завідувач сектору у Кіровоградській області Держводагентства, керівники та спеціалісти облводресурсів, міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії, всього 35 осіб.

На колегії були підведені підсумки роботи водогосподарських організацій за 2015 рік, намічені основні напрямки роботи та завдання на І півріччя 2016 року з питань управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу та охорони праці.

Окремо та більш детально були розглянуті питання про роботу та завдання аналітично-диспетчерського центру облводресурсів та диспетчерських служб водогосподарських організацій, про недоліки виявлені при проведенні внутрішнього аудиту, виконання заходів щодо запобігання і протидії корупції, зміни в антикорупційному законодавстві, про стан збереження державного майна, стан виконавської дисципліни.Шановні жінки водогосподарської галузі області!
За доброю традицією із святом 8 Березня приходить весна, і в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність.
Щедро зичимо Вам міцного здоров’я і довголіття, щастя і достатку. Нехай у ваших оселях завжди лунає дитячий сміх, панує злагода і любов.
Вічної вам весни і молодості.

Начальник Кіровоградського облводресурсів
І.Житомирський
Голова Профспілки
А. Годорожа

01 березня  розпочалися планові технічні роботи по дослідженню витоку води з-під підпорної перегороджувальної споруди по вулиці Михайлівській  на р.Інгул в м.Кіровограді. Щоб дослідити в якому напрямку витікає вода з-під греблі у воду були спущені пакети з харчовим барвником флуоресцеїн-натрію. Тому мешканці Кіровограда мають можливість дивуватися незвичайному яскраво зеленому кольору води в річці Інгул нижче мосту. Детальніше


25 лютого відбулася нарада під головуванням виконувача обов’язків Голови Держводагентства Ірина Овчаренко про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2015 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2016 року. Участь у нараді взяв начальник облводресурсів Ігор Житомирський. На нараді були присутні в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська, народний депутат України Андрій Гордєєв, координатор Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України Володимир Кладієв.

Під час наради обговорювались основні досягнення водогосподарської галузі за 2015 рік, визначені завдання, на які необхідно направити зусилля у I кварталі 2016 року, зокрема, щодо забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами протягом року, з урахуванням фактичної та прогнозованої гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки; забезпечення ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу протягом вегетаційного періоду 2016 року; посилення роботи щодо збереження об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем із залученням місцевих силових органів та органів самоврядування; забезпечення стабільної роботи щодо висвітлення діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу у засобах масової інформації та на веб-сайтах водогосподарських організацій тощо.


26 лютого 2016 року завершується термін подачі робіт на конкурс дитячого малюнка «Джерело мого дитинства», який проводиться Кіровоградським облводресурсів спільно з управлінням освіти Кіровоградської міської ради. Підведення підсумків конкурсу відбудеться 15 березня 2016 року.

Декілька малюнків, які вже надійшли на конкурс:

22 лютого згідно затверджених графіків та програм по проведенню навчання та перевірки знань з питань охорони праці, пожежної та дорожньої безпеки розпочаті заняття у водогосподарських організаціях облводресурсів, метою яких є вивчення безпечних прийомів праці при експлуатації вантажопідйомних механізмів, посудин перебуваючих під тиском, газового господарства. Особлива увага приділяється вивченню правил електобезпеки, правил дорожнього руху, гігієни праці та промсанітарії.

Знання правил та безпечних прийомів праці є запорукою запобігання виникненню виробничого травматизму, пожеж, аварій та дорожньо-транспортних пригод.

На фото проведення навчання:


Кіровоградська ГГМП           Олександрійське МУВГ


Новомиргородське МУВГ

Кіровоградське МУВГ

Кіровоградське МУВГ

17 лютого на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорювалось питання забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод в весняний період 2016 року. Детальніше


15 лютого під час апаратної наради в обласній державній адміністрації обговорювалось питання, як область готується до проходження льодоходу та весняних паводків. Детальніше


15 лютого з нагоди відзначення в області Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан представники колективу облводресурсів взяли участь у заходах, які були приурочені цій події.

Учасники заходів пройшли громадською ходою центром міста до пам’ятника «Воїнам - інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини». хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам'ять українців, загиблих в бойових діях на усіх континентах.


04 лютого відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке проводив перший заступник голови облдержадміністрації С.Коваленко. На засіданні розглядалося питання гідрометеорологічної ситуації формування весняної повені та хід підготовки водних об’єктів області до безаварійного пропуску повеневих вод у березні-квітні 2016 року.

Начальник обласного управління водних ресурсів Житомирський І. в своєму виступі зазначив, що згідно Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році на водних об’єктах області, водогосподарськими організаціями виконувались організаційні заходи з нагородження співпраці з місцевими органами самоврядування стосовно надання оперативної інформації про обстановку на річках та водоймах, проводились роботи з обстеження основних водосховищ та ставків, визначений стан їх наповнення та вільні об’єми, створені аварійні бригади, підготовлена автотракторна техніка, які у разі необхідності, будуть задіяні при виконанні робіт в період проходження повені. Розроблені моделі формування об’ємів повеневих вод та прогнозування ситуації з наповнення водойм, крім того розроблені проекти зон можливого затоплення на найбільш небезпечних ділянках річок, де можуть бути підтоплення внаслідок повеней та паводків. З метою уникнення підтоплення м.Кіровограда, та безпечного пропуску повеневих вод розроблена схема протипаводкового захисту, яка включає в себе своєчасне спрацювання водосховищ та ставків, яке дасть змогу зрізати пік проходження високих повеневих вод.

За інформацією обласного центру з гідрометеорології в даний час гідрометеорологічні умови, що склалися в басейнах річок Кіровоградської області, поки не дають підстав на формування високого весняного стоку, і відповідно, небезпечного проходження весняного водопілля на річках області.


01 лютого начальник обласного управління водних ресурсів І. Житомирський та заступник начальника О. Бойко прийняли участь в робочій нараді, яка відбулася в Кіровоградській міській раді, з питання готовності м. Кіровограда до сніготанення та пропуску паводкових вод.

Засідання проводив заступник міського голови О. Мосін за участю начальника Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології О. Юрченко, начальника головного житлово-комунального господарства міськради О. Хачатуряна та начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради С. Коваленка.

Були розглянуті стан та прогноз гідрометеорологічної ситуації на території обласного центру, стан ливневої системи, запірної арматури та механізмів гідротехнічних споруд.

Начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський та його заступник Олександр Бойко запевнили під час наради, що безпечне проходження талих вод через Кіровоград забезпечують цілий каскад водосховищ. Сьогодні у басейні водозбору Інгулу такі водосховища готові прийняти 5,9 мільйонів кубічних метрів води, а у басейні Сугоклеї – 1,5. У разі необхідності, буде задіяна система сифонів, для спуску води.  На думку керівників водгоспу, для повного зняття загрози підтоплення у Кіровограді необхідно завершити розчистку Інгулу на ділянці від вулиці Херсонської до мосту по вулиці Михайлівській. Проект вже  розроблений, але труднощів додають чисельні інженерні комунікації на цій частині русла. Тут проходять каналізаційні колектори, водопровід, газопровід і електрокабелі.

