banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Водні ресурси > Виконання водоохоронних заходів

Виконання водоохоронних заходів

Виконання водоохоронних заходів

Виконання водоохоронних заходів в області здійснюється у відповідності з державними цільовими програмами та місцевими програмами, які фінансуються із державного та місцевих бюджетів, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, власних коштів підприємств та суб’єктів господарювання.

З метою реалізації заходів передбачених Загальнодержавною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року в області розроблена та затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради від 23 листопада 2012 року № 387 обласна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

В 2016 році бюджетне фінансування Програми здійснювалося лише за напрямком «Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» на виконання заходів з експлуатації водогосподарського комплексу та на проведення державного моніторингу поверхневих вод.

Природоохоронні заходи для покращення екологічного стану річок та прибережних захисних смуг, які сприяють оздоровленню водних ресурсів області передбачені також в обласній цільовій програмі «Питна вода Кіровоградської області на 2012 – 2020 роки», розробленій на виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2006-2020 роки» від 20 жовтня 2011 року №3933-IV та комплексній програмі охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області на 2016-2020 роки, затвердженій рішенням сесії обласної ради від № 44 зі змінами від 25.03.2016 року №80 від 20.05.16, іншими регіональними програмами. На виконання вищезазначених заходів спрямовуються кошти місцевих бюджетів, окремих суб’єктів господарювання та інші надходження.

За всіма програмами протягом 2016 року на виконання природоохоронних заходів було спрямовано 31,806 млн.грн., що у 1,7 разів більше ніж у 2015 році - 18,86 млн.грн. Із загального обсягу профінансованих робіт з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 22,25 млн.грн.; з місцевих бюджетів – 9,4 млн.грн.; коштів суб’єктів господарювання – 0,16 млн.грн. кошти з державного бюджету не виділялися.

В рамках природоохоронних заходів виконувалися роботи з берегоукріплення, розчистки річок, реконструкції та будівництва очисних каналізаційних споруд і мереж, ліквідації сміттєзвалищ, створення зелених насаджень, залуження та інше.

В басейні Південного Бугу профінансовано природоохоронних заходів в обсязі 12,154 млн. грн., у тому числі:

- обласний фонд охорони навколишнього природного середовища – 9,115 млн. грн.;

- місцеві бюджети – 2,963 млн. грн.;

- кошти суб’єктів господарювання – 75,4 тис.грн.

У тому числі профінансовано та виконано наступні види робіт:

1. Реконструкція очисних споруд КЗ «Кіровоградська обласна психіатрична лікарня» в селищі Новому м. Кіровограда. Вартість робіт – 5,0 млн.грн..

2. Реконструкція перегороджуючої споруди на р.Інгул, по вул. Михайлівській в м. Кропивницькому. Вартість робіт - 4,704 млн.грн.

3. Паспортизація підтоплених ґрунтовими водами територій міста Кропивницького – 0,2 млн. грн.

В басейн річки Дніпро профінансовано виконання природоохоронних заходів в обсязі 19,652 млн. грн., у тому числі:

- обласний фонд охорони навколишнього природного середовища – 13,135 млн. грн.;

- місцеві бюджети – 6,437млн.грн.;

- кошти суб’єктів господарювання – 80,0 тис.грн.

У тому числі профінансовано та виконано наступні види робіт:

1. «Берегоукріплювальні роботи довжиною 280 м Кременчуцького водосховища в районі с.Велика Андрусівка Світловодського району». Профінансовано у 2016 році робіт на суму 2,426 млн.грн., закріплено 100 м берега р.Дніпро.

2. Реконструкція русла річки Березівка (відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану) в м.Олександрія Кіровоградської області. Вартість робіт – 1,25 млн. грн..

3. Покращення екологічного стану р.Сухий Омельничок на території смт.Павлиш Онуфріївського району – 0,252 млн.грн.

4. Реконструкція системи відведення сирого осаду та надлишково активного мулу з впровадженням технології інтенсифікації процесу зневоднення осаду на мулових майданчиках Марто-Іванівських очисних споруд - 4,446 млн. грн..

5. Виготовлення проектно- кошторисної документації «Реконструкція історико-архітектурних гідроспоруд Онуфріївського парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Онуфріївськицй парк» - 0,384 млн. грн.

В рамках природоохоронних заходів виконувалися також інші водоохоронні роботи на річках, у їх водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах, які сприяють покращенню якості водних ресурсів.