banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Дорадчий центр 

Дорадчий центр 

Дорадчий центр

м.Кропивницький, вул. Холодноярська, 210.

e-mail: kirvodresursiv@ukrpost.ua

Для надання допомоги сільгоспвиробникам різних форм власності у вирішенні питань використання зрошуваних земель, впровадження передового досвіду на базі Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства створений постійно діючий інформаційно-дорадчий центр облводресурсів, який був офіційно відкритий 25 вересня 2007 року, а фактично свою діяльність розпочав ще влітку 2005 року.

Для його створення в адміністративній будівлі управління був виконаний значний обсяг ремонтних робіт по перебудові першого поверху, виділені окремі приміщення. На даний час до дорадчого центру відносяться зал засідань, кімната – музей та виставкова кімната.

В залі засідань проводяться практичні наради, семінари, конференції, в ньому розміщені стенди «Водогосподарський комплекс Кіровоградської області», «Зони підтоплення річки Інгул в межах міста Кіровограда».

В кімнаті-музеї виставлені матеріали з історії розвитку меліорації на Кіровоградщині, фотографії людей, які пов’язали свій життєвий шлях з роботою у цій галузі, стенд присвячений Герою Радянського Союзу, заслуженому меліоратору України Семенову Д.І., а також стенд «Наші щоденні турботи», де розміщені фотографії представників молодого покоління, яке продовжує традиції започатковані старшим поколінням.


Виставкова кімната укомплектована інформаційними стендами, на яких представлені матеріали за наступними напрямками:

  • сучасна дощувальна техніка з характеристиками;
  • системи краплинного зрошення, зразки стрічки, характеристики;
  • насосно-силове обладнання для насосних станцій, заводи-виробники;
  • енергооблік, прилади обліку води та електроенергії;
  • полімерні труби і фасонні частини до них, виробники продукції, представлені в Україні, зокрема стенди «Укрполімер-конструкції»;
  • сучасні засоби малої механізації для виконання доглядових робіт на зрошувальних системах і гідроспорудах;
  • водні ресурси Кіровоградщини;
  • сучасні методи очистки води;
  • проведення протиповеневих заходів на водних об’єктах області;
  • моніторинг поверхневих вод.

На території управління для наочного ознайомлення виставлений фрагмент дощувальної машини «Дніпро», створена показова ділянка із застосуванням краплинного зрошення для поливу ягідних культур, саджанців кущів та дерев.

Для розміщення експонатів, пов’язаних з комплектацією зрошувальних мереж, побудований збірний павільйон, в якому виставлені елементи зрошувальної системи (насос в розібраному вигляді, електродвигун, вакуумний і дренажний насоси, засувка, вантуз, вентиль, лічильник води, гідрант, зворотній клапан тощо).

На базі Дорадчого центру проводяться всі наради, запрошуються представники організацій і фірм, які демонструють нову дощувальну техніку, системи краплинного зрошення, засоби водообліку, сучасні будівельні матеріали тощо.

Постійними нашими партнерами з презентації роботи та застосування сучасної дощувальної техніки та систем краплинного зрошення являються компанії «Райз–Агротехніка», ТОВ «Техносервіс» м. Мелітопіль, «ТЕРРА-ЛТД», науково-виробниче підприємство «Ірігаційні системи» м. Київ, а також завод гідравлічних машин «Цукргідромаш» м. Кіровоград, який випускає автономні дизельні насосні станції і насосно-силове обладнання та науковці Кіровоградського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук, які постійно приймають участь у нарадах-семінарах та виступають з рекомендаціями з питань зрошуваного землеробства.

Підготовлені та розповсюджуються серед сільгоспвиробників буклети з рекомендаціями щодо технології вирощування сільськогосподарських культур при поливі дощувальними машинами та краплинному зрошенні, з характеристиками дощувальних машин, краплинного зрошення, лічильників води і полімерних труб та інформацією про їх виробників і постачальників.

Здійснюється співпраця з органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями, районними управліннями агропромислового розвитку та водокористувачами у вирішенні питань використання, збереження та відтворення водних ресурсів, виконання водоохоронних заходів на річках області. Спеціалісти водогосподарських організацій приймають участь у районних комісіях, які розглядають проблемні ситуації на водних об’єктах, надають фахову допомогу при ремонтах гідротехнічних споруд на водосховищах та ставках.

Надаються консультації щодо оформлення документів на оренду водних об’єктів та земель водного фонду, дозволів на спеціальне водокористування.

Впродовж року з різних питань до Дорадчого центру звертається щонайменше 200 сільгосптоваровиробників та водокористувачів. Спеціалісти міжрайонних управлінь при необхідності виїзджають у сільгосппідприємства для проведення обстеження існуючих зрошувальних систем, розробки рекомендацій з їх реконструкції під сучасну дощувальну техніку, по декількох невеликих ділянках були виконані розрахунки, складені кошториси та надані рекомендації щодо будівництва нових зрошувальних систем і порядку введення їх в експлуатацію.

Відвідавши інформаційно-дорадчий центр Кіровоградського обласного управління водних ресурсів сільгосптоваровиробники та водокористувачі отримають компетентну пораду щодо проведення поливів безпосередньо в умовах свого господарства, водообліку, енергозбереження, технічного обслуговування зрошувальної мережі, використання водних об’єктів тощо.