Питання фінасування і  реалізації цього проекту може бути розглянуте під час коригування міського бюджету за результатами шести місяців діяльності, висловив припущення заступник міського голови.


30 січня заступник начальника обласного управління водних ресурсів К. Гайдук взяла участь в передачі обласного радіо, де відповідала на запитання ведучої щодо повноважень водогосподарських організацій області.


29 січня в обласному центрі відбувся мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, з нагоди вшанування пам'ять українських патріотів, які 98 років тому, у бою біля залізничної станції Крути зупинили наступ багатотисячного більшовицького війська, що намагалося захопити Київ та знищити молоду українську державу. Участь у мітингу взяли керівники та працівники облводресурсів.

Вшановуючи пам'ять Героїв Крут, учасники мітингу поклали живі квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.


28 січня відбулося засідання технічної ради Кіровоградського обласного управління водних ресурсів на якому розглядалося питання про надання висновку щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування ТОВ «Чарнокіт».

За результатами розгляду прийнято рішення про надання позитивного висновку щодо можливості забору підземних вод.


28 січня у зв’язку із різким підвищенням температури та активним сніготаненням начальником облводресурсів Житомирським І.А. та заступником начальника Бойком О.Т. був здійснений виїзд на водні об’єкти, які знаходяться на території міста Кіровограда.

Мета виїзду - огляд стану водних об’єктів та надання пропозицій щодо необхідності створення вільних об’ємів на ставках та водосховищах, які розташовані вище міста для попередження підтоплення господарських об’єктів та житлових будинків.

22 січня в обласному центрі біля пам’ятника Володимиру Винниченку відбулося покладання квітів та урочистий мітинг з нагоди Дня Соборності України. Захід пройшов за участі керівництва обласної та міської влади, представників громадськості, політичних партій і трудових колективів.

Працівники апарату обласного управління водних ресурсів поклали квіти до підніжжя пам’ятнику В. Винниченку та разом з учасниками мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять незлічених жертв в боротьбі за соборність України.


Спеціалісти та фахівці Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства вживають заходи на виконання Плану дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році.

Проводяться обстеження стану водних об’єктів, технічного стану водогосподарських систем та споруд в басейнах річок Інгул і Сугоклея з визначенням їх готовності до пропуску високих вод і льодоходу. Разом з тим ремонтною бригадою ведуться доглядові роботи з підготовки споруд та об’єктів до пропуску весняних вод.

24 грудня в Дорадчому центрі облводресурсів відбувся семінар-навчання для спеціалістів водогосподарських організацій області на тему: «Ведення державного обліку водокористування, управління водними ресурсами», на якому були розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування.


10 грудня заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у засіданні круглого столу з екологічних питань, який відбувся в Орхуському центрі екологічної інформації. На засіданні було презентовано «Екологічний паспорт Кіровоградської області за 2014 рік», «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища Кіровоградської області у 2014 році», проінформовано про заходи, які здійснюються для покращення стану довкілля області. Присутні наголосили на важливість прийняття законодавчих актів у сфері надання документів дозвільного характеру та інших адміністративних послуг екологічного спрямування та на необхідності удосконалення системи надання адмінпослуг.


14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в м. Кіровограді та усіх населених пунктах області проводились заходи приурочені цьому дню.

Наслідки аварії були б значно серйознішими, якби не оперативна та злагоджена робота усіх, хто взяв на себе перший удар ядерної стихії. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції брали участь і фахівці водогосподарських організацій області.

Водогосподарники області взяли участь в заходах та схиляють голову перед професіоналізмом, самовідданістю й жертовністю тих, хто був залучений до ліквідації наслідків катастрофи.

В обласному центрі відбулося покладання квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». Учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання. На честь героїв, які віддали свої життя, рятуючи Батьківщину від ядерного лиха, пролунали постріли військового салюту.


З 7 по 11 грудня 2015 року згідно плану-графіку Держводагентства України Державним інститутом управління та економіки водних ресурсів на базі Дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів були проведені навчання та перевірка знань керівників та спеціалістів водогосподарських організацій області щодо організації роботи з охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки, експлуатації вантажопідйомних механізмів, посудин, що працюють під тиском, газового господарства, електробезпеки та інших робіт з підвищеної небезпеки.

В проведенні навчання взяли участь Сторчак В.А. завідувач кафедри та Стовбун А.І. доцент кафедри водогосподарських систем і охорони праці ДІУЕВР м. Київ, викладачі ТОВ «Учбово-курсовий комбінат» м. Кіровоград.

У роботі комісії з перевірки знань крім представників ДІУЕВР м. Київ, взяв участь Сітнік С.Г. головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг управління Держпраці у Кіровоградській області. Всього пройшли навчання 68 керівників та спеціалістів.


24 листопада відбулась колегія облводресурсів про підсумки діяльності водогосподарських організацій області за 9 місяців.

Під час колегії заслухано доповіді заступників начальника облводресурсів, начальників відділів та спеціалістів облводресурсів, керівників водогосподарських організацій, в яких було зосереджено увагу на основних досягненнях організацій та визначені завдання на IV квартал 2015 року. Детальніше


11 листопада начальник облводресурсів І.Житомирський взяв участь у нараді про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців 2015 року та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІV кварталі 2015 року, яка відбулася у залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. Гаркуші М.А.

Обговорювались проблемні питання за всіма напрямками діяльності, у тому числі щодо налагодження на належному рівні роботи територіальних органів Держводагентства; моніторингу гідрометеорологічної обстановки та якості поверхневих водних ресурсів; співпраці з місцевими органами влади щодо необхідності раціонального використання водних ресурсів в умовах маловоддя; забезпечення ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу в осінньо-зимовий період 2015-2016 років; посилення уваги за збереженням насосних станцій, гідротехнічних споруд, та інших об’єктів.


10 по 13  листопада на території Міжнародного виставкового центру (м.Київ)  відбувся XIII Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2015».

Участь у церемонії відкриття взяли Віце - прем’єр - міністр - міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубко, голова Держенергоефективності України С.Савчук, а також представники Мінприроди України і Литви, Держводагентства України, НАК «Нафтогаз України», АТ «Ощадбанк», іноземні гості. 

Участь у форумі також взяла делегація Кіровоградського облводресурсів.

Водогосподарські організації області відповідно до календарних планів-графіків виконали заходи з підготовки організацій до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2015-2016 років:

 • виконано в повному обсязі ремонт та утеплення об’єктів виробничого призначення;
 • заготовлено вугілля та дрова в достатній кількості на весь опалювальний період;
 • виконано ремонт побутових приміщень на насосних станціях та майстернях;
 • обладнано машини для перевезення людей;
 • підготовлено механізми для боротьби з сніговими заметами;
 • заготовлено комплекти верхнього спецодягу згідно з нормативами;
 • створено запас пально-мастильних матеріалів.

Для забезпечення надійної охорони водогосподарських об’єктів в міжрайонних управліннях водного господарства створені мобільні групи, організоване цілодобове чергування на всіх об’єктах та своєчасне оповіщення про спроби крадіжок чи інші надзвичайні події.


28 листопада колективи водогосподарських організацій прийняли участь у жалобній церемонії по вшануванню пам’яті загиблих від голодомору 1932-1933 років.

Учасники жалобної церемонії поклали до пам’ятного знака «Жертвам політичних репресій та голодоморів» на меморіальному комплексі «Фортечні вали» квіти та колосся пшениці, як символи пам'яті про голодомор і боротьбу українського селянства проти тоталітарного комуністичного режиму.

На знак вшанування пам’яті загиблих, учасники церемонії запалили жалобні свічки. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, які загинули внаслідок голодоморів.


21 листопада представники колективу облводресурсів взяли участь у заходах до другої річниці від початку Революції Гідності, які пройшли на головній площі Кіровограда – Героїв Майдану. Сотні кіровоградців зібралися, щоб відзначити Події на київському майдані у листопаді 2013-лютому 2014 року, які назавжди змінили нашу державу. Перемога Революції Гідності дозволила відчути себе вільними, дала шанс взяти на себе відповідальність за майбутнє нашої державни.

Керівництво області і міста, а також представники громадськості поклали квіти до пам'ятної дошки кіровоградського Героя Небесної Сотні - Героя України Віктора Чміленка, який загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера. Живі квіти також поклали до памятного знаку зі світлинами Героїв Небесної Сотні.

На знак єдності учасники зібрання виконали гімн України.


28 жовтня начальник облводресурсів І.Житомирський та заступник начальника управління О.Бойко взяли участь у покладанні квітів до Вічного вогню на меморіальному комплексі "Фортечні вали" з нагоди 71-ї річниці визволення України від нацистських загарбників.

В урочистостях взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, керівництво міста, ветерани Другої світової війни, військовослужбовці Кіровоградського гарнізону, учнівська та студентська молодь, представники громадськості. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, які у роки Другої світової війни віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави.


20 жовтня начальник облводресурсів Житомирський І.А., заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І., начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Вольф В.Л., працівники міжрайонних управлінь водного господарства взяли участь у відкритті джерела з питною водою в м. Олександрії у Жовтневому мікрорайоні.

Кошти на відновлення джерела були виділені з міського бюджету та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в рамках акції «До Дня Довкілля», біля джерела встановлено альтанку зі столом і лавами для зручності відвідувачів.

З урочистою подією всіх привітав Олександрійський міський голова Цапюк С.К., який подякував Олександрійському МУВГ за допомогу у здійсненні відновлювальних робіт та вручив грамоту начальнику управління Вольфу В.Л. за багаторічну сумлінну працю у водогосподарському комплексі Олександрійщини.

Ігуменом церкви Свята Різдва Христового Філімоном відбулося освячення джерела. Творчий колектив будинку культури міста щирими словами та піснями привітав усіх присутніх на святі.


Працівники водогосподарських організацій області долучились до відзначання державного свята, 14 жовтня - Дня захисника України, яке відзначається цього року вперше.

В колективах пройшли урочисті збори під гаслом «Сила нескорених», на яких виступили керівники водогосподарських організацій. У виступах наголошувалося, що це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, нагода згадати тих, хто здобув та відстояв нашу свободу і незалежність, подякувати нашим захисникам, які й зараз боронять цілісність та суверенітет української держави.

У Новомиргородському МУВГ під час урочистих зборів привітали зі святом учасника АТО Вишневського Олександра Володимировича, відзначили його патріотизм та мужність, готовність захищати свою Батьківщину.

Окрема повага та привітання в цей день працівникам водогосподарських організацій, які в даний час беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни, це Федоренко Анатолій Володимирович (Олександрійське МУВГ), Дяченко Віталій Григорович (Кіровоградське МУВГ).

Працівники Кіровоградської ГГМП організували зустріч у Кіровоградському обласному загальноосвітньому навчально - виховному комплексі гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) з учасником АТО (із родини працівника КГГМП), говорили про відповідальність за свою Батьківщину, про участь у волонтерській діяльності. Учні школи зібрали та передали гостинці учасникам антитерористичної операції на Сході країни.

Представники колективів апарату облводресурсів, Кіровоградського МУВГ, Кіровоградської ГГМП разом зі своїми родинами взяли участь у загальноміських заходах, в урочистому мітингу, який пройшов на площі Героїв Майдану та ходою пройшли до Меморіального комплексу "Фортечні Вали", де, вшановуючи пам’ять захисників України всіх поколінь, поклали квіти до Вічного вогню та стендів Алеї слави учасникам АТО, які загинули за свободу і незалежність України.


12 жовтня начальник облводресурсів Житомирський І.А. взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під час засідання розглядалось питання про початок опалювального сезону в області.

Відкриваючи засідання, заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко зазначив, що на початку тижня на території Кіровоградщини знизилася середньодобова температура. В таких умовах місцеві органи влади мають оперативно зреагувати, аби не допустити виникнення надзвичайних ситуацій. Після обговорення питання, члени комісії одноголосно проголосували за початок опалювального сезону в області, отже котельні будуть розпломбовані та почнуть працювати.


8-9 жовтня з нагоди відзначення 100-річного ювілею від дня заснування Національного університету водного господарства та природокористування у м. Рівне на базі університету відбувся Водний Форум, участь у якому взяла заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Гайдук К.І.

У рамках форуму відбулись наукові слухання «Актуальні проблеми використання та охорони водних ресурсів і перспективи розвитку водного господарства». Учасники Форуму розглянули проблеми збереження, охорони і використання водних ресурсів, функціонування водогосподарських об'єктів і прилеглих до них земель, економіко-правові аспекти функціонування водогосподарських систем.


1-2 жовтня виконувач обов’язків начальника Кіровоградської гідрогеолого-меліоративної партії Лиміч Т.З. взяла участь у нараді-семінарі за темою: «Актуальні питання з ведення моніторингу меліорованих земель», яка проходила у м. Одеса.

Під час наради-семінару розглядалися питання щодо: пріоритетних напрямків діяльності та першочергових завдань гідрогеолого-меліоративних підрозділів Держводагентства; науково-технічного забезпечення діяльності підрозділів гідрогеолого-меліоративної служби щодо аналізу і прогнозування меліоративної обстановки на зрошуваних масивах; застосування даних моніторингу при розробленні проектної документації на будівництво та реконструкцію водогосподарських систем та об’єктів; проектування нових об’єктів для підвищення водозабезпечення окремих територій; застосування природоохоронного законодавства у роботі водогосподарських організацій; завдання водогосподарських організацій із забезпечення належного метрологічного нагляду; перспективних напрямків діяльності водогосподарських організацій; організації роботи гідрогеолого-меліоративної служби в сучасних умовах, проблемних питань та пропозицій щодо підвищення ефективності її діяльності.


1 жовтня у Кіровограді відбулося відкриття Національної агропромислової виставки "АГРОЕКСПО-2015" за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка і голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка.

Начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський та заступник начальника О.Бойко були запрошені та присутні на відкритті виставки.

Національна агропромислова виставка "АГРОЕКСПО" проводиться вже втретє. Цього року згоду на участь у виставці дали більше 450 компаній, серед яких і відомі світові виробники. Тематичний діапазон експозицій, представлених цьогоріч підприємствами-учасниками, дуже широкий: тваринництво, рослинництво, техніка та технології, транспорт, спецтехніка, будівництво, альтернативна енергетика, екологія, переробна промисловість та інше. У рамках виставки вже традиційно буде проведено "Покровський ярмарок", на якому багато товаровиробників презентують свою продукцію.

Водогосподарськими організаціями області станом на 1 жовтня 2015 року завершене виконання заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.

Виконані ремонт та утеплення 11 об’єктів виробничого призначення, ремонт та випробування 8 опалювальних котлів, 0,14 км мережі водопроводів, підготовлені 2 водовідливних засобів, обладнані 5 машин для перевезення людей, підготовлені 8 од. обладнання і механізмів для боротьби з сніговими заносами. Крім того, виконані роботи по ремонту покрівлі адмінбудівель гідропосту НовгородківськоЇ зрошувальної системи та Кіровоградської ГГМП.

На 18 насосних станціях та у 6 майстернях відремонтовані та підготовлені побутові приміщення для обігріву працюючих та прийняття їжі.

Створений нормативний запас палива на опалювальний період 2015-2016 років: вугілля 90,3 тони, або 94,3 %, дров 49,2 куб.м, або 58,7%, виділені ліміти газу в обсязі 19,2 тис. куб.м, 100%.

Передбачене фінансування на придбання вугілля та дров у жовтні-грудні поточного року дасть можливість повністю забезпечити потребу палива на поточний опалювальний період.


30 вересня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віти Атаманчук.

На розгляд членів обласної комісії було винесено чотири питання, що стосуються, зокрема, стану підготовки об’єктів ЖКГ та соціальної сфери до функціонування в осінньо-зимовий період, заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в холодну пору року, а також діяльності підрозділів місцевої пожежної охорони і добровільних пожежних дружин на об’єктах різної форми власності та ситуації з виконанням завдання щодо обладнання потенційно небезпечних об’єктів і об’єктів підвищеної небезпеки в області автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.


29 вересня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні сесії обласної ради. Тридцять дев’ята за рахунком сесія стала останнім пленарним засіданням обласної ради шостого скликання. Хвилиною мовчання депутати вшанували пам'ять військових, які загинули захищаючи незалежність на Сході країни.

На сесії затверджено у новій редакції План заходів на 2015-2017 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року, внесено зміни до обласного бюджету поточного року, збільшивши дохідну частину, призначено керівників комунальних закладів області, внесено зміни до положень обласних премій та розглянуті інші питання порядку денного.


28 вересня начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод І.Тарасенко виступила перед секретарями сільських, селищних, міських рад з теми «Державна політика щодо розвитку водного господарства», які проходять навчання у центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації.


10-11 вересня головний бухгалтер Л.Переверзєва, начальник відділу економіки О.Хмельницька та головний аудитор А.Годорожа обласного управління водних ресурсів взяли участь у семінарі для фахівців обліково-економічних служб на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення», який відбувся у м. Миколаєві.

Під час семінару розглядалися наступні питання: нове в нормативній базі щодо виконання державного бюджету; шляхи посилення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів; модернізація системи бухгалтерського обліку галузі в процесі переходу на міжнародні стандарти; основні напрямки розвитку планово-економічної та аналітичної роботи; оплата праці у водогосподарських організаціях; організація облікових процесів та взаємозв’язки з підлеглими організаціями – запорука економного та раціонального використання бюджетних коштів; організація та результати здійснення внутрішнього аудиту водогосподарських організацій, а також інші актуальні питання фінансово-економічної діяльності водогосподарської галузі.


2 вересня представники колективу Кіровоградського облводресурсів взяли участь у заходах з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни на меморіальному комплексі «Фортечні вали», що в обласному центрі. Разом з жителями Кіровограда, військовослужбовцями, керівництвом міста та області вшанували пам'ять загиблих у роки війни хвилиною мовчання та покладанням квітів до Вічного вогню та пам’ятного знаку "Багнет".

Також на Фортечних валах відбулась церемонія перепоховання 57 воїнів Червоної Армії, які загинули під час звільнення Кіровоградщини від нацистських загарбників. Загиблих воїнів було виявлено кіровоградськими пошуковцями на місці колишніх боїв поблизу смт. Новгородки та сіл Овсяниківка і Володимирівка Кіровоградського району.


28 серпня начальник Кіровоградського облводресурсів І.Житомирський взяв участь у засіданні керівного комітету Кіровоградської обласної державної  адміністрації з формування проектних ідей щодо регіонального розвитку. Під час засідання учасники проаналізували проекти, що увійшли до Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року.

Відкриваючи засідання, голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко підкреслив, що програма розвитку області має бути живим документом, який буде коригуватися в залежності від вимог часу, і найголовніше, від побажань людей, заради комфорту яких і повинна працювати влада.


28 серпня представники водогосподарських організацій області в складі фахівців Держводагентства, Херсонської, Одеської, Миколаївської та Запорізької областей відвідали Кіровоградський завод гідравлічних машин ”Сахгідромаш”.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України В. Вощевського щодо модернізації та відновлення насосних станцій і насосно-силового обладнання проводиться аналіз технічного стану насосних станцій та насосно-силового обладнання, складається програма відновлення чи заміни насосних агрегатів та електродвигунів, запасних частин до них.

Для можливості заміни насосів чеського та болгарського виробництва, які в значній кількості були встановлені на насосних станціях в період їх будівництва, здійснюється вивчення та аналіз вітчизняного ринку виробників насосно-силового обладнання.Завод ”Сахгідромаш” спеціалізується на виробництві насосів загальновиробничого та спеціального призначення, має 60-річний досвід з їх проектування, виготовлення та може здійснювати комплексний ремонт чеських і болгарських насосів.

Фахівці під час візиту оглянули виробничі цехи підприємства, у тому числі ливарний, ознайомилися з асортиментом продукції. Визначили, що підприємство не тільки може здійснювати ремонт необхідного для водогосподарської галузі обладнання, а й виготовляє рівноцінні аналоги чеських та болгарських насосів. За результатами візиту вивчаються перспективи подальшого співробітництва Держводагентства з підприємством.


28 серпня заступник начальника облводресурсів К. Гайдук прийняла участь в плановому засіданні робочої групи Постійно діючої комісії по басейну р. Інгулець, яка відбулася в Дніпропетровському облводресурсів.

В роботі засідання прийняли участь фахівці Дніпропетровського облводресурсів, Криворізької міськради, Управління каналу Дніпро-Інгулець та ДП «Укррудпром» Асоціації Укррудпром».

Учасниками робочої групи був проведений аналіз виконання заходів Регламенту промивки та екологічного оздоровлення басейну р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2015 році. В результаті обговорення був визначений позитивний висновок щодо виконання в повному обсязі всіх заходів, передбачених Регламентом. Також, фахівцями були надані пропозиції щодо продовження і в 2016 році виконання вищезазначених заходів задля поліпшення якості води в басейні р. Інгулець та Карачунівському водосховищі.

Водогосподарські організації області вживають заходів щодо забезпечення підготовки зрошувальних систем до роботи у 2016 році.

У зв’язку з завершенням вегетаційного та поливного періодів міжрайонні управління водного господарства у міру припинення поливів здійснюють спорожнення поливних трубопроводів з максимальним використанням наявної в них води на полив. Впродовж вересня буде проведене обстеження та складання дефектних актів по міжгосподарській зрошувальній мережі, визначені обсяги робіт на підготовчий період 2015-2016 років.

За результатами обстеження управління складуть проектно-кошторисну документацію, визначать вартість ремонтних робіт та розроблять відповідні графіки виконання та комплекс заходів з метою своєчасного виконання їх та забезпечення стабільної роботи насосних станцій та міжгосподарських трубопроводів у наступному році.

Відповідну роботу необхідно провести водокористувачам на внутрішньогосподарських зрошувальних системах. Управління водного господарства готові надати допомогу як з обстеження, так і виконання ремонтних робіт.

Водогосподарські організації області вживають заходів щодо забезпечення підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарських організацій в осінньо-зимовий період 2015-2016 років розроблений комплекс заходів та графіки їх виконання.

Значна увага приділяється підготовці виробничих та побутових приміщень для роботи та обігріву працюючих у холодний період року, проводиться ремонт та випробування опалювальних котлів, тепломереж та водопроводів. На постійному контролі створення запасів кам’яного вугілля та дров, укладання договору на постачання газу для забезпечення опалення адміністративних та побутових приміщень.

Визначений також перелік механізмів та обладнання, які будуть задіяні для ліквідації наслідків снігових заметів та обмерзання, налагоджений їх ремонт.

Для запобігання розкраданню матеріалів та обладнання, недопущення аварійних ситуацій на водогосподарських об’єктах, особлива увага приділяється організації охорони водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період.


21-24 серпня представники колективів Кіровоградського облводресурсів взяли участь у святкових заходах, присвячених Дню Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України, які відбулись в області.


24 серпня участь у традиційному параді вишиванок для кіровоградців, від пам’ятника Ангелу-охоронцю до центра міста, долучились представники колективу Кіровоградського МУВГ.

Представники колективу Кіровоградського МУВГ також прийняли участь в церемонії покладання квітів до могил полеглих воїнів в зоні АТО, які похоронені на Лелеківському кладовищі.


23 серпня у м. Кіровограді представники колективу Кіровоградського облводресурсів разом з жителями обласного центру та керівництвом області та міста взяли участь в урочистій ході, аби вшанувати пам'ять видатних діячів українського народу, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.

Учасники ходи поклали живі квіти до пам’ятної дошки героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, до пам’ятної дошки видатному українському громадському діячеві В’ячеславу Чорноволу, вшанували пам'ять нашого видатного земляка Володимира Винниченка, а також поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка та до пам’ятного знаку загиблим Героям Небесної Сотні.На площі Героїв Майдану учасники ходи взяли участь у церемонії підняття Державного Прапора України та прапора Кіровоградської області.


21 серпня в м. Новомиргороді представники колективу Новомиргородського МУВГ взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Державного Прапора.


31 липня 2015 року начальник управління І. Житомирський та заступник начальника О. Бойко взяли участь у нараді, яка відбулася в Державному агентстві водних ресурсів.

У нараді прийняли участь керівники та фахівці центрального апарату Держводагентства, керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва та представники громадськості.

Під час наради були підведені підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2015 року та намічені ключові завдання, на які необхідно спрямувати зусилля у ІІІ кварталі 2015 року для подальшого ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу України.


22 липня в с. Вишневе Долинського району працівники Кіровоградського МУВГ за участю представників Богданівської сільської ради, громади села встановили пам’ятний знак в місці витоку р. Висунь.
21 липня 2015 року начальник облводресурсів Житомирський І.А. прийняв участь у роботі Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на літньо-осінній період 2015 року.

У засіданні прийняли участь представники облводресурсів, управлінь цивільного захисту, департаментів екології та природних ресурсів, державних санітарно-епідеміологічних служб Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської та Миколаївської областей, ТОВ «Гідроенергоінвест», ПАТ «Миколаївобленерго», ТОВ «Енергоінвест», ЗЕА «Новосвіт», ВП Південно-Українська АЕС, КП «Вінницяоблводоканал», Вінницького обласного центру  з гідрометеорології.

Під час засідання було проведено аналіз поточної водогосподарської обстановки у басейні Південного Бугу та  поінформовано про якість поверхневих вод, розглянуто прогноз водності на серпень-вересень 2015 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи основних водосховищ басейну. З метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану у басейні Південного Бугу, враховуючи складну водогосподарську обстановку, яка пов’язана з низькою водністю річок і зменшенням регулювальних резервів у водосховищах бассейну та гідрологічний прогноз Міжвідомчою комісією були встановлені оптимальні режими роботи водосховищ у басейні на літньо-осінній період 2015 року.


14 липня встановлений пам’ятний знак в місці витоку р. Чорний Ташлик, що знаходиться у балці в західній частині с. Вільні Луки Новоукраїнського району. Пам’ятний знак встановлений за ініціативою Кіровоградського МУВГ та при участі Кропивницької сільської ради.


9 – 10 липня 2015 року заступник начальника облводресурсів Гайдук К. І. прийняла участь у регіональних семінарах, які проводилися Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки СБП для Південного регіону в м. Миколаєві. На семінарах проходило громадське обговорення проекту оновленої стратегії екологічної політики України та «Планів адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу».


З 8 липня 2015 року згідно наказу Державного агентства водних ресурсів України від 02.07.2015 №109-ОС на посаду начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів призначений Житомирський Ігор Аврамович.


3 липня на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства було проведено круглий стіл на тему «Сучасний стан річки Дніпро та її значення для Кіровоградщини» на якому обговорювались питання якості води у Дніпрі та її притоках.

Це один із заходів, які пройшли в водогосподарських організаціях області до Міжнародного Дня Дніпра, який відзначається в цьому році 4 липня, а так взагалі у першу неділю липня, починаючи з 2003 року. Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення неможливо, а також віддати належну шану його ролі у житті нашої країни.

Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства було проведено зустріч із вихованцями екологічного гуртка Новомиргородського дитячо-юнацького центру на якій було проведено бесіду та накреслені напрямки роботи щодо охорони приток річки Дніпро, які протікають по терторії Кіровоградської області.


ОГОЛОШЕННЯ

Державне агентство водних ресурсів України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад завідувачів територіальних органів Держводагентства.

  Основні вимоги до учасників конкурсу:
 • вища освіта (спеціаліст, магістр), спеціальність відповідного напрямку;
 • стаж роботи за фахом на державній службі на посаді головного спеціаліста чи в інших сферах управління не менше ніж 3 роки;
 • володіння ПК.

Додаткову інформацію щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці можна отримати за телефоном 044-234-71-54 (відділ з управління персоналом Держводагентства).

Для участі у конкурсі необхідно подати до відділу з управління персоналом Держводагентства письмову заяву, особову картку (форма П-2ДС), дві фотокартки розміром 4х6, копії документів про освіту, копію паспорта (місце реєстрації), копію індетифікаційного коду, копію військового квитка, декларацію про доходи за 2014 рік, заяву на обробку персональних даних.

Строк подачі документів: місяць з дати опублікування оголошення.

Адреса Держводагентства:

01601, м.Київ, вул. Велика Васильківська, 8


Змінено порядок ведення державного обліку водокористування

Підведені підсумки конкурсу фотографій та малюнків До Дня працівників водного господарства на тему: «Я з родини водогосподарників» та «Мальовнича Кіровоградщина».Детальніше


7 червня - День працівників водного господарства України!

Шановні колеги, ветерани галузі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства!

У день професійного свята прийміть слова шани і подяки за вашу сумлінну повсякденну працю. Завдяки вашій наполегливій праці забезпечуються потреби населення та галузей економіки у водних ресурсах відповідної якості, створюються умови для ефективного використання зрошуваних земель, захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод. Саме на вас покладена відповідальність за раціональне використання одного з найдорожчих природних багатств - води, її збереження для наступних поколінь.

Бажаю вам мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя, сімейного добробуту, оптимізму, творчого натхнення задля примноження слави та розквіту водогосподарської галузі, зокрема, та України у цілому.

О.Бойко – виконувач обов’язків начальника Кіровоградського
обласного управління водних ресурсів


5 червня у залі Дорадчого центру Кіровоградського облводресурсів відбулися урочисті заходи, присвячені Дню працівників водного господарства.

Виконувач обов’язків Кіровоградського обласного управління водного господарства Олександр Бойко виступив з привітальним словом та вручив кращим працівникам Кіровоградського облводресурсів грамоти та подяки від Держводагентства, облводресурсів. Також О.Бойко подякував працівникам за їх повсякденну сумлінну працю в непростий для галузі час, розповів про досягнення та перспективи водогосподарських колективів області.

Взяти участь у зазначених заходах були запрошені ветерани меліоративно-водогосподарського комплексу області.


Вручається грамота Держводагентства України-
Рижик О.С. старшому інспектору з кадрів Кіровоградської ГГМП

Вручається грамота Кіровоградського облводресурсів-
Стамату А.Ф. начальнику відділу водних об’єктів Кіровоградського облводресурсів.

Вручається грамота Кіровоградського облводресурсів-
Кушніру С.О. провідному економісту Кіровоградського облводресурсів

Вручається грамота Кіровоградського облводресурсів-
Полюховичу М.Ф. начальнику ремонтно-експлуатаційної дільниці Олександрійського МУВГ

27 травня на базі Дорадчого центру Кіровоградського обласного управління водних ресурсів відбувся семінар на тему «Використання водних об’єктів на умовах оренди на території Кіровоградської області».

Семінар проведено з метою обміну досвідом з питань надання водних об’єктів у користування для цілей аквакультури та рибогосподарських потреб, набуття права оренди земельних ділянок під водними об’єктами тільки через аукціони, обчислення розміру плати за водні об’єкти та виготовлення паспортів водних об’єктів.

Участь у семінарі взяли представниками Черкаської обласної державної адміністрації, фахівці Черкаського та Кіровоградського обласних управлінь водних ресурсів, департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.


22 травня відбулись галузеві спортивні ігри серед працівників водогосподарських організацій області, присвячені Дню працівників водного господарства. Спортивні змагання до професійного свята стають доброю традицією, метою яких є не тільки залучення працівників водогосподарських організацій до регулярних занять найбільш доступними і поширеними видами спорту, але й вміння згуртувати команду для досягнення головної мети – перемоги. Проходили змагання на базі гідропосту Приміської зрошувальної системи, який розташований на мальовничих берегах Лелеківського водосховища.

У змаганнях взяли участь чотири команди, які змагались з дев’яти видів програм, серед них міні-футбол, легкоатлетична естафета, настільний теніс, армспорт, гирьовий спорт, перетягування катату.
Цього року переможцем в загальнокомандному заліку стала команда

Олександрійського МУВГ,друге місце посіла команда Апарату управління,на третьому місці - команда Новомиргородського МУВГ.

Кращими спортсменами в командах міжрайонних управлінь водного господарства визначені наступним чином: апарат управління – Галушко Г., КМУВГ- Нестеренко Т., НМУВГ- Барвінок О., ОМУВГ- Гейко В.


21 травня за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги відбулось засідання круглого столу «Екологічні проблеми Кіровоградської області та шляхи їх розв’язання» в Орхуському центрі екологічної інформації у приміщенні Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Мета проведення круглого столу: сприяння інтеграції екологічної складової до Стратегій, Програм та Планів регіонального розвитку, що є особливо актуальним в контексті Європейської інтеграції України.

Засідання відкрила голова Всеукраїнської екологічної ліги, голова Національної екологічної ради України Тетяна Тимочко.

В заході прийняли участь заступник начальника облводресурсів К. Гайдук, начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод І. Тарасенко, начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства С. Свириденко.

Були розглянуті питання стану водних ресурсів області, проблеми та шляхи їх вирішення, найгостріші екологічні проблеми міста Кіровоград та можливі шляхи їхнього розв’язання, вплив пестицидів та агрохімікатів на здоров’я людини та довкілля, впровадження систем роздільного збирання твердих побутових відходів, інші екологічні та соціально-економічні питання та прийнятий проект резолюції круглого столу.

До обговорення питань були запрошені представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, науковці, представники громадськості та ЗМІ.


Вже 6 років поспіль в Україні у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу, який має на меті привернути увагу громадськості до першочергових завдань та віддати належну увагу значенню річки в житті суспільства, підняття рівня обізнаності населення щодо дбайливого, шанобливого та раціонального використання водних ресурсів. Цього року свято річки припало на 16 травня. Спеціалістами водогосподарських організацій області були проведені різноманітні акції приурочені до цього дня.

13 травня з учнями 2-А класу ЗОШ №4 м. Кіровограда був проведений екологічний урок на тему: «Збереження Південного Бугу та річок його басейну в належному стані» на якому висвітлено питання необхідності ставитись до річок, струмків дбайливо, шанобливо та раціонально використовувати водні ресурси.

Працівниками Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства проведено екологічний урок в ЗОШ №1 м. Новомиргорода на тему: «Південний Буг – від минулого до сьогодення». Спеціалісти управління ознайомили учнів з історією назви річки та звернули особливу увагу на першочергові завдання із збереження і відтворення річки та інших водних ресурсів у чистому стані, та їх значення в житті суспільства.


12 травня працівниками Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства проведено круглий стіл на тему «Сучасний стан річок басейну Південного Бугу», виготовлено і розповсюджено серед громадськості та школярів два тематичних інформаційних листки.


9 травня, урочистою ходою від Площі Героїв Майдану до меморіального комплексу Фортечні Вали у Кіровограді відзначили День Перемоги. Ходу очолив голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник голови ОДА Віта Атаманчук, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, секретар міської ради Іван Марковський, та найголовніші герої свята – ветерани Другої світової. Кіровоградці пам’ятають про подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і бережуть в своїх серцях пам'ять про живих та полеглих героїв.Покладання квітів до Вічного вогню.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять фронтовиків, загиблих на полях бойових дій, мирних жителів, закатованих нацистами у роки Другої світової війни, а також пам'ять нинішніх героїв, які у наші дні віддали свої життя за збереження суверенітету та територіальної цілісності України.Алея пам’яті загиблих військових у зоні АТО.

Участь у ході взяли представники Кіровоградського облводресурсів та Кіровоградського МУВГ та вшановуючи пам'ять Героя Радянського Союзу Семенова Дмитра Івановича (першого начальника ПМК-37 (колишня БМК-37) тресту «Кіровоградводбуд», поклали квіти до його могили.Могила Героя Радянського Союзу Семенова Д. І.

На початку травня в області розпочався поливний сезон.

У відповідності до спільного наказу Мінагрополітики України та Держводагентства України від 06 січня 2015 року № 6/1 в області виданий відповідний наказ Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та облводресурсів від 21.01.2015 № 3/3 «Про підготовку зрошувальних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2015 році», згідно якого підготовку міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем до поливного сезону 2015 року забезпечено в запланованих обсягах та у встановлені терміни.

У лютому-березні 2015 року було проведено 4 кущові наради з питань готовності зрошувальних систем до поливного сезону та організації поливів в поточному році. У 2015 році, планують проводити полив 39 сільгосптоваровиробників на площі 5,0 тис. га, укладено 13 договорів на послуги з подачі води державними насосними станціями на зрошення 1,8 тис. га.

На сьогодні (07 травня) по області, в Кіровоградському та Олександрійському районах полито 55 га зрошуваних земель на державних зрошувальних системах.


На початку травня Кіровоградське МУВГ розпочало виконання робіт по розчистці обвідного каналу р.Інгул в районі парка Пушкіна міста Кіровограда.

Роботи виконуються відповідно до Програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2015 рік, затвердженою рішенням сесії Кіровоградської міськради від 27 січня 2015 року № 3940, згідно підписаного договору з управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської міської ради.

Виконання розчистки обвідного каналу р.Інгул дасть можливість відновити і підтримати сприятливий гідрологічний режим та санітарний стан річки та зменшити техногенне навантаження в період проходження паводку та повені в центральній частині міста.
5 травня представники облводресурсів взяли участь у відкритті виставки "Неоголошена війна", присвяченої подіям АТО, що відкрилася у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. У експозиції представлено короткі довідки про військові формування та добровольців із Кіровоградщини, обмундирування, трофеї військовослужбовців, особисті речі, нагороди. У невеличкій залі зібралися демобілізовані бійці батальйонів та їх рідні, керівники області та міста, волонтери, представники ЗМІ та громадськості.

У своїх виступах керівники області зазначили, що протягом 2013-2014 років Україна пережила більше ніж за всі роки своєї незалежності - криваву революції, втрату території і до всього цього переживає справжню, хоч і неоголошену, війну на Сході.
26 квітня представники апарату облводресурсів, Кіровоградського МУВГ та гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь у громадській ході та покладанні квітів з нагоди 29-х роковин Чорнобильської катастрофи. Її учасники пройшли від площі Героїв Майдану до пам’ятника “Жертвам Чорнобиля”.

На мітингу приурочених цьому Дню були присутні голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко і заступник голови обласної ради Іван Владов, керівництво Кіровоградської міської ради, ліквідатори аварії та громада міста. часники заходу схилили голови у хвилині мовчання в пам'ять про тих, хто ціною власного життя і здоров'я врятували життя мільйонам співвітчизників.


24 квітня працівники апарату Кіровоградського обласного управління водного господарства та водогосподарських організацій області взяли участь у заходах з благоустрою в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою! - 2015».

Зокрема, працівниками апарату Кіровоградського обласного управління водного господарства було прибрано територію Приміської насосної станції в с. Обознівка Кіровоградського району та здійснено заходи з її благоустрою, а саме: збір побутового сміття, очистка від сухої рослинності, листя; висаджування дерев; формування та обрізання дерев та кущів; побілка і пофарбування гідротехнічних споруд.


Колектив апарату облводресурсів

Працівниками водогосподарських організацій області з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану були здійснені заходи з благоустрою, озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів, на прибережних захисних смугах, на навколишніх територіях адміністративних будівель та виробничих баз підприємств.


Новомиргородське міжрайонне управління водного господарства

Кіровоградським міжрайонним управлінням водного господарства було організовано впорядкування території прибережної захисної смуги Лелеківського водосховища, участь в якому прийняли учні Великосеверинівської загальноосвітньої школи.

З 22 по 28 квітня в водогосподарських організаціях області проводились заходи з нагоди Дня охорони праці в рамках Всесвітнього дня охорони праці, який в цьому році проводився під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

У водогосподарських організаціях проведені лекції з питань охорони праці, оновлені куточки та стенди з охорони праці. Проводились конкурси на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю, під час яких увага приділялась додержанню працівниками культури охорони праці, правил безпечного ведення робіт, гігієнічному утриманню робочих місць, наявності та справності засобів індивідуального захисту. Перше місце на найбезпечнішу виробничу дільницю посіла лабораторія моніторингу вод та грунтів (начальник лабораторії Жаравіна О.Ю.) Кіровоградської гідрогеолого-меліоративної партії (керівник Житомирський І.А.).

Проведено ряд комплексних обстежень організацій з метою вивчення культури виробничої безпеки.
16 квітня 2015 року заступник начальника Гайдук К.І. та голова профспілкового комітету Годорожа А.М. Кіровоградського облводресурсів взяли участь у десятій Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка відбулася у Знам'янському районі в урочищі "Чорний ліс".

Під час акції, організаторами якої були лісівники області, висаджено близько одного гектара молодого дубового лісу. В заході прийняли участь близько двохсот учасників – представників різних кіл громадськості, органів виконавчої влади, учнів шкіл та працівників лісового господарства. З вітальним словом звернулися до зібрання голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та голова обласної ради Анатолій Чорноіваненко, відмітивши важливу роль акції у вихованні підростаючого покоління.

В рамках заходу проводився аукціон з продажу саджанців декоративних рослин дерев, кошти від якого будуть перераховані на рахунок Благодійного фонду підтримки українських військовослужбовців.


8 квітня 2015 року заступник начальника облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у засіданні колегії департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації.

  На засіданні колегії розглядалися питання:
 • про підсумки роботи департаменту у 2014 році, стан виконання стратегії діяльності департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації за 2014 рік та затвердження стратегії на 2015 рік;
 • про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації за ІV квартал 2014 року.

23 березня Кіровоградським облводресурсів спільно з Орхутським центром екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського в рамках проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню води, проведений круглий стіл.

Для обговорення обрано тему «Вода та сталий розвиток». Саме під таким гаслом 2015 рік завершує проголошене Організацією Об’єднаних Націй Всесвітнє десятиріччя дій “Вода для життя”.

До участі в заході були запрошені представники департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції, Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка, головного управління Держсанепідемслужби у Кіровоградській області, департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської облдержадміністрації, міжрайонних управлінь водного господарства, громадських організацій та студентська молодь.

Відкрила круглий стіл заступник начальника облводресурсів Катерина Гайдук, яка ознайомила присутніх з основними напрямками управління водними ресурсами, державною політикою сталого водокористування, заходами, які дадуть змогу у визначені терміни вирішити комплекс нагальних проблем.

Обговорення теми вийшло емоційним і цікавим. При підведенні підсумків учасники круглого столу прийшли до висновку, що ефективність заходів щодо поліпшення стану водних ресурсів буде високою лише за умови раціонального використання, ощадливого ставлення до водних об’єктів та екологічних систем водойм, підпорядкування інтересів окремих водокористувачів загально-національним, застосування екологічно чистих технологій у виробництві для поліпшення якості вод, впровадження альтернативних варіантів водопостачання і водоспоживання.
19 березня заступник начальника облводресурсів К. Гайдук та заступник начальника Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства А. Одарич прийняли участь у регіональному семінарі з управління водними ресурсами присвяченому Всесвітньому дню води, який проходив в м. Києві в Державному інституті управління та економіки водних ресурсів. На семінарі були висвітлені та обговорені питання адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, проведення моніторингу довкілля відповідно до Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу, набутих під час реалізації положень проектів технічної допомоги ЄС, практичних навичок з реалізації положень Водної Рамкової Директиви та інше. Участь у зазначеному заході взяли представники Держводагентства та водогосподарських організацій, громадськості, екологи та науковці.
18 березня в.о. начальника облводресурсів О. Бойко взяв участь в заходах присв’ячених пуску дніпровської води по каналу Дніпро-Інгулець. Каналом Дніпро-Інгулець розпочато подачу дніпровської води на промивку русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.

Згідно Регламенту у 2015 році планується подати 135 млн.м3 дніпровської води витратою 11 м3/сек.

  З нагоди пуску каналу в роботу були присутні:
 • Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко;
 • Перший заступник Голови Кіровоградської обласної ради Іван Владов;M
 • Голова міжвідомчої комісії бассейну р.Інгулець, начальник
  Дніпропетровського Облводресурсів Володимир Добринін;
 • В.о. начальника Кіровоградського Облводресурсів Олександр Бойко;
 • Головний гідротехнік ДП «Укррудпром» асоціації «Укррудпром» Володимир Медведь;
 • Голова Світловодської районної ради Олексій Шаповал;
 • Перший заступник Голови Світловодської райдержадміністрації Сергій
  Орленко;
 • Начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Василь Вольф;
 • Сільський голова с.Велика Скельова Сергій Могильний;
 • Представники засобів масової інформації, працівники управління каналу та жителі села.
 •  

О 15:00 годині включена в роботу насосна станція другого підйому. Вода подається витратою 11 м3/сек згідно Регламенту.

Продовжується започаткована у 2011 році нова схема промивки річки Інгулець, яка дає свій позитивний результат: - покращенні якості води в Карачунівському водосховищі, яке в свою чергу постачає питною водою жителів Кривого Рогу, та поливної води на водозаборах Інгулецької та Явкінської зрошувальних систем в Миколаївській області. Планується подати каналом 135 млн.кубометрів дніпровської води, з них за рахунок УКДІ 10млн.м3, Держводагентства України 20млн.м3, та по договорах з підприємствами Кривбасу 105млн.м3.


11 березня в.о. начальника облводресурсів взяв участь у засіданні Міжвідомчої комісії з питань промивки русла р. Інгулець та її екологічного оздоровлення, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2015 році за участю представників Держводагентства, Мінприроди, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, Кіровоградської облдержадміністрації, Криворізької міської ради, Укргідрометцентру, ПАТ «Укрводпроект», ДПП «Кривбаспромводопостачання», ДП «Укррудпром», компаній «Агроф'южн» та «Агро-Діла», Інституту загальної енергетики, Дніпровського БУВР, Дніпропетровського, Миколаївського та Херсонського облводресурсів, управлінь каналів Дніпро-Інгулець та Інгулецької зрошувальної системи.

У ході обговорення учасниками розглянуто проект Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи з обсягом подачі 135 млн.м3 води каналом Дніпро-Інгулець з урахуванням фактичної гідрологічної та водогосподарської обстановки в басейнах річок Інгулець і Дніпро та термінів початку поливного сезону в Миколаївській та Херсонській областях. Зазначені заходи проводитимуться на умовах державно-приватного партнерства.


03 березня в Дорадчому центрі на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства відбулося розширене засідання колегії облводресурсів, на якому були підведені підсумки роботи за 2014 рік та намічені завдання на І квартал поточного року.

На засідання були запрошені начальники, заступники начальників, головні інженери, головний гідрогеолог, начальники ремонтно-експлуатаційних дільниць, начальники відділів та головні спеціалісти облводресурів, міжрайонних управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії.


15 лютого представники колективу облводресурсів прийняли участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам'ятника "Воїнам-інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини", які пройшли в обласному центрі.

Багато кіровоградців, а також воїнів-інтернаціоналістів, представників громадськості, керівництво обласної та міської влади пройшли громадською ходою від площі Героїв Майдану до пам'ятника мужнім солдатам.


Учасники ходи біля пам'ятника вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів, які загинули в Афганістані та інших «гарячих точках» світу.

Після покладання квітів та залпу салюту священнослужителі Кафедрального Собору Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви відслужили заупокійну панахиду за воїнами, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку на території інших держав.


30 січня заступник начальника Кіровоградського облводресурсів Гайдук К.І. прийняла участь у виробничій нараді з підготовки проведення в області 18 квітня 2015 року Всесвітнього Дня Довкілля, яку проводив департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

В нараді прийняли участь представники органів виконавчої влади, громадських організацій, науковці.


23 січня представники водогосподарських організацій області прийняли участь в регіональному семінарі «Плани адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу», який відбувся в м. Кіровограді в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати.

Семінар проводився в рамках Проекту Європейського Союзу «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки». В рамках семінару були розглянуті питання національної стратегії наближення законодавства України до права ЄС у сфері охорони навколишнього природного середовища.


22 січня представники колективу Кіровоградського облводресурсів, Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства та гідрогеолого-меліоративної партії взяли участь в урочистих заходах присвячених Дню Соборності України